» »

Dual DDR način na Epox 8RDA+

Dual DDR način na Epox 8RDA+

fAtso ::

Torej stvar meni ni čisto nič jasna. Moj sistem:
Plata Epox 8RDA+
proc. duron 1600@2400 200X12MHz
napajalnik en levi 400W.

Problem je pa sledeč, če dam ram v reži za dual način mi računalnik zmrzuje, prime 95 sicer dela BP samo 3Dmark 2003 ali 2001 zašteka. Če dam pa ram tako da ne uporablja dual DDR načina vse dela BP super in hitro. Vendar mene vseeno muči zakaj ne deluje normalno v Dual načinu??? ;((

Pa še to. Procesor je pod vodo in ima max 43 stopinj pri prime95 3h. A več kot 2400Mhz ne gre višje namreč napetost je 1.725V. Če hočem dati višje od 1.85 V se računalnik ne boota. Pri 1.8V se zbudi pri 2500MHz in tudi pride v windowse ampak prime95 zašteka prej kot v minuti. Če zvišam napetost pa niti v windowse ne pride ker se resetira...

Dajte mi malo razjasniti prosim
OVCE BOJO ZAVLADALE SVETU!!!

OwcA ::

Dvigni Vdimm, če ne pomaga, naredi Vdd mod.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Jackal ::

Pri Athlonih XP je se dogaja to, da ko prideš do neke meje s frekvenco procesorja, da ne moreš čez. Tudi neka strašna napetost ne pomaga - kot bi se zaletaval v zid. Verjetno se enako lahko dogaja pri Duronih.

Enako ploščo imam tudi sam, sicer verzijo 1.1 in moram reči, da najvišji FSB, ki sem ga dosegel z ramom v dvokanalnem načinu je 204MHz, pa ne pomaga nobena napetost Vdd. Tudi ram ni bil kriv, ker sem ga sprobal na drugi plošči in tam leti (BH-5 p0wah >:D)

Tudi ne vem, zakaj ti je toliko pomembno, da imaš ram v dvokanalnem načinu, saj na AMD sistemih skoraj ni razlike v pomnilniški prepustnosti, saj je tu ozko grlo procesor.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

krucymucy ::

odvisno katero verzijo imas, pri epox-u so v verzijah 2.x dodali VDD voltage 1,6-2,0V

fAtso ::

A je možno da bo po Vdd modu tudi procesor šel kaj višje? Namreč ne zdi se mi da bi bil prevroč ali da bi mu kaj manjkalo? Bom naredil tale Vdd mod pa bomo vidl pol!

OwcA ::

Če imaš odklenjen procesor potem ne, drugače pa morda na račun višjega FSB-ja.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

fAtso ::

Mam pa verzijo kva pa jest vem men se zdi da 1.1 plata je stara eno leto...

tko da nima se tega. Aja še to. NB mam hlajen z enim 6cm ventilatorjem pa zalmanovim hladilnim rebrom. Bo to dovolj da česa ne skurim če zvišam Vdd za 1-1.5 V?

OwcA ::

Bo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

fAtso ::

Super. Hvala za odgovore...

Jackal ::

Bo to dovolj da česa ne skurim če zvišam Vdd za 1-1.5 V?


Čaki, čaki, čaki.... ti misliš naredit Vmod za severni most in dvignit napetost za 1-1.5V??? Absolutno preveč! Privzeta vrednost za Vdd napetost je pri tej plati okoli 1.5V in več kot 1.9V ti ne priporočam z zračnim hlajenjem. Pa pazi na hlajenje čipa ob tistem, kjer boš delal Vdd mod - ta čip je v bustvu Dual MOSFET za napajanje severnega mostu in se zelo greje. Se je tudi že dogajalo, da je ta čip enostavno zagorel zaradi previsoke Vdd napetosti.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

fAtso ::

My mistake 0.15 volta :)

sorry

ferdo ::

daj napiši karakteristike "amperažo pri določeni VOLTAŽI" tvojega napajalnika! se lahko toliko potrudiš?
A nam lahko napišeš kakšne rame uporabljaš? predvidevam, da imaš 2 palčki rama in če so enake "isti model, isti proizvajalc" ?

Imej v mislih!, da je tvoj DURON "jedro" malo faljeni Athlon, imej v mislih!, da je tak procesor lahko čuden pri večjih frekvencah!, zato je deklariran na 1.6GHz "1600MHz", ne glede, če mu povečaš voltažo, jaz sem tudi kupu durona1.6GHz, to je poceni roba, ki ti garantira, da dela 99.9% stabilno pri deklarirani frekvenci. Pri večanju frekvence se ta odstotek zmanjšuje.

Ponavadi je sistem nestabilen zaradi napajalnika, na začetku zgleda vse lepo in prav, smo veseli, ko nam je uspel visokOC, vendar se čez par minut pokaže realnost, ko se napajalnik zaradi večjega segrevanja pregreje, in voltaže ponorijo "padejo" .
Dviguj voltažo, sam imej dober napajalnik! 400W je včasih varljivih!
O tem smo pa že veliko pisali.

fAtso ::

Hm duronček dela odlično in 100% stabilno na 2400Mhz. pa še odklenjen je na XP ima 256 L2. napajalnik je resno malo beden. pa še obrate ima zmanšane tko da je slabo hlajen :) Amperaža napajalnika, jao morm ga vn vzet. Samo je čisto hladen na otip. se niti ne čuti da je prižgan. ne vem no napajalnik je sicer ena leva firma, koštal je 7k sit, ampak bolj sumim plato.

Rami so twinmos 2x 256MB DDR 400. kle ni problema laufajo na 400Mhz pri timingih 2/3/3/7. na default voltazi.

Torej napajalc.
3.3V 20A
5V 30A
12V 15A
ostali pa niso pomembni, jah mal so švoh tele karakteristike vem.

ferdo ::

moj 400W ima
+3.3V ....20A
+5V.......40A
+12V......18A
__________________________________________________________
izračunej si na NETU kolko W ti pokuri procesor
rami ti veliko požrejo
kolko diskov imaš?
kero grafično maš?
koliko PCI kartic imaš?

nato poglej, koliko W ti je zmožen napajalc pri konstantni obremenitvi na dolgi rok! "piše na nalepki"
če morš še 1x šraufat, pust ni treba:)..

+5V linijo imaš nizko, vendar, še vedno dovolj visoko.
Tvoj napajalc bi mogu met 350W nalepko:) ali 300W, potem bi lahko reku da imaš profesionalen 300W napajalc:), to isto velja za mojega!
Tvoja plata je že OK! neki drugega je problem.
neboš verjel, včasih pa tut grafična zaštrika:D

krucymucy ::

na verzijah 2.x so tudi mal vecja rebra na NB-ju ...
voltazo sem imel tudi ze 2V pa se ni kej dost grelo pa mam sam zalmana gor ... brez venta

fAtso ::

Hehe Grafična je FX5900XT navita na 450/820 ni panike, dela BP. Sam pomoje veliko energije porab, mam pa en disk 80Gb pa en CDRW. toj pa vse. drgač pa grafa bi zmogla velik več sam kksn voltmod bi mogu narest. sam nikjer ne najdem načrta za to grafo za volt mod, povsod so samo navadne FX5900 katere imajo drugačen pcb. no ja bom probu Vdd mod pol pa če nau je pa očitno napajalc prešvoh.

boštjan ::

fAtso,kako pa je s 12V linijo?

fAtso ::

Super se drži. je okoli 12.43V


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Twinmos/Winbond in 8rda+

Oddelek: Navijanje
9808 (701) c3R4R
»

A je zanic CHIEFTEC HPV420 NAPAJALNIK ali NF7-S?

Oddelek: Navijanje
251330 (963) WhiteWolf
»

May the nforce2 be with you :) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Navijanje
73231757 (18584) OwcA
»

Temp. TbredaB na Epoxu8RDA+

Oddelek: Navijanje
462030 (1331) Clemento
»

kam po 200MHz CAS2 CMD1 DDR 512MB ram? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544084 (3285) asPeteR

Več podobnih tem