» »

Problemi z Broadband routerjem

Problemi z Broadband routerjem

airman02 ::

Zadeva je sledeča:

Imam tale router - natančneje U.S. Robotics Broadband Router:
Imam 2 računalnika, in na enega (ki deluje ves čas) sem namestil linuxe. Tam bi si rad poganjal IPv6 BNC-ja. Vse sem brez problemov nastavil, registriral račun na xs26, dobil i-line, nato pa se je zataknilo.

Kot kaže ne na routerju ne znam omogočiti protokola, ki ga zahteva IPv6 - natančneje ICMP protokola. (Možno je tudi, da moj router tega procesa sploh ne omogoča, a upam da ga, ker odkar sem malce naštudiral delovanje routerja, ta deluje odlično - ne prekinja povezave, lahko odpiram porte, ima print server,...)

Zaradi tega problema vas prosim, da mi predlagate vaše ideje kaj naj naredim (prosim ne s tistimi kupi nov router, ali odpravi ga ter podobno, ker če bi imel tak namen, vas niti ne bi spraševal).
Na tej strani si lahko ogledate vse sekcije routerja, kjer lahko kaj nastavljam, tako da če se kdo na te stvari bolj spozna, naj malo pogleda in pomaga po svojih najboljših močeh:
NASTAVITVE

Vse se zahvaljujem za pomoč, res hvala.
  • zavaroval slike: Gandalfar ()

OmegaBlue ::

:D

Človek prosim te preberi si kaj sploh je ICMP preden rečeš da ti ga router ne podpira.

Če hočeš met IPv6 preko routerja moreš imeti takega ki je IPv6 enabled.


Ahahahhaa :)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

airman02 ::

Ja se opravičujem, vedno pozabim:8) Torej modri omega, kako naj vem če mam Router ki ima IPv6 enabled? Ker sem iskal to informacijo, pa je ne najdem. Pol to pomeni, da iz tega routerja mojga ne bo kruha?:(

OmegaBlue ::

Točno tako. Lahko pa izklopiš router ga ponucaš za switch, dodaš še eno mrežno v linux server in si naredi gateway - works like a charm.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

CaqKa ::

zaj kolko jaz zadevo razumem si je pubec naredil samo navidezni ipv6 glede na to, da si je naredil account na xs24, torej tunel ki teče po navadnem ipv4...
linux seveda omogoča pravi ipv6, v katerem primeru bi res bil router vsega kriv ako nima ipv6 enabled.
jaz predvidevam da vse kar nea špila je samo to da komunikacaja za ta tunel ni omogočena oziroma je port zaprt?
priklopi se na net brez routerja pa firewalla in poglej kater port je odprt in nato ta isti port odpri na routerju.

airman02 ::

Ja maš prav CaqKa, hvala da si dopolnil mojo pomankljivo izjavo. Torej bom naredil po tvojih navodilih, zanima me samo, kako naj ugotovim kateri port se odpre za IPv6, ko se bom konektal brez routerja in firewalla? Al pa če morda kdo kar na pamet ve kater port je potrebno odpreti.

Hvala za pomoč vsem...

CaqKa ::

ni nujno da imam jaz zdaj čisto prav pri tej zadevo.. nisem šur.. ampak recimo da sem sam tudi imel ipv6 na winsih in vem približno kak je stvar potekala.
glede gledeanja kateri porti so na linuxu odprti bi težko vedel.. vem da to zadevo lahko v winsih pogledaš z tcpview. ali pa z netstat
to bi moral kak linuxaš kaj več povedat.
upam da ima keri kaj časa.. :)
kaj te lahko prosim če malo bolj podrobno poveš kaj točno je problem oziroma kakšno napako izpiše računalnik?
Imam 2 računalnika, in na enega (ki deluje ves čas) sem namestil linuxe. Tam bi si rad poganjal IPv6 BNC-ja. Vse sem brez problemov nastavil, registriral račun na xs26, dobil i-line, nato pa se je zataknilo.
opiši kar tukaj vmes manjka
Kot kaže ne na routerju ne znam omogočiti protokola, ki ga zahteva IPv6 - natančneje ICMP protokola. (Možno je tudi, da moj router tega procesa sploh ne omogoča, a upam da ga, ker odkar sem malce naštudiral delovanje routerja, ta deluje odlično - ne prekinja povezave, lahko odpiram porte, ima print server,...)

airman02 ::

No tam vmes ko se zatakne je tako... Zaženem BNC-ja, napiše da se skonekta (na irc.linz.at), vendar ne pride na irc8-O To jeto, tk da ne vem kaj je narobe (kriv je 100% router, zdaj je sam fora v tem če se da kaj nastavit al ne...):O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: airman02 ()

Witboy ::

Po moje je edina stvar k te j***e je en port k ga mors forwardat na svojo masino...

airman02 ::

Hm ja zgleda so mnenja deljena 50:50. Zdaj lahko probam port odpret, sam mal predlagajte ker oz. če kdo ve kako bi to izvedel, ker sam žal nimam idej. Mailal sem tehnikom na US Robotics, pa mi noben ni odpisal:\

CaqKa ::

včasih traja nekaj cajta da se poveze.. kaki error pa napiše da se pač ne skonekta? timeout al kaj drugega?
imaš na routerju odprt port 6666 oziroma 6667?

pa še tole:
I-lines are now put by default in a connection class allowing 5 connections PER RANGE (default).
You will get the following message when connecting if your range has exceeded the allocated connection limit: Too many connections.

iz tega linka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

hruske ::

1. Povezi se na internet brez ruterja, direktno.
2. Pozen tisto stvar od irca
3. v konzoli napis
# netstat -a -n > porti_direkt.txt
4. pejt nazaj prek ruterja
5. spet se povez na irc
6. spet napis v konzoli
# netstat -a -n > porti_ruter.txt

pol pa primerjaj kaj v direkt je, pa v ruter ni.

CaqKa ::

mk-klavz: samo če se ne motim more to naredit na kompu kjer ima bncja torej na linux mašini...
torej napiši komande za linux :)

CaqKa ::

hruske ::

caqka, to pism komande za linux.

CaqKa ::

hehe
silly me:)
sej mi je vse štimalo razn tega da pač -a more bit -all na windowsih.. kaj pa -n?

hruske ::

-n pomen da prikaze s stevilkami namesto po imenu protokola oz. dns


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IPv6 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
36387858 (5873) Klemen86
»

IPV6 Irc serverji ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10017830 (12987) UnderTaker_
»

ipv6 for g33k`s (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7712588 (9144) Kami
»

IPv6 on Linux RH9

Oddelek: Omrežja in internet
182229 (1778) Gandalfar
»

IPv6

Oddelek: Omrežja in internet
308008 (7074) Witboy

Več podobnih tem