» »

ADSL + ststičen ip + remote desktop?

ADSL + ststičen ip + remote desktop?

kuntek ::

Doma imam ADSL in statičen IP na Windows XP mašini.
Zanima me kako lahko zdaj dostopam do moje mašine od nekje drugje. Ali moram najprej vzpostavit VPN povezavo z mojim računalnikom in nato uporabit Remote desktop ali kako drugače.
Pa še eno vprašanje za statičen IP. Ali ga je potrebno sploh kam vpisat ali ti na Siolu vse redirektajo na mojo mašino?

mrTwelveTrees ::

uporabi VNC - to je dober remote detoskop, iz druge mašine vidiš svoj zaslov doma, upravlaš miško, tipkovnico :)

povežeš se samo na svoj IP, če pa imaš firewall to ne dela, oz moraš naštimat firewall,...

dobiš ga tukaj

preberi si vse...

mile ::

VNC-ja se izogibaj, ker ne uporablja nobenega kodiranja / ni varen (sicer obstaja VNC prek SSH , ampak pustmo zdej)

Ti kr lepo uporab terminal services (remote desktop) . Če nimaš routerja ali bi rad imel dosegljivo eno mašino, potem ne rabiš VPN povezave

Če nimaš routerja, potem v klienta samo vklofaš svoj IP in že se boš povezav.
Če imaš router in bi rad dostopal samo do ene mašine, potem na routerju forwarderaš potrebne porte do željene mašine in je
Če imaš router in bi rad dostopal do večih mašin, potem pa moraš postavit še VPN server,.

Bo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

mrTwelveTrees ::

mile: ma dej kot da ma tajne podatke na mašini,
Vnc je čisto OK, poznam administratorje, ki tako kontrolirajo serverje itd v službah :)

mile ::

poleg tega je pa VNC vsaj dvakrat počasnejši.
odločitev je tvoja , prerekal se pa ne bom 8-)

aja, tole sem moral dodat:
Vsi vemo, koliko sposobnih administratorjev je okoli. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

kuntek ::

ADSL je priključen direktno na računalnik na katerem so WinXP.
Vprašanje sem postavil zaradi tega, ker sem takoj probal z Remote desktopom iz drugega računalnika (upoorabil sem IP, ki mi ga je dodelil SIOL) in zadeva ni delovala. Remote desktop na mojem domačem računalniku dela. Zato sem tudi vprašal če moram najprej vspostaviti VPN in ali moram še kaj spremenit na ADSL, zdaj ko sem dobil statičen IP.
Drugi programi ne pridejo v poštev, ker mi je všeč Remote desktop od XPjev.

Ziga Dolhar ::

Si dodal svojega userja v skupino Remote Desktop?

glede dinamicnega ipja: www.dyndns.org

firewall: Če uporabljaš Windows XP Firewall, odpri port za Remote Desktop: imaš že vnešenega, ti samo dodaj kljukico. Če uporabljaš katerega drugega, v nastavitvah XP Firewalla poglej, kater port uporablja, nato pa nastavi svoj požarni zid :).
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

mile ::

"Remote desktop na mojem domačem računalniku dela."
se pravi, lahko se povežeš na drug računalnk?

Imaš omogočen remote desktop (server) na svojem računalniku?
http://www.ntfaq.com/Articles/Index.cfm...

Imaš firewall vklopljen / izklopljen?
http://www.wown.com/j_helmig/wxpmdfrw.h...

kuntek ::

Na moj računalnik lahko brez problemov pridem iz drugega računalnika (crossover kabl), torej RD dela. Firewall ni vklopljen.

plavko61 ::

Jaz imam ADSL in hardwer router, ter na njem 4 PC-je, pa uporabljam VNC. Lahko se povežem (preko neta)samo na en PC in sicer na tega kjer imam win 2000. A ima gdo izkušnje kako vzpostaviti VPN in sicer z kakim freeware programom, da bo deloval VNC na vseh.


lp

mrTwelveTrees ::

plavko61: če te jaz zastopim, imaš router, ki ima 4 izhode kateri grejo v 4 mašine, in vsaka ima notranji IP (recimo 192.168.0.2 ~ 5, prehod pa 192.168.0.1)
ter vsaka mašina uporablja isti IP za ven ? (adsl)

jaz uporabljam switch - tako da se vsaka mašina poveže in ima svoj IP, tako lahko preko VNCja dostopam do vsake mašine...

routerji so se mi zamerli do konca, dragi so, ... pa kdo jih rabi ?
------------------------- ups zdej sem prebral
vidim, da imaš skoz isti IP, ja človek ne moreš se povezat na vse 4 mašine hkrati če imajo isti IP ?

Zgodovina sprememb…

perci ::

control panel > system > remote > allow users to connect remotely to this computer

Če slučajno tega še nimaš enableanga, vklopi.

Aja, adsl povezavo v trenutku povezovanja seveda imaš vklopljeno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

mile ::

vsak računalnik naj uporablja drug port za VNC in potem na routerju samo ustrezno fowarderaš porte in bodo dosegljive vse mašine

mile ::

kuntek

probaj se telnet-at na svojo mašino, če ti napiše connected
telnet "tvoj ip" 3389

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

plavko61 ::

mile->vsak računalnik naj uporablja drug port za VNC in potem na routerju samo ustrezno fowarderaš porte in bodo dosegljive vse mašine

To sem poskušal pa mi ni delovalo. Forwar-dal sem porte PC1(win2000)=5900, PC2(win98)=5901, PC3(winME)=5902, PC4(winME)=5903. Vnc mi je delal samo na PC1(win2000). Ko sem zagnal VNC server sem izbral ustrezne cifre, za vsak PC kot je treba. Pa vedno sem imel samo en server zagnan. Mile a si to to sam sprobal pa ti dela?

lp

plavko61 ::

Mislim da sem zda ugotovil kje sem delal napako.
V VNCwiever bi moral napisat zunanji ip routerja:port
npr: za PC3(winME)=5902: 193.45.6.123:2

Tomi ::

kuntek: če lahko greš preko domače mreže, še ne pomeni, da lahko delaš od "zunaj". Namesti IIS pod Windows Components, najbolje, da daš kar vse, kar je tam (razen Documentation) in potem poročaj.
metrodusa.blogspot.com

darkolord ::

cist tko btw: terminal services ne pošilja celotne slike kot VNC, ampak samo ukaze, ki jih klient pretvori v sliko >:D... tako da dela terminal services na dialupu hitrejs kot vnc v lanu :)

kuntek ::

Sem že malo pozabil na to temo. Stvar je delovala že od samega začetka. Moj problem se je začel pri računalniku iz katerega sem hotel dostopat do svojega domačega računalnika. Na službenem računalniku, ki je za serverjem (v internet preko proxyja) nisem in še vedno ne morem na domači računalnik z RDC, če pa grem direktno na server potem dela vse lepo in prav. :D :D :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372338395 (38851) ignats
»

VNC+ varnost + dinamični IP. Kako ??

Oddelek: Omrežja in internet
354309 (3325) flisko
»

Dostop do oddaljenega računalnika preko Terminal Services

Oddelek: Operacijski sistemi
141272 (1138) alesrosina
»

Remote desktop win2000->xp ???

Oddelek: Programska oprema
111345 (1266) Tero
»

imel bi VPN pa ne vem kako

Oddelek: Programska oprema
81183 (1089) hruske

Več podobnih tem