» »

[Remote Desktop] restart + ponoven login

[Remote Desktop] restart + ponoven login

neres ::

Torej: če restartam PC na daljavo (WinXP) se ne morem spet povezat. Sumim da je težava preprosto v tem da če se ne logiraš (po restartu) se niti ne vzpostavi internetna povezava itd.

Sem pa bral da se folk vseeno povezuje tudi po restartu pa me zanima kako.

darkolord ::

Kakšno internet povezavo pa imaš?

neres ::

Povezava v št. domu. IP dobim avtomatsko od DHCP(čeprav se ne spreminja-lahko bi mel kar napisanega). S tem da imam inštaliran tudi nek program za avtentifikacijo. ta: http://www.securew2.com/... sicer pa ravno sedaj vidim da nimam zadnje verzije, bom nadgradil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

dzuks ::

hm, to bi moralo delat brez težav, no vsaj meni dela. Kako pa resetiraš, z ukazom shotdown -r?

neres ::

A maš v št. domu?
Resetiram z D-klik na taskbar->task manager->restart

Če sem pozabu povedat: na pcju je password za logiranje, torej po restartu ne gre v windowse ampak se pojavi zaslon kjer moram vpisat password.
Itak če sem prav razumel ne moreš uporabljat RD če je že nekdo logiran, tako da če bi kar šlo v winse ne bi mogu uporabljat RD. Al se motim?

darkolord ::

Lahko. Samo prijavljenega uporabnika pač odjavi.

neres ::

Aha, torej ga lahko odjavim na daljavo aka preko RD?

Itak pa bi se potem prijavu z enakim accountom, zgolj da takrat bi se pač preko RD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

darkolord ::

Če greš pa z istim accountom, te pa kar v isto sejo prijavi not (lokalnemu uporabniku se pač zaklene)

'FireSTORM' ::

rofl...
one user at a time?
oz. one session per user?
ni čudno da se linux uporablja za strežnike...
Those penguins.... They sure aint normal....

neres ::

darkolord: OK, samo zdej mi neki ne gre v račun. Oz. če bi naredil tako kot mi predlagaš še vedno ne bi mogel resetirat.

Namreč če hočem da mi po restartu gre kar v winse bi moral password odstranit. Drži?
In če odstranim password potem ne morem uporabljat RD. Ali pač?

darkolord ::

'FireSTORM': kaj, če bi se recimo naučil v stavkih pisat, preden greš pisat bedarije?

neres: s TweakUI lahko narediš, da se ti avtomatsko prijavi tudi če imaš geslo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

rebro ::

Bok!

Jaz uporabljam program Radmin, ki lokalnega userja ne zaklene, ko se z istim user/pass-om na daljavo povežeš na računalnik, pa ni problema ob restartih...

Tugo ::

Ob zagonu v winse se zaženejo driverji, ki ti naložijo vse potrebne stvari za povezavo z netom. Če se ustavijo pri login oknu, tega ni. Narediti moraš, da se ob zagonu avtomatsko prijavi en od userjev v winse, da se to naredi. Načinov je kar nekaj, naj dam LINK za enega.

lp, T.

Ziga Dolhar ::

firestorm:

> ni čudno da se linux uporablja za strežnike...

Sej na strežniških Windowsih imaš tudi _licenčno_ omogočenih več hkratnih uporabnikov in sej. (Na Xpjih pa pač pohekaš.)
https://dolhar.si/

Cokolesnik ::

Mimogrede še nekaj... Če se prijaviš z Remote Desktopom v XP mašino in potem iščeš ikono za ponovni zagon ali izklop mašine - je ne boš našel, ker jo ni - na prvi pogled. Preprosta rešitev: z desnim klikom na taskbar klikni, izberi Task manager (Upravitelj opravil) - v slednjem imaš nekaj menijev, mislim da zadnji ali predzadnji, v katerem so vse omenjene funkcije na voljo, torej restart, shutdown, log off...

Sicer pa Remote Desktop razen tega da je že lepo vgrajen v OS, tudi dela s hitrostjo, ki jo marsikje pri konkurenci ne dosegajo. Pa diske, printerje, zvoke, vse lahko povežeš med mašinama v času vzpostavljene povezave prek RD. Tudi kodiran je. :)

Sicer pa velja, če je mašina v lokalni mreži, mora administrator mreže za vsako mašino urediti preusmerjanje prometa - vrat, tako da je mašina "vidna" od zunaj, če se recimo povežeš iz druge lokacije, ki ni del iste lokalne mreže. Za RD je privzet port 3389, lahko pa se tudi spremeni.

Ups, nekdo je že napisal rešitev za reset. :)
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

ratek ::

Da se ti vzpostavi povezava s pomočjo secureW2, se ni potrebno logirat kot user. Potrebno je le nastavit določene stvari - povezava

LP

neres ::

ratek: ta zadeva iz linka žal ne deluje.

neres ::

Hvala vsem za odgovore, sem pač dal da se avtomatsko logira.
Kar pa ni ravno najboljša rešitev, ker potem lahko vsak npr. restarta računalnik in ga uporablja. Meni bi bilo idealno če se po restartu vzpostavi povezava, se zalaufajo programi (FAH, uTorrent...) in da je računalnik zaklenjen. Obstaja kaka rešitev?
Kolikor sem iskal so bolj variante da se zaklene po določenem času ipd.

darkolord ::

Daš v Startup eno bližnjico, ki ti zaklene PC

ratek ::

Meni se po tistem postopku iz linka povezava vzpostavi (imam isto secureW2 v študentu). Ne vem pa kako je z remote desktop. Uporabljam UltraVNC in dela brez problema. Po restartu se logiraš na daljavo in zaženeš programe, ki jih rabiš.

neres ::

darkolord: a si mislil prav posebej program, al bi se dalo to uredit kar samo z Winsi? Nenazadnje je vse kar bi rabil je da se "pritisne" WinTipka+L.

Sicer pa sem našel en program, ki bi znal bit primeren za to... ampak mi je malo bedno inštaliravat program za nekaj tako preprostega.

ratek: Jaz sem dal tam "Always wait..." na enable in tudi pri Authentication imam "Authenticate as computer..." obkljukano, upam da je to pravilno... Ampak sem čakal ene deset minut in se pač ni dalo povezat z RD. Možno da VNC deluje drugače.
Itak pa bi bilo najboljše če bi se sploh vsi potrebni programi kar zagnali, da se mi ni niti treba logirat. Namreč PC se mi bo tudi kdaj vklapljal samodejno (z "alarmom" na matični), tako da me ne bo zraven.

darkolord ::

neres: Shortcut na tole narediš:

rundll32.exe user32.dll, LockWorkStation

neres ::

Ej najlepša hvala, to deluje!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SecureW2; Žična in brezžična povezava na istem laptopu (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
577341 (6687) ArchNem
»

Dva računalnika v študentskem domu

Oddelek: Omrežja in internet
132847 (2096) malini
»

Oddaljeni restart in logon

Oddelek: Pomoč in nasveti
131470 (1234) Tr0n
»

z dvemi računalniki na internet, arnes v študentu

Oddelek: Pomoč in nasveti
111682 (1323) balkanec
»

eduroam omrežje na FE/FRI, pomoč prosim!

Oddelek: Omrežja in internet
255243 (4302) St@jler

Več podobnih tem