» »

Predlogi za poletno branje?

Predlogi za poletno branje?

odgovornost ::

Pozdravljeni po nekaj letih pavze se lotevma branja knjig. Star sem cca 20 let, sveže odseljen od starih. Ko sem bil froc sem rad bral razne sci-fi, zgodovinske, horror knjige. Zanimale bi me tudi non fiction knjige, o kakšnih življenskih nasvetih/self improvment itd... kaj predlagate slo-techovci
  • spremenil: Mavrik ()

Tac20 ::

Kje je tema branje na dopustu oz. nekaj takega? tudi sam sem jo iskal pa je nisem našel, smo nedavno pisali v njo...

rozman ::

Moj mali seznam knjig, ki so mi bile zelo všeč.
Tisoč veličastnih sonc (Khaled Hosseini)
Fahrenheit 451 (Ray Bradbury)
Živalska Farma (George Orwell)
1984 (George Orwell)
Zelena milja (Stephen King)
Veliki pohod (Stephen King)
Mačje pokopališče (Stephen King)
Ne ubijaj slavca (Harper Lee)
Lolita (Vladimir Nabokov)
Krasni novi svet (Aldous Huxley)
Brezusodnost (Fateless) (Imre Kertesz)
Ko dih postane zrak (Paul Kalanithi)

Par besed o knjigah, ne bom opisal vseh. Najljubša izmed vseh, mi je bila Tisoč vzhajajočih sonc, saj prikaže kruto življenje Afganistank, najbolj grozna definitivno Lolita, saj gledaš na svet iz oči pedofila, knjiga, o kateri boš še dolgo dolgo razmišljal je 1984, ker je vse, kar je Orwell napisal leta 1949, resnično na takšen ali drugačen način danes. Brezusodnost ti prikaže življenje madžarskih židov, ki jih odpeljejo v taborišča in ja, saj veš kak je blo.
Ko dih postane zrak je pa tudi ena knjiga, ki ti pove, kako te lahko življenje grdorečeno pojebe, odlična knjiga, res se splača.

Če boš uspel prebrati 1984, preberi še Otok brez milosti (Dimitrij Žilevski), boš videl močno podobnost med dogajanjem v 1984 in Titovo diktaturo v Jugoslaviji.

odgovornost ::

hvala!

p0ki ::

Pred kratkim končal Mistborn trilogijo in jo toplo priporočam, ena izmed mojih najljubših knjig.
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

feryz ::

Na dopust se jemlje lahkotno branje, v glavnem kriminalke. Fantazijske.
Ok, nekateri vzamejo tudi duha moreče knjige o maltretiranju ljudi. Tudi taki so.

Spxy ::

Ready Player One - Ernest Cline Film ni primerljiv.

alucard001 ::

Do Androids Dream of Electric Sheep (Philip K. Dick) Na tej knigi bazira film Blade Runner.
Metro 2033,34,35 (Dmitry Glukhovsky) Na teh knjigah bazirajo igre: Metro 2033, Last Light.
Roadside Picnic (Arkady, Boris Strugatsky) Na tej knjigi bazira film Stalker
1979 in igra stalker shadow of chernobyl.

louser ::

rozman je izjavil:

o kateri boš še dolgo dolgo razmišljal je 1984

Sam bi priporočil še 1Q84 (Haruki Murakami) in Twelve Against the Gods

XIIT ::

Self improvement:

No More Mr. Nice Guy - Robert A. Glover
When I say no, I feel guilty - Manuel J. Smith
48 Laws of Power - Robert Greene
The Rational Male - Rollo Tomassi
Meditations - Marcus Aurelius (slovenski prevod se imenuje Dnevnik cesarja Marka Avrelija)

Priporočam seveda vse zgornje knjige, bi pa še posebej izpostavil The Rational Male, ki je must read za vsakega moškega - mnenja na Amazonu govorijo zase.

rozman ::

Na seznam XIIT bi dodal še: How to stop worrying and start living by Dale Carnegie

odgovornost ::

XIIT sem prebral komentarje o The Rational Male, ali je to samo how to get as many woman as you can al je dejansko useful v življenju nasploh.
S pridobivanjem ženske pozornosti zeankrat nimam težav :D

MIHAc27 ::

Jaz predlagam Discworld serijo knjig. Imaš Sci-fi, fiction, magijo, humor,... ni da ni. Fino je začet z prvima dvema kjer je svet malce bolj razložen, ampak v bistvo je vsaka knjiga samostojna zgodba. Knjig je pa menda 40.

Tac20 ::

Knjige ki so mi ostale v spominu (self improvement) verjetno sem še kakšno poazbil. Je pa te knjige potrebno jemati malo z rezervo, nekatere od njih vseeno malo prodajajo bučke:)

The way of superior men - David Deida
5 love languages - Gary Chapman
Eat that frog - Brian Tracy
The Power of Now - by Eckhart Tolle
Rich Dad Poor Dad - Robert T. Kiyosaki
The Secret - Rhonda Byrne
The Subtle Art of Not Giving a F*ck - Mark Manson
The Power of Habit: Why We Do What We Do in Life and Business - Charles Duhigg

Sedaj pa berem po priporočila slo-techovcev Metro 2033 in mi je všeč, sem nekje na polovici.

rozman ::

Najprej sem prebral How to stop worrying and start living (Carnegie), nekaj časa kasneje pa še The subtle art of not giving a fuck (Manson) in se je zdelo, da Mansonova knjiga ne pove čisto nič, v primerjavi z Carnegie, kot da je na čisto drugi ravni napisana.
Je še kdo drug prebral obe?

Spomnil sem se še te knjige: Dekle z vsemi darovi (M. R. Carey) Te kar potegne notri :)

Če imaš rad kriminalke, mogoče knjige pisatelja Jo Nesbo

WhiteLenate ::

Chris Carter - odlični trilerji :)

pi pawr ::

Gotovo se šalite, gospod Feynman!

xardas ::

Ken Grimwood: Replay
Daniel Keyes: Flowers for Algernon
Thomas J Stanley: The Millionaire Next Door
Charles Petzold: Code

odgovornost ::

@xardas
tale Charles Petzold: Code bo zgleda med prvimi, ki jo bom prebral.

Prebral sem Einstein's Dreams by Alan Lightman po nasvetu knjižničarke in sem jo obrnil v 2 večerih.
https://www.goodreads.com/book/show/143...

Sedaj se bom lotil My struggle by karl ove knausgaard prav tako po nasvetu knjižničarke.

Potem pa se lotim bolj podrobno vseh vaših nasvetov.

vostok_1 ::

Are you just trying to get in her pants? ;)
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

odgovornost ::

vostok_1 je izjavil:

Are you just trying to get in her pants? ;)


nah I like girls my age :p

Sheteentz ::

Nassim Taleb - Antifragile

"Antifragile is an investigation of opacity, luck, uncertainty, probability, human error, risk, and decision-making in a world we don't understand."

Zgodovina sprememb…

XIIT ::

odgovornost je izjavil:

XIIT sem prebral komentarje o The Rational Male, ali je to samo how to get as many woman as you can al je dejansko useful v življenju nasploh.

How to get as many women as you can ni useful? :))
Šalo na stran, knjiga je koristna v kolikor imaš kakršenkoli opravek z nasprotnim spolom, ne samo na področju spolnosti.

S pridobivanjem ženske pozornosti zeankrat nimam težav :D

Težave se ponavadi pojavijo ko je pozornost treba održati.

branimirII ::

Priporocam knjiga naslov " ja sam Zlatan ibrahimovic" povzetek kako se znajti u tezkem lajfu dokler ne podpises pogodbe. Prodaja piksen, kraja koles i tako dalje.

kuall ::

Zadnjič sem v knjižnici prebral malo Aristotla in je bil nadvse zanimiv. Je pa res da jaz rad filozofiram, veliko raje kot berem kakšne scifi pravljice. Pisal je nekaj o tem, kako je užitek najvišje dobro. Stvar, ki jo ljudje zelo radi pozabljajo. In ki jo tudi ni tako lahko doseči, se moraš kar pomatrat in delat pametno, da si preskrbiš konstantne in zadost velike doze užitka v lajfu. Posebej za mlade je to težko, zato pa je toliko 20 letnikov nesrečnih in postanejo srečni šele proti 40im, ko se naučijo te veščine.

Sanjica23 ::

Hej. Če si ljubitelj angleških knjig, ti priporočam knjigo: Why - a logical explanation of life od Travis W. Haana. Govori o tem, da ljudje res premalo cenimo življenje, ki ga imamo... Meni je bila res všeč!
Jaz sem si to knjigo brezplačno preko spletne strani free-ebooks naložila na svoj e-bralnik . Lahko pa si jo prav tako preneseš kot PDF na računalnik. Res vredna branja!

Lep pozdrav :)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ales ()

odgovornost ::

tole pa je ena reklamica za tele ebralnike aaaa :P. Hvala za nasvet za knjigo btw
prebral sem
Meditations by marcus aurelis.
Sedaj berem Factfulness by Anna Rosling Rönnlund

jype ::

Preberi tudi kakšno dobro slovensko knjigo. Drobtinice od Mazzinija, recimo.

D3m ::

Blek Stena
Alan Ford
Dylan Dog
Zagor
Zvitorepec, Trdonja in Lakotnik
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sanjica23 ::

Ta: Meditations by marcus aurelis me mika, da bi jo prebrala! Pa me zanima če si jo dobil iz te spletne strani: http://classics.mit.edu/Antoninus/medit... ? Upam, da ni samo za branje na računalniku, ker mi to glih ne ustreza (že itak cele dneve delam na računalniku)... Še imaš mogoče kake predloge zanimivih življenskih e-knjig?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj trenutno berete? (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1211316710 (477) cebelar123
»

Najbolj grozljiva knjiga

Oddelek: Sedem umetnosti
153214 (2644) Oberyn
»

Katero knjigo za na morje?

Oddelek: Sedem umetnosti
416656 (5640) BigWhale
»

Knjige

Oddelek: Sedem umetnosti
332987 (2345) kuglvinkl
»

Par gud knjig. Predlogi?

Oddelek: Loža
192786 (2479) ChiefThunder

Več podobnih tem