» »

Ventilatorji

Ventilatorji

«
1
2 3

Sylar007 ::

Lp kupujem si 3x 120mm Ventilatorje.. Katere mi priporočate ? Link prosim..

Nwanko ::

Sylar007 ::

Za ohišje ja

axee ::

Ogromno izbire. Kakšne psoebene želje?

gruntfürmich ::

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

lasse007 ::

NOISEBLOCKER BlackSilent XL1 ali XL2

http://www.mlacom.si/artikel/46637/NOIS...
http://www.mlacom.si/artikel/46638/NOIS...

80.000 ur delovanja, dobro razmerje med ceno in kvaliteto, pretokom zraka in glasnostjo.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

Sylar007 ::

Hočem čim tišji računalnik za ohišje Antec 300 sem mislil nabavit ker mi manjka še samo ohišje ostalo imam.. Pač mam 70EUR za ohišje a mislite da bi raje uzel ktero drugo ohišje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sylar007 ()

Nwanko ::

Če hočeš kvaliteto vzames noctua al pa cooling dober pretok,tiho delovanje,visoka cena.

BALAST ::

Imam 4x NOISEBLOCKER BlackSilent XL1, pa so mi zakon. Večino časa jih imam na 700rpm, medtem ko med igranjem dam na 900rpm.

lasse007 ::

Neslišen je NB Multiframe M12-S1, ima pa svojo ceno:
http://www.cool-pc.org/productdetail.ph...
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

axee ::

Ah kaj bluzite z temi dragimi ventilatorji. Daleč najboljši ventilatorji za ohišje(poleg Nexus-a) so Scythe Slipstream (preverjeno in pretestirano, pove lahko tudi veliko uporabnikov ST-ja ki so vrjeli in nabavili), pa še samo 6EUR stane.

Glede hitrosti pa povej kakšne komponente imaš da vidimo koliko hlajenja potrebuješ

lasse007 ::

Scythe Slipstream so dobri ventilatorji, moti me edino, da se vrtijo samo 30.000 ur.

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z...
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

axee ::

Za ta denar vzameš vsakega po dva, pa pride še vedno bolje od dražjih in slabših alternativ.

IvoJan ::

jaz mam 7x scythe slipstream(2x na procu, 5 na stari kišti) :) tudi na 1300 obratih so izjemno tihi. priporočam.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

paramedic86 ::

Zdravo,

malo si bom sposodil temo, ker tudi sam nameravam kupit ventilator/je.

Hrup me malo moti, imam antec 300, ventilatorja sta stock, torej zgornji in zadnji oba izpihujeta zrak iz ohišja, sta na low, veliko boljše kot prej na medium. Rad bi kupil 1, mogoče 2 120mm ventilatorja za spredaj (intake), me pa zanima katera dva bi mi predlagali. Tudi sam sem gledal za NB BlackSilent XL1,2....Scythe Gentle Typhoon 800rpm, Scythe S-Flex 800 rpm, Noctua(čeprav malo draga). Na koliko rpm bi moral biti sprednji ventilator, da bi bilo ohišje dobro ohlajeno med igranjem iger in da nebi bilo glasno. Nekako bi rad take ventilatorje da me ponoči, ko grem spat, nebi motilo.

Antec 300
x3 720
4870 1gb
Corsair 650TX

Katere ventilatorje bi mi priporočali glede na moje komponente (da bo tišina)?

Lp

P.S. Bi bilo mogoče dobro zamenjati tudi stock ventilatorja?

Zgodovina sprememb…

IvoJan ::

definitivno scythe. http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z...

stock ventov pa se ne splača menjat ker so antecovi super.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

paramedic86 ::

Aha, kako pa je z glasnostjo, namreč mislil sem vzeti nekaj pod 20db. Kako se pa tu uravnava ventilator, preko matične (BIOS)?

Lp

Steinkauz ::

Mnja na antec 300 niso glih neki full tihi, ampak to zato, ker se tut na low prehitr vrtijo.
Zdej regulator je 4eur, pa se ti bolj splača kupit scythe za 6 eur une pa dol pobereš. Edin en je 14 centi, to pa ne poznam če ma scythe kej koristnega

Jst sm na P182 menjal(pa so precej tišji kot na antec 300) s slip stream 800rpm pa je kr tišje, sam pol sm zbil še na 600rpm)

paramedic86 ::

Torej po vaših izkušnjah...bi bili dovolj 3x120mm ventilatorji po 800rpm, in en 140mm 800rpm (pač vsi zelo tihi) ali je potreba po boljših ventilatorjih (1200 in več rpm), ki bi bili tudi tihi in kvalitetni, Noctua itd..

Nočem zapravljati po nepotrebnem.

Lp

P.S. Kišta je oddaljena od glave ene 30-50 cm.

Zgodovina sprememb…

Steinkauz ::

Noctua ipd so predragi.
Scythe so best buy

Lej jst mam sistem v podpisu, navit in vse in mi zadostujejo na 600rpm, le na CPU sm en mesec nazaj namest original zbit na 600rpm menjal za scythe pwm, ki sam uravnava obrate, idle 400, load 1200, ker v load mi je itak vseeno če je mal bolj glasno(pa še vedno je tišje od 99% računalnikov)

4je venti so skor preveč, tko da pomoje ne bo panike

pharaon ::

Kaj pa ventilatorja na grafični in procesorju? Nista preglasna? Da ne boš na koncu ugotovil, da nisi nič naredil, ker se bosta onadva še vedno "drla"...

paramedic86 ::

@Steinkauz: aha, torej bi bili oni za 800rpm dovolj. Dobro, zej se moram samo še odločt al Scythe ali NB Silent XL 1,2. Ja mogoče bi bili 4 venti res overkill. Spredaj za intake bi bil najbrž 1x120mm dovolj ane?

@pharaon: ja tega se tudi jaz bojim. Bom čez vikend malo stestiral zadevo, da vidim kaj je najbolj glasno.

Lp

axee ::

Sam da še jst dodam svoj del; velik del glasnosti ohišja Antec 300 doda zgorni ventilator, preverjeno.

Tisti 14cm ventilator zelo vibrira, pa še ohišje je iz tankega pleha in res močno doda k glasnosti.

Kot so ti že rekl, Slipstream 800rpm spredaj, pa če se da še tisti 14cm ventilator zamenjaj z nekaj manj vibrirajočim.

IvoJan ::

|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

paramedic86 ::

Wox ::

Jaz mam TEGA zgoraj v Antecu 300 pa je OK.
Commodore 64

paramedic86 ::

@Wox: Ta mi je pa všeč, mogoče bom kar tega vzel. Kakšna se ti zdi sprememba od stock ventilatorja, veliko manj vibrira?

Lp

axee ::

To je 1200RPM, če ga ne utišaš vsaj na 600-700rpm bo isti ropot..

Wox ::

Pa glej... Meni ne vibrira nič oz. ne slišim da bi. Pa tale Antecov pleh je debelejši kot na Coolermasterjev Centurionu. Sicer, če hočeš tišino izbira ohišja ni glih posrečena. Kakšen P-183 ali P-180 bi bil primernejši. Sicer pa je to subjektivna ocena. Meni ta ventilator nič ne "ropota". Kar slišim so le diski 4xWD Black.
Aja, priklopljen na MB in mam naštimano Q-fan control na standard - se ne vrti z maksimalnimi vrtljaji. Le ko je potreba, ki pa je še nisem opazil.
Commodore 64

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()

axee ::

Pri 1200RPM ne slišiš čez 4 diske? Jaz imam v domačem serverju (v antec 300) skupaj 7 diskov pa vseeno slišim vibriranje zgornjega stock ventilatorja.

BV nabavit tako hiter ventilator za zgoraj, spredaj pa Slipstream 800RPM.

Wox ::

Sej pravim, ni na 1200rpm. Zakaj bi bilo to potrebno?
Commodore 64

axee ::

Aja sori nesporazum, sem mislu da ga pri 1200rpm ne slišiš. :)

paramedic86 ::

Zdravo, nakup sprednjega ventilatorja je v teku, zanima me kam priporočate da ga dam, v spodnjo režo ali zgornjo? (Morda boljše zgornjo, ker piha direkt na grafično?)

Drugo vprašanje, mam problem s prahom, naslednji teden grem kupit en kompresor (na bolhi so kar poceni, upam da bo v redu). Je pa še druga stvar, nabavil bi si protiprašne filtre, bi bilo v redu če jih montiram tudi k zadnjima dvema ventilatorjema ki pihata zrak ven, ali samo na stransko stranico, ki je brez ventilatorja?

Lp

P.S.

Ta filter:
http://www.cool-pc.org/artikel/1048/alu...
ali ta:
http://www.cool-pc.org/artikel/764/filt...

Je neka minimalna razlika v ceni, me samo zanima če kdo to ima, kako se obnese?

Zgodovina sprememb…

FuI2cY ::

Pozdrav,

sem tko na hitro preletel poste pa mislim, da nisem kje zasledil kako je kaj noctua NH-D14 ventilator za procesor? Je dokaj tih ?

če je že kdo to napisal, se opravičujem za ponovno vprašanje.

axee ::

FuI2cY je izjavil:

Pozdrav,

sem tko na hitro preletel poste pa mislim, da nisem kje zasledil kako je kaj noctua NH-D14 ventilator za procesor? Je dokaj tih ?

če je že kdo to napisal, se opravičujem za ponovno vprašanje.


Predrag, za skoraj pol cene dobiš hladilnike ki bodo hladili kakšno stopinjo ali dve slabše.

@paramedic86; Antec 300 že ima prašne filtre na vhodnih ventilatorjih; kjer so potrebni. Edino bi se splačalo za stransko luknjo ali še boljše če je ne uporabljaš;

zamenjaš levo in desno stranico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

paramedic86 ::

Vem da ima protiprašne filtre, vendar imam kar veliko zalogo praha na zadnjem in zgornjem ventilatorju, zato premišljujem o filtrih.

Lp

mihco ::

prah imas v ker imas negativni pritisk v ohisju. Vec ventilatorjev ti izpihuje zrak kot pa dovaja. In protiprasni filtri pri antec 300 in obstojecih ventilatorjih ne bodo pomagali. Je prevec odprto ohisje da bi bilo lahko tiho in brez praha. Glede na to kaj vse mas namen kupiti dodatno za to ohisje(vente, kompresor, filtre,... :S) bi jaz na tvojem mestu 300ko prodal in kupil ohisje ki bo sluzilo tvojim zeljam.

axee ::

Ni res. 300ka bp zdrži brez praha, ne blefiraj. Problem je kot si rekel negativen zračni pritisk. Če boš na spredne dva ventialtorja dal hitrejša ventilatorja kot sta zadna dva se bo prah nabiral samo na filtrih. Pa zamenjaj stranici, da luknjo premakneš zadaj, kjer nebo mogel prah notri.

mihco ::

axee je izjavil:

Ni res. 300ka bp zdrži brez praha, ne blefiraj. Problem je kot si rekel negativen zračni pritisk. Če boš na spredne dva ventialtorja dal hitrejša ventilatorja kot sta zadna dva se bo prah nabiral samo na filtrih. Pa zamenjaj stranici, da luknjo premakneš zadaj, kjer nebo mogel prah notri.


in ob enem obdrzal ohisje tiho?

axee ::

Recimo spredaj dva 800RPM Slipstreama, zadaj pa 500RPM ventilatorja. Za večino dovolj tiho. Seveda za resno tišanje ni primerno, kar vsakemu povemo preden mu (spet) priporočamo Antec 300.

FuI2cY ::

heh, jaz sem vprašal, če je dokaj tih, da ni glasen ventilator, ne če se splača kupit. Ta hladilnik mi bo še prav prišel, ko bom navil procesor. sam pač zanima me, kak je glasn.

axee ::

Je tih, ni najtišji. Če te zanima bolj v detalje poglej na SPCR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

mihco ::

axee je izjavil:

Recimo spredaj dva 800RPM Slipstreama, zadaj pa 500RPM ventilatorja. Za večino dovolj tiho. Seveda za resno tišanje ni primerno, kar vsakemu povemo preden mu (spet) priporočamo Antec 300.


Sam nebi vec nikomur priporocal Antec 300...tudi po tvoji zaslugi. Sedanje ohisje je balzam za usesa proti Antecu. In ce nabavni ceni 300ke pristejes menjavo ventilatorjev + dodatni ventilatorji tudi vec ni tako poceni.

Steinkauz ::

Dejanske je kr glasno ohišje, ampak zato, ker se tut na low prehitro vrtijo venti.

axee ::

mihco je izjavil:

axee je izjavil:

Recimo spredaj dva 800RPM Slipstreama, zadaj pa 500RPM ventilatorja. Za večino dovolj tiho. Seveda za resno tišanje ni primerno, kar vsakemu povemo preden mu (spet) priporočamo Antec 300.


Sam nebi vec nikomur priporocal Antec 300...tudi po tvoji zaslugi. Sedanje ohisje je balzam za usesa proti Antecu. In ce nabavni ceni 300ke pristejes menjavo ventilatorjev + dodatni ventilatorji tudi vec ni tako poceni.


Ohišje priporočamo vsakemu, ki želi relativno tiho (torej nemoteče) ohišje z dobrim hlajenjem in dobrim izkoristkom prostora. Za 50€ ne dobiš boljšega.

Takoj pa ko pride v igro tišanje pa ohišje odpade, to vsekakor.

Steinkauz ::

Ma vseen bi bil lahko tišji že po default

mihco ::

Kar se hlajenja tice brez pripomb... ampak cena je 60eur+20eur za 2 prednja venta + obvezna menjava 14cm venta na vrhu..ne vidim racunice.

JeZo ::

Riff ::

razdreš skurjen napajalc pa dobiš ventilator zastonj :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

echoman ::

Pozdravljeni,
Na področju "nadgrajevanja" računalnikov nimam kaj izkušenj zato se obračam na vas. Imam plato Asus P5QL PRO, napajalnik LC Power 600W, ter ohišje Cooler Master Centurion 532. V ohišje bi rad namestil še 1x 120mm ventilator, ki bi bil pritrjen na zadnjo stran ohišja - tam, kjer je prostor za ventilator. Poleg tega bi namestil še 1x 80mm ventilator, ki bi bil nameščen na stranski del ohišja. Na CPU pa imam priklopljen hladilnik, ki je precej velik. Zdi se mi, da bi v primeru namestitve ventilatorja 80mm med njim in hladilnikom ostalo le še nekaj, če sploh kaj milimetrov prostora.

Zanima me torej, če imam dovolj priključkov na matični, da bi poleg že enega ventilatorja vklopil še dva. Če sta na voljo še dva možna priključka bi prosil za sliko in oznako, da ne bom slučajno kaj zamešal. Zanima me še, če se lahko 3-pinski kabel za priključitev na matično obrne kakorkoli ali je to posebej določeno. Poleg vsega me zanima še, če je izbira ventilatorjev dobra in, če bo sistem lahko normalno "tekel", kot do sedaj. Bo vse skupaj delovalo pri taki napetosti in ali obstaja možnost, da kaj prekurim?

Hvala in lep pozdrav! :)

P.S.: Prosil bi še za obrazložitev, česa naj se pazim pri vgradnji. Če kaj pomaga pri tem, naj dopišem še ostale komponente: Grafična Sapphire ATI Radeon HD4850, HDD WD Green 1TB, RAM Kingston 2x2GB 1066 MHz, poleg vsega pa je dodana še bralna/zapisovalna cd/dvd enota.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po dolgem času nov test ventilatorjev na Silent PC Review (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
6012331 (8475) BladE_
»

Tih računalnik za 900 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
456835 (5530) gregor
»

Kateri ventilator kupiti

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172359 (1954) Steinkauz
»

Nasvet za hlajenje in utišanje PCja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10028855 (26900) kuglvinkl
»

Katana 3 - izkušnje uporabnikov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
393619 (2237) TeraTM

Več podobnih tem