» »

Vprašanje glede naslednjega bralnega podviga: ZF

Vprašanje glede naslednjega bralnega podviga: ZF

1 2
3
»

Jst ::

Sem rekel, da desetletja nisem verjel in me ni samo ta knjiga prepričala, da IQ lahko izmeriš. Veš da avtorja The Bell Curve prvo sploh niso vključili rase in je bil to zadnji popravek. No, nisem kar tako začel verjeti v IQ kot kakršenkoli prediktor, ampak moraš zadevo spraviti v pravi okvir.

Recimo da imaš firmo in da lahko vprašaš oz. izveš samo eno stvar o človeku. In v povprečju je IQ najboljši indikator kako se bo človek izkazal. Razlike IQ med "skupinami" so dosti manjše, kot pa razlike med posameznimi v tej "skupini". (Lahko zamenjaš besedo z nigger, azijec ali mehičan.) Največji problem te knjige je, da prvo, so jo ljudje narobe razumeli, drugo, ljudje ne razumejo statistike in največji faktor, ni "politično korektna".

Če imaš dve uri časa, poslušaj podcast Sam Harris The Forbidden Knowledge. (Charles Murray)

Anyway, če hočeš, lahko debatiramo o tem kje drugje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zvezdica27 ::

Old man's war boljša od Revelation space, bolj cukne. Kdor je bral Mlade leve, bo užival! Vmes Moskva-Petuški, Zdaj pa Forever war. Zgleda mam tak SF najraj....

zz

Zvezdica27 ::

In the forever war še boljša.

Očitno bo treba kar res po seznamu Hugov, Locusov in Nebul.

zz

Jst ::

Anne McCaffrey @ Wikipedia

To je iz opisa iz druge knjige iz ene triologije.

The Brain & Brawn Ship series comprises seven novels, only the first of which (a fix-up of five previously published stories) was written by McCaffrey alone.[50] The stories in this series deal with the adventures of "shell-people" or "Brains", who as infants (due to illness or birth defects) have had to be hard-wired into a life-support system. With sensory input and motor nerves tied into a computer they serve as starship pilots (or colony administrators), seeing and feeling the colony or ship as an extension of their own body. They perform this job to pay off their debt for education and hardware, and continue as free agents once the debt is paid. To compensate for the Brains' inability to move within human habitats they are paired with partners known as "Brawns", who are trained in a wide array of skills (including the protection of their Brain counterparts). It was considered impossible for a person to adjust to being a shell after the age of two or three. An exception, in The Ship Who Searched, was a shell-person who was seven when she became quadriplegic.
The Ship books are set in the same universe as the Crystal Singer books; Brainship-Brawn pairings were also characters in the second and third volumes of that series.


Zame... It sounds something I could be emmersed into...

To je Anne Mccafrey. Kdo pozna njega dela ali točno to triologijo, ki sem citiral iz wiki?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Yossarian ::

Izšla je nova slovenska ZF knjiga.
Milan Petek Levokov: Tako blizu, tako daleč (kratka ZF proza).
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Jst ::

Zvezdica27: Si prebral Reynolds triologijo, ki sem ti jo priporočal? Kakšen se ti zdi konec?

ps: sedaj bi pa kar nujno na hitro rabil nekaj predlogov, če bom čez vikend na območju brez interneta. Nekaj samostojnega in kratkega.

(kar je možno, a ne brez mobilnega signala - nazadnje je bila tam hitrost kakšnih en kilobajt na sekundo, torej neuporabno.)


--

Yossarian:
>Milan Petek Levokov: Tako blizu, tako daleč (kratka ZF proza).

Lahko poveš kaj več? Jaz nisem našel nič na spletu...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Yossarian ::

Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Jst ::

WAW, Kakšen opis! Verjetno ni napisano v arabskih črkah, ni pa nujno, ampak je v slovenskem jeziku. Ter "Leposlovje za odrasle", "Proza", "Kratka Proza". What the fsck naj s tem?

Če ne veš, povej. Jaz ti naštejem sedaj 15 knjig, za katere si vsakih par mesecev rečem, da jih bom prebral, pa jih ne. Nietzheja, Demons in Crime And Punishment, Fyodor Dostoevsky recimo. Nekatere je sram, da ne vejo ali ne poznajo teh del, jaz sem pa sicer prebral nekaj od Dostojevskega, ampak ker ga nisem razumel nič takrat, pred ene 15. leti, se ne spomnim niti kaj. Mogoče bom razumel sedaj, ko sem odrasel samostojen artikuliran človek in ne 20. letnik ki je mislil, da razume vsako temo, samo pozanimati in prebrati treba.

Aja pa Carl Jung me gleda v vitrini, ampak me je strah prijeti to knjigo v roke.



I had to get of that my chest...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj trenutno berete? (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1211316737 (504) cebelar123
»

Sci-Fi Literatura (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
23038600 (10721) Zvezdica27
»

Ender's Game (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16726133 (13422) ZaphodBB
»

Znanstvena fantastika - knjige

Oddelek: Sedem umetnosti
91242 (1010) Zvezdica27
»

Katere SiFi knjige berete?

Oddelek: Sedem umetnosti
252814 (2439) christooss

Več podobnih tem