» »

Izdelava 5.1 sistema

Izdelava 5.1 sistema

Orchestra ::

Zanima me, če je možno izdelati 5.1 sistem, za gledanje filmov ii igranje iger-ter poslušanje muske.
Rad bi imel bas, glasnost, in tweeter kontrolo.:D

hvala

lp;)

CaqKa ::

kaj bi rad naredil. zvočnike al dekoder?

Orchestra ::

Sigurno zvočnike-sam, da vzporedno zvežeš 6 kutij, ja to ni to...

CaqKa ::

?
lahko malo bolj razumljivo prosim?

Orchestra ::

OK.Se opravičujem.Rad bi naredil 5.1(6 kanalne) zvočnike.Pa ne vem, kaj je treba nardit, razn to, da kupt 5 visokotoncev pa 1 basovc.Največja težava je v tem, da ne vem, ali je treba nardit kakšno vezje oz. 5.1 kartico(ali se temu reče dekoder?)...Stereo maš 2 kanala-kupš zvočnike,kupš ojačevalc, uštekaš pa je...6 kanalov-tuki pa res ne vem kaj nardit!
-Ali mi lahko razložite kaj bom potreboval za 5.1 sistem, in kako/kaj nardit
(za samoizdelavo sem se odločil tato, ker so mi računalniški zvočniki prešvoh)

hvala
lp

jest10 ::

Rabiš 5 visokotonceu, 5-6 nizko-srednjetonceu, 1-2 basovca, kretnice za satelite, aktivno kretnico za sub, dekoder stereo v 5.1 pa še kaj bo se našlo:D

Dr Evil ::

Te pride ceneje če kupiš to v paketu kot če sam kaj delaš.Pa še bolše je.

jest10 ::

V to pa ne bodi tako prepričan:D
Za isti denar lahko sam narediš veliko boljši sistem.

Orchestra ::

kje dobit dekoder?(kolk $$$)

lp

jest10 ::

Ma kupiš 5.1 kanalno zvočno(če je že nimaš) pa ga imaš:D . Tako bo najlažje.
Drugače pa google pa poišči načrte. Jih je veliko

piscanc ::

ce imas 6 kanalno zvocno kartico ne rabis ac-3 dekoderja ampak samo 6 kanalni ojacevalnik ter predojacevalnik.

za zvocnike bos verjetno uporabil avtozvocnike , za satelite bi ti morale biti dovol kake trinajstke s twiterji, za bas pa uprabi sub z ogromnim magnetom in zelo rahlo vpeto membrano (da ima velik hod med delovanjem).

glede ojacevalca bi ti pa rekel tako: najlazje ti bo narest 6 mono ojacevalcev. moralo bi ti biti dovol 5x50W + 100W (sin) z predojacevalci. za dobro kavliteto bos pa moral placati... pod 25k se jst nebi spuscal za amp. razn ce ze imas hladilna rebra in trafo...(ki naj bi bil mocnejsi kot pa porabniki... v mojem primeru saj 500W, zaradi konic)

vliko uzitkov pri sestavi.

jest10 ::

Za amp ja najbolje narediti 5x DMOS100(okoli 90-100W sinusa na 4 ohme) in enkrat DMOS170 za sub(160-200W) Pride te pa okoli 4-5 jurjeu na ojačevalec(odvisno kje nabavljaš) + trafo+ hladina rebra+ ohišje. Ne boš verjeu ampak najdražje te bodo prišla hladilna rebra :D (če jih ne boš kje na šverc dobiu) takoj za njimi pa trafo

piscanc:
Rahlo vpeta menbrana in velik magnet ne pomeni vedno dobrega zvočnika.
Zaradi mehko vpete membrane ima lahko zvočnik slabo kontrolo in ponavadi rabi večjo škatlo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Orchestra ::

Okidoki.Vse je cool razn tistih srednjetoncev-sej jih ne rabm.Zame je važn de je woofer petarda.Tkole:1Xdmos 100 bo dost za woofer(že logitech z-640 z 23w wooferjem je dost glasn),ostalih 5 tweeterjev bi pa oskrboval z predojačecalci(par w).Edin problem je decoder, sej je zvočna 5.1 fajn,ampak ne morm računalnika okol nost.Za doma je zvočna cool, če bom pa hotel kje drugje poslušat, bo pa problem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava zvočnikov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10013507 (1644) gorilla
»

Domača izdelava zvočnika :-> (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
17236278 (19737) čuhalev
»

[5.1] multimedijksi zvočniki 10k - 30k SIT (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19926641 (10727) Hrenowsky
»

AC3filter for dummies - nedelujoči center zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
3511208 (5016) Sarimner
»

Digital DIN konektor in 5.1 zvocniki?

Oddelek: Zvok in slika
131711 (1575) PhotoBlaz

Več podobnih tem