» »

venti+stikalca=overclock :))

venti+stikalca=overclock :))

mackon ::

1. A mi lahko kir pove kje bi dobil uno vezje na katerem so stikalca, za vklop ventov.
A se da to kje kupiti?
Ali pa če bi mi kdo to naredil (samo vezje)?
2. Če ne pa vsaj povejte kje bi dobil ves potreben materjal,da si sam naredil.(če bo ratal)
Aja bilo bi 6 stikal, na vsako stikalo bi prisle dve diodi. Ena bi gorela, ko je prižgan in ena ko ni prižgan vent.

P.S. a je to teško nardit? 8-O

Izak ::

Rabiš 12 uporov in 12 led diod in 6 stikal in nekaj žice. Je pa easy za nardit. :D material dobiš v conradu ali pa ic-elektu. :D

ChiefThunder ::

Poglej pod teste za matejeve šalterje.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

OZZY ::

Jest bi na tvojem mestu raj naredu regulacijo napetosti z čipom LM317t. Tako laufaš skozi na recimo 7-8V in ti jih ni potrebno skozi vklapljat in izklapljat. Pa tudi glasni niso.
Go with the flow.

Kaiser ::

To OZZY, lepo da sem dobil somisljenika!! BTW: a si tisto ze porihtal?:\

OZZY ::

Kaiser: Ne še nisem, ker nimam doma pravega orodja. Bom pa stvar zrihtal v petek pri fotru v službi ,ker majo v kleti delavnico in bom to izkoristu. Bom pa seveda piovedu, če vse ok deluje. Je pa ta opcija z čipom veliko boljša.
lp
Go with the flow.

Kaiser ::

Mozno je, da je crknil kaksen cip, pa ga bo treba zamenjat... Uf 50-tolarska skoda :D

OZZY ::

Ne čip ni noben crknu samo sem pa odlomu enemu nogico, ko sem ga dol daju. Pač sem štor. Škoda je res ogromna.:DZato tudi danes nisem stvari do konca naredu ampak bo zato pa v ponedeljek.
Go with the flow.

mackon ::

Thank's!
Bom probaw. ;)

OZZY ::

JA samo pazi na to, če hočeš dat dva na isto ploščico. Takrat pa se bojo dogajela čudne stvari. Če delaš dva ali več morajo biti ploščice ločene. Kaiser: A sem se nauču a... Pa tud čipi se kar grejejo zato poskrbi za dobro hlajenje. Jest sem dal gor po novem kar rebra od starega hladilnika.
Go with the flow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Knight rider led (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
17615435 (10226) T0RN4D0
»

Regulator napetosti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
314264 (3858) the_unborn
»

MouseMan mod

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
371773 (1366) burekar
»

LM317 vs. potenciometer

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
152280 (2000) Tjulenj
»

Reguliranje ventilatorjev s potenciometrom (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
574296 (3611) Kaiser

Več podobnih tem