» »

Kako pripraviti stranico ohišja za vgradnjo 2x 120mm vent. (Cheefteck Dragon)?

Kako pripraviti stranico ohišja za vgradnjo 2x 120mm vent. (Cheefteck Dragon)?

Tradewind ::

Da bi pridobil nekja na temp, sem razmišljal v stranco ohišja vgraditi 2 120mm ventilatorja! Vendar me sedaj zanima s čim naj naredim luknje, da bodo čim lepše ter seveda čim natančnejše po meri?

Potrebujem tudi kakšne mrežice in seveda nastavke za ventilatorje, pa me zanima kje bi lahko to vse dobil (ventilatorji upam da ne bodo presegli 32Db), še bolj pa me zanima kako naj naredim luknje v stranico! Oziroma kje bi jih lahko dal delati!

A bom kaj pridobil z tem (trenutno imma 4 80mm ventilatorje; 2 pihata noter, 2 ven, ampak se mi zdi da bi bilo dobro da ena 120mm piha direktno na grafo, za drugo pa bi bilo dobro da bi pihala na plato in rame)!

A se mi splača ta poseg (predvidevam da bi pridobil 2-3 stopinje), kar se bo poleti po mojem dokaj obrestovalo!?

Za material računam da bi me vse skupaj prišlo na cca 7000sit!
Kje bi bilo najboljše in najceneje kupiti material (sem iz Mb.)?
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

fAtso ::

Klele si lahko pogledaš mojo malo ponudbo, je tudi ena luknja za ventilator 12cm kaj ti lahko naredim, dve taki luknji bi te prišli 4000 sit z zaščitno mrežico, če te zanima-

LINK do teme

delfinus ::

Aleternativna ideja, ki je malenkost se bolj prakticna, saj ti ni potrebno vedno iztikati napajanje venta, ce imas le tega priterjenega na stranico.

Torej nabavis si lahko Zalmanovo rocko na katero lahko namestis se vsaj 3 vente, ki ti hladijo komponente. Povezava do nosilca

S tem se izognes vsega nepotrebnega vrtanja. lp, D.

Tradewind ::

Kaj pa kaj takšnega, a bi se obneslo, sploh za grafo
(http://www.titan-cd.com/english/product...

Zadeva se da na PCI slot, ampak me zanima če bo to kaj bistveno doprineslo k hlajenju?
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

delfinus ::

Poznam to rec. To je bolj za hlajenje kartice, ki se nahaja nad tem hladilnikom, npr dodatno hlajenje Graficne ne pa toliko sistema. Ce zelis bolj kvalitetno hladiti sistem in hkrati graficno in ostale kartice ti priporocam tisto Zalmanovo rocko, kamor pac po zelji na razlicna mesta privijes ventilatorje. Sam imam tako in 3 vente na njem 2 92mm uporabljam za CPU (temperatura padla kar za 5 stopinj) enega 120mm pa imam priterjenega tam kjer so hladilne reze na ohisju in vlece zrak notr in hladi graficno, sistem in ostale PCI kartice. Imam tudi Chieftec ohisje Dragon ena posebna verzija temperatura sistema je ves cas 29C na load pa 31C. No poleg tega imam se en 1x80mm Intake in 1x80mm outake pritjrejno na ohisju. Ta Zalmanovo drzalo za vente se privije na poljubna mesta skupaj z AGP in PCI karticami.

lp, D.

Tradewind ::

Aha, jaz mam tudi Dragon ohišje, trenutno imam v kišti med 25 do max 29stopinj, cpu pa mi gge ob full load na 50stopinj!

Najbolj se mi gre, da bi naredil luknje na stranici ohišja, npr. 2, in da bi potem pritrdil gor 2x 120mm ventilatorja (1 direktno naj bi pihal na grafo, drugi pa na plato....)

Fatso- se zelo zanimam za tvojo ponudbo (tukaj je moj mail, da se slišiva in zmeniva za podrobnosti: dejanmb@hotmail.com )

Kaj je bolše 4x 80mm ali 2x 120mm?
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

Kleto ::

2x120 pa daš na mn štroma pa ti enako količino zraka prepiha k pa 4x80 na večji voltaži8-)
Kleto


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilatorji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10516168 (13837) IvoJan
»

Vodno ali zračno za P4? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
835325 (4237) mimax
»

Postavitev ventilatorjev?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241812 (1195) Nejc Pintar
»

Koliko se greje vaš mlinček

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
372012 (1310) tx-z
»

L0S REzuLTAT0S TU !!! Vsi ki va moja majhna raziskava zanima kojci vržite uč na to ru (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
715047 (4109) texhex

Več podobnih tem