» »

Kako v windowse XP direktno?

Kako v windowse XP direktno?

Storm ::

Hojla, zanima me, če se da kk naštimat da ko računalnik resetiram uletim direkt noter v windowse in lahko nemoteno naprej remotam iz službe, ker če se men kej zalomi, računalnik restartam ampak pol obvisi na unem začetno vstopnem screenu, ko je treba geslo vtipkat oz userja kliknat. Jst sicer nimam nobenga gesla, tudi user sem edini, ampak sam v windowse noče tko ko recimo v 98ki.

Iz službe remotam svoj cpu in če kdaj resetiram zvisim!

borchi ::

Storm: morš jim povedat, da maš na domačem računalniku pognan vncserver, ane? in uporabljaš winXP. tk ko sem ti že povedal:

- varjanta je, da si naštimaš avtomatski login
- al pa, da vncserverju poveš, da se naj zažene kot default servis in ti bo pustil se konektat še preden se prijaviš kot user

sam pa ne za prvo ne za drugo ne vem iz glave kk se nardi. windows mašine se mi pa tut ne lubi zdele zbujat. kr sj veš "najboljša Okna so zaprta okna!"
l'jga

borchi ::

ok, naj ti bo ko si lih ti.

men na winxp deluje vncserver čist tako kot more. sprejema konekšne še preden se prijaviš kot user, torej vidiš login screen in se tako lepo prijaviš in delaš. ti pomoje nimaš vncserverja zagnanga kot sistemski servis?! a si dal "install vnc service"?
l'jga

arch5 ::

zakaj pa uporabljaš vnc server, winXp imajo nameščen okleščen terminal server na katerega se povežeš preko remote desktop odjemalca iz drugega računalnika. Zadeva po mojih izkušnjah deluje hitreje od vncja ...

Vljučiš ga tako da greš v control panel/system/zavihek remote/v remote setup obkljukaš allow users to connect remotely to this computer/
potem s klikom na gumb select remote users izbereš uporabnike, ki naj imajo dostop do računalnika preko remote seje.

borchi ::

kaj pomeni "rahlo okleščeni" terminal service. js sem mu svetoval vnc, ampak to zato, ker večinoma uporabljam linux in ker se mi je zelo dopadlo, da ima vnc lahko tudi tako kompresijo, da gre tudi preko navadne analogne modemske linije.

lahko pa da je remote desktop v win-win kombinaciji boljši.
l'jga

Matej_ ::

Če boš kljub temu potreboval Auto-Login je procedura sledeča:
V registry-u sta so štirje key-i ki jih boš moral dodati v naslednjo pot, če jih še ni

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]

DefaultUserName=TuVpišiTvojeUporabniškoIme

DefaultPassword=TuVpišiTvojeGeslo

DefaultDomainName=TvojaDomena Če je nimaš pusti prazno

AutoAdminLogon=1 Če vpišeš 0 namesto 1 autologon izklopiš

Vsi so "String Value"

Če uporabljaš winse 2K potem boš moral dodati še tole:

ForceAutoLogon=1

Storm ::

Uporabljam WinXP
User za win mam!
Passworda za win nimam!

A to kej spremeni situacijo za tiste registry variante.

Matej_ ::

Nisem prepričan če kaj spremeni, mislim da bi moralo delovati tudi s praznim geslom. Sicer pa kje je problem, če se boš za to odločil nastaviš eno geslo (ki ga boš tako ali tako vnesel le enkrat) pa je.

Cokolesnik ::

Samodejno prijavo uporabnika v WinXP z geslom se da lepo urediti z dodatkom Power toys za WinXP (tweakUI).
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

arch5 ::

kaj pomeni "rahlo okleščeni" terminal service


pomeni da je na računalniku prijavljen samo en uporabnik (preko remote desktopa ali direktno), je pa po mojih izkušnjah hitrejši od vnc-ja

hruske ::

Lahko pa VNC kompresirate in enkriptate prek SSH tunela.
Google ve vse.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Remote Desktop] restart + ponoven login

Oddelek: Operacijski sistemi
221734 (1418) neres
»

Primerjava varnosti: Windows vs. Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
866084 (6084) Mavrik
»

remote desktop na win2k

Oddelek: Pomoč in nasveti
151435 (1229) perci
»

imel bi VPN pa ne vem kako

Oddelek: Programska oprema
81140 (1046) hruske
»

ADSL + ststičen ip + remote desktop?

Oddelek: Omrežja in internet
182061 (1785) kuntek

Več podobnih tem