» »

Softwear za Genie TV

Softwear za Genie TV

daSKAn ::

Mam TV kartico Zoltrix Genie TV (OK sefu sem se dolzen dnar :\ ) in je sofrwear podn! Zanima me kateri programi bi delovali s to kartico, ker zdajsni softwer mi ribne sistem po nekaj minutah(cca. 15-30 min)!

Zahvaljujem se za kakrsnekoli nasvete!

Matek ::

Jah redkokdaj se da uporabljat kakšne druge programe, razen tistih priloženih, priporočam ti, da pogledaš na spletno stran proizvajalca, in si downloadaš kak novejši software. Sicer pa so TV Tunerji strojna oprema, ki je že nekaj let nespremenjena, in se zato tudi redki proizvajalci trudijo z programsko opremo, ki bi podpirala novejše OS-e.

BTW, napiše se software, ne pa softwear;)
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Matek ::

Evo, sem ti najdo programe, tule si downloadaj za tvoj OS KLIK!

Pa piše ti tam, da so neki bugi, da moraš met DirectX 8.1, pa da morš nekaj downloadat od Microsofta, pa uninstall utily za stare driverje morš dat dol, v glavnem, preberi vse podrobno, da bo delalo.;)
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Sumo ::

Uporabi DScaler. Definitivno najboljsi program. Edina pomanjkljivost je precejsnja strojna pozresnost.

bobby ::

sam eno besedico: BorgTv.
jst mam tud zoltrixa in kartica kot sama sploh ni tok slaba če računaš da stane samo 14čukov. jst vse delam z borgtv, prav tako snemanje v real time v divx format.

[SpydeR] ::

Jst ti tud priporocam DScaler. Slika je pri tem programu 100% najlepsa. Ponuja ti kup dodatnih moznosti.. Zelo uporaben je teletext, kup raznoraznih filtrov za sliko, kr uredu je tud snemanje...

dizel ::

Tud jst uporablam Dscaler verzije 3.1.0 za Zoltrix TV Genie in slika je res ziher najboljša.
[SpydeR]: snemanje? a s tem misliš snapshot al filme, če misliš zajem filmov, dej povej kero verzijo maš, ker pri men snemanja ni.
bobby: kero verzijo Borga maš pa ti, pa kolk hiter procesor, da ti v realtime snema?

bobby ::

če je C700@1050 potem mi snema 600*420 (neki tazga) z 25 slikami na sekundo brez framedropov. aja pa v tem primeru k jst snemam se zvok zapiše kot PCM tko da ga je treba v virtual dubu konvertat v mp3 al pa ogg al pa karkoli že.

če je pa navit na 1176 potem pa 640*480 bp.

mam pa ver2.1

daSKAn ::

OK, vidm da jih je najvec za DScaler zanima me se kje se ga da dobit in za kolk denarja, al se jih da z neta dol potegnt!

Pa kje se dajo se dobit ostali programi (Borg TV...)!

Thx!

dizel ::

daSKAn: dscaler lahko potegneš na njihovi strani www.dscaler.com in je zastonj. BorgTV pa na strani www.borgtech.org in ni zastonj je treba neki plačat, seveda ti lahko 'pomagamo'.

bobby: a ti snemaš v nekompresiranem načinu? ker men ga pol noče predvajat, piše da ni kodeka, ma ja, grem še mal eksperimentirat pol se pa slišmo.

TheHijacker ::

1. BorgTV
2. JTV
3. ATV

Ali pa ta stran.

Sam uporabljam že več let BorgTV.
http://www.google.si

bobby ::

jst snemam sliko v kompresiranem načinu (1500bitrate) zvok pa itak ne morem v drugem formatu kakor v PCM

kakšna sta pa tedva programa JTV in ATV???

dizel ::

bobby: sem že poštimal, snemaš direkt v Divx pa je, fajn ma borg tole uštiman, pr Dscalerju snemanja nima (al pa sm jst slep), sam ma pa Dscaler lepšo sliko, tu pa ni debate.
Hijacker: borgtv sem tud jst skoz uporablu, v2.55, ki pa ni mel podpore za Tv Genie, sam zdej najnovejša verzija ma spet podporo, tko da mal miksam z Dscalerjem.
Najboljši so že padli mi pa se pogumno spotikamo naprej!

TheHijacker ::

JTV se uporabljal, predno sem našel BorgTV. Deluje zelo podobno, slika je tudi odlična, ter podpira vse možne daljince, ki jih priključiš na TV tuner kartico.

Sam sem kupil IRMan zunanji IR sprejemnik (COM port), ki deluje 100x boljše od daljinskih sprejemnikov, ki jih dobite poleg kartice, pa še vse možne daljince mi prepozna od Videa do Stolpa, ter celo za odpiranje garaža 8-O. Kot software pa uporabljam Girder program, s katerim kontroliram celotne windowse in Borga.

ATV je bolja tako, tako ampak tudi deluje. Nobeden od njih pa ne zna zajemati videa, kakor dela Borg, so pa vseeno odlični in brezplačni...
http://www.google.si

blue96 ::

tudi jaz mam zoltrix genie tv, pa me zanima, a obstaja kakšen program, ki snema predvideno, določeno.
torej gledalca ni doma, in se mu program snema, po možnosti v divx.
ali pa morda možnost, da se snema program x, gledalec pa gleda program y.
pozdrav, m
.

TheHijacker ::

MULC: To, da bi snemal nekaj, gledal nekaj ni mogoče, razen, če bi imel TV tuner s dvema TV sprejemnikoma (dve škatli) na eni kartici.

Drugače je pa najbolši program za zajemanje slik iz TV Tunerja IuVCR:

iUVCR

Na žalost ni brezplačen, ampak se ga splača kupiti...
http://www.google.si

daSKAn ::

Vsem najlepsa hvala za pomoc! ;)

daSKAn ::

Se eno vprasanje! :8)

Zdej sem gor dau DScaler, pa me zanima kako naj zdej ustimam TV remote?

Ko instaliram gonilnike mi navrze ze en program, in TV remote mi dela samo pod njim!

Kaj mi je storiti??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV-Tuner

Oddelek: Kaj kupiti
281693 (1306) b0B3k
»

tuner XP

Oddelek: Kaj kupiti
5802 (672) bobby
»

Tv TUNER-ji

Oddelek: Zvok in slika
292543 (1771) Predator
»

Program za TV kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
72055 (1915) matevzm
»

Odkodiranje TV programov

Oddelek: Zvok in slika
277858 (6996) mojsterpeter

Več podobnih tem