» »

ASP&IIS

ASP&IIS

SkIDiver ::

Sem v knjižnici slučajno naletu na eno asp knigco pa sem si reku, da jo vzamem. I like it. AMpak problem. Mam win xp in sem se včeri igrač in po navodilu knjige namestil gor IIS, če se ne motim, da lahko izvajam asp kodo. No zadeva ne dela sploh men. Zatorej bi prosil za pomoč od začetka pa do lepega konca. Sem uporabil iskanje in prebrskal več ali manj vse toda nič meni uporabnega. Sem na žalost zelo laičen še trenutno okol tega. No ja, poznam pa javo:D Sam tistp je blo lažje uštimat, da je compiler delal.

inferno666 ::

Preber si to stran http://www.w3schools.com/asp/asp_instal...

Probej narest en asp file pod mapo C:\Inetpub\wwwroot. Zalavfej jo pa v brovseerju kot htp://localhost/stran.asp

SkIDiver ::

Sem namestil. Naredu mapo myweb v C:\Inetpub\wwwroot\myweb in notr test1.asp z sledečo kodo:

<html&gt
<body&gt
<%
response.write("Hello World!")
%&gt
</body&gt
</html&gt

Zadevo sem pognal v browserju z ukazom: http://localhost/myweb/test1.asp in zgodi se nič. Dobim prazno stran. Nikjer napisa "Hello World!".

Poleg vsega pa se mi zgodba tu konča:

Make sure your Web server is running - The installation program has added a new icon on your task bar (this is the IIS symbol). Click on the icon and press the Start button in the window that appears.

Ni nobene ikone v task bar-u.

Zakaj in kako ne deluje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

SkIDiver ::

No zadevo sem usposobu. Mam pa še dve vprašanji.

Disk imma razdeljen na primarno partricijo in pa razširjeno partricijo. Razširjena pa je rezdeljena na več logičnih pogonov. Sedaj pa me zanima, če jz lahko strani v asp izvajam iz enega od logičnih pogonov al more bit stran vedno v C:\Inetpub\wwwroot\ ?

Kako izklopiš IIS server in spet vklopiš?

Tiger ::

Control Panel -> Administrative Tools -> Internet Informations Services -> na desni strani dvoklik na ime_računalnika -> nato dvoklik na web sites -> nato desni klik na ime_strežnika nato pa:
- izberi start ali stop za zagon ali zaustavitev strežnika
- izberi properties za nastavitve vsega možnega, oz. v tvojem primeru želiš spremeniti default direktorij torej klik na Home directory tab pa spremeni Local Path


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IIS problemi

Oddelek: Omrežja in internet
141509 (1227) extr3m3
»

problem z mysql serverjem

Oddelek: Izdelava spletišč
161426 (1199) koloredo
»

Težave pri usposobitvi računalnika za asp

Oddelek: Izdelava spletišč
171114 (946) W|ndKiller
»

XP profesional in IIS

Oddelek: Izdelava spletišč
91042 (907) alesrosina
»

asp v iis v xp-jih

Oddelek: Omrežja in internet
6795 (702) mh8759a

Več podobnih tem