» »

Plotanje

Plotanje

Gost ::

Lp,
nisem znal uvrstiti te teme nikamor drugam, zato bom tukaj vprašal. Zanima me namreč:
1.) Kje v Ljubljani (bližina centra) se da splotati risbe v formatih A3 in A2,
2.) Kakšne vrste datotek se tam plotajo: pdf, dwg...
3.) Kolikšne so cene plotanja za formate A3 in A2?
Če kdo karkoli od zgoraj naštetega ve, naj mi prosim pomaga!

trillian ::

tu imas link za eno zadevo na trzaski, kjer je tudi cenik notri.

potem za bezigradom najdes bori (plava laguna), kjer je na njiovi strani tudi cenik. link nanje.

upam, da bo kaj od tega v redu. sicer pa google ownz :)
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trillian ()

Gost ::

Heh, hvala, samo res nisem našel.:8) Tole je zelo v redu!

jetam ::

Megacop Ljubljana. Do 152cm sirine. Cene imajo na tekoci meter.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

Phoebus ::

Pa v trnovem je en...mislim tega je full...

sketch ::

Torej:

Bori, Plava laguna - se kar OK, samo je dalec
Megacop (Vehovar) nasproti Krizank - vcasih so bili 1A, zdaj pa imajo prevec strank pa so se malo polenili, dobis slabe printe (crte, zelenkasta namesto sive...)
Zebra nasproti BiKoFeja - OK, samo imajo nesposobnega racunalnicarja, ti pa pustijo, da si sam nastelas

Te tri sem obiskal, sicer pa je se en na Poljanah, pa en v Trnovem, pa en na Trzaski... to pa je vse, kar jaz poznam...

Kar se tice formatov, je .dwg (ACAD 2000) se najbolj razsirjen, nato razni Corel in Illustrator formati (ponavadi imajo ali Corel ali illustrator, ce ne oboje), PDF ne vem, koliko je priporocljiv za velike plakate... SVG, EPS sta se kar standardna...

Upam, da si bos lahko kaj pomagal.

lp
s.
Adapt and overcome.

bosstjann ::

*.cdr *.ai *.eps

to so formati pdf ni pa nikakor primeren za rezanje za tisk mogoče pa še tm je ps

Gost ::

Še enkrat hvala vsem. Pdf ni primeren? Bom res raje uporabil kak *.svg ali *.eps.

jetam ::

PDF ni priporocljiv samo v Sloveniji v teorijah takihle bosstjannov, raznoraznih moderatorjev in prenekaterega nesposobnega studia.

Povsod drugod je PDF INDUSTRIJSKI STANDARD.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jetam ()

bosstjann ::

@jetam nevem koliko se s tem ukvarjaš ampak ti z zagotovostjo povem da pdf ni najprimernejši za rezanje(plotanje) je pa res da nevem s čim se ti ukvarjaš.

Vsak format ima svoje prednosti in slabosti četudi je en standardiziran to nepomeni da je najprimernejši za vse!

Zgodovina sprememb…

jetam ::

Ah tebi ni jasno kaj je on sploh mislil z izrazom plotanje. Mogoce bo stric google pomagal... hint: HP PLOTTER, Encad PLOTTER.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

bosstjann ::

ok my bad

(jest sm z izrazom plotter zamenov z plotter/cutter)

in sedaj se lahko končno strinjava da za REZANJE pdf ni najprimernejši

če človk par let uporabla rezalnik(plotter) pa to pol pozab da se da s tem tut kej druzga delat

Gost ::

Aha sedaj je pa tudi meni malo bolj jasno. Ja jaz sem mislil plotanje, printaje, karkoli, kar ti lepo izriše načrt, sliko,... na papir. Torej sedaj to pomeni, da je za to format *.pdf primeren?

jetam ::

kojot: Da.

bosstjann: In zakaj, po tvojem mnenju, ne bi bil primeren?

/me wanna hear this
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

bosstjann ::

-ja pač pdf kot prvo ni glih nabolj varčen z prostorom na disku
-težje je risat v naravni velikosti
-ne vključuje dovolj dodatkov vektorske grafike
.
.
.
itd.

kr prašej katerega grafičnega oblikovalca če je že kdaj za rezni fajel uporabu pdf

jetam ::

-LOL
-LOL
-LOL
.
.
.
ROFLOL

In, da, sem.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

sketch ::

Ja, priznam, z onim PDFjem sem ohrnega kozla ustrelil...

Imel sem nekaj slabih izkusenj s PDFji in se osebno raje drzim cimmanjsega stevila konverzij med mano in plotterjem.

lp
s.
Adapt and overcome.

perci ::

jetam: Bi blagovolil biti malo manj posmehljiv?

jetam ::

Smeh je pol zdravja perci.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

Tomi ::

Je res tako težko, ne spotakniti se ob malenkostne napake in iz njih delati slona? Posebej, ko je dilema že rešena?
metrodusa.blogspot.com

jetam ::

Ce bi se delal tule iz muhe slon, potem bi imel morda res prav Tomi.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

Gost ::

Ok, sej nočem spet kregancije iz naftalina povleči, samo me pa samo še tole zanima. Če imaš risbo (načrt) narejeno v formatu dwg ali pa kak podoben format (izdelano v kakem pro/E, Catia, podobnem programu), se da potem to pretvoriti v pdf format, brez da bi izgubil podatke o debelini črt. Želim imeti splotane iste debeline črt kot so v originalni datoteki.
Namreč stuacija glede pdf-jev je res taka, da ima veliko ljudi probleme z njimi. Baje naj bi se s pretvorbo v pdf izgubile debeline črt.

Vem, da bi tema morala spadati v drug oddelek, ampak ker se tiče prvotnega problema, sem še tukaj napisal.
Hvala:)

jetam ::

Tiskas v PostScript datoteko, ki jo nato s kaksnim freeware proggyem ali z Acrobat Distillerjem pretvoris v PDF zeljene kakovosti. Za podrobnejse informacije uporabi psevdo iskanje.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

Gost ::

Ok, meni sedaj postaja glede teh pdf-jev vse bolj jasno. Hvala še enkrat vsem za sodelovanje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vstavljanje vektorskega logotipa v word (dopis)

Oddelek: Programska oprema
154571 (4392) Limit-sky
»

pretvorba pdf-ja za ebookreader

Oddelek: Programska oprema
61120 (919) tomaz-
»

psd v pdf

Oddelek: Pomoč in nasveti
241659 (1246) blackbfm
»

Adobe in Microsoft ter PDF (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
10513334 (10207) Jst
»

Urejanje .pdf datotek

Oddelek: Programska oprema
63095 (2937) doublemp

Več podobnih tem