» »

Postavitev ventilatorjev?

Postavitev ventilatorjev?

mkonci ::

V kratkem bom svoji kištici dodal 4 ventilatorje s krmiljenjem, ker se mi pri zaprti kišti vse dost segreje, predvsem pa grafična, sem se odloču za to varianto. Kupu jih bom pri mlacomu za okol 6k.
Zdej pa mam vprašanje, kam naj postavim ventilatorje? Kako naj boko obrnjeni, da pihajo not ali ven?
1. Ventilator bom vgradil spredaj ( 80mm) (verjetno dober če črpa zrak nor)???
2. Ventilator bom vgradil zadaj (80mm) ( NISEM PREPRIČAN KAM NAJ PIHA???)
3, 4. Ventilator pa ne vem al jih vgradim na vrhu škatle (120mm ali 90mm) ali na stranico? Kam naj pihata ( oba ven, oba not, eden ven, drugi not)???

Če veste kaj bi blo dobr mi napište!;)

Dr_M ::

spredi in s strani not, zadi in na vrhu vn. tko je najbolj ucinkovito.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mkonci ::

Kaj pa menite glede velikosti?

Za spredaj in zadaj mi ne preostane drugega kot 80mm!

Vprašanje pa je kaj naj dam na stranico in vrh 90mm ali 120mm?????

Kakšne ideje

Shark-357 ::

jaz mam na vrhu 120 mm in se obnese super večji pretok zraka pa še tišji je :D

MEDENA ::

120 na vrhu notr piha ali ven =?

jurre ::

ven ce bo na vrhu..saj je topel zrak zmeraj na vrhu

mkonci ::

Kaj pa ob strani je 1 x 120mm ok?

Nabavit mislim sledeče je dobro????
TT A2003 2x80mm+2x120mm + fan control (6.270 SIT) Mlacom:8)

c3R4R ::

Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Grey ::

Ja to tut mene zdej zanima, ker si mislm nabavt ventilatorje. Js sm razmišlju da bi dau spredi pa na vrh kište 1x120mm pa zadi 1x80mm. Za stranico pa nism glih prepričan...
Ta 120mm ospredi da srka notr je bolj al manj šminkerski (pa tud uporabn je ker velik zraka notr pride), ker mislm en zanimiv mod kište narest. Kaj priporočate?

Eddy ::

Preberi si členak o lesenem ohišju, kjer piše o toku zraka...
www.ekwaterblocks.com

OBELIKS ::

Tudi jaz imam vprašanje, kako se kaj obnesejo ti TT ventilatorji? Bodo zdržali vsaj leto dve, če bom na vhodne montiral tudi filter proti prahu?

Caligula ::

Oz, ce mas moznost, na vrhu ohisja med napajalcem in opticno enoto narest luknjo pa en velik vent tam postavi pa ga daj na malo obratov pa ne rabis nobenega vec. Ti ful zbije temperaturo diskov, graficne, plate, procesorja,.. pa se poceni pa kar tiho je.

Jz mam tko na pribl 7v zdaj okoli 200 m3/h pretoka zraka cez kisto.

Strosek vsega skupaj cca 4500 sit v Conradu z adapterjem za strom vred pa ti pol tud napajalca ne bremeni nic.
Mam drugac se od prej se tri dodatne vente-dva vhodna spodaj-pred diskom pa pod graficno pa se enega izhodnega zadaj zgoraj sam so zarad tega na "strehi" kr izklopljeni, ker se ne pozna nic, ce so vklopljeni-disk se clo bolj greje, sam glasno bi blo vse bolj z njimi.

Tko da, ce hoces poceni temperaturo fol zbit (v povprecju 10C za vse komponente v kisti) je to najboljs pa najcenejs. Jz mam se procesorski hladilnik zarad tega cist odvit prek fanmata. Skratka je tko clo tisja cela kista.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

ginekolog ::

IZREDNO priporočam blowhole na stranici, tako da piha direkt nad proc. Sam imam 7 ventov, tako da piha zrak kot na skicah zgoraj (spredaj not, zgoraj zadaj ven), vendar pa ko blowhole (2*90@5v) izklopim, proc naraste za 10C .

Tako da lukna na stranici je nujna... za tišino pa vse vende vrži na 5V na molexu in to je to.
Divers do it deeper.

Trubar ::

Kaj pa tkole:

s ---vent----120 vent--------------- napajalnik je za 90 stopin obrjen (kraj ventilatorja je nakazan)
t l nnnn l hhhhhhhhhhhhhhhhh l
e l --------l hhhhhhhhhhhhhhhhh l
n l hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh l
a l hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh l
s l hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh l
t l hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh l
e l hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh l
n l hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh l
a ----------------------120 vent------
O O tu so kolescki nad ltemi 6cm (po moznosti se dvignem)

Smer pihanja spodi not zgori vn. Ohišje je big tower.

Sori za slikco:\
Ref exchange link:
https://www.binance.com/en/register?ref=VV7U3WUE
https://www.kucoin.com/r/rf/Hu6Rx2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Trubar ()

Nejc Pintar ::

jap, to bi bla tut varjanta pomoje, sam mal posesej pod ohišjam preden to nardiš;)
Lahko je biti prvi, če si edini!

mkonci ::

Jst sem zdej to uštimal 80 spredi, 80 zadi, 120 pri strani mot, 120 na vrhu vn pa mi zbije temperaturo za 10"
Res pa je da sem na vrhu naredil napako, ker sem mal lukno zaj...:'( tako da je 1/4 ventilatorja nad napajalnikom, in pri velikih obratih to ni ravno tiho ( nasprotno zrak se tam reže in ropota ko hudič!) Sem razmišlu, da bi morda naredil not kak cevovod, da bi ventilator vleku mimo napajalnika in nebi rezal zraka, pa še ne vem kako naj to naredim!


Zato vsem, ki mislite dat ventilator na vth, pazite kako zarišete luknjo VSAKA ŠOLA NEKI STANE:\

monaco ::

Jaz pa imam računalnik v omari tako da zgoraj in na desni strani ni prostora, zadaj cca 10 min, na levi je pa večinoma fraj.
Spredaj imam 80mm, ki piha ven, zadaj enakega, ki piha ven, enega 60mm pa imam na stranici, za katerega pa ne vem, kam naj piha. Po eni strani naj bi pihal not, proti matični plošči, da jo hladi, toda ker zrak, ki zadaj piha ven nima ravno veliko prostora in verjetno vse skupaj ni tako učinkovito, razmišljam, da bi naredil naj piha ven. Kaj pravite?

Pa še to me zanima. Se lahko monitor pregreje? Kdaj ga pustim prižganega in zaprem vrata omare, v kateri je tudi 19' monitor in potem, ko odprem vročina kar puhne ven. Se lahko monitor pregreje?

mkonci ::

Verjetno da se lahko, tudi ti bi se pregrel, če bi te zapru v savno za kako uro!:D

Brilko ::

Mene pa zanima kak se obnese kej tale ventilatorj. Baje da zelo dobro hladi. Je to primerno al ne?

Karaya 52 ::

Dvomim. Pa še tih ne bo.

Brilko ::

Ka ma kir tole? Ker si mislim jst nabavt. Al se bolj splača tist venilator ki se nahajo na mestih za 5.25" enote. Jst nevem ka bi blo boljš, ampak je škatli in komponentam pošteno vroče. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

Nejc Pintar ::

teli ventilatorji so brezveze, če že nočeš lukenj delat maš 99% u kišti že po defaultu narjene luknje za ventilator, ker tole je manj tišine za slabši performance
Lahko je biti prvi, če si edini!

Brilko ::

Lej, tale paše glih nad grafično, tak da bi zrak poganju ven skupaj z glavnim ventom. Poleg tega mam pa sam za onga glavnega pa za nobenga drugega na ohišju. Tak da je možnost sam pod cd-ji podoben ventilator (pač tak ki gre namesto 5,25" pogona) ali pa ta nad grafo kot "kao" pci. Ja men se pa zdi da bi mogl toel fajn delat.

Brilko ::

Double post.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

Nejc Pintar ::

tole nikakor ne more met velikga pretoka, poleg tega pa se 99% pojavlajo kakšni šumi, neprijetni za ušesa:) pa še en predlog:
pojdi v *haus, *max, merkur, obi, etc. in si kupi eno vbodno
Lahko je biti prvi, če si edini!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

So te ventilatorji vredu za hlajenje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161988 (1624) Seljak
»

Hlajenje ohišja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
304799 (4273) Seljak
»

Namestitev ventilatorja na stranico računalnika ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81190 (1117) Nagi Bator
»

vetilatorji na kisti

Oddelek: Strojna oprema
241656 (1307) Keyser Soze
»

postavitev ventilatorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5966 (829) SkIDiver

Več podobnih tem