» »

Ventilator na matični plošči je glasen!!

Ventilator na matični plošči je glasen!!

N-E-O ::

:'( Imam matično ploščo ABIT IC7 in ko zaženem računalnik je ventilator na tej plati zelo glasen.. vendar samo 2 minuti, potem je vse normalno.. ali ve kdo, kaj bi lahko bil vzrok za to oziroma koliko stane nov tak ventilator, če ga je res potrebno zamenjati??:'(
Follow the white rabbit.

kiros ::

jaz imam enak problem, vendar meni ni glasen samo na zacetku. Lahko je glasen eno uro, pol pa 30min je tiho,... To stane zelo malo (1000sit). Serviser mi je pa rekel da ga bo treba kmalu zamenjat

Ch4N93 ::

Poskusita očistiti ventilatorja.

Drugače pa je najboljša alternativa Zalmanov pasivni hladilnik za vezne čipe: ZALMAN ZM-NB32J (840 SIT) ali ZALMAN ZM-NB47J (960 SIT).

Dobi se ga v mlacomu...

...pa mogoče še kje!:D

N-E-O ::

kako ga je pa najboljs očistit??

zlabo ::

Sem imal iste probleme. Ventilator na NB mi je ful krulu. Bil je to zoprn zvok, v intervalih na 2 sekunde, kot da bi joku:P
Pol sem ga mel pa enkrat dost, pa sm ga dol uzel pa kapljico olja na ležaj kapnu, pa je zdej praktično neslišen (ne ni crknu, še dela:D )

LP, zlabo

Gost ::

Gost ::

Zlabo, tole z oljem mi pa ni padlo na pamet, bom poskusil tudi jaz. Aja pa na ZALMAN ZM-NB32J rebra paše tale ventilator "genau" gor. Samo ga je treba prilepiti.

feryz ::

Problem glasnosti rešiš tako, da snameš ventilator dol z reber in če ga ni pač ne tuli. Preverjeno!

Gost ::

Hja samo potem se lahko NB pregreva, razen če imaš kako extra pasivno hlajenje.

kuglvinkl ::

Mah, 2k SIT in imaš zelo dobro rešitev: Zalman 32 in Sunon 40×40×20 mm.
Your focus determines your reallity

zlabo ::

Aja sam tista z oljem ne deluje takoj v prvo, je treba kakšno uro delovanja, da olje pride v ležaje, oziroma pušo, če je tak vent

Gost ::

Ok, zdej pa še eno neumestno vprašanje. A je treba tisti default ventilator SUNON na matični razstaviti ali je ležaj pod tisto nalepko (na spodnji strani)?

Gost ::

Sem že pogruntal. Tole s kapljico olja pa res lepo deluje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje Chipseta (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9914078 (8057) Buldožer
»

Hlajenje northbridga na Abit IS7

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151408 (1174) Gost
»

Hlajenje NB z Zalmanom 6000AlCu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141176 (1019) DimmniBurek
»

Poceni modificiranje kište

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161520 (1121) iskra
»

Nf7-S in ventilator na nforce 2 spp čipsetu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221553 (1213) ferdo

Več podobnih tem