» »

Nf7-S in ventilator na nforce 2 spp čipsetu

Nf7-S in ventilator na nforce 2 spp čipsetu

J.F.K. ::

Glede na to, da je ventilator začel oddajati neprijeten zvok, me zanima, če ga lahko odstranim in bi ostalo samo pasivno hlajenje. Ali je potrebno, da se čipset hladi z ventilatorjem ali je to bolj fensi zadeva?

kuglvinkl ::

Tko je. Rebra se narejena v tolikšni velikosti, da so sposobna hladit NB ob pomoči vent.. Če se uporabi pasivna rešitev, so rebra običajno večja.

Tko da. Lahko kupiš zalmanov HS za NB (32J model, ne novega) in gor montiraš Sunona 40×40×20, kar te košta okol jurja.

Verjetno pa bi delalo tudi samo z Zalmnovimi rebri.
Your focus determines your reallity

J.F.K. ::

Še to. Zakaj priporočaš NB32J, namesto novejšega NB47J?

kuglvinkl ::

Zato ker na 32J lahko brez problema namontiraš z M4 40mm dolgimi vijaki 40×40×15/20 vent., pri novem verz. 47 pa tega ne moreš, ker je oblikovan kot hiša (recimo :)).
Your focus determines your reallity

J.F.K. ::

Sedaj razumem. Ampak, če predvidevava, da si želim imeti samo pasivno hlajenje, ali bi potem izbral novejšega?

kuglvinkl ::

Ja in ne:) . Ne za to, ker se utegneš čez čas premisliti.

OK, šalo na stran. Ja, vezmi novega, vendar se bo IMHO poznalo kvečjemu za 1-2C (pa še to dvomim).

Za največji učinke boš moral zbrusit NB in dno HS.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Aja, da ne boš mislil, da je to edina varianta. Sme že videl in objavil tu na forumu slike, ko je bil na nb namontirana Alpha!! (ta mala sicer, ne 8045). Tko da, to kar misliš niti ni tolk ultra rešitev.


Se pa da kupiti oz. bolj naročiti Switecov hladilnik za NB (poiglej med mojimi temami).
Your focus determines your reallity

J.F.K. ::

Ko sem gledal koliko ta ventilator na čipsetu pripomore h glasnosti celotnega sistema sem za hec še podtaknil prst ventilatorju na grafični kartici (Leadtek GeForce4 4200). Nisem si mislil, da je tako glasen.
Zato sem ob nakupu hladilnika za čipset (vzel sem NB32J kot si predlagal) kupil še pasivni heatpipe hladilnik za grafično (Zalman ZM80C-HP VGA). Obe zamenjavi sta precej pripomogli k tišjemu sistemu in jih tako priporočam vsem, ki jim je tišina pomembna.

Keyser Soze ::

Imam tanovi model od Zalmana na NBju. Se pravi 47 in ne 32. Zadeva je mlačna - brez hladilnika. Pasivno hlajenje. :D

Kar se tiče pa kartice. Pomoje imava isti model. Sem pa takoj zamenjal hladilnik z tistim od TT-ja. Pa je bil isto glasen. Sedaj imam pa kar en 80*80 vent na grafiko pripopan.:\ Pa je malo bolje kot prej.
OM, F, G!

BaRtMaN ::

Jaz sem tudi zamenjal kričača na northbridgu z Zalmanom NB47J in sem zadovoljen, čeprav razlike v glasnosti ni opaziti. Sumim grafo (GF4 Ti4200).

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

BaRtMaN ::

Saj tole ju tudi en kričač. :O

kuglvinkl ::

Moj ni. :)

Priznam pa, da se mi ga ne da dol šraufat, da bi si prepisal oznake in povedal za točno kateri Sunonov model gre (dobil sem ga v THE).
Your focus determines your reallity

BaRtMaN ::

Na čem pa sedi tist zeleni heatsink?

frenk ::

na južnem mosteku:)

BaRtMaN ::

A tko blizu je? Se vidi, da nisem modder. :\

kuglvinkl ::

Za SB je potrebno biti previden. Če imaš kakšno dolgo PCI karto (običajno so to grafične karte), moraš paziti, da je HS za SB dovolj nizek, da ne ovira karte (kar utegne biti težavno ravno pri grafiki, ker imajo karte rade, da je slot čim višji) ali pa denimo pri kontrolerjih.

Sam imam na SB Abitov HS brez vent. (ki pa ga bo zamenjal 32j :))).
Your focus determines your reallity

BaRtMaN ::

Zakaj se toliko greje southbridge? Saj vem, da je tole MCP-T s soundstormom, ampak ne bi si mislil, da imata PCI in AGP tolk velik vpliv. Itak sta frekvenci obeh vodil zaklenjeni.

kuglvinkl ::

Meni se zverinsko greje, rebra so prevroča, da bi držal prst gor.
Your focus determines your reallity

frenk ::

moj se tud ornk greje čeprav mam nb32j gor:D

DjTonic ::

Tudi jaz mam na Southbridgu ena rabra, ki so pasivno hlajena (Komplet od TT-ja za rame, sem si razrezal, ko sem ga dobil od kolega). Sem si jih dal gor takrat, ko sem si na masfete delal hlajenje. Če pritisnem prst poleg je na otip kar mlačen, zato bi vsem svetoval naj si gor namestijo kak kos reber:D

Keyser Soze ::

Ja, k mate voltmode. Drugač se vam ne bi grel v taki meri. Pri meni je z NB47J mlačen.:\
OM, F, G!

ferdo ::

na northbidgu imam novega zalmana "tamodre barve"in je vroč ko hudič, par sekund držiš prst, pa te peče.
333fsb AGP100MHz
na southbridgu imam pa starega zalmana "zlatorumene barve" in je mlačen.


keyser soze: ti imaš pretok zraka, jzt tega praktično nimam nič.
samo napajalnik sesa zrak. zato je tako vroč. če maš vodno hlajenje je dobro da z avse vitalne dele poskrbiš, ker se ti lahko kaj pregreva:), imam v planu vodne bloke, samo mašino čakam. treba kupt mašino "univerzalni frezalni stroj":)) 800eur pa ga maš. supr mašinca.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje Chipseta (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9913904 (7883) Buldožer
»

Ventilator na matični plošči je glasen!!

Oddelek: Strojna oprema
121149 (988) Gost
»

Hladilnik za chipset maticne? Kateri?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201276 (933) sash
»

Abit nf7-s -Gretje south bridge

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221355 (1023) Grimlord
»

Zalman ZM-NB47J na southbridge?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61135 (974) Alexius Heristalski

Več podobnih tem