» »

Tišanje računala

Tišanje računala

Temo vidijo: vsi
««
25 / 31
»»

Brias ::

@dolar

lepo da si zadovoljen ...

axee ::

http://www.corsair.com/us/power-supply-...

Predstavljena nova RM serija, ki naj bi bila optimiziranje za tišino, naj nebi bilo buzz-a in coil whina, ventilator se prižge pri 40%, kar pomeni, da se recimo pri moji kišti 450W različica sploh nebi začela vrtet..

Res super novost!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

mihco ::

axee je izjavil:

http://www.corsair.com/us/power-supply-...

Predstavljena nova RM serija, ki naj bi bila optimiziranje za tišino, naj nebi bilo buzz-a in coil whina, ventilator se prižge pri 40%, kar pomeni, da se recimo pri moji kišti 450W različica sploh nebi začela vrtet..

Res super novost!

Ce bi mu bilo vroce bi se verjetno zavrtel? Ali pac? Verjetno vrtljaji niso odvisni samo od loada ampak tudi od temperature? so ze kaki reviewi?

axee ::

Pomoje so seveda tudi od temperature, ampak je najbrž stestirano da v večini pogojev ventilator dejansko na požene pred 40%...

sennheiser ::

Imam thermaltake kandalf lcs ohišje. Vgrajen je 360 radiator. V ohišju so 5x 120mm ventilatorji in 2x92 če se ne motim. Trenutno sicer gledam regulator ventilatorjev, ampak me nekak bolj vleče v zamenjavo ventilatorjev. Predno pa se bi lotil zamenjave me pa zanima, ali je način za stišanje ventilatorjev, predvsem to cenovno sprejemlivo, brez da bi dodajal kakršnekoli regulatorje? Kateri ventilatorji so zares tihi z odličnim pretokom zraka?

axee ::

Ufff to je pa veliko ventilatorjev, kako so postavljeni? Če res ni neka ekstremna navijalska mašina sem prepričan, da se jih lahko na začetku že nekaj znebiš.

sennheiser ::

3x120 so na radjatorju. Se pravi v kišti sam 2x120 in 2x92. Navijalska... hja cpu je i7 920 navit na 4ghz. Grafa pa po potrebi. Postavitev je pa tako 3x preko radiatorja pihajo notri, 1x120 vleče čez diske, 1x120 izpuh, prav tako sta oba 92 kot izpušna. + Napajalc vleče vn. S tem da je napajalc tih. Grafična isto, saj se jo samo sliši ob ful loadu.

Janac ::

Zneb se vseh fanov na radiatorju ohišju ipd. in za izpuh daj enga slipstrema.

axee ::

Če imaš 3x120 na radiatorju, so morda že sami po sebi dost. Brezveze pretiravat, 3 120 ventilatorji naredijo daleč dovolj prepiha čez celo kišto, če je kakortoliko dobro ohišje oz postavitev..

Sm ziher da bi se dalo to zlo stišat, sam za bolj detaljno dej raj kšno slikco.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

sennheiser ::



Tako je ohišje. Prepih ne vem no radiator ogromno pobere pretoka.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

BorutK-73 ::

sennheiser je izjavil:



Tako je ohišje. Prepih ne vem no radiator ogromno pobere pretoka.


Vzemi ven tiste ploščice, pa bo pihal v notranjost. Nekam veliko imaš fan fontrolerjev.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

sennheiser ::

Ne ne nimam nč tega jst, ni moja kišta to. Sam je pa ista. Ploščice ni šanse da uzamem stran, ker so filter prahu. In v 4ih letih sem moral notranjost samo 2x čistit. Tako da to sigurno ostane. A mogoče ve kdo, kako se glasnotst ventilatorjev kaj sešteva? Pač po specifikacijah naj bi omenjeni ventilatorji imeli tam po 20-25 decibelov glasnosti.

axee ::

Dva enaka izvora hrupa se povečata za 6dB. Mislim, da bi bilo dovolj, da imaš spredaj 2-3 in enega Slipstreama zadaj. Spredaj dej dol sprednje ploščice in ostale 5.25 škatlice. Sprednje ventilatorje prav tako lahko upočasniš, odvisno od temperatur.

PrimozR ::

gor13azd ::

mojega chiefteca (aegis) bi rad zamenjal s tišjim, bolj zračnim ohišjem.....izbiram med spodnjimi tremi:

Antec P280
Cooler Master Silencio 650 Pure
Fractal Design Define R4 Black Pearl

Tomshardware pravi, da je prava odločitev R4...vaši predlogi, mnenja, izkušnje? na cpu-ju imam corsaira h-60
gogi

axee ::

Specifikacije? Predvsem količina diskov in grafičnih.

gor13azd ::

2 hdd, 1 ssd, 1 grafika gtx570 OC gigabyte windforce varianta
gogi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gor13azd ()

axee ::

Ja ubistvu R4 najboljša varjanta. Silencio zgleda res lep, ampak ima neodstranljive HDD kletke, ki popolnoma blokirajo ventilatorje spredaj, pa pe nekih blažilcev ni..

Jaz bi se odločil za R4, pomoje bo dovolj en ventilator spredaj in en zadaj (ne zgoraj, tam so najglasnejši), trde diske in SSD v spodnjo kletko, zgornjo pa odstrani da ventilator direkt piha po grafični. Če nimaš predolg PSU pa je lahko vhodni ventilator celo spodaj na dnu.

gor13azd ::

ok, glede na to, da pa pri R4 dobiš že dva priložena fana (140mm, 1spredaj, 1zadaj), bom pač tistega zadnjega premontiral naprej, kjer bosta 2 (al je boljše poleg napjalnika spodaj, če bo plac?)...............za corsaira h60 pač rabim 12-ko zadaj, da ven piha (push pull varianta)....

bom pa zaradi boljšega pretoka zraka definitivno za kakšno stopinjo zmanjšal temperaturo grafične in ostalih komponent....v trenutnem ohišju (aegis) me je to najbolj motlo, ker spredaj nima možnosti ventilatorja,ampak ob straneh
gogi

axee ::

Potem pa najbolje da h60 kot edini izgodni ventilator, enega spodaj, enega pa v zgornjo sprednje mesto da piha čez diske. Pa kletko obrni za boljši pretok.

gor13azd ::

zmenjeno, hvala
gogi

Pro_moted ::

Bolj kot vhodni ventilatorji so pomembni izhodni ! Sam imam trenutno v sistemu samo 2 izhodna ( torej brez vhodnih) , z navitim fx 8120 in grafo 7950, 1×HDD in 1×SSD. Temperature so na full load CPU+GPU za 3-5 stopinj manjše, kot prej, ko sem imel 2 in pa potem celo 3 vhodne ventilatorje. Ohišje Zalman MS 800 Plus.

Pro_moted je izjavil:

Bolj kot vhodni ventilatorji so pomembni izhodni ! Sam imam trenutno v sistemu samo 2 izhodna ( torej brez vhodnih) , z navitim fx 8120 in grafo 7950, 1×HDD in 1×SSD. Temperature so na full load CPU+GPU za 3-5 stopinj manjše, kot prej, ko sem imel 2 in pa potem celo 3 vhodne ventilatorje. Ohišje Zalman MS 800 Plus.

Glasnost sistema pa je predvsem odvisna od notranjih komponent. Jaz imam trenutno najglasnejšo komponento napajalnik.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

axee ::

No ja, pri tišanju 3, 4 stopinje ne igrajo velike vloge. Če se lahko PC ohladi z enim izhodnim ventilatorjem se meni ne zdi smiselno odpirati zgornjo luknjo in s tem povečati glasnost PC-ja, zaradi nekaj stopinj.

MeGreat ::

Kateri ventilatorji so trenutno best buy iz vidika tišina/cena ? Kupil sem štiri gelid silent, rabil bi še dva, so mogoče kakšni boljši? Ti so malce dragi namreč skoraj 10e po komadu

axee ::

10€ po komadu ni tako veliko, se vedno IMHO najboljsi za ta namen scythe slipstream ali glidestream. Se najbolj preverjena izbira...

MeGreat ::

Kaj pa kaj takega?
http://www.mlacom.si/ventilatorji-in-pr...
Artic cooling f12, specifikacije zgledajo kar ok

Veron ::

Prosim za malo pomoči. Rad bi PC stišal kar se da. Konfiguracija je sledeča:
- Intel I5 4570 (sem že menjal stock hladilnik in kupil Artic Freezer 13 - ampak ni ravno neki)
- Radeon R9 270x Dual (je relativno tiha)
- Napajalnik Corsair CX600M - se mi zdi, da on spušča take zanimive zvoke, ubistvu kot bi ventilator vsakih 5s malo pospešil in takoj zmanšal (ravno to me najbolj moti, ampak nisem prepričan, da je to napajalnik)
- sicer sta še 2x 120mm ventilatorja v ohišju, ampak sta te2 bistveno tišja od ostalih zadev, sicer pa noben problem odklopit
- disk je samo SSD, ta je itq tiho :)

Glede na to, da grafiko rabim ekstremno malo, razmišljam celo, da bi jo vzel vn ter kupil nekaj, kar ima pasivno hlajenje. Ker integrirana ni ravno biser, tole sm pa malo pretiraval pri nakupu (odigral 1 igro, pa še to ne celo, ni časa).

Menjava ventilatorja v napajniku je tudi možna, če kdo "ve", da ima ta napajalnik čuden ventilator.
Sicer PC ni ravno glasen, ampak navajen prejšnega, katerega sem komaj slišal, da dela.

MeGreat ::

Na tvojem mestu bi kupil 3 take ventilatorje http://www.mlacom.si/ventilatorji-in-pr... . In zamenjal dva v ohišju ter tistega v napajalniku.
Iz izkušenj je dual x grafa (pri 40%ventilatorjev) bila tišja od fractal gold+ napajalnika

Veron ::

Kaj pa cpu? K tale Artic Freezer 13 (92mm vent) ni ravno tih. Bom improviziral in namestil 120mm gor (recimo tega, ki si ga predlagal).

Grafiko bom pa za test vzel vn, in prižgal z integrirano pa videl koliko je razlike. Trenutno je ni. Torej je grafika trenutno tišja od napajalnika in cpu venta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

MeGreat ::

Ja definitivno tudi ta ventilator zamenjaj, sem mislim da si kaj pasivnega kupil . Samo čisto iskreno tudi 4x tih ventilator na koncu ni čisto neslišno :) . Trije tisti ventilatorji iz linka se slišijo relativno malo, štiri že kar slišiš če jih maš pa 6 pa ni več tako tiho

Veron ::

Ubistvu je plan tak, da bom kupil 2. Zamenjal v napajalniku in zamenjal na CPU (artic cooling freezer 13 - nekako improviziral). Ventilatorja na ohišju bom izklopil. Pa potem videl kako in kaj dalje.

Veron ::

Zamenjal ventitilator v napajalniku kar s tem, ki je bil v ohišju (je zelo tih, ko je na plati vkloplen "silent" mode).
Drugi ventilator iz napajalnika pa usmeril na Artic CF13 in kište praktično ne slišim :) odlično

axee ::

Očitno imamo nov "standard" pri priporočanju hladilnika - Scythe Kotetsu. Poceni, tih, kompakten, na vrhu lestvic.

youPlonker ::

V sistemu imam ventilatorje, ki tečejo na 7V. Problem je, ker se eden izmed njih noče sam od sebe zagnat in vedno potrebuje pomoč (ko ga enkrat ročno zavrtim, deluje normalno). Kako lahko to rešim drugače? Naoljil sem že, ne pomaga.

axee ::

Ne moreš nič, začetno voltažo imajo 8.9V (www.silentpcreview.com/article695-page5.... Malo dvigni voltažo na 9V, če pa ti je 600RPM preveč, pa razmisli o nakupu PWM ventilatorjev, saj so veliko bolj fleksibilni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

RejZoR ::

Če iščeš low RPM rešitve ali vzemi že v osnovi take ventialtorje, al pa take, ki imajo zelo nizko starting voltažo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

axee ::

Saj S-Flexi imajo nizko starting voltažo, samo tiste 1600RPM verzije, ne pa te počasnejše.

miller31 ::

Kaj pravite se tole splača kupiti za hlajenje procesorja?

http://www.corsair.com/en/hydro-series-...

djready ::

Poglej kje se H60 nahaja tam nekje bo H55, tole kaže na full koliko je glasen


Tole je v low rpm ali idle, no tukaj pa ko nič ne delaš bo H55 tišji
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

RejZoR ::

Gor daš svoje (kvalitetne) ventilatorje in te briga za vse.

Sam imam Antec H2O 920 vodni sistem in gor par Noiseblocker Multiframe (res premium stuff vreden vsakega evra) ventilatorjev vezanih na reostat. Za 95% potreb jih imam na najmanjše obrate in mi temperatura nikoli ne preseže 70°C. Če pa delam kaj, kar mi na 100% obremeni vseh 8 threadov, takrat pa zvišam obrate po potrebi. Ampak zakaj bi 95% časa trpel ob glasni kišti za tisti 5%, ko rabim za kaj res zahtevnega. Priloženi ventilatorji pa so itaq skor vedno glasni za znoret al pa spuščajo kakšne blesave visokofrekvenčne čričke, da ti dopizdijo zaradi tega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Janac ::



Za 5EUR so tole price/performance fani. Neslišni, res neslišni! Pa le 1350RPM. Res, čudoviti ventilatorji.

RejZoR ::

Noben ventilator ne more bit tih, še manj pa neslišen na 1350 RPM.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PrimozR ::

Novi. Kaj pa po letu dni recimo?

Janac ::

Jih mam stare vsaj eno leto, rabljene sem dobil zraven radiatorja.

RejZoR je izjavil:

Noben ventilator ne more bit tih, še manj pa neslišen na 1350 RPM.


Prosim sprobaj jih :)

Presenečen boš, kot sem bil jaz ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

BorutK-73 ::

Janac je izjavil:

Jih mam stare vsaj eno leto, rabljene sem dobil zraven radiatorja.

RejZoR je izjavil:

Noben ventilator ne more bit tih, še manj pa neslišen na 1350 RPM.


Prosim sprobaj jih :)

Presenečen boš, kot sem bil jaz ;)

Imam 2 takšna (120mm) in so daleč od tihih. So pač normalni cheap ventilatorji.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Si prepričan, da jih maš? ravno te?

Moji so neslišni na razdalji 15cm...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

BorutK-73 ::

Janac je izjavil:

Si prepričan, da jih maš? ravno te?

Moji so neslišni na razdalji 15cm...

Imam dva ,eden je spodaj in vleče notri, drugi pa zgoraj vleče ven. Saj v idle sta tiha, glasna sta na max rpm (1300). Sta pa stara dobro leto in sta bila 4EUR/kos.
Imam tudi slikano na S-T, tema kjer so slikana ohišja članov ST.




pa še post iz "Slike vaših računalnikov"
https://slo-tech.com/forum/t70174/p4020...
Vmes so bili menjani "rami" za proper rame in trdi disk.

Zgodovina sprememb…

djready ::

Xilence Red Wig 120mm so kar glasni, v airflow pa tudi ni neki.



bequiet! Silent Wings 2
-- 550 RPM (11 dBA@1m)
-- 700 RPM (11 dBA@1m)
-- 900 RPM (11~12 dBA@1m)
-- 1,100 RPM (13~14 dBA@1m)
-- 1,400 RPM (17~18 dBA@1m)

Noiseblocker NB-eLoop B12-2
-- 700 RPM (11 dBA@1m)
-- 900 RPM (12 dBA@1m)
-- 1,100 RPM (15 dBA@1m)

Corsair Air AF120 Quiet Edition
-- 550 RPM (11 dBA@1m)
-- 700 RPM (12 dBA@1m)
-- 900 RPM (13~14 dBA@1m)
-- 1,100 RPM (16~17 dBA@1m)
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Janac ::

Haha, neverjetno. Venti so zame neslišni na razdalji 15cm. Pa ja ne bom nekim testom pa papirjem verjel? Dva mam doma, stara najmanj leto in sta neslišna na 15cm razdalji...

Če bi zdele nabijal, jih ne bi še 4 nabavil za moj build, kjer se mi gre za tišino?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

djready ::

Če so tebi tihi potem so tebi gud, samo so še bolj tihi ventilatorji da ne bo pomote. Testi so drugače v živo izvajeni in ventilatorji testerani. Xilence Red Wig so izšli leta 2009, 5 let je od takrat minilo, tako da so še tišji ventilatorji na trgu.

Ko boš probu še ostale tihe ventilatorje potem lahko primerjaš Xilence z npr Corsair, Be Quiet, Geild, fractal, NZXT...
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7
««
25 / 31
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DIY HPC

Oddelek: Zvok in slika
375052 (4562) Eboran
»

Novi zasloni, testi, Google, Nasa in še kaj

Oddelek: Novice / Procesorji
93369 (2805) Wolfram
»

FAQ

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
129239 (6982) OwcA
»

Kako z kompresorskim hlajenjem

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
487708 (6998) frenk
»

Celeron 500 SL3LQ in MSI MS6168 ver2

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
173836 (3718) Spajky

Več podobnih tem