» »

Sci-Fi Literatura

Sci-Fi Literatura

1 2
3
4 5

Ales ::

Zvezdica27 je izjavil:

Hollywodski, onega nisem gledal.
Če boš le imel priliko, poglej Solaris od Tarkovskega, zelo toplo priporočam. Knjiga je vedno knjiga, a Tarkovski je mojster kinematografije, pričakuj nekaj čisto drugega, kot je tisti holivudski holivud.

Genetic ::

In če že bereš Strugatskija, poglej še Stalkerja, od Tarkovskega (Piknik na robu ceste)

Oberyn ::

Zvezdica27 je izjavil:

Brata Strugatski, ja. Porkamadona, to sicer ni čisti ZF, ampak potegne pa ko najboljša domačica. Top shit. Ne vem zakaj to vzhodnoevropsko književnost v ZF tako zapostavljamo, v leposlovju so tam gor. Ampak, no spoilers
zz

Jah, Hard to be a god se človeka dotakne. Obstaja tudi film iz leta 2013. To je ziher najbolj nenavaden film, kar sem jih videl. Ampak nabavi še druge knjige od Borisa in Arkadyja. Če misliš, da je svet v Hard to be a god temačen (v resnici je samo kos našega lastnega temačnega srednjega veka), potem moraš videti svet, ki ga raziskuje prospektor Maxim Kammerer.

Zvezdica27 ::

Ja, Hard to be a god berem. Vrhunsko zaenkrat, točno to - ni to nek tuj svet, to je naš svet (podobno kot Solaris v resnici raziskuje človeka ne alienov) ne vem kdo je prvi tkole razmišljal, ali on ali Orson Scott card (Planet called Prison), vendar je Scott Card zgodbo zajebal (ideja dobra), Strugatskija pa - sem na polovici - sta res izpilila občutek, se mi ne zdi temačno, zdi se mi predvsem izjemno doživeto. Sem jaz vedel, da je treba nehati jebeni zahod brati... Tudi težko to dojemam kot ZF, bolj kot fantasy, a je res hud. Glavni lik, z zajebancijami... ma noro.

Jap, od njiju bom še naročil, pravite, pa da je v slovenščini tudi? Prevodi so OK?

po temle bom vsekakor tudi kitajski ZF prebral, mislim da je USA/UK treba malo odmisliti.

zz

thramos ::

Piknik na robu ceste, Hrošč v zemljišču ... od Lema še več: Eden, Nepremagljiva, Solaris, Zvezdni dnevniki ...

Stari prevodi so ok, za izogibat se je le izdajam Blodnjaka. Lektorja niso videle, napak mrgoli in ubije voljo do branja.

Zvezdica27 ::

http://www.bolha.com/knjige-revije-stri...

ta izdaja bo ok?

zz

Drugač pa evo, danes sem dobil optiko in bomo povklekli filme od tarkovskega dol, lih za prvomajske !

zz

Zgodovina sprememb…

marS ::

Pa Ursule Le Guin ne pozabte :)
...no more heroes...
https://ilbis.com/

thramos ::

Zvezdica27 je izjavil:

http://www.bolha.com/knjige-revije-stri...

ta izdaja bo ok?


Ja, jugoslovanske so pretežno zelo ok.

Sej če se ne motim, je od Strugackijev Blodnjakov le Časovni pohajkovalci. Ampak je množica drugih izvodov, ki so, če je že prevod sprejemljiv, lektorska katastrofa. Vse niso take, ampak v mojih očeh so konkretno zajebali desetletje slovenskih izdaj sci-fija.

pegasus ::

Djuro je izjavil:

pegasus je izjavil:

In related news, par dni nazaj sem na rtvslo.si videl slo prevod Dune. Je že kdo prebral in lahko komentira kvaliteto prevoda?
Tule je delček prevoda:
Peščeni planet

Sem kaufnil in prva poglavja se berejo zelo lepo. Zaenkrat zadovoljen.

Zvezdica27 ::

Dune je klasika. Sam ne brat naprej ;) ena in edina knjiga

zz

arnecan1 ::

thramos je izjavil:

Saj je ne, celo v slovenščini se jo da brati, že dolgo.

Vmes: Ready player one. Super, pa čeprav sem otrok '90, sem dovolj geeka da sem poznal in užival v večini referenc. Bird box - slepa post apokalipsa, dovolj drugačna, da je zanimiva.

Nadaljujem pa še z eno post apokaliptično - The Road.

Uh, ja, The road, super knjiga. Pa tudi film je bil dober.

Zvezdica27 ::

lp,

Hard to be a god - brata Strugacki - vrhunsko. Težko bi to opisal kot ZF, bolj kot fantasy, vendar je zgodba absolutno top. Predvsme pa me izjemno čudi, kako dodelan je jezik, kako brez balasta je zgodba... oh, Hamilton in Simmons, učita se... Ma ni enega odvečnega stavka, podobno kot pri Lemu, samo drugače, zgodba in kako glavni lik hkrati opazujemo in hkrati pripoveduje, je supernorodobro.

Spremna beseda avtorjev tudi kaže, kako resno sta se zavzela za to zgodbo in kako so se v USSR na najvišji ravni bavili z ZF, hehe.

No spoilers, ampak takole bom rekel... kdor ima rad Tolkiena, Martina in hkrati Asimova in Heinleina, bo v temle absolutno užival. To je skor leposlovje... če se mene vpraša. Definitvno bom še bral od njiju. Vsaj ta knjiga pa ni hard SF, ampak hej, saj se gre za zgodbo, ne? No, ta je izdelana. Spominja na grajenje zgodbe pri Hemingwayu (strukturirano itd...)

Zdaj berem Neuromancerja (ker je bil na kupu pred Lemom, Star Diaries) in je kar grozno preskočiti v vulgaren jezik nepravilne angleščine in neznanih izrazov - a to je čar tega, ka-li?

zz

Okapi ::

Zdaj berem Neuromancerja (ker je bil na kupu pred Lemom, Star Diaries) in je kar grozno preskočiti v vulgaren jezik nepravilne angleščine in neznanih izrazov - a to je čar tega, ka-li?
Potem pa poskusi še Feersum Endjinn, boš videl, da je Neuromancer milina.;)



Notri imaš takšne dele:
Woak up. Got dresd. Had brekfast. Spoke wif Ergates thi ant who sed itz juss been wurk wurk wurk 4 u lately master Bascule, Y dont u 1/2 a holiday? & I agreed & that woz how we decided we otter go 2 c Mr Zoliparia in thi I-ball ov thi gargoyle Rosbrith.

I fot Id bettir clear it wif thi relevint oforities furst & hens avoyd any truble (like happind thi lastime) so I went 2 c mentor Scalopin.

Certinly yung Bascule, he sez, i do beleave this is a day ov relativly lite dooties 4 u u may take it off. 1/2 u made yoor mattins calls?

O yes, I sed, which woznt stricktly tru, in fact which woz pretti strikly untru, trufe btold, but I cude always do them while we woz travelin.

Wots in that thare box yoor holdin? he asks.

Itz a ant, I sez, waven thi box @ his face.

O this is yoor litil frend, is it? i herd u had a pet. May i see him?

Iss not a pet, iss a frend; u woz rite thi furst time, & iss not a im iss a she. Luke.

O yes very pretti, he sez, which is a pretti strainge thing 2 say about a ant if u ask me but thare u go.

Duz it - duz she 1/2 a naim? he asks.

Yes, I sez, sheez calld Ergates.

Ergateez, he sez, thatz a nyce name whot maid u call her that?

Nuffink, I sez; itz her reel name.

A I see, he sez, & givs me 1 ov thoze lukes.

& she can tok 2, I tel him, tho I doan xpect yule b able 2 here hir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Zvezdica27 ::

ja, al pa če kar to balkansko kontra-jezikovno skropucalo berem. Ne vem če je to zame...

zz

pegasus ::

Zvezdica27 je izjavil:

Dune je klasika. Sam ne brat naprej ;) ena in edina knjiga
Tako lepo lahkotno večerno branje. Nekaj, kar bi absolutno predpisal za npr. maturitetno branje.

Zvezdica27 ::

v tistih letih... mene je zanimala samo flaša vina... zdaj tud, sam knjige spadajo zraven...

zz

rokp ::

Zvezdica27 je izjavil:

Dune je klasika. Sam ne brat naprej ;) ena in edina knjiga


Zakaj smajli? Ker se ne mores zadrzati? A ti je potem zal? (Se nisem zacel, zato sprasujem.)

Yossarian ::

Trenutno berem Naomi Alderman - Moč. Ni trda ZF, me je pa zelo pritegnilo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zvezdica27 ::

smiley zato, ker te bo Dune potegnil, ker je res OK. Morda je res malce lahkoten, a tako specifično drugačen, da potegne. No, potem boš hotel še kaj od tega sveta brati, pa se začne bluziti in mutiti in zgodbe postanejo "kr neki". Jaz sem skušal prebrati Children of Dune, pa hitro nehal (mislim da je tretja po vrsti). Pa kolikor se spomnim so potem zgodbe nezaključene in sledi nadaljevanje na nadaljevanje.

Podobno kot pri Asimovu, se pač drži osnov - kar je napisano kasneje (recimo dodatne knjige po izvirni trilogiji Foundation) ne dosega izvirnika niti pod razno, Herbert (in ostali) so pač skušali izmozti franšizo. Za Tolkiena imaš tako Lotr, Hobit in Silmarillion (posmrtno izdan sicer), vse ostalo pa je pač molženje financ do današnjih dni.

Spet tretji pa so čist v temu Dunu in so prebrali vse.

Moje mnenje sem že napisal: tolko je kvalitete da je škoda izgubljati časa za bedne knjige. Splih če upoštevaš še poezijo, leposlovje in vse ostalo (muziko...). Sicer pa je tvoj čas.

zz

Cr00k ::

S to temo ste me prepričal in sem po dolgem času spet prijel za knjigo oz. za iPad. Hvala.

Prebral Enderja (prvi del) in Solaris od Lema. Sedaj sem pa začel Hyperion. Malo grem na random - super zadeve :)

Moram še kakšne nove knjige tudi prebrati. Pri nekaterih opažam, da so že malo oldschool napisane, čeprav naj bi bile timeless.

Lonsarg ::

Prvi Ender je ok. Še en nivo višje pa so knjige 2-4 iz Ender Quinteta, prvi del se ne more z njimi primerjati.

Cr00k ::

Lonsarg je izjavil:

Prvi Ender je ok. Še en nivo višje pa so knjige 2-4 iz Ender Quinteta, prvi del se ne more z njimi primerjati.


Jp, tudi do njih še pridem... malo skačem, ker me vse zanima :)
Mi je pa zanimivo, kako zna Hollywood iz super zgodbe naredit neko spakedralo.

thramos ::

arnecan1 je izjavil:

Uh, ja, The road, super knjiga. Pa tudi film je bil dober.


Meni pa ni potegnila. Saj ne vem zakaj, morda zato, ker je bila prejšnja Bird box, pa je bilo preveč podobne tematike v kratkem času.

Zdaj pa sem (končno) prebral še Simakov City. Pričakoval sem nekaj povsem drugega - preprost sci fi iz 50ih, dobil pa odlično knjigo.

Pa opozorilo: slovenski prevod je Blodnjakov, eden tistih, ki niso vredni branja.

Zvezdica27 ::

Kakšnen the road? Avtor?

Jaz ravno končujem neuromancerja - še 20 strani imam... zanimiva, z zgodovinskega vidika, opis in mnenje, ko vidim konec.

zz

BigWhale ::

Neuromancer je bil ze za tisti cas noro dober.

thramos ::

Cormac McCarthy.

Neuromancer je ok, čeprav mi cyberpunk ne potegne. Od Phillip K. Dicka, kot recimo praočeta cyberpunka, pa še nisem prebral knjige, ki mi ne bi bila, vsaka na svoj način, odlična.

Naslednja pa Stand on Zanzibar.

Zvezdica27 ::

Hja... Neuromancer, v tistem času, je bil najbrž fakin prelomen.

Zdaj je samo še zelo dober, jaz bi ga opisal kot cyber pustolovščino, cyber james bond. Škoda, da je tega precej dandanes, tako da ne bom rekel, da zbledi, samo ... tako bom rekel... isto kot 1984 ali Brave new world. Klasika, prvi svoje vrste, zato ga prebereš. Tudi zelo dober je ob tem. Definitivno se je Hyperion vlekel nanj, filmi matrica... torej govorimo o legendi. Je pa težava, ker je polno nepravilne angleščine, tako da moraš jezik res obvladati, da dojameš subtilne fore, najbrž pa je bilo v času izdaje še težje, zdaj si vsaj malo predatvljaš "matrico", če drugega ne, zaradi filmov. Vsekakor vredno branja, dolgočasna namreč ni niti pod razno.

Ok, zdaj pa rabim eno romantično leposlovje.

zz

cesnja ::

Triologija Three Body Problem by Cixin Liu je odlična. Sploh prva in tretja knjiga. En mocno podoben element ima The Sparrow. Ta druga knjiga je malce posebna, ker ne vsebuje toliko Sci elementa.

Zvezdica27 ::

ja, jo na forumih hvalijo in je že kao "klasika". Bom nekoč

thramos ::

Zvezdica27 je izjavil:

Hja... Neuromancer, v tistem času, je bil najbrž fakin prelomen.

Zdaj je samo še zelo dober, jaz bi ga opisal kot cyber pustolovščino, cyber james bond. Škoda, da je tega precej dandanes, tako da ne bom rekel, da zbledi, samo ... tako bom rekel... isto kot 1984 ali Brave new world. Klasika, prvi svoje vrste, zato ga prebereš. Tudi zelo dober je ob tem. Definitivno se je Hyperion vlekel nanj, filmi matrica... torej govorimo o legendi. Je pa težava, ker je polno nepravilne angleščine, tako da moraš jezik res obvladati, da dojameš subtilne fore, najbrž pa je bilo v času izdaje še težje, zdaj si vsaj malo predatvljaš "matrico", če drugega ne, zaradi filmov. Vsekakor vredno branja, dolgočasna namreč ni niti pod razno.

Ok, zdaj pa rabim eno romantično leposlovje.

zz


Saj imamo čisto spodoben prevod - Nevromant, iz leta 1997.

Knjiga je bila ob izdaji prelomna, napovedala je cel kup tehnologij oziroma dogodkov (in povsem spregledala druge, mobilne telefone npr.) ter praktično uveljavila nov žanr in bila posledično navdih za cel kup del.

Z očmi bralca, ki je najprej prebral oz gledal vsa ta dela, ki so cyberpunk nadgrajevala in izpopolnila, je težko doumet oz. razumet kvaliteto Nevromanta. Ali pa podobnih del - meni se cel kup filmov ali pa albumov, ki jih marsikdo smatra za visoko kvalitetne, prelome ipd. ne zdi nič posebnega. No, Nevromant je vseeno super, ker je ena prvih SciFi knjig, ki sem jo prebral. :))

Zvezdica27 ::

lp,

zdaj sem tik pred koncem Babel-17. Zelo zanimiva reč, četudi iz šestdesetih ali kdaj že. Neverjetno dobre ideje... no, se javim, ko končam.

zz

Zvezdica27 ::

Babel 17... zanimiva knjiga, ki pa je bolj filozofske narave, kot pa SF, hkrati pa je neke vrste mini space opera. V bistvu je super, zelo podobno pa je zakomplicirana, kot denimo Book of the new sun, prav podoben feeling sem dobil tudi pri Solarisu. Konec je malce malce prehiter in deus ex machina, ampak... prvo poglavje je pa po moje najboljše kar sem prebral v zadnjem letu ali dveh.

HUda knjiga, nore ideje - res nore ideje. Priporočam. Vpliv jezika na psiho...

zz

Zgodovina sprememb…

Zvezdica27 ::

Star diaries, Zvezdni dnevnik Iona Tihega, Lem

Kaj jaz vem, prebral sem 2 zgodbi, ideje so zanimive, a je implementacija malce otročja, hudo poenostalvjena, no. Zdijo se mi bolj šaljive zgodbice, kot resen SF, tako da bom po moje kar nehal. Čeprav domišljijo je pa dec imel, to pa ...

Sem že začel Body snatchers, Finney.

zz

Cr00k ::

Cr00k je izjavil:

S to temo ste me prepričal in sem po dolgem času spet prijel za knjigo oz. za iPad. Hvala.

Prebral Enderja (prvi del) in Solaris od Lema. Sedaj sem pa začel Hyperion. Malo grem na random - super zadeve :)

Moram še kakšne nove knjige tudi prebrati. Pri nekaterih opažam, da so že malo oldschool napisane, čeprav naj bi bile timeless.


Ok, Hyperion mi po 50% prebrane knjige še vedno ni potegnil...

Kdaj vi rečete bobu-bob in nehate brat? Koliko vas vseeno prebere?

Okapi ::

Zvezdica27 je izjavil:

Star diaries, Zvezdni dnevnik Iona Tihega, Lem

Kaj jaz vem, prebral sem 2 zgodbi, ideje so zanimive, a je implementacija malce otročja, hudo poenostalvjena, no. Zdijo se mi bolj šaljive zgodbice, kot resen SF, tako da bom po moje kar nehal. Čeprav domišljijo je pa dec imel, to pa ...


Upam, da je med prebranima sedmo potovanje, ko se je Tihi kregal sam s seboj. Vrhunska zadeva.

Old Spice ::

Obstaja mogoče kakšna dobra literatura na temo potopisa, avanture, fantastike ampak da ima stvarno osnovo. Prebral sem nekaj knjig od Verna. Všeč mi je ta tematika raziskovanja in cast-away zgodb. Prebral sem še pred kratkim z jadrnico okoli sveta in Beli kit (Moby Dick). Isto mi je bilo 10/10. Se pravi je še kak tak priznan avtor, pa da obravnava podobne tematike?

estons ::

Cr00k je izjavil:

Kdaj vi rečete bobu-bob in nehate brat? Koliko vas vseeno prebere?


Osebno dam knjigi prvih 50 strani priložnost (pri neki povprečni dolžini knjige 200 do 400 strani). Če si po 50 straneh lahko brez težav predstavljam, da nikoli ne izvem kako se zgodba nadaljuje in/ali konča, knjigo mirno odložim.

Včasih sem še prebral do konca iz nekega občutka "dolžnosti" (mlad in neumen), zdaj pa zagovarjam pravice bralca.

Cr00k ::

estons je izjavil:

Cr00k je izjavil:

Kdaj vi rečete bobu-bob in nehate brat? Koliko vas vseeno prebere?


Osebno dam knjigi prvih 50 strani priložnost (pri neki povprečni dolžini knjige 200 do 400 strani). Če si po 50 straneh lahko brez težav predstavljam, da nikoli ne izvem kako se zgodba nadaljuje in/ali konča, knjigo mirno odložim.

Včasih sem še prebral do konca iz nekega občutka "dolžnosti" (mlad in neumen), zdaj pa zagovarjam pravice bralca.


Hvala, sploh za te pravice...

Okapi ::

Old Spice je izjavil:

Obstaja mogoče kakšna dobra literatura na temo potopisa, avanture, fantastike ampak da ima stvarno osnovo. Prebral sem nekaj knjig od Verna. Všeč mi je ta tematika raziskovanja in cast-away zgodb. Prebral sem še pred kratkim z jadrnico okoli sveta in Beli kit (Moby Dick). Isto mi je bilo 10/10. Se pravi je še kak tak priznan avtor, pa da obravnava podobne tematike?
Recimo:

Zvezdica27 ::

jure šterk, zadnji dnevnik
vrhunsko

Od Star diaries je ena zgodba tista, ko srečuje sebe (in se krega) in ona, ko zastopa Zemljo v star parlamentu. Top shit domišljija, sam deus ex machina zaključki, na otročji način. Vsaj tako se mi zdi.

cesnja ::

Old Spice je izjavil:

Obstaja mogoče kakšna dobra literatura na temo potopisa, avanture, fantastike ampak da ima stvarno osnovo. Prebral sem nekaj knjig od Verna. Všeč mi je ta tematika raziskovanja in cast-away zgodb. Prebral sem še pred kratkim z jadrnico okoli sveta in Beli kit (Moby Dick). Isto mi je bilo 10/10. Se pravi je še kak tak priznan avtor, pa da obravnava podobne tematike?

Lahko bi bil Stephensonov The Baroque Cycle. Ce imas kake dva meseca casa :). Vsaj pri enem od glavnih likov je precej potovanja.

estons ::

Old Spice: Sicer ni sci-fi, ampak sem jo bral pred ohohoho let in ima še vedno neko posebno mesto v mojem srcu in spominu: https://www.bukla.si/knjigarna/leposlov...

Zvezdica27 ::

no, zdaj sem prebral Body snatchers, Jack Finney. Ne trudite se. Ne vem, zakaj je to SF Masterworks, morda je bilo leta 1955 to res wow, zdaj ni več, kot bi gledal B list movie. Niti ne bi rekel, daj ena nekem področju prelomno. Alien invasion, vmes romanca med glavnima junakoma in ... čudežen konec, ker se kot Churchill kao ljudje nikoli ne bomo predali.

Ni čudno, da ima knjiga dokaj slabe ocene. Bo to treba tudi upoštevati, očitno.

Za kazen bo zdaj sledilo leposlovje! Potem pa Philip K dick, me časa ene 10 knjig...

crook: se strinjam z gornjim: preveč dobrega, da bi zgubljal čas s slabo knjigo. Če ne potegne, just stop. Tudi meni Hyperion ni bil bog ve kaj, čeprav je potencial imel. Bolje, da začneš kaj boljšega

zz

Zvezdica27 ::

Dobro, takole

1) Hrošč v mravljišču: brata Strugatsky: zgodba o temu, kaj je človek, človeštvo. Akcijska drama, zelo berljivo. Imam občutek, da ni tako dodelana zgodba, kot bi lahko bila, a po drugi strani je popolnoma brez balasta. Lahko da pa je popolnoma dodelana... bi priporočal, se pa zavedajte, da je nekaj desetletij stara ruska zadeva in bo malo čudno za nas, ki smo vajeni vsega iz USA. Pozitivno. Tudi xenobiološko zelo dobre fore.

2) Philip k. dick, Do androids dream of electric sheep: Spet, kdo ali kaj je človek? Zanimivo, da je zelo različna od Blade Runnerja, knjiga je ... za moj okus preveč direktna, morda bi bilo malce več balasta dobro - je osredotočena samo na dogajanje, kar je spet fino, ker ni špeh. Dobro branje, bom pa rekel, da mi je bil ubik bolj všeč. Vsekakor je tipu dogajalo v glavi - iz te knjige je očino China Mieville dobil idejo za the city and the city (dve vzporedni in druga za drugo ne vedoči policijksi postaji). Je pa tudi komična, ko vidiš, kako se androidi človeško obanšajo. Zelo zanimivo... pozitivno. Bral v angleščini, jezik enostaven. Priporočam, a zavedajte se, da je film samo na isti ideji in da je knjiga drugačna.

3) Bradbury, Fahrenheit 451: pozabil in sem spet prebral. Zelo zanimivo: spet vprašanje kdo je človek in kaj nas definira (v tem primeru sreča ali kultura). Zelo zelo podoben slog in feeling kot 1984 ali Brave new world, je pa bolj filozofska. Meni je bila top ship, sploh zato ker je - kot prvi dve - res to the point, brez balasta. Stara reč, tako da je presenetljivo kako zelo je zadel sedanje težave (odtujenost, gledanje v ekran, non-stop priklopljenost). Zgodba v resnici ni tako zanimiva kot prvi dve, a na filozoski ravni bolj dodelana (ko Faber govori na ramenih velikanov). Zelo kul. Za kaj se gre pa ne povem.

Djuro ::

Priporočam Bobiverse series, taka hardcore scifi, žal do sedaj brez ženskega lika.

Bobiverse series

vostok_1 ::

Zvezdica27 je izjavil:

ja, jo na forumih hvalijo in je že kao "klasika". Bom nekoč


Ne upam rečt, če je ravno klasika, je pa definitivno refreshing to read.
Kitajski avtor, z kitajsko tradicijo in mentaliteto. Straight to the point.
Vsekakor eno boljših novodobnih del.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

c3p0 ::

Zvezdica27 je izjavil:


1) Hrošč v mravljišču: brata Strugatsky: zgodba o temu, kaj je človek, človeštvo. Akcijska drama, zelo berljivo. Imam občutek, da ni tako dodelana zgodba, kot bi lahko bila, a po drugi strani je popolnoma brez balasta. Lahko da pa je popolnoma dodelana... bi priporočal, se pa zavedajte, da je nekaj desetletij stara ruska zadeva in bo malo čudno za nas, ki smo vajeni vsega iz USA. Pozitivno. Tudi xenobiološko zelo dobre fore.


Take knjige so pravi balzam in užitek za branje, brez stotin odvečnih strani balasta in drame.

Zvezdica27 ::

lp,

zdaj berem VALIS od philip k. dicka.... madona, temu pa je dogajalo - in njegova duševna bolezen (ali karkoli) se prelije v to knjigo... to je ena njegovih kasnejših, ko se mu je že trgalo - vrhunsko. Fakin vrhunsko, samo to se pa bere vrstico po vrstico in včasih kako stran še 2x. To je bolj teologija, kot pa ZF, vsaj dozdaj.

Noro.

zz

Zvezdica27 ::

Dobro.

VALIS, Philip K Dick. Hja... vsi vemo, da je imel tip kasneje v življenju duševno bolezen - in ta knjiga je o temu. Je to ZF? Je to teologija amaterskega raziskovalca? Je to introspekcija osebnih tećav? Ne vem, a naslovnica piše nekaj v stilu: knjiga je o duševni bolezni, odtujenosti, strahu, paranoji - in užitek jo je brati. Washingotn Post.

V glavnem... kogar zanima vprašanje kaj je bog, je bog racionalen, kaj če ni in podobno, kaj je človek, bo not dobil mnogo za razmišljati, se pa knjiga vmes ene 4, 5x popolnoma obrne - skratka... da ne povem preveč, zanimiv vpogled v delovanje zblojenega uma, se mi pa zdi, da je to bolj Dan Brown kvaliteta, kot pa resna zadeva - a po drugi strani je bila za avtorja smrtno resna. Ampak vseeno - vrhunsko razvedrilo za tiste, ki jih to zanima, vrhunsko za razmišljanje, če bi kdo malo kontempliral (jaz recimo sem bil ministrant itd). Ima 270 strani. Prvih 100 je top shit, ne moreš nehati, do 200 vrhunsko - do 250 se vrhunskost stopnjuje, konec pa je mene malce razočaral, sam moram še enkrat prebrati. Vsekakor pa respekt, da je nekdo s takimi težavami pisal kar je, vključno z VALIS. People are strange. Ne biti presenečeni, če se boste non stop srečevali z JC-jem, pač na temu sloni zadeva. Meni je bila izjemno všeč, razen zadnjih 20 strani.


Zdaj pa sem slučajno opazil v knjižniki 3 body problem in sem vzel. Upam, da ne bo teh likov na začetku predolgo gradil, jezik je čuden, ker so iz kitajščine v ang prevajali z veliko pasiva in dolgimi stavki. Ampak se bom potrudil (bom pa bolj na hitro bral).

zz

-ninja-91- ::

Jaz sem ravno včeraj zaključil Three body problem. Mi je bila všeč, ni me pa tolk potegnil not, da bi še naslednja dva dela prebral, sem raje na wiki prebral kratka povzetka nadaljnjih knjig za "closure".
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predlogi za poletno branje?

Oddelek: Sedem umetnosti
293930 (2949) Sanjica23
»

Vprašanje glede naslednjega bralnega podviga: ZF (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10715130 (8728) Jst
»

POZOR vsi ljubitelji znanstvene fantastike! (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8317080 (12252) Tanja.C
»

Katere SiFi knjige berete?

Oddelek: Sedem umetnosti
252806 (2431) christooss

Več podobnih tem