» »

težave z athlonom 64

težave z athlonom 64

Corpse ::

čisto preprosto sestavil sem si simstem s spodaj omenjenimi komponentami sedaj pa imam namrec 3 problemčke:D

1.) ko prižgem računalnik in ko pridemo do LOGO windowsa je logo na zaslonu ZELO DOLGO,disk nič ne melje vse je tiho ko pa začne mleti pa premelje u sekundi pa pridem v windowse XP?

2.) v windowsih pa ko igram igre ali poganam 3dmark 01&03 dela gladko za 10 sekund potem zmanjka moči za 1 sekundo potem spet gladko za 10 sekund in tako naprej?

3.) RAm Twister 512MB PC3700 DDR CL2.5 sem namreč tudi kupil in dal notr ampak se spoloh noče prižgati. ko pa dal notr 1x256 samsung in 1xnoname DDR400 pa dela in se prižge. kakšna ideja kako naj se prižge z Twisterjem ali ga sploh nič ne podpira?

RAČUNALNIK:
MSI K8TNEO-FIS2R K8T800 +SB+GBL+SATA+FW
ATHLON 64 3200+ (2.0GHz)
ZALMAN CNPS7000A-AlCu
2x256MB DDR400 samsung (dal sem notr Twister 512MB PC3700 DDR CL2.5 pa ni se hotel sploh prižgati)
MAXTOR 160GB 7200 ATA133 8MB
RADEON 9800PRO 128MB DVI/TVOUT

driverji za
*grafično (cat 4.2)
*plato (via 4in1 zadni z njihove strani)

4.) ali ima kdo ki ima 64 bit AMDja kakšne probleme z kompatibilnostjo programom ali pa XP ne-64??


LP

Zheegec ::

Hja, poglej si katere RAMe spljoh Athlon64 100% podpira, verjetno je kakšna težava z RAMom, vsaj po mojem, BIOS imaš nov?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Climber ::

Mene pa sam zanima kje si nabavil komponente, ker mam namen kupit ravno take komponente. A si moral kakšen emulator gor dat za XP-je ker maš 64bit Athlona? Mogoče te res ram zafrkava.

Climber

Zheegec ::

Nobenega emulatorja ni treba, če imaš 32-bitne Winse, potem vidi OS procesor ko čisti 32-bitni čip.
Ravno v tem je fora AMD64.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Corpse ::

kupil sem vse v mlacomu....vendar je blo treba 1 teden počakat na vse.

sedaj ko se je vse nanovo posnelo se enkrat in driverji pa to sem drugi problem odpravil ostaja pa se vedno problem 1 in 3.

Corpse ::

ja emulatorja ni treba dat tko kot je ze rekel ALIEN

Vanquish ::

Nisi napisal kaj uporabljas za en internet dostop.

ADSL uporabniki namrec dosti krat pustijo nastavitev mrezne kartice na DHCP. Ce mas ti tudi slucajno nastavljeno na DHCP ti mrezna caka zaradi tega, tako da potem v tem primeru nastavi na staticni IP in bi zadeva mogla delovati dalje brez problema oz. zakasnitev.

Seveda pa je to zgolj spekulacija o morebitni tezavi.

Corpse ::

ja mam adsl sam to mam nastiman ip sem vpisal kar en....sam to čaka ko prides u windowse men pa ze pred tem ko je winXP logo na zaslonu.

aspirin007 ::

Pa kaj koristi kaj 64 bitni procesor, če ni 64 bitnih aplikacij?

Zheegec ::

Misli si Athlona 64 kot popolnoma 32-bitni procesor, Win XP ga zaznajo kot navaden x86 procesor in ta procesor je v vseh pogledih hitrejši od navadnega Athlona XP.
Ko pa pridejo Win XP AMD64 (ali pa če uporabljaš Linux) pa je to 64-bitni procesor ki deluje še hitreje kot v 32-bitnem načinu.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

aspirin007 ::

Ja saj, samo deluje grafična, zvočna, če je procesor 64bitni. Kaj pa programi, igre delujejo? Sn bol nov, pa še nimam pojma o tem.

boštjan ::

vse deluje kot mora,tako je kot ti je že ALIEN3001 napiso.

totek24 ::

Ja Athlon 64 je kompatibilen tudi nazaj. Tak da ni problemov z nobenimi aplikacijami.
Če kdo kaj rabi: http://www.bolha.com/index.php/ukaz/show/kat/-4/userid/totek

Zheegec ::

Če je operacijski 32-bitni, potem celoten 64-bitni del (dodatni registri,...) sploh nikoli ne deluje in delujejo samo 32-bitni registri, vse deluje tako kot da bi imel AXP ali P4.
Če imaš pa 64-bitni operacijski, potem NUJNO rabiš 64-bitne driverje in vse deluje kot da imaš popolnoma 64-bitni CPU, ki pa zna 32-bitne aplikacije izvajati brez izgub hitrosti.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

32, 64 in 86 bitna različica

Oddelek: Operacijski sistemi
298371 (7511) OmegaM
»

Zmeda z 64 bitnimi procesorji

Oddelek: Strojna oprema
272330 (1794) Zheegec
»

64 bitni procesor?

Oddelek: Kaj kupiti
212224 (1782) Brane2
»

v +cem so bistvene razlike med 32 in 64 bitnim procesorjem?

Oddelek: Strojna oprema
102045 (1821) pingec
»

Athlon 64 DA ali NE? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1317031 (4554) Jeronimo

Več podobnih tem