» »

imel bi VPN pa ne vem kako

imel bi VPN pa ne vem kako

janezmali ::

Torej frend bi preko svojega kompa dostopal do mojega preko vpn, pa ne znava nič naštimat.
Kaj rabiva?
A je VPN plačljiva zadeva?
A morava to na oba računalnika inštalirat?
Kako pa potem on dostopa do mojga računalnika, a to zgleda tko kot da bi bil moj monitor pred njim?

A mi lahko molo zadevo pojasnite?

Hvala.

PS: sem nov tu, pa sem iskal search pa ga nisem našel....

Daedalus ::

Ker ti nekaj osnovnega znanja ne bo škodilo: klik

Kaj več ti bojo pa ostali napisali...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Mr.B ::

Če imaš kak Win2k server ali XP ni problema. Na W2k server inštaleraš rras ki ga zraven dobiš. iz XP-jev pa lepo nastaviš remote computer pa daš ip tvojega serverja. S tem da moraš porte forwardirat. ...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

borchi ::

pa si sigurn, da rabiš VPN? mogoče bi ti zadostoval že VNC?!

pri VNC pač ne boš mogu enostavno z miško kopirat fajlov med mašinama, boš uporabljal kak drug protokol za prenos (ftp, scp, ...).

js sicer uporabljam linux (gentoo) in imam tako naštimano, da lahko pridem do svojega domačega desktopa od koderkoli. tako kot da bi imel daljnogled s katerim bi videl na moj domači monitor (kar pomeni, da lahko delam vse z računalnikom in opremo priključeno na njega - le fizično ne morem CDja, ki sem ga ravnokar zapekel, vzet iz CD-RW, itd. ;-) ).

imam tudi tunneliran vnc skozi ssh, tako da je povezava varna. v linux-u je še posebej kul to, da lahko npr. iz službe, kjer imaš seveda 21" monitor (no, js ga nimam, ampak za ilustracijo pa predpostavimo to) lahko startaš npr. Gnome v 1600x 1200, čeprav imaš doma največjo možno resolucijo 1024x768.

seveda VPN ponuja več (očitno, ker VPN pomeni, da je tvoj remote računalnik navidezno v lokalni mreži!). torej je odgovor na tvoje vprašanje, če bo tvoj kolega imel kao tvoj monitor pred očmi, če bosta imela VPN, NE! v osnovi ne! ampak ker na local mreži (ki jo bosta simulirala z VPN) lahko vzpostaviš tudi VNC, pomeni da bo mogoče met na kolegovem monitorju tvojo "sliko".

je pa postavitev VPNja verjetno kar zahtevna.

je kdo že prišel do free vpn rešitve (vsaj za linux)?
l'jga

Mr.B ::

A pa sem pozabil in zmešal dve zadevi. Uporabi terminal server oz services. Če imaš winXP ne rabiš nič dodatno inštalirati, samo nastaviti moraš pravilno za remote control.
Za VPN pa je prednost to da lahko povečas na enkripciji podatkov. Še najbolje L2TP/IPSec , samo če greš preko routerja moraš imeti kakega dražjega da bo delalo. Samo za L2TP potrebuješ certifikat, ki si ga lahko sam kreiraš na mašini pa ga preneseš se kolegu, itd...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

hruske ::

Ena VPN rešitev je, da postaviš linux firewall, na katerem laufa PTPPD ali pa L2TPD.. ampak l2tpd je zaenkrat baje bolj švoh (po dokumentaciji sodeč)

Za windows rešitev pa nujno potrebuješ server izdajo, kar pomeni kar nekaj $$$.:\

janezmali ::

Torej jst mam xp-je, frend pa ima win 98.

Se pravi da lahko samo naštimam za remote controle?
Kje pa ti naštimam?
kako se "logira" na moj računalnik potem?

janezmali ::

ok zdej sem pri sebi naštimal enega userja s passwordom, ki bo dostopal do mojga računalnika.
kako pa sedaj kolega pride do mojga računalnika?

hruske ::

Če maš firewall moras tisti port odpret, drugače pa rabiš remote desktop connection client, ki ga lahko zlovdas od mikosofta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domači VPN (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
12722401 (8249) Daniel
»

VPN med 2x WinXP?

Oddelek: Omrežja in internet
171976 (1654) luciby
»

VPN - Virtual Private Network

Oddelek: Pomoč in nasveti
152215 (1904) McGregorSLO
»

VPN skozi router

Oddelek: Omrežja in internet
222622 (2283) Mr.B
»

ADSL + ststičen ip + remote desktop?

Oddelek: Omrežja in internet
182059 (1783) kuntek

Več podobnih tem