» »

IR daljinec ureja komp.

IR daljinec ureja komp.

webcreator ::

kater je program za upravljanje drugih funkcij računalnika preko IR daljinca od tunerja (razen funkcij TVja). Hvala.
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

Lith ::

1. mogoče pcremotecontrol.com

2. mogoče kak WinLIRC ? samo piše da je za IR naprave na COM port, ne pa TV tuner kartice ali pa IRAssistant ?
tukaj so zbrani D/L
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

podtalje ::

Mogoče še Girder.

Dusan_HD ::

Jaz uporabljam UICE in dela kot namazano :)
uICE
Krmilim pa TV,winamp,media player classic, radio. Lahko se simpl sprehajam po disku (UI) in filme ali mp3ke izbiram iz postelje.
raY_

webcreator ::

hvala
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

TylerDurden ::

podtalje: Katero TV kartico pa imaš?
Let\'s make some soap ...

podtalje ::

Nimam TV tunerja.

Uporabljam Girder in pa daljinec od navadnega TVja preko doma
narejenega enostavnega IR sprejemnika (če koga zanima, pridejo deli za izdelavo cca. 700 SIT
in je že bilo objavljeno na forumu)

Erazer ::

Jaz imam fly video 98, pa sem se dolg matral da sem en program usposobil.
Programov je veliko: uice,girder, sly control, btremote, bremote, winlirc...
Usposobil pa sem lahko le btremote 2000. Čeprav imajo nekateri drugi tudi kao podporo za to kartico. Kontroliram lahko vse razen Dscaler in miško.
Ko zaženem Dscaler se programu za daljinc ker zmeša :) (če ima kdo kak predlog?)
Uglavnem treba je probavat, pa veliko sreče!

thramos ::

Erazer: kako pa si ga pripravu do delovanja. Men nikakor ne rata. Ker driver si uporabu?


lp

Erazer ::

Uporabil sem FlyVideo.dll(zraven v zipu), za vsak slučaj sem imel še originalne driverje za kartico gor (ampak po moje niso obvezni).
Potem pa samo nastavim katere tipke na daljincu se uporabijo za posamezno tipko na tipkovnici za posamezen program. Simpl pa še poslovenjen je.
Ostali programi so mi zaznali samo nekatere tipke, pa še tist za eden in isti ukaz.
Drgač pa sem se dva tedna s tem zajebaval na drugih programih pa mi ni uspelo(veliko časa, dnarja za net in živcev za prazen nič)

thramos ::

Kere Windowse pa imas?
Meni ko izberem FlyVideo.dll javi: Napaka odpiranja gonilnika PCI naprave za NT sistem, potem pa zapre program.
Jest sm se tud zajeabval s tem daljincm kr neki casa, sprobal vse programe z TV - Cards, pa sm pol obupal. Najbol me pa jezi k v priloženem programu dela brez problema... :|
V drugih programih pa tko kt si reku, kot da bi vse tipke oddajale isto kodo.

Person ::

A deluje kateri program z IrDA adapterjem (ki ga na IR port priklučiš?)
Let's make something useful!

Erazer ::

thramos
Imam XP predvidevam, da ti tudi!
Ma nisem siguren ampak se mi zdi, da je tudi meni to napako prikazoval ene 2x. Pa ne vem kaj sem naredil :8) , ker sem ga za nekaj časa opustil in se ukvarjal z drugimi. Potem pa je preprosto delalo v prvo. Nisem delal nič posebnega, tak da ne vem.
Verzija programa je 1.8. Še poskušaj, ker nekako se da usposobit.
Vse za podpiranje naše lenobe.
:D

thramos ::

Ja jest mam tud XP, zgleda da ni to.
Kere mas pa driverje. Edini ki men delajo so iz tele strani.
Pa ce se slucajno spomns kaj si naredu, sporoc prosm.

Hja glede na to kok cajta sm jest ze porabu za tale daljinc, bi lahko kksn let hodu saltat vsej druzini. Sej mi niti ni tolk k recimo gledam tv, rd bi sam da lahko znizam Winamp preden zaspim :'( .
Dons sm ene 2 ure porabu da bi SlyControl2 usposobu. Kr neki: najprej kot obicajno zazna sam 3 gumbe, pol mal sprobavam druge tunerje in kr naenkrat delajo vse tipke. Skor me kap, hitr ok, zazenem Dscaler in valda spet nc ne dela...
;((

Erazer ::

Ja to so original gonilniki, ki pa jih po moje za btremote 2000 sploh ne rabiš. Men original program trenutno sploh ne deluje, ker imam Ivan Uskov wdm gonilnike, od tega ki je naredil iuvcr.
Sly control pa mi je itak vse živce požrl, ker sem imel iste probleme kot ti.
Tako blizu, vendar tako daleč.
Kaj pa, če ti jaz pošljem btremote 2000 po meilu z mojimi nastavitvami. Če imaš isto kartico bo mogoče palilo.:8)

thramos ::

Neverjetno ampak zdele mi dela z SlyControlom. Zgleda da Dscaler dela probleme, ker v Winampu dela, ko zazenem Dscaler pa zjebe vse (sej to si tud ti omenu ne :\) Kr ne morm verjet da dela. Sam tale Sly je shareware tko da bo treba neki druzga najdt.
Mail je tkarer@siol.net .
Tiste driverje sm pa glih vceri sprobal (ker so zravn SlyControla) pa mi ni sploh nic delal. Pomoje jih narobe instaliram, ne vem ker tuner (phillips, temic ??), oz. audio capture morm dat.Se kej spomns?


lp

thramos ::

He he, zdej sm si "kupu" SlyControl in vse lepo dela tko kot mora. Moj 4 letni boj s tem "odličnim" tunerjem je končan !!!
Ce se ti da Erazer mi pa vseen posl tist, da vidm ce bo delal..


lp

Erazer ::

Tisti driverji ti omogočajo večjo kvaliteto (resolucijo) snemanja videa z programi kot so iuvcr. Tuner je Philips (PAL). Mal se moreš znajdet.

Glede sly kontrola mi pa povej, kak ti je uspelo. Najbrž si uporabljal od btremota gonilnike sam kerega? Kaj si delal drugač kot prej?

Btremote sem ti poslal po meilu.

thramos ::

Hvala za mail. Se vedno javi isto napako, potem pa v kr odpira nova okna (vrjetn misl da je kksna tipka prtisnena) in morm reseterat.

Ja, driver je btRemote (zravn SlyControla), ko pa izbiram TV tuner model se "sprehodm" po vseh tunerjih dol in gor nazaj do Flyvideo98 (al pa Genius videowonder) in zacne delat. Ni glih logike sam deluje.
Mors pa to nardit vsakic ko ga zazenes in pa ce zazenes Dscaler. iuVCR k uporabla driverje od tunerja dela ok, Dscaler k ma pa svoje pa ne.
Upam da ti pomaga kej.


lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cinergy 400

Oddelek: Zvok in slika
6894 (804) rap3r
»

FlyVideo 98 problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
271622 (1184) thramos
»

Softwear za Genie TV

Oddelek: Sedem umetnosti
171327 (1166) daSKAn
»

IR sprejemnik!!!

Oddelek: Strojna oprema
332346 (1854) msmiha
»

Tv TUNER-ji

Oddelek: Zvok in slika
292543 (1771) Predator

Več podobnih tem