» »

Tišanje računala

Tišanje računala

Temo vidijo: vsi
««
26 / 31
»»

Janac ::

Če prav vidim iz grafa, imajo 40 decibelov na max rpm? Bom stestiral moje :)

Se meri na 40cm?

Pismo, da ni prejšni lastnik vgradil kak upor, vidi se ne, a kdo ve...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

djready ::

na 1410RPM moraš pa imet tud merilec glasnosti in vse v sobi mora biti tiho in odzuni tudi ne sme biti preveč glasno ker naprava zazna

Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Janac ::

Oziroma na en meter ja.

Moji so 1350rpm max sicer?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

djready ::

Moru bi imet RPM merilec da ugotoviš dejansko hitrost ventilatorja. Drugače pa če je točno bo tam nekje vmes.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

PrimozR ::

Janac je izjavil:

Haha, neverjetno. Venti so zame neslišni na razdalji 15cm. Pa ja ne bom nekim testom pa papirjem verjel? Dva mam doma, stara najmanj leto in sta neslišna na 15cm razdalji...

Če bi zdele nabijal, jih ne bi še 4 nabavil za moj build, kjer se mi gre za tišino?

Jah ni ti treba verjeti. Ampak to pač pomeni, da ne verjameš znanstvenim metodam, ki jih je možno ponoviti in raje zaupaš svojim občutkom, ki jih poznaš le ti. Nisi edini takšen, je še veliko ljudi vernih in podobno.

Za 5 € neke hude tišine pri spodobnih performansih itak ni za pričakovat. Plastika stane drobiž, motorčki so tudi med seboj relativno podobni, glavni diferenciator v ceni je torej lahko le ležaj. Ta seveda vpliva na glasnost poleg oblike lopatic, ki tudi zahtevajo svojo ceno (razvoj, ne izdelava). Tale ventilator pri 4 oz. 5 € nima ničesar od tega, torej nek presežek od tišine ne more biti. No, lahko je, ampak potem ne bo imel praktično nobene zmogljivosti. Stvari ne plačaš dražje kar tako, za brezveze.

gruntfürmich ::

bo matična kaj težila, če ne bom imel priklopljen cpu hladilnik gor na konektor, ker imam pasivni hladilnik?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

PrimozR ::

Verjetno ne, pomojem so že kar nekaj let dovolj pametne, da ne težijo za obrate. Navsezadnje ni nujno, da ventilator priklopiš neposredno na CPU fan, lahko ga tudi na katerega izmed AUX. Dokler bodo temperature OK ne bi smelo biti težav.

gruntfürmich ::

koliko nad TDP gredo procesorji ob polnih obremenitvah?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

radmannsdorf ::

Moj LC Power 600W(480Wna12V)je fabrško glasen. je pa edina reč ki je glasna in me moti ponoči. Ali so Be Quiet! napajalniki res tako tihi, al kaj priporočate?
Rad bi da je tih in modularen ter okoli 500W.
Grafika pokuri do 140W, zahteva pa vsaj 450W napajalnik.
Komponente so v podpisu + 1Tb WD Blue + dvd enota.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

menjaj ventilator na napajalcu?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

kaj pa naj bi dal gor? ta je star okoli 8 mesecev, ni zanič, le tako je narejen. sej ni noro glasen, ampak vem da obstajajo tišji :)
v bistvu bi tega najrajši pustil pri miru, ker je še v garanciji in bi ga lahko prodal.

Zgodovina sprememb…

djready ::

So kar dragi Modularni. Be quiet ventilatorji so že tihi samo na +12 liniji niso neki posebnega če primerjaš z XFX 550w ki je cenejši, za tvoj sistem bo pa več kot dovolj.
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

PrimozR ::

gruntfürmich je izjavil:

koliko nad TDP gredo procesorji ob polnih obremenitvah?

Nič. Ne smejo iti. TDP pomeni Thermal Design Power, na katerega se potem dimenzionira hlajenje procesorja in/ali ohišja. Če gre procesor čez to mejo, hlajenje seveda propade in računalnik se bo sesuval.

hojnikb ::

TDP je za long duration obremenitev, za kratek čas se pa to lahko kamot preseže..
#brezpodpisa

radmannsdorf ::

lastniki XFX napajalnikov, kako glasni se vam zdijo? tihi, glasni, preglasni?:)

Janac ::

Vse stock zadeve so glasne :)

axee ::

Če kupuješ glasne stock zadeve, kot je tudi XFX (relativno).

RejZoR ::

Imam premium ventilatorje po okoli 25 EUR na kos, ki lahko dosegajo okoli 1250 RPM in ti povem da niti slučajno niso tihi. Tihi so šele ko obrate krepko znižaš, je pa razlika v tem kakšen zvok oddajajo pri tem. ceneni imajo običajno skrajno nadležno šumenje in cviljenje, ti pa sicer šumijo pri višjih obratih ampak je šum izjemno nemoteč in ga skoraj ne opaziš. V tem se razlikujejo cheap venti od kvalitetnih.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

Hibridni pasivnež (seasonic gold afaik) je še najbolje :)
#brezpodpisa

PrimozR ::

hojnikb je izjavil:

TDP je za long duration obremenitev, za kratek čas se pa to lahko kamot preseže..

Urlpls.

hojnikb ::

Thermal design power @ Wikipedia

The TDP is typically not the largest amount of heat the CPU could ever generate (peak power),


Še v praksi (sicer gre tukaj za porabo, ampak sj tako vemo, da poraba in toplota korelirata med sabo :))

http://www.tomshardware.com/reviews/gef...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Šolar ::

A se v BIOS-u oz. kje da naštimat max obrate kulerja CPU-ja???

SE opravičujem, sem to že zdavnaj ugotovil :D
XĐĐĐ

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Šolar ()

Steinkauz ::

Kupil Fractal Design R4. Precej tihi stock venti na nizkih obratih.
Vseeno sm ko sm naročal kupil 4x Slip Steam 800rpm katere bom zbil na 500rpm.
Oziroma mogoče bom vseen obdržal stock.
Pa grafi bom obesil Accelero S1 + en slip stream.
Zravn mam še noctuo nh-u12s kateri bom pustu vent k majo končno pwn.

Drugać pa slip stream so res qabe (jst sm dal 5 eur na enga z nemčije) in so precej tihi in spodobno hladijo.

Janac ::

http://www.farnell.com/datasheets/61176...

Kako mnenje na ta vent? Sem testiral dba in sta s Red Wingom oba 33db, ampak dvomim da je to res, ker se sliši opazna razlika, moram novo baterijo kupit.

Kakorkoli je 61 CFM solidno za 2.000 rpm?

Map ::

Mene zanima glasnost tegale: http://www.corsair.com/en-us/air-series...

Janac ::

Map je izjavil:

Mene zanima glasnost tegale: http://www.corsair.com/en-us/air-series...


Najbolj mainstream ventilatorji v teh časih...verjetno neboš razočaran.

wooted ::

Map je izjavil:

Mene zanima glasnost tegale: http://www.corsair.com/en-us/air-series...


Imam 2 taka in nikoli vec. Od 30% hitrosti in navzgor brenci ko star avijon pa komaj kaj premesa zrak.

Map ::

Pol raje quiet version? Je pa razlika med SP in AF, da nisi slučajno pomešal.

wooted ::

imam quiet verzijo

Steinkauz ::

Ne vem kako je lahko sploh karkoli nad 1000rpm tiho :)
Zame je že 800 preveč.

RejZoR ::

Ene 500-600 RPM je ponavadi res neslišno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mihco ::

RejZoR je izjavil:

Ene 500-600 RPM je ponavadi res neslišno.

pod 500rpm za 12cm in pod 1000rpm za 8cm je neslisno v zaprtem ohisju, ko gre za kvalitetne ventilatorje(Noctua, NB multiframe,...)

RejZoR ::

Govorim za 120 in 140mm vente...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

axee ::

500RPM bi tudi jaz označil za neslišno (kvalitetni ventilatorji seveda), ampak pred mrežico še vedno preveč šumi, zato pa jih že dolgo vrtim pod 400RPM.

Janac ::

Sem stestiral moje Red Winge... Uradno so postal najglasnejša komponenta v računalniku, pa so na manj kot 12V.

 33.3 dB

33.3 dB

radmannsdorf ::

slika ni vidna :(

gddr85 ::

open link in new tab pa vidš sliko ;)

matobeli ::

Jaz mam tudi tak vent kot Janac v mojem PCju. Star že skoraj 3 leta.

Je jako fin ko ga priklopiš direktno na 5V, še vedno dovolj pihlja, sliši se ga pa res samo na 15cm. Na 1m pa zame ni slišen (in za 95% ostalih ljudi tudi)

Janac ::

Na 5V ti dela? A nima starting voltage 7V?

matobeli ::

možno da ima, ampak dela vseeno :)

Je pa, ko je bil nov, parkrat pozabil zalaufat zaradi prenizke napetosti. Ampak res mogoče 4x, potem pa se to ni več dogajalo.

edit: če maš možnost ga probej na 5V, da se ni kaj spremenilo v novejših serijah

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

dela ::

jst sm mel en star primerek črne verzije redwinga (na slikah zgleda isto, predvidevam da je identičen, sam druge barve), pa se ni preveč dobro undervoltal. Ni šlo veliko pod 1000 rpm, pa ni bil preveč tih. En yate loon d12sm pull iz enga prastarega napajalnika na 7V je mel dost prijetnejši zvok (pa tud ta ne gre preveč nizko z obrati).

matobeli ::

dela:
kolko velikega črnega pa si imel (ventilator!!111)? 120mm ali 140mm? Ker na njihovi strani vidim da so šli tudi do 140mm, rdeči redwingi pa samo do 120mm

BTW, Janac, v kateri štacuni so po 4€? Mogoče bo potreba še po enem če bo v ohišje zašla proper grafikulja.

Janac ::

http://www.caseking.de/shop/catalog/Lue...

Tukajle.

Jaz sem kontaktiral GS računalniki trgovino in so mi oni dobavli. Tak ne plačaš drage poštnine iz DE do tebe, ampak samo od njihove poslovalnice do tebe :)

dela ::

matobeli, 120mm takega

BorutK-73 ::

Janac, imaš 3 ali 4 pin priklop za ta ventilator? Jaz imam oba in 4 pin se komaj kaj vrti in s tem tih, 3 pin je pa malo bolj glasen.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Moji so seveda brez PWM, torej 3 pinski... za PWM bi tak mogo priklopit na plato, looks -23 points.

Sem pa našel še eno glasnejšo komponento v računalniku, 280x COIL WHINE !!!!!!!!!!:(

youPlonker ::

Trenutno imam procesor hlajen z:

Hlajenje je dokaj neslišno, saj lahko softwersko preko CPU_FAN konektorja nastavim ventilatorju obrate tudi na ~400 RPM. O kakšnem navijanju cpuja pa lahko samo sanjam, saj temperature niso najboljše (Thuban X6 @ stock po nekaj minutah prima95 preseže 50°C).

Zato iščem 12 cm ventilator, ki bi ga lahko reguliral od 400 RPM do vsaj 1200 RPM (čimveč). Kaj je trenutno best-buy na tem področju? Ali se mi mogoče tudi splača menjat Vendetto 2 za novega Scythe Kotetsu (pride 32 eur in ima priložen PWM ventilator)?

gddr85 ::

potem skor raje vzameš mugen (in menjaš pasto)
do 65c si dober (sicer raje manj)
v normalni uporabi ne boš prišel na 50c

axee ::

Ventilator je odličen, ne predstavljam da bi potreboval več kot 800RPM z dobrim hladilnikom, ki ga pa na žalost nimaš. Definitivno predlagam Scythe Kotetsu, ventilator pa kje drugje izkoristi, pa še kompakten je, tako kot Vendetta.

BaRtMaN ::

O Scythe Kotetsu trazmišljam tudi jaz. A se ga dobi kje v Sloveniji? Zaenkrat sem ga našel le v tujini na nemškem amazonu, imajo hitro in poceni poštnino.

Na SPCR forumu je bila debata, da se ga res težko dobi. V Nemčiji ima pa Scythe evropsko zastopništvo, tako da ga je vsaj tam lažje dobit.
««
26 / 31
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DIY HPC

Oddelek: Zvok in slika
375051 (4561) Eboran
»

Novi zasloni, testi, Google, Nasa in še kaj

Oddelek: Novice / Procesorji
93364 (2800) Wolfram
»

FAQ

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
129237 (6980) OwcA
»

Kako z kompresorskim hlajenjem

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
487706 (6996) frenk
»

Celeron 500 SL3LQ in MSI MS6168 ver2

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
173835 (3717) Spajky

Več podobnih tem