» »

Kako spravit Tualatina 1.2 na ABIT BH6?

Kako spravit Tualatina 1.2 na ABIT BH6?

HitriPepe ::

Prišel je čas ko bo treba mojega celerona 300A počasi zamenjati. Gledal sem malo te prejšnje poste in ugotovilm,
da naj bi šel na to plato Tualatin. Zdaj me zanima a je kaj
novega na to temo in predvsem ali je komu to uspelo?

1.) Ker bom začel čisto z nova, rabim najprej nasvet kateri adapter kupiti in seveda kje ga kupiti!!!

2.)Ali obstaja kje na netu kakšen celoten opisan postopek, oziroma mi ga kdo lahko korak za korakom opiše (spajky)!

Za vse nasvete se lepo zahvaljujem!

Lp





www.STROJI.NET

OwcA ::

Klik, klik.

Mislim, da je najboljši adapter Asusov, ki ima povrh vsega še nakaj zelo pripravnih lukenj za namestitev kakega konkretnejšega hlajenja :D.

Upam, da ti bo uspelo!

HitriPepe ::

A mogoče veš kje ga kupiti?
www.STROJI.NET

JakobSTR ::

a je to slučajno pretvornik soket 370 v slot1 ?

bmen ::

na BH-6 (oz na vseh ostalih ploščah brez podpore za tualatina) tualatin ne bo delal.

Razen moda na Slotketu (Spajky)
ali če kje dobiš pretvornik
link http://www.upgradeware.com/english/prod..., ki ti
omogoča, da tualatina priklopiš na BX in ostala čipovj, ki jih ne podpirajo.

PS a kdo ve kje še imajo (na zalogi) Abitov Slotket 3.

Lep pozdrav
bmen


HitriPepe ::

A ima mogoče kdo email od spajky -ja ?
www.STROJI.NET

Gre^gor ::

Sprehodi se do www.abit.com.tw in malo pobrskaj. Tm pise, da procesorji 1GHz+ prevec obremenijo to plato, in da ne odgovarjajo za posledice. Js sm mel na njej C700 @ 1050, pa so se cipi za voltazo dobesedno stopil :).
Sploh pa nima smisla to pocet. Plata je ze prevec zastarela.

Buggy ::

Sentry: Meni C1200T cisto lepo dela na BH6 v1.0 z SS BIOS-om in Abit Slotket-om III. Sicer sem imel probleme (odlomljen AK4 pin) vendar se je stvar resila tako da sem prebarval povezavo AK4 in Aj5.
Procesor mi deluje brez vsakrsnih problemov na 112 FSB. Plata ga zazna kot PIII 1312 Mhz, Sandra pravi 1348 Mhz.

HitriPepe ::

Torej tebi dela? Zanima me kje si pobral vsa navodila
za modifikacijo. Kako pa spreminjaš voltažo na adapterju? Zanima me še kateri tualatin kupiti 1100 ali 1200! A res nobeden ne ve kje najti spajkyja?
www.STROJI.NET

Spajky ::

Evo HitriPepe another link! . Kupi raje 1,1 Tulca!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

HitriPepe ::

Ja sem prebral malo ta forum in sedaj mi je že vse
jasno okoli modifikacije, samo eno dobro sliko še rabim! Problem je v tem, da moram najprej najti en adapter, ki bo delal.

Zanima me pa kako so nekateri dali gor tualatina 1400 če pa v biosu nimam mnogokratnika večjega od 12 in zakaj je boljši 1100?

www.STROJI.NET

Spajky ::

Intel proci so zaklenjeni in jih lahko odkleneš samo z "macolo" :-) , torej jih lahko naviješ samo preko FSB-ja! Množilnik ne določa pri njih plata ampak proc pove Clock generatorju koliko je in če ta zmore je ok, čene ja pa tema! Praktično vsi 1,2 Tulci so tA1 stepping-stara zaloga pri nas, ostali pa naslednji (zadnji-tB1) popravljeno jedro in so boljši generalno in verjetnost, da boš 1,1 Tulca uspel dat na 133Fsb je veliko večja kot višji modeli! Evo HitriPepe another link! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

OwcA ::

Spajky: to, da je mnogokratnik zaklenjen in popolnomaneodvisen od plošče je res. Ampak če bios nima podpore za ustrezen mnogokratnik, se lahko zgodi, da bo procesor nepravilno razpoznan, kar lahko privede do težav s stabilnostjo.

HitriPepe: si poskusil s posodobitvijo biosa? Te večinoma prinesejo podporo večjim mnogokratnikom.

Spajky ::

Možno, vendar malo verjetno; jest mam skor 4 leta star bios z max množilnikom 8 in prikaže čira-čara pri bootu vendar Tulac dela ko bog! To je v glavnem odvisno od stabilnosti Clock generatorja in njegove zmožnosti; zato če se greje npr. nekateri mu lepijo gor hladilničke in se pol bolje navijajo! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

HardwareMaster ::

Hello!

Že kar dolgo od tega sem prašal, če bi meni delal tulc na Abti BX6 rev. 2.0 in odgovor je bil, da ne bo delal. Sedaj sem pa našel eno stran, ki je sicer v čudnih črkah napisana, samo mislim, da je ob strani spisek plat, ki prenesejo tulce (z modofikacijo seveda).

Ve kdo kaj več o tulcu in BX6???

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

Če ti gor delajo Cu-Mine proci in ti gre defolt voltaza dol do 1,5Vcore v Biosu, bi ti z modom moral delat tudi Tulc...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

darkolord ::

hmmm kje se pa kupi 370GU konverter (iz FC-PGA (Coppermine) na FC-PGA2 (Tualation))... imam P3 866 pa sem prečital da je bol racionalna samo zamenjava proca...

Spajky ::

Hrvati pravijo, da ga imajo v Ve-Mil-u v Zg; pri nas ne vem; bi moral verjetno OL ali po pošti naročit, če nočes MOD delat na slotketu ali plati...glede na to, da imaš že P3 na solidni frekvenci in fsb, se ti ne bo toliko poznalo uppgrade kot se drugim, ki imajo bolj švoh proce razen če misliš upgrejdat in navit kot last chance za tvojo MoBo...to se splača, če je BX-ica! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14410775 (7113) Spajky
»

Tualatin na BX-u:info-koliko nas je?

Oddelek: Strojna oprema
452932 (1904) sidney
»

pretvornik za slot 1

Oddelek: Strojna oprema
352007 (1608) Spajky
»

Pokadilo plato ABIT BH6 - zakaj?

Oddelek: Strojna oprema
131622 (1146) Gre^gor
»

Spajky - Tualatin strokovnjak:)....potrebujem te!

Oddelek: Pomoč in nasveti
51170 (1065) akulp

Več podobnih tem