» »

sygate firewall

sygate firewall

jos69 ::

inštaliral sem si sygate firewall in avast antivirus.Ker mi ni jasno kako nastaviti firewall me zanima ali je kje kakšen opis ali tutorial .Ko dam pod security na normal sploh ne morem deskati po internetu,ča pa dam na allow pa ne vem če je system dovolj varen.
Od p2p program uporabljam Azureus in dc++ pa me zanima še to če moram kakšne porte nastavit(odpret) in katere ?

VidKo ::

ČE uporabljaš Sygate Firewall te itak avtomatsko vpraša za vsako aplikacijo, ki hoče vstopiti v zunanji svet, če naj jo spusti skozi ali zavrne.Prav tako za stvari, ki prihajajo od zunaj. Če ne veš zakaj je dobra zavrneš, če pa veš, pa jo pustiš skozi. Glede vrat se pa ne sekiraj. Sam tudi uporabljam Sygate več kot leto dni, pa ni problemov. Dela mi vse, od mirca, emule, bittorrenta, mozille...

Lp, VidKo

Highlag ::

Kot je odgovoril Vidko.

Če hočeš lahko pogledaš z dvojnim klikom na ikonico požarnega zodu katere vse aplikacije hočejo priklop in kakšen je njihov status. Torej ali jim je dostop do interneta dovoljen ali ne.
Če so blokirane (prečrtana ikonica) jim lahko z desnim klikom na ikonico spremeniš dovoljenje.
Never trust a computer you can't throw out a window

jos69 ::

Zanima me ali lahko ppustim v security>allow all ?
RAS PPOE mini port/call manager driver in NDIS user mode I/O driver ti dve ikoni imam z rdečo prečrtane (block),pri ostalih pa imam vprašaj ??

OnTheMic ::

NE, ne smeš nastavit Security na Allow all, ker potem firewall sploh nima funkcije, saj ti bo vse spuščal skozi v obe smeri (tudi port scan in podobne poskuse vdorov...). Pač zaženi vsak z netom povezan program (npr. explorer), ko pa te vpraša za dovoljenje, pred klikom na Yes še obkljukaj funkcijo "Remember my answer" al nekej takega, pa te za ta program ne bo več spraševal. Vse ostalo pa Block...

LP:)

VidKo ::

Se popolnoma strinjam OnTheMic!

Poglej na to
, tako mam jaz pošlihtano.

Lp, VidKo

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: CaqKa ()

jos69 ::

Hvala Vidko za fotko ampak ko sem dal allow na zgoraj omenjeni ikoni in internet explorer mi net še vedno ne dela verjetno bi moral še kaj dodati.

VidKo ::

Kako povezavo mas?

Lith ::

če imaš Win XP PRo in si imel prej v XPjih vključen FW, pa si potem instaliral Sygate FW si ga 'zamočil' do konca - men se je to tut zgodilo in sem moral imet na ALLOW da sem lahko sploh kaj pobrskal, tak da sem moral WinXP formatirat, novo instalirat, izključit vse FW v windowsih in šele potem instaliral Sygata.... dela
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

jos69 ::

Imam 2Mbit ADSL povezavo in Windows XP pro.
Nisem siguren če sem imel vključen FW ko sem inštaliral Sygate.Da bi na novo formatiral disk mi ravno ne diši.A res ni druge rešitve ?
A bi moral na novo formatirati tudi če bi poskusil tudi s kakšnim drugim FW programom ?

izključit vse FW v windowsih
koliko pa jih je za izključit v windowsih XP ?

VidKo ::

Odinstaliraj Sygate
izklopi Firewall v Windowsih
instaliraj Sygate

Morali bi delat.

V XPjih je samo en Firewal.l Izklopis pa ga na Start/Settings/Network Connections/desni klik na povezavo (npr. SiOL) nato Properties/Advanced
in tam imas opcijo Internet Connection Firewall, pri kateri zbrises kljukico.

Lp, VidKo

jos69 ::

Hvala Vidko. Sem na novo inštaliral in sedaj dela.Čeprav vseeno ne vem točno kao nastaviti.Sem dal na security-normal in naj me sprašuje za vsako ostalo zadevo sproti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413130065 (19552) Qushaak
»

motorola v 360!

Oddelek: Mobilne tehnologije
482860 (1468) schranzek
»

Visoki pingi Siol ADSL 1024/256 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10210977 (7556) Alexius Heristalski
»

Jebemit Sygateja

Oddelek: Pomoč in nasveti
101130 (768) zvitorepec
»

kateri firewall v sožitju z P2P??

Oddelek: Programska oprema
292071 (1539) Jst

Več podobnih tem