» »

Ozvočenje avteka

Ozvočenje avteka

1
2
»

Yacksy ::

Hvala lepa za slikico, a na žalost se ne apelira na mojega. Nimam električni pomik stekel:( Se bo treba drugače znajdt.
Pa te distančnike prodaja kaka firma, al kaj?
Sam sem razmišljal o distančniku iz lesa.
Pa s čim izoliram plastiko v vratih?
Pa mogoče veste kakšno stran na netu, kjer so te modifikacije opisane bolj podrobno? Al pa kakšni članki o tem?

Neo32 ::

Lej te distancniki so narejeni iz lesa, ta k je pa na sliki je pa se mal kita zravn, drugace se pa vse dela iz lesa, pol jih pa lepo obleces v kaksen blago (skei, ...) Ce nimas sajb na strom si bos mogu sam svojga zmislt oz. skonstruirat. Drugac pa dela te distancnike ena firma iz LJ sam se ne spomnem imena, sam to te blo kr dost drago prslo tko da je bol da se sam lots zadeve al pa jo nardis pac skup z kaksnim frendom k se mal spozna na te zadeve.
Neo32 (c)

Yacksy ::

Aha, lepo tapecirano. Bi človek misli, da je že original not:)
V redu. Definitivno bom moral kaj svojega pogruntat. Seveda tukaj brez prijateljev ne gre :)
Kako pa preprečiti ropot plastike&Co? A bi bili kakša guma pod vijaki dovolj, ali se da o tem biblijo spisat?

DrSergioDJ ::

Načeloma ponavadi bolj kot plastika ružijo tiste žičke not pa to (od kljuke, mehanizma za šipe...). Kolega si je vse to ovil v neko peno oz. blago (nism čisto šure), pa je sedaj dosti boljše.
...

Pepe ::

Ako te dnar žuli, ti to naredi kak zanesenjak iz malo boljše avto hi-fi trgovine. Ampak kolk sem mel priliko slišat, niti ni "tako" poceni. Se pa ne spomnim kolko. Sicer pa se cene itak razlikujejo.:)
LP
Kaj je?
Ti samo pridi, ti mater!

Yacksy ::

Pač nisem narejen iz denarja, tako da bi si rad to poštimal sam.
Se bom moral malo znajdt.
Hvala za odgovore.

Pepe ::

Upam, da me nisi narobe razumel. Želim vso srečo.
LP
Kaj je?
Ti samo pridi, ti mater!

Yacksy ::

Neo, a mi lahko poveš koliko ti da distančnik "štrli" iz vrat (razdalja od vrha distančnika pa do plastike na vratih.

Neo32 ::

Ce misls debelino lesa ki ga rabs da bos naredu distancnik je to cist odvisno od same globine zvocnika, vecja je globina zvocnika debelejsi les rabis. Ponavad so debeline od 2 do 4 cm (prblizn).
Neo32 (c)

Yacksy ::

To sem hotu. Hvala lepa.

Yacksy ::

Sem dobil radio ter zvočnike. Pa sem odstranil plastiko na vratih, pa ugotovil, da ne potrebujem distančnika. Samo malo iznajdljivosti ter poširitve že obstoječe luknje v plehu. Zvočnik bo šel lepo notr.
A je distančnik tudi dober zaradi resonance, ali je distančnik le zato, ker ne moreš spravit cele stvari v vrata?

Yacksy ::

Sem danes ugradil notr zvočnike ter radio. Pa so imeli že zvočniki slaba 2 cm distančnika, tako da je vse lepo pasal v luknjo. Špila ko majka!
Neo, a si tudi kaj pleh rezal, ali si se znesel le nad tapeto?

||_^_|| ::

fantje, pleh rezat je zlo tvegano početje..

Lucio ::

Yacksy: vidim da ti je po začetnih težavah uspelo vse skupaj usposobit. Upam da boš užival v muziki pa ne nabijat preveč, ker ti lahko dajo kazen fantje v uniformi :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lucio ()

Yacksy ::

Pa mi je ratalo. S fotrom sva samo cel dan razstavljala in sestavljala. Ni ga čez preprostost francozov>:D
Nad zvokom sem presenečen, saj je lepo čist ter hudo močen, če je potrebno. Samo pri kakšnih basih ne smem prestopiti 18. stopnje (od 35) ker potem ne izpade lepo. Vse se kar neki trese. Pa zvok je popoačen. Srednji toni pa so lepo izraženi.
Moj frend ma spredi 2x180W (ne vem kolk je RMS, on pa tut ne ve. Sej itak pozna sam peak, se lepše sliši), pa ni efekta omembe vrednega. Potem je tudi meni govoril, da to ne bo vse skupšaj nič. Da je premalo volumna v vratih. Tudi jaz sem bil malo skeptičen, a ko sem prvič privil celo zadevo sem bil prijetno presenečen. Zadeva seka.
Kot novopečeni voznik bom imel na začetku dovolj dela z uvajanjem v vožnjo ter spoznavanjem avtomobila, tako da na začetku itak ne bom ne vem kaj navijal, pa tut na splošno nisem tak tip, da bi se vozil čez mesto z odprtimi šipami ter muzko na full.
Seveda imam zaenkrat vse skupi brez zadnjih trosostemcev, tako da basi bodo itak zadaj producirani, moram pa pogruntat kako na sprednji sistem ne pošiljat tolk signala za base. Ker tisto frekvenco za katero so narejeni špilajo srednjetonci zelo čisto, bas pa jih zjebe. Še me čaka jebnga, ampak mislim, da se mi bo na koncu splačalo.

Yacksy ::

Pa zakaj je riziko pleh rezat. Sam potem moraš zamazat z osnovno barvo, sam to se itak ne vid.

Neo32 ::

Ce bos su pleh rezat mors pol to fajn izolirat to te bo pa spet 10k prslo...
Neo32 (c)

||_^_|| ::

Yacksy: Togost karoserije spremeniš.

Yacksy ::

Saj v sprednih vratih so že itak lukne not, sam malo bi jih moral povečat. R za cca 3 cm. Tako, da tako hudo ne bi bilo.
Pa sem zvočnike že zmontiral in so lepo pasal not. Zvočniki imajo že original plastiko, ki služi kot distančnik. Je slaba 2 cm široka. Dovolj, da ni treba rezat :)
Kaj pa je treba izolirat. Samo malo z osnovno barvo gor pa zdravo. Da ne rjavi...

Tilen ::

a 2x 200 RMS za avto bi bilo prevec? Woffer mislim. 2x 45CM. Z ustreznim ojacevalcem seveda.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

CaqKa ::

še nisem slišal da bi to bilo preveč.
če pa misliš da si se kaj pohvalil pa ti naj povem da je 200w še zelo malo za v avto :P

Tilen ::

Ne nisem se pohvalil, se nimam tega.Gledam v naprej kaj bi lahko imel. 200W je zelo malo za avto ja, ce gledas to kot "navadne" watte. A ti npr ves kaj tocno je RMS? Na nekaterih zvocnikih od hisnega kina tudi pise 3000W in z zelo majhno navedbo oz ce sploh pise koliko RMS. Tako da, preden reces, da je to malo, se pozanimaj.
A lahko kdo drug pove?

Hvala.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

CaqKa ::

ja, vem. in še vedno vztrajam da ni preveč :)
čeprav je vpršanje zelo odvisno od posameznika :)

Tilen ::

OK, sem se sam malo pogledal zdaj in sem cist zmeden. Bom kaj vec vprasal ko bom kupoval. Cez kak mesec 2. Treba do kakega audiofila :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

_Tom_ ::

MB Quart QM 16-ke + Dynaudio/Scanspeak tweeter pa bo >:D
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtozvočniki

Oddelek: Zvok in slika
244398 (4011) kokos25
»

avtozvočniki

Oddelek: Zvok in slika
252112 (1931) _Dejan_
»

radio + zvocniki za avto

Oddelek: Zvok in slika
201818 (1513) _Dejan_
»

Kater avtoradio in katere zvočnike? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
525767 (4173) dunker
»

Avtoradiji - debata

Oddelek: Loža
91462 (1346) ssokec

Več podobnih tem