» »

FlyVideo 98 problem!

FlyVideo 98 problem!

SaS ::

Imam Win XP in najnoveše drajverje za Tv tuner. Pojavijo pa se nasledni problemi:

1. Med preklaplanjem TV, FM SHSV in FM se mi včasih računalnik znova zažene, to se tudi zgodi, ko kliknem TV settings in nato OK.

2. V fullscrean načinu, ko uporablajm daljinca,se mi naenkrat Tv izklopi in vidi se namizje opravilna vrstica pa izgine (nato kliknem na tipkovnici znak za WIN in grem na nastavitve>opravilna vrstica>samod. skrij opr. vrstico>uporabi. To še enkrat ponovim in se opravilna spet prikaže).

3. Ko vstavim CD se mi izklopi zvok nato pa kliknem kanal naprej ali nazaj in zvok se spet pojavi.

A ima kdo vsaj idejo za kaj bi naj šlo, na servisu so mi rekli da se nekaj SW-sko ne ujema???

To se je godilo tudi z starimi gonilniki!!!!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

JanezH ::

Nič nisi napisal kateri OS imaš?
Ta TV tuner je že zelo star in je namenjen Win98.
Jaz imam nameščene WinXP, uporabljam pa ene stare driverje za Win2K, ker so ti najnovejši (oziroma vsi) driverji za WinXP ali Win2K eno veliko sranje.
In ja tudi meni se z najnovejšimi driverji vse veselo razsuva, zato jih ne uporabljam.

dzajc ::

Sicer je tako, da imam tudi sam Flyvideo98 in do sedaj nisem imel večjih problemov ( tudi z wondowsi xp ne ). Prijatelj pa mi je povedal, da s temi TV tunerji obstaja nesožitje z določenimi grafičnimi karticami. Poleg tega se mu je dogajalo, da ni mogel omogočiti delovanja TV tunerja in zato je moral zamenjati oz. na servisu so mu zamenjali TV tuner. Morda je to to. Sicer pa jaz nimam težav s tem razen s sliko, ki pa je prekleto slaba. Mislim pa da so to krivi ŠOFERJI. Lepo pa bi te prosil, če imaš kakšne novejše šoferje, da mi napišeš naslov oz. pošlješ na misa_doo@hotmail.com.


Lep pozdrav.

Pa še nekaj. Če je tvoj računalnik oz. TV tuner v garanciji ga odnesi zamenjat, morda je kaj narobe z njim ( morda ).
Dx3

SaS ::

Oprosti Smukec ampak v prvem stavku piše, da imam WIN XP!:D
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

JanezH ::

SaS:
Ups pa res, se opravičujem za svojo bednost :\

vili ::

katastrofa od Tv kartice
men se je tepla SBlasterjem preveri IRQ-je :)

SaS ::

Kako pogledaš IRQ-je v Xp-jih?

___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Business ::

ej! Že mesec dni je ta tema odprta pa še ni rešitev! Meni tudi ne špila! HELP!

SaS ::

Prodaj nekumu, ki jo hoče imet in si kupi pinnaclovo!!!!:D

Tako sem narediljaz in nimam dobenih problemov!!!!!!!!:))
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

thramos ::

Men ta beda od tunerja dela v XP samo BREZ driverjev in z Flyview for win2000. Z vsemi drugmi driverji (tud genericnimi) mi je steknl takoj ko sm odpru program za gledanje (tud teh sm dost sprobov). Zdej dela v redu stekne mi samo ce mam odprt zranv EMULE (?????).
Ce komu kej pomaga....


lp

roCkY ::

Pinnacle, vsaj letnik 2002 in starejši da od sebe en zmazek, če signal pride na composite vhod!!! Zato pozor!

tec ::

Jest mam FlyVideo DV3000 pa je groza in strah z driverji. Danes sem jih sprobal vsaj 5 razlicnih, pa nikjer ni delalo. Ko sem koncno nasel ene, ki so delovali, pa se mi je ob zajemanju pojavil bsod. Ko sem rebootal je v windows diru ostalo samo se par map, vse ostalo slo po gobe. Ce ne bi imel zghostano, bi si ze lase pulil. Ob prvi priliki menjam za pinacla
Pa da se malo skritiziram sliko pri zajemanju. Vecinoma zajemam iz VHS kasete, katera je presneta direktno z bete, torej je kvaliteta zelo dobra. Na disku pa vseeno vidim samo en zmazek. Vsekakor ne priporocam nobenmu.

SaS ::

Imam PCTV PRO in mi delajo vse funkcije OK!!

In slika je zelo kvalitetna!! Tudi snemanje dela OK!!

Priporočam vsem naj si nabavijo to zadevo.

P.S.: Še daljinc je lep in ni preveč glumazen!!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

iso2000 ::

Tudi jaz sem se kar lep čas ubadal z FlyVideo 98 pod WinXP - in na koncu uporabljam Dscaler brez nameščenih Win driverjev. Deluje s pomočjo lastnih Dscaler-jevih driverjev. Drugače mislim, da je sama kartica čisto solidna, vendar pa so driverji popolnoma u k***u! Pod Linuxom pa mi deluje zelo dobro! Še slika je lepša, kot pod Windowsi.
LP

Business ::

Torej če prav razumem, ko me XP vpraša po gonilnikih flyvideo 98 strojne opreme ne izberem nič in kaj potem napravim? Meni se naložijo neki drugi driverji, če ne izberem nič. HELP ME!

roCkY ::

SaS ali maš prek composite vhoda dobro sliko?

root987 ::

iso2000: 8-O Kako si ti usposobil to kartico na linuxu??? Sicer sam nikdar nisem poskusil, vedoč da "tako ali tako" ni softwara in gonilnikov. Kateri gonilniki in kateri distro?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Sigifus ::

Tudi jaz imam to kartico pa pod XP-ji dela b.p. (razen daljinca v kombinaciji s programom, katerega link imaš spodaj):

http://mikecrash.wz.cz/

PS: uporabi tudi WDM driverje (Bt8xx WDM video adquisition Driver), omenjene na tej strani. Ob instalaciji le-teh boš morda rabil tudi originalne (po možnosti najnovejše) gonilnike za FlyVideo 98 za XP.

lp

Binji ::

ko smo ze pri temu tunerju.. mogoce kdo ve (oz. mi poslje) program za to stvar? rad bi meu radio pa nikjer ne dobim tega programa.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

iso2000 ::

Deluje pod Suse 8.2 Pro s softwerom, ki je zraven, ob namestitvi izbereš TV tuner, in sam tuner, ki je na kartici - na moji je Philips in to je v grobem vse.
Kar se tiče Dscaler-ja: V winXP ne instaliraš nič, namestiš program Dscaler in izbereš svojo kartico v meniju Bt Card -> Setup Card/Tuner. Dela mi celo teletext! za Dscaler pa malo pooguglaj.
LP

thramos ::

iso2000: kaj pa dalinc za Dscaler? jest sm probu z Girderjem, sam mi ga ne rata usposobt, a teb dela?



lp

iso2000 ::

Ne, dalinca pa mi ne uspe usposobit. Za dalinca bi rabil original driverje - vsaj meni je tako delalo pod Win98 in potem kakšen program - UICE je bil recimo zelo dobra zadeva. Potem sem lahko upravljal bsplayer, pa winamp, pa PowerDVD. Super. Sedaj, ko imam pa WinXP, pa nč!:( Flyvideo driveri so za en drek!

root987 ::

iso2000: Kako se imenuje modul, kateri se namesti?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Aljo1 ::

Tudi sam imam flyvideo 98 na XP, problem pa imam z zvokom, po minuti ugasne in potem moram prestavit kanal, in spet dela nekaj casa.
Ali obstaja kakšen alternativ player? Uporabljam sedaj originalnega z uradne strani.

roCkY ::

thramos ::

če še komu kej prov pride:
ko sm instaliru driverje iz tle (za XP) po teh navodilih mi zaenkrat vse dela. kr ne morm vrjet, se celo kullturno snema...


lp

djgregec ::

Za snemanje ti priporočam iuVCR:)

thramos ::

hvala djgregc, res dobr programck.
kaj pa za dalinca? iso2000, kako si usposobui UICE?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IR daljinec ureja komp.

Oddelek: Programska oprema
181473 (1208) thramos
»

Problemi s TV Tuner-jem

Oddelek: Programska oprema
6868 (740) Smorny
»

flyvideo v xp-jih

Oddelek: Programska oprema
51069 (952) MasterBlaster
»

TV kartica v Win XP

Oddelek: Strojna oprema
121150 (911) faca9
»

Fly Video 98

Oddelek: Zvok in slika
91094 (930) SasoS

Več podobnih tem