» »

Tišanje računala

Tišanje računala

Temo vidijo: vsi
««
19 / 31
»»

kuglvinkl ::

No, za naslednji setup bom vzel TR HR02+fan na 600 RPM. Silent :). Je pa ta opcija dražja za ene 15-20 evrov.

miller31 ::

http://www.cool-pc.org/artikel/4820/scy...

To ste verjetno ta hladilnik mislili.
Ker pa je kaj dober program da bi v windowsih spremljal temperaturo procesorja.
Pa kok nej bi bila priporočena max temperatura za ta procesor?

black ice ::

Kakšen Core Temp ali kaj podobnega.

Tomi ::

Ima kdo mogoče pri roki dimenzije izolacijske pene za Antec P183 (V3)? Nekaj podobnega kot je ta sistem, ali kakorkoli, kar se je pokazalo učinkovito. Vgradil bom tole.
metrodusa.blogspot.com

axee ::

kuglvinkl je izjavil:

No, za naslednji setup bom vzel TR HR02+fan na 600 RPM. Silent :). Je pa ta opcija dražja za ene 15-20 evrov.


Po mojih izkušnjah mi dodaten počasen ventilator ni nič pomagal, dokler imaš relativno konkreten preok zraka v ohišju HR02 deluje super. Priporočam!

kuglvinkl ::

Konkreten pretok zraka v ohišju hočem imetu samo, ko je kišta pod full loadom.

RejZoR ::

kuglvinkl je izjavil:

Sam je kar heavy dat 60 evrov za 3x 120mm vente IMO...


Ko enkrat okusiš tišino kvalitetnih ventilatorjev, potem ne. Pa tud nikjer ne piše, da moraš vzet top of the line Multiframe in BlackSilntPro modele. Čist osnovni BlackSilent so zelo ugodni in še vedno neverjetno tihi. Ker so sleeve bearing pa se jih z lahkoto obnavlja. Pa kar mi je všeč je njihov izgled. Nobenih trapastih LED-ic, samo črno ohišje in transparentna vetrnica v modri ali prozorni barvi. Kvalitetno, tiho in estetsko. Cena je pa tud dost sprejemljiva.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kuglvinkl ::

Še enkrat, če imaš case vente samo za takrat, ko je kišta pod full loadom, so lahko tudi tisti, ki pridejo zraven ohišja. Zraven Lian Lija so namreč prišli čist spodobni ADDA venti. Tiste od Silverstona moram pa še probat.

Če bi jih pa nonstop gonil, valjda bi vzel top.

RejZoR ::

Ja, tile zraven Lian Li ohišja (sam imam PC-V354) niso slabi. Spredaj sta dva 120mm z LED in sta kar fajn čeprav ne ravno najtišja. Malo je kriv tud protiprašni filter in front grill. Zgoraj pa je bil 140mm črni vent. Precej tiha zadeva.

Je pa tko, da je tud za skrajno tišino včasih treba sežt globoko v žep. Precej ventilaotrjev ima grozen zvok ob nizkih obratih, verjetno zaradi crappy ležajev. Pa tud hitreje se obrabijo če jih goniš na nizkih obratih (precej nižjih kot je predvideno). Za tam je dobro imet fluid dynamic, ki so na to skoraj imuni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kuglvinkl ::

True true.

dragoneye89 ::

hello!

imam nov računalnik in se mi zdi kar glasen. Zanima me ali so kakšne rešitve da ga naredim bol tihega?
Ventilatorji: napajalnik, grafična, procesor. Verjetno smiselno zamenjat ventilatorje?

kuglvinkl ::

Najprej moraš pogruntat, kateri ventilator je najglasnejši.

RejZoR ::

Najprej moraš locirat dejansko glasne komponente in jih postopoma tišat. Ko se znebiš najglasnejše boš videl katera je naslednja najglasnejša. Ko se znebiš še te vidiš kako in kaj naprej itd.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mr1two ::

Na koncu zabrišeš ven vse razen SSDja, rama in matične plošče :))
Mjah, vedno bolj sem razvajen se mi zdi... Lani je bila grafa glasna, letos do pomladi je bil glasen CPU cooler, zdej so diski "glasni" - sem jih suspendal nekje v luft skoraj... Pa ohišje doživlja neke vibracije na periodo 3 sekunde.
Ko bom hišo delal, bom mel en prostor sam za te reči pa kable spelat lepo v drugo sobo.8-)

dragoneye89 ::

Ubistvu grafična pa napajalnik. Zj a se da to sploh menjat da bo bol tiho? ker na grafični je že gor ventilator.

drgač se pa strinjam ja. najbolš dalše kable met pa to kr v eno sobo da nič ne slišiš :D najbol kamot rešitev ;D

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

PSU se seveda da zamenjati za tišjega, na grafični pa lahko menjaš samo hladilnik.

RejZoR ::

Pri večini grafičnih se da softwarsko nastavit parametre ventilatorja.
Sam vedno tko nastavim, da v desktop okolju deluje neslišno, ko pa dobi 3D delo pa se obrati zvišajo. Kakšne temperature so v obeh primerih pa vidiš po 5 minutah testiranja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Isotropic ::

rivatuner

miller31 ::

Imam naslednji problem uporabljam ohišje Zalman GS1000plus notri so trije venti v originalu. Imam procesor CPU AMD PHENOM II X6 1055T, osnovno plato Asus Crosshair IV formula in dve grafični kartici 4850hd, 4 diske, 2 od tega diska SSD v raidu, 8gb rama.
Pred kratkim se mi je dogajalo ko sem zagnal igri Metro33 ali Mafia II in igral cca. 10 minut se mi je računalnik kar ugasnil (se mi je pa že prej cca. mesec nazaj dogajalo da je računalnik pri igranju Crysis II kar zmrznil). Enkrat se je zgodilo da je vrgnil ven blue screen ampak nisem uspel prebrati vsega kaj točno je narobe.
Ker sem predvideval da je težava v pregrevanju sem naročil nov ventilator za procesor Mugen sythe rev. 2 in naložil gor program Asus PC probe II.
Sedaj ko zaženem eno od iger mi procesor doseže 60 stopinj (ali je to preveč???). PC probe pa mi začne spuščat alarm da je neka komponenta SB (south bridge, karkoli že to je) dosegla temperaturo 57 stopinj, s tem da mi komponenta NB laufa na 60 stopinj.
Kaj bi to lahko bilo? Kaj lahko naredim, ali je smiselno da ohišju odstranim stranico?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miller31 ()

kuglvinkl ::

Ne, airflow je boljši kot odprta stranica.

axee ::

Pasivno hlajenim elementom, kot je SB najbolj pomaga dober airflow, odprta stranica je za pasivno hlajenje najslabša, kot je že omenil kolega v prejšnem postu.

Najprej naredi kakšen memtest, da si prepričan da ni RAM kriv. Stopinje so namreč dokaj normalne..

miller31 ::

se pravi zdajle imam takole
-spodaj ventilator, ki piha notri
-čisto na zgornji strani imam dva ventilatorja, ki odvajata topel zrak
-na zadnji strani imam ventilator, ki piha notri zrak

kuglvinkl ::

kam pa piha CPU vent?

miller31 ::

v uno smer proti ramom

axee ::

miller31 je izjavil:

v uno smer proti ramom


Recimo da je vredu (če zadnji ventilator piha notri) a se mi zdi, da bo še bolje, če je direktno usmerjen proti izhodnim ventilatorjem, torej navzgor. Vseeno so to malenkosti, ki nebi smele drastično vplivati na temperature in stabilnost sistema. Tvoj sistem je nadpovprečno hlajen. Raje najprej pretestiraj posamezne komponente.

miller31 ::

miller31 je izjavil:


Sedaj ko zaženem eno od iger mi procesor doseže 60 stopinj (ali je to preveč???). PC probe pa mi začne spuščat alarm da je neka komponenta SB (south bridge, karkoli že to je) dosegla temperaturo 57 stopinj, s tem da mi komponenta NB laufa na 60 stopinj.
Kaj bi to lahko bilo? Kaj lahko naredim, ali je smiselno da ohišju odstranim stranico?


Čeprav včeraj ko sem malo gledal po BIOSU sem videl, da je po defaultu naštimano če SB ali NB doseže 100 stopinj, da se računalnik ugasne da prepreči poškodbe.
Predvsem me zanima kakšne so kaj normalne stopinje za procesor, NB in SB.

dragoneye89 ::

hej
a veste mogoče za kakšne tihe napajalnike oz. kakšne izkušnje imate kej? Sem malo iskal po netu in sem našel to: http://www.be-quiet.net/be-quiet.net/in...
http://www.quietpc.com/gb-en-gbp/produc...

zanima me tudi kje bi lahko kupil tihe ventilatorje za bolšo ventilacijo v kompu(tist ko so prpopani ob stenah ohišja)? Imam samo hlajenje na grafični procesorju in pač v napajalniku.

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Poglej za Seasonic semi-pasivni. Trga gate.

RejZoR ::

Ena opcija je da daš v napajalnik Noiseblocker 140mm 800RPM ventilator. Celo na max obratih je praktično neslišen, v nižjih pa je povsem neslišen. Pretok zraka ima praktično enak kot tovarniški (v mojem primeru 750W Corsaira).

Druga opcija so napajalniki od NesteQ, ki so napol pasivni. Večino časa imajo ugasnjen ventilator, požene se samo ko temperatura preseže nek nivo.

Tretja opcija so popolnoma pasivni ala Silverstone Nightjar in podobni. Edini problem teh je, da morajo biti v solidno prezračenem ohišju in te omejujejo na moči do nekje 500W.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

miller31 ::

Včeraj sem domov dobil tale ventilator. Zanima pa me naslednje
Scythe GentleTyphoon 120mm ventilator HIGH RPM 5.400

Iz ventilatorja gre priklop direktno na molex 4-pinski konektor na napajalnik in naprej gre rumena žička na 3-pinski konektor (tacho signal) ki ga priklopiš na plato ali v mojem primeru kontroler za vrtenje ventilatorjev.
Težava pa je v tem da ne morem "štelati" obratov niti če ga priklopim na kontroler ali na osnovno plato. Zanima me če je kdo imel tak ventilator in ve ali se da štelati obrate ali ne ker pri 5400 obratov je glasen kot hudič.

kuglvinkl ::

To ni za priklop na kontroler. Tako kot si napisal,je to samo tacho, da zna plata povedati, koliko RPMjev je. Če češ štelati obrate, moraš Molex zvezati na 3-pin kabel, ki ga vtakneš v kontroler.

In bodi previden, če ti kontroler sploh zdrži breme. Sam imam npr. 20W po kanalu, prvi Zalmani so imeli resmo 12 W po vseh kanalih skupaj.

Zgodovina sprememb…

miller31 ::

Smo zvezali na 3-pinski konektor in direkt na plato (eno staro, ki je ni škoda) in sicer ventilator je delal samo je tudi malo zasmrdelo pa smo raje izklopili.
Se pravi hočeš reči da je tacho signal samo za odčitavanje vrtljajev - v čemu pa je fora če se stalno vrti na 5400.
Se pravi najdražji ventilator na cool pc, ki laufa na 5400 obratov nima možnosti omejevanja obratov...???? wtf. Koliko W pa rabi ta ventilator?

Evo kateri kontroler imam ZALMAN krmilnik ventilatorjev ZM-MFC3


Dimenzije: 147(D) x 87(Š) x 42(G) mm
Power & Temperature Display: 10~999W/ -9.9 °C~+99.9 °C
Podprti ventilatorji: 1 x 4-Pin (podpora ventilatorjev s PWM funkcijo), 3 x 3-Pin (podpora ventilatorjev z RPM output funkcijo)
Fan RPM kontrola: PWM Regulation Method (Fan No.4), Voltage Control Method (Fan No.1~3)
Izhodni tok: 0.7A
Izhodna napetost: +4~11VDC
Vhodna napetost: +12VDC/+5VDC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miller31 ()

kuglvinkl ::

Dej link od tega venta.

miller31 ::

Steinkauz ::

Sej ti piše ampere gor, torej ima vent 12*1,14=13,68W

kuglvinkl ::

Link na cool pc, tole: klik, sem hotel.

Kot rečeno, na fan controller se ga zveže s molex->3pin adapter.

Ta tvoj uber vent pije 13W. ob 5.4k RPM. Res je zver.


Zalman: MAX 0.7A per each channel. Ne moreš vezat in ga dat na full.

Zgodovina sprememb…

miller31 ::

Kakšen pa imaš ti kontroler da ti zdrži 20w po kanalu?

p.s. ja o.k. to k si napisal da ga ne bom mogu na full laufat, kaj pa bi se zgodilo če bi ga priklopil ali lahko skurim kontroler? ali bi pač laufal na najvšji napetosti se pravi 8,4w

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miller31 ()

Steinkauz ::

A ni tko da je tok skoz isti?
Za manjše obrate pa pada voltaža.

Ker potem je ta kontroler prešvoh

EDIT: Ah sej piše na unmu linku, pada tok, potem pa ja. Do kake sredine bi še šlo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

miller31 ::

Se pravi če prav razumem bi načeloma lahko priklopil samo ventilator nikoli ne bi dosegel polnih obratov?

kuglvinkl ::

miller31 je izjavil:

Kakšen pa imaš ti kontroler da ti zdrži 20w po kanalu?

p.s. ja o.k. to k si napisal da ga ne bom mogu na full laufat, kaj pa bi se zgodilo če bi ga priklopil ali lahko skurim kontroler? ali bi pač laufal na najvšji napetosti se pravi 8,4w


Sunmbeamov Rheobus, old school. V tem trenutku so top shit roba Lamptron. Imajo tut 30W na kanal.

miller31 je izjavil:

Se pravi če prav razumem bi načeloma lahko priklopil samo ventilator nikoli ne bi dosegel polnih obratov?


Seveda, ker bi ti odpizdilo kontroler.

Veš kaj lahko narediš, kušpi si Molex razdelile na 7V, al pa 9,5V. Poglej malo na AGT. Osnovno računstvo. Tko smo delal na začetku, ko ni blo teh silnih fan knotrolerjev.

Zgodovina sprememb…

miller31 ::

Gledam malo za tale Lamptron kontroler. Živ bog tega v SLO nima samo Mimovrste.
Ali ti veš za kakšno štacuno, ki ti naročaš od nje in da bi to imela (pa da so zanesljivi).
Ker ne bi zdaj rad neke tople vode "iznašu" s tem ventilatorjem.

se pravi če prav razumem kupim Lamptron kontroler zvežem ta svoj Uberpotrošni ventilator na 3-pinski konektor in to je to?

Steinkauz ::

Raje kupi nov vent pa je.
Zdej dajat ne vem tolk keša za kontroler zarad enga venta, ki bo tut na minimum glasen kot ne vem kaj.
V računalniško ohišje spada zame max 1200rpm.

kuglvinkl ::

Lamptron ima caseking.de. Ena štacuna v RS nabalja pri njih, se pa ne spomnim zdele, katera.

Sicer pa ja, zneb se venta in kupi tišjega. Zakaj pa rabiš tolk pritiska? Za radiator?

RejZoR ::

Seveda se lahko tud 3 pin priklopi na regulatorje. Poznamo 2 tipa nadzora, PWM (Pulse Width Modulation) kjer so 4 žičke in voltage regulation kjer imaš lahko 2 ali 3 (3 so če hočeš odčitavat obrate).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kuglvinkl ::

13W nočeš niti v sanjah priklopit na MB ;).

RejZoR ::

Nima veze. Sam imam v Lian Li ohišju regulator za mislim da 4 ventilatorje, ki ima napajanje direktno iz napajalnika. Sicer ni avtomatski ampak pač zavrtim knof pa se upočasnijo oz pospešijo. Vsi imajo samo 3 pine od katerih bi rekel, da je tretji samo blank, ker ne opravlja nobene funkcije razen to da konektor lepše stoji gor.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kuglvinkl ::

Govorim o tem, da zvežeš fan direkt na plato, zaradi PWM. Če ti fan kuri 13W, tega nočeš.

PrimozR ::

A PWM kontrolerji pa ne obstajajo?

kuglvinkl ::

Ja, samo dela malo drugače. Dobiš zraven še temperaturni senzor in na podlagi tega se spreminja voltaža. mCubed ma tako zadevo, trga gate.

dragoneye89 ::

hej, ali kdo ve kako bi znižal hitrost ventilatorja na hladilniku od procesorja?

aja, pa speedfan mam in mi ni ratal, v biosih mam sicer možnost nastavit speed fan lvl 1-10, in sm dal na 1, ni bilo razlike. so še kakšne druge možnosti? sm bral da baje če prerežem črni kabel da zmanša pretok vatov in avtomatsko pade hitrost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()
««
19 / 31
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DIY HPC

Oddelek: Zvok in slika
375043 (4553) Eboran
»

Novi zasloni, testi, Google, Nasa in še kaj

Oddelek: Novice / Procesorji
93355 (2791) Wolfram
»

FAQ

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
129229 (6972) OwcA
»

Kako z kompresorskim hlajenjem

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
487699 (6989) frenk
»

Celeron 500 SL3LQ in MSI MS6168 ver2

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
173826 (3708) Spajky

Več podobnih tem