» »

Pomoč pri zvočnikih

Pomoč pri zvočnikih

Skipper ::

Situacija je taka:
imam dva para starih (min. 15 let) zvočnikov, en par 40W drugi pa 50W, z dokaj velikima boxoma iz iverke. En par (manjši) ima po en srednjetonski zvočnik , večji pa zej ne vem točno a basovca ali srednjetonca in tweeterja (vsak).

Vse skupaj je priključeno na en (včasih vsak par na svojega, sam je en crkno) improviziran ojačevalec iz navadnih računalniški zvočnikov (prerezane žice, zvite na zvočnike ...) in SBLive! Value.

Ker so že vse membrane pocrkale sem se odloču da bom kupu nove zvočnike in jih vgradil v te škatle.
Zaenkrat samo dva srednjetonca ki bi ju vgradil v manjše kište. Kasneje bi tudi kupu en vredu ojačevalc, sam to naj še počaka.
A se mi to sploh splača (varianta je bolj poceni kot celi novi zvočniki), a so boxi še dovolj kvalitetni, kako močan zvočnik se mi splača kupiti (škatla ma mere š:25 v:41 d:18 cm) in kateri (firma)
pa še ko bom kupoval zvočnike za drugi škatli a se mi splača kupit basovec in tweeter ter ga dat v eno škatlo in to priklopit kot sprednje zvočnike na live in tiste ta prve srednjetonce kot zadne?

aja pa kolko stanejo čimbolj poceni kvaliteten ojačevalec, navden ali pa kak DD

TNX

krucymucy ::

V conradu majo pocen zvocnike, sej so zanic ampak jest sem jih kupu za na zure pa za nabijat doma!!!

Baje so celo 400W ( vem da je zmisljeno) ampak skurt se jih pa ne da! sam zacne pa smrdet:D

Nabijajo pa tolk da po par minutah na ful zacne piskat v usesih

Ce rabs ojacevalc mam jest enga za okol 35k Tle mas mail


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domača izdelava zvočnika :-> (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
17237185 (20644) čuhalev
»

[Avtoakustika] Soliden zvok v avtu. Kako se lotiti?

Oddelek: Kaj kupiti
4010001 (9414) sirotka
»

Ozvočenje v avtu

Oddelek: Loža
176458 (6118) T0RN4D0
»

Ozvočenje avteka (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
747685 (6482) _Tom_
»

Izdelava 5.1 sistema

Oddelek: Zvok in slika
121013 (807) Orchestra

Več podobnih tem