» »

Tišanje računala

Tišanje računala

Temo vidijo: vsi
««
29 / 31
»»

klinker ::

Noiseblocker, Noctua, Scythe

BorutK-73 ::

Katere vijake se uporablja za montažo hladilnika na cpu, M3 ali M4?

dolenc ::

Ni pravila, odvisno od mehanizma, so pa m4 bolj pogosti kot m3 če že so.

mulc007 ::

Drugi vijaki bodo pomagali samo če sedanji ne stisnejo dovolj in prihaja to trkov med elementi-vibracije.
Na hrup vplivajo ventilatorji, trdi disk.
Večje ventilatorje, zmanjšat obrate, SSD disk, vsaj na eno stranico znotraj kište nalimat peno..

BorutK-73 ::

Rabim za pridrtitev hladilnika z vijaki ker z klasičnimi intel zatiči ni bilo dobrega stika in zajebancija z zatiči ker se vedno eden zvije in ne sede v luknjo od matične. Naročil sem pa plastične vijake M4 200mm. Če bodo predolgi ji še vedno lahko odrežem.
Bo pa to gheto modifikacija ker nimam backplate-a. Kateri material bi bil najboljši za backplate? Verjetno kakšna trda plastika, akril, pleksi...

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

S plastičnimi vijaki se bo sila stika sčasoma zmanjšala (plastika pod obremenitvijo počasi leze: Creep (deformation) @ Wikipedia ).

Sicer pa ja, neka dovolj debela platka s plastjo pene (~3 mm) med matično in platko, da zaščitiš komponente, ki so na tem mestu (kondenzatorji, upori, itd.)

kuglvinkl ::

Ma dej ubod od EKWB vijake, sam sem z njihovimi vijaki enkrat gor šponal eno skor kilsko zadevo, pa nisem verjel priloženim vijakom.
Your focus determines your reallity

mulc007 ::

PrimozR je izjavil:

S plastičnimi vijaki se bo sila stika sčasoma zmanjšala (plastika pod obremenitvijo počasi leze: Creep (deformation) @ Wikipedia ).

Sicer pa ja, neka dovolj debela platka s plastjo pene (~3 mm) med matično in platko, da zaščitiš komponente, ki so na tem mestu (kondenzatorji, upori, itd.)


Ima tvoja platka na obeh straneh kondenzatorje? Pa tudi če bi imela ne vidim pred čim bi jih zaščitil.

V tisti ozek del prostora med plato in stanico se mi ne zdi smiselno dajat ker tistih 3 mm ne bo kaj prida pomagalo.
Jaz sem dal 2 cm pene na drugi notranji strani. Debelejša pena odboje dovolj zaduši da se zvok ne odbija nazaj ali pa odboj minimalen.
Zafilal sem tudi nepotrebne reže po kišti. Edino spredaj kjer gre zrak noter in zadaj na napajalniku kjer gre zrak ven je odprto.

Potem imam povsod okoli kište 4 cm debelo akustično piramidasto peno ki je od kište oddaljena 15 cm. Seveda je ponekod še nekaj odprtin da se zrak lahko meša z zrakom iz prostora.
Računalnik je še vedno malo slišat ampak če bil kdo drug v prostoru bi mislil da hrup prihaja od zunaj. Če bi navaden disk zamenjal s SSD pa tud jaz več ne bi vedel da je računalnik prižgan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

hojnikb ::

http://www.ebay.com/itm/Screws-rivets-p...

to. Jst mam vse fane na teh gumah in ni nobenih vibracij.
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

PrimozR je izjavil:

S plastičnimi vijaki se bo sila stika sčasoma zmanjšala (plastika pod obremenitvijo počasi leze: Creep (deformation) @ Wikipedia ).

Sicer pa ja, neka dovolj debela platka s plastjo pene (~3 mm) med matično in platko, da zaščitiš komponente, ki so na tem mestu (kondenzatorji, upori, itd.)

To pa nisem vedel. Verjetno bo tudi temperatura imela vpliv na plastične vijake.
Moram malo bolho preverit če kdo prodaja backplate z vijaki za 1155.

Zgodovina sprememb…

dolenc ::

Pa zakaj se sploh s tem hecaš, drug hladilnik vzem za 5eur pa maš mir
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

yxiz ::

isto iščem hladilnik za moj i5 4570, ker stock je nečloveško glasn in tudi vroč sistem je.
Ni navito nč.

višina max 155mm, do nekje 50€

Na netu sem našel naslednjega: kryorig m9i, se dobil za ene 28€, pa je po testih sodeč super zadeva.
Pozna kdo oz ve kdo še kako boljšo rešitev?

Prav tako iščem dva al pa tri ventilatorje za ohišje, ker se mi zdi, da so stock na antec one ohišju mal ležaji hin. Pogoj je tiho delovanje :)

Predlog?


Hvala, lp

dolenc ::

BorutK-73 ::

za 22EUR
https://anni.si/pc-hlajenje-in-drugi-vg...
https://www.altstore.si/lc-power-cosmo-...
Ima backplate

Tega bom verjetno za sebe vzel. Navijal ne bom te starine.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

še en glas za lc-cc-120. Super zadeva for the money
#brezpodpisa

yxiz ::

je kje kak podatek kako glasnost razvije pod obremenitvijo oz koliko boljše je od stock intel hladilnika?

youPlonker ::

Sodeč po tem je zelo tih.

edit: Tukaj imaš testirane zvočne karakteristike:

Zgodovina sprememb…

klinker ::

yxiz je izjavil:

isto iščem hladilnik za moj i5 4570, ker stock je nečloveško glasn in tudi vroč sistem je.
Ni navito nč.

višina max 155mm, do nekje 50€

Na netu sem našel naslednjega: kryorig m9i, se dobil za ene 28€, pa je po testih sodeč super zadeva.
Pozna kdo oz ve kdo še kako boljšo rešitev?

Prav tako iščem dva al pa tri ventilatorje za ohišje, ker se mi zdi, da so stock na antec one ohišju mal ležaji hin. Pogoj je tiho delovanje :)

Predlog?


Hvala, lp


Ce te je malo diy, se bo ze dosti poznalo ce bos zatice stock coolerja menjal z vijaki. Jst sem na i5 750 tako zgubil cca. 5°c.

mastazeko ::

Živjo,

imam ohišje nzxt 340 elite in me zanima, kako bi ukrotil una dva ventilatorja, ki sta prišla zraven ohišja, ker sta konkretno glasna? Najbrž kakšen case fan controler?

Hvala vnaprej...

smacker ::

Maš na matični kak fan controller? Mam nzxt h440 ki ima 4 iste ventilatorje. Ko ne laufajo na polno so precej tihi, tak da menjava ni potrebna.
Jaz sem tisti fan splitter od ohišja, na katerega so priklopljeni vsi ventilatorji, zvezal na fan controller na matični namesto direkt na napajalnik. Posledično lahko spreminjam samo hitrost vseh naenkrat, ne morem pa za vsakega posebej nastavljat, kot bi lahko z dodatnim case fan controllerjem. Glavno da jih lahko utišam/izklopim :D

mastazeko ::

Nimam fan kontrolerja, samo sys_fan konektor s štirimi pini, ventilatorja pa imata za 3 pine. Rad bi kupil neki mali fan kontroler ali nekaj, da jih lahko dam na minimum. Pa da bi bil notranji.

Hvala, lp

Nwanko ::

Eno stikalo narediš sam,jaz imam na h440 fan splitter nareto 5V/12V stikalo. vseh 8 fanov gor prikloplenih. Ko ne igram je lepo tiho.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nwanko ()

BorutK-73 ::

Saj na 4 pin priklop lahko priklopiš 3 pin ventilator.

mailer ::

Za novo ohišje potrebujem ventilatorje 120x120x20 oz slim variante.
Našel sem modele:
Scythe Slip Stream
Scythe Slipstream Kaze Jyuni 120mm 1900RPM 110CFM PWM 12mm
Akasa AK-FN078 15mm
Thermaltake Luna 12 Slim 15mm
Ima kdo že izkušnje z njimi? Potrebujem za h100i v2, ker so priloženi predebeli (25mm)?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

klinker ::

Izkusnje s prav temi venti nimam, overall sem pa bil vedno zadovoljen s Sythe produkti.
Drugace pa googlaj za kak review o slim ventih :)

mailer ::

Zdaj imam na CPU hladilnik Scythe Big Shuriken rev B, ki se odlično obnese. Rad bi imel PVM ventilatorje pa ne vem če morajo imet 3 ali 4 pinske priključke.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

BorutK-73 ::

PWM so 4 pin.

mailer ::

Očitno z PWM ne bo nič. Kolikšna je razlika v slišnosti med 20(1200rpm) in 30(1600rpm) decibelov?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

PrimozR ::



Za ohišje, če nimaš v kišti za 1000 W generatorjev toplote, bi jaz vzel 1200 rpm. Saj jih lahko upočasniš s kontrolerji, ampak navzdol greš lahko samo tako daleč, preden ne bo več štartal.

mailer ::

Ventilatorja bosta vezana direktno na napajalnik 12V linijo. Sem se odločil za 1200RPM bo dovolj za H100i.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

PrimozR ::

Aja čak čak, ti to nimaš za ohišje, ampak za vodno hlajenje? To nekoliko spremeni zadeve (načeloma), ker pri ventilatorju za ohišje hočeš visok pretok (pri ne nujno visokem statičnem pritisku), pri ventilatorju za vodno hlajenje pa ravno obratno.

Zakaj ne moreš priključiti ventilatorjev na H100i, tako kot je to narejeno tovarniško?

mailer ::

Debelina priloženih ventilatorjev je 25mm kar je vsaj 5mm preveč. Ventilatorji prekrivajo luknje osnovne plošče in določene priključke na plati zato montaža ni mogoča.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

PrimozR ::

Ne govorim, zakaj ne uporabiš rpiloženih ventilatorjev, govorim zakaj drugih ventilatorjev ne priključiš na H100i, da jih bo upravljal, kot mu paše.

mailer ::

Pa saj to naj bi bila nova ventilatorja, ki bi ju rad priklopil na h100i(ali plato, ki pa podpira le 5V). Problem je ker ne vem ali sta priložena 12V ali 5V in ali h100i podpira 12V ventilatorje.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

juve91 ::

Imam problem, ko prizgem racunalnik. Takrat mi nekje po 2 minutah zacne zelo brneti in je glasen. Nato, ko ga dam parkrat v spanje in nazaj obudim, pa vec ni glasen, dela normalno. Kaj bi lahko bil problem? Ventilator ali napajalnik ali kaj drugo? Prah sem ocistil pa ne pomaga

PrimozR ::

Glede na to, da precej ljudi na vseh AIO-jih menja ventilatorje, ne vidim razloga, zakaj bi bili 5V. Oz. ne vem če sem sploh že kje videl 5V ventilatorje, prav tako zelo težko verjamem, da plata podpira samo 5V ventilatorje...

Dejv ::

Kako ugodno ohišje (midi tower) iz tega tihega naslova? kaj priporočate, izkušnje?

kuglvinkl ::

Dejv je izjavil:

Kako ugodno ohišje (midi tower) iz tega tihega naslova? kaj priporočate, izkušnje?


http://www.silentpcreview.com/article75...
Your focus determines your reallity

ziga1990 ::

smacker je izjavil:

Maš na matični kak fan controller? Mam nzxt h440 ki ima 4 iste ventilatorje. Ko ne laufajo na polno so precej tihi, tak da menjava ni potrebna.
Jaz sem tisti fan splitter od ohišja, na katerega so priklopljeni vsi ventilatorji, zvezal na fan controller na matični namesto direkt na napajalnik. Posledično lahko spreminjam samo hitrost vseh naenkrat, ne morem pa za vsakega posebej nastavljat, kot bi lahko z dodatnim case fan controllerjem. Glavno da jih lahko utišam/izklopim :D


zakaj bi vsakega posebaj štelal?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

radmannsdorf ::

Še moj prvi del uspešnega tišanja računala z menjavo ventilatorja na ohišju, 3 pin, ki se je konstantno vrtel okoli s 1200 obrati.
Sem kupil Arctic Cooling F12 Pro PWM, ki ima 4 pine in se v idle vrti z okoli 800 obrati. Opazno tišji je!
Danes naročim še tistega za CPU. :)



Zgodovina sprememb…

ziga1990 ::

^^800rpm ali ne gre nižje in keri cpu hladilnik boš kupil?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

radmannsdorf ::

Če imam plato na "silent mode", še nisem opazil, da bi šlo nižje. Se pa da igrat s temperaturami in obratu v BIOSU. To bom še testiral, ampak že zdej je milina proti prej. Naj bi pa šel do 400 rpm.
Za CPU bom pa vzel Arctic Alpine 11 Pro, ali pa Arctic Alpine GT, to pa zato ker so ugodne cene proti drugim znamkam.

radmannsdorf ::

Evo, v BIOS-u sem nastavil custom profil, da ventilator ohišja deluje s 13% moči, kar je očitno minimalno 500 rpm. Če nastavim 12% ali manj, obratov več ne kaže(N/A), čeprav se ventilator vrti. Očitno moja poceni plata(Asrock B85M-HDS) dojema samo 500 rpm ali več. Bom pustil kar tako.

galu ::

Kje dobiti kak regulator napetosti (iz molex/3pin v 3 pin fan) ki bi zdržal do ~ 20W?

Tole, ampak močnejše.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

kuglvinkl ::

Lamptron.
Your focus determines your reallity

galu ::

Hvala. :)
Tako to gre.

mailer ::

Barvanje ventilatorjev, da ali ne? Je potrebno kaj posebej zaščititi in kako jih pobarvati?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

kuglvinkl ::

To so delali pred več kot 15 leti. IIRC je šlo takrat bolj zato, ker ni bilo razen industrijskih kaj dosti drugih in jih je srbelo s tme neki počet. Danes je paleta takšna, da ni predstavljivo za tiste čase. Če res hoečš, je pa iz tistih časov po mojem navodil na milijone. Jasno je treba pazit, da ne pride nič v ležaj oz. pušo.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

mailer ::

Edin kolikor toliko znan proizvajalec, ki ponuja 15mm vente je Noctua. Kako bi se videla njihova barvna kombinacija v črno sivi konfiguraciji mi verjetno ni treba posebej razlagat.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

PrimozR ::

https://geizhals.at/prolimatech-ultra-s...

Pretok identičen, je pa res, da je statični pritisk precej manjši...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()
««
29 / 31
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DIY HPC

Oddelek: Zvok in slika
375043 (4553) Eboran
»

Novi zasloni, testi, Google, Nasa in še kaj

Oddelek: Novice / Procesorji
93358 (2794) Wolfram
»

FAQ

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
129229 (6972) OwcA
»

Kako z kompresorskim hlajenjem

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
487699 (6989) frenk
»

Celeron 500 SL3LQ in MSI MS6168 ver2

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
173827 (3709) Spajky

Več podobnih tem