» »

Kako USB printer inštalirat na P200 mašino brez USB priključka?

Kako USB printer inštalirat na P200 mašino brez USB priključka?

AtaStrumf ::

Kako USB printer inštalirat na P200 mašino brez USB priključka?

Ena varianta je PCI USB kartica, samo me malo skrbi ali bo sploh delala na tako stari mašini z Win98SE? A je kdo že kaj točno takega probal? Če je bil hitrejši proc mi to ne zagotovi, da bo delo tudi na temu! Rabim enga, ki mu je to ratalo z zelo podobno ali slabšo mašino. Neki jaki pametnjakovič iz Mlacoma, mi je podal Njegovo strokovno mnenje, da ne bi delalo, pa sem ga za foro vprašal malo o win modemih in straih mašinah in je kar dobro odgovoril, tako da morda celo ve kaj govori. Po drugi strani mi je Bolhca podal, da je njemu delalo na C333 in ko sem to povedal, Mlacomovemu Pametnjakoviću™, mi je rekel, da mi naj potem on proda to kartico, ker mi jo on ne bo, ker bi mu jo potem jaz nazaj prinesel, tako da sem zdaj pred dilemo.

Highlag ::

Načeloma rabiš samo nek update, ki doda podporo USB tem oknom. Al pa to velja še za W95 mal sem pozabil:D

Ti poglej katere USB kartice prodajo al pa poklič, potem pa se priklikaj na stran proizvajalca in poglej kakšno ima podporo / gonilnike za W98. Če ima, poglej še Google za točno to kartico, najdi kak forum, kjer debatirajo o njej . V glavnem Seek & you shall find!

Če dobiš gonilnike ne vem zakaj nebi delala? Drugo pa je če ti printer še podpira W98?.
Never trust a computer you can't throw out a window

AtaStrumf ::

Joj se bom naje*** s to mašino. Najprej modem, pol sem se šel pa še s tem printerjem zaklat. #%$"%$# Stupid me!

Azrael ::

Ne vem če ti kaj pomaga, na 166 MMX, ki ima USB na plošči (ATX), HP printer dela BP, Win98 SE.

Highlag:
Tisti popravki za USB podporo so za Win95 OSR 2. Win 98 pa že imajo podporo vgrajeno.
Nekoč je bil Slo-tech.

kuglvinkl ::

Tut pinov ni na plati? Na moji so.
Your focus determines your reallity

ali3n ::

če ti kej pomaga ti posodim PCI USB kartico...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

blackmumba ::

windows 98SE ne rabijo več podpore za usb
ta podpora je samo za navadne win98. 100%

AtaStrumf ::

Thanx fantje carji ste!!! Dejansko sem imel USB priključke na plati :D! K sreči se mi doma valja dovolj usb donglov al kako se temu reče in čeprav prvi ni prijel (zrcalna postavitev žičk) je drugi (simetrična postavitev žičk) prijel in inštalacija je bila tolk simple kot na XP-jih. Phju! Zdaj upam, da je mašina poštimana! Še ena fotka izprinta, ki moram reči, da je ZELO dober:



Še enkrat thanx fantje, un pametnjaković™ iz Mlacoma jih bo pa slišal v ponedeljek ;((!!!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

jest10 ::

-Lan-:
Tudi navadni win98 podpirajo USB brez kakšnih dodatkou

Lith ::

jap, dodatek za USB rabijo samo win95, novejši pa imajo že vsi podporo 'vgrajeno'.
pa tista kartica USB dela tut že na takih 200MHz mašinah MMX BP.
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

AtaStrumf ::

V ponedeljek bom šel lepo v Mlacoma, poiskal tistega "strokovnjaka", ki mi ni hotel prodat PCI USB kartice, čeprav je on strokovnjak in od tega živi, kot je sam večkrat povdaril. Tudi na pamet je vedel, da nimajo nobenega Radeona 9800Pro na zalogi, čeprav sem ga jaz ta isti dan par ur prej kupil in vsaj po zagotovilih unga drugega prodajalca ni bil zadnji in njemu je seveda v interesu prodat 80k vredno kartico, samo je prepameten, da bi pogledal zalogo, ker VSE ve in to ne samo da ve, ampak je v tem pravi strokovnjak. Najprej se mu bom zahvalil, ker mi je prišparal 4 tisoč tolarjev, pol mu bom pa un izprit, ki ga lahko vidite malo višje zatlačil v gobec. Budos jedan!!!! To si ne merete predstavljat; takšnega arogantnega obnašanja, pa tudi v Mlacomu še nisem doživel, kot mi ga je un izvajal. Pravi užitek mi bo tole narest v ponedeljek >:D! Maščevanje je sladko ;((!

kuglvinkl ::

OK, kurchis se durh čez njih. Zakaj sploh rineš tja? ... Kot da ni miljon drugih štacun.
Your focus determines your reallity

AtaStrumf ::

Ne, ni še milijon drugih štacun v tem je problem :D. Sploh pa ne v dosegu 5 minut od mene! Ko si na biciklu ti ni vseeno a rineš na rob LJ ali pa 5 minut stran.

boštjan ::

ma brezveze je tole,da se greš nekaj prepirat,raje ostane doma,spij kofetek in malo zadremaj,se boš bolje počuto.;)

AtaStrumf ::

He, he zdaj bom pa jaz izpadel the bad guy, ampak tole mi morte verjet: ta tipo rabi reality check, BIG TIME. Če se mi ne bo dalo ali pa če ne bo časa tja lest, bom pa definitivno vsaj poklical! Sam je problem, ker ta njihova telefonistka al ne zna prevezat, al pa tam res tako redko dvigujejo telefon. Zanč sem moral 5x poklicat, da sem dobil zvezo do prodajalca. Zdaj mam pa še problem, da rabim dobit točno tega modela, tako da je res lažje do tja šibnt. Itak rabim še ene par pisank.

perci ::

Ja in kaj boš dosegel s tem ko mu boš povedal, da je kekec? Sej če dela v Mlacomu, se verjetno tega sam se predobro zaveda. Škoda cajta in živcev.

AtaStrumf ::

:D Ne morem verjet kolk ste proti temu, da ga napizdim :D. Saj bom čist nežen 8-), samo nekdo mu mora povedat, da kvasi gluposti. It's a tough job, but somebody's gotta do it >:D!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

usb device not recognized

Oddelek: Strojna oprema
143033 (1503) RutS
»

Vtaknem USB --> PC se obesi

Oddelek: Pomoč in nasveti
291604 (1238) hojnikb
»

Matična plošča in usb 2.0?

Oddelek: Strojna oprema
292339 (1805) itsmeanthony
»

Pretvornik iz USB v paralel kabel za printer

Oddelek: Strojna oprema
51062 (1021) gofra
»

Kateri interni 56k modem za P200 mašino?

Oddelek: Strojna oprema
181218 (999) AtaStrumf

Več podobnih tem