» »

Kje bi našel kako priklopit LCD od prenosnika na VGA?

Kje bi našel kako priklopit LCD od prenosnika na VGA?

madviper ::

Zanimam me kje bi našel kako bi to naredil.

Recimo, da imaš en pokvarjen prenosnik, pa dela samo LCD zaslon, pa, da stvari ne vržeš. A se da, kako?

Najbrž, bi rabil kak pretvornik, ali kaj podobnega. Če ve kdo za kako rešitev je dobrodošla.

Tisti, ki bo mi dal načrt ali link do načrta kako se to naredi, dobi za pijačo, ko se srečamo.

LP madviper

P.S.: Sem pogledal an googlu pa ni nič, ali pa ne znam napisati. Pomoč vsekakor dobrodošla:D .
I'd like to do something crazy!

OwcA ::

Potrebuješ krmilnik za LCD, kar pa je povečini draga zadevščina. Če te vseeno mika, klik, klak!
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

madviper ::

OwcA:
A se to ne da naredit. Ker sem pač elektronik, mislim, da bi se takšna malenkost, dala naredit za manj dnarja:\ !

Ker če gledaš, je to kar dosti dnarja (40k SIT). Pa mam občutek, da bi si tole zadevco sam naredo za pol manj dnarja, al pa še manj in bi glih tak delala!
I'd like to do something crazy!

kovse ::

ej ta občutek je bolj ko ne slab, upam da ne, ker to ni čist tak na izi ko si nekater misli(par uporov, ic , kondenzatorjev), ej če pa imaš slučajno kako vezje pa se priporočam!

Jst ::

Ko bo šel moj Dell v pokoj bi tudi jaz potreboval nekaj takega, ker mi je 1600x1200 zelo všeč, tako da z informacijami na plan. Da si jaz to pripravim v naprej. Ali obstajajo komercialni produkti? Need to know more!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

madviper ::

Saj z to gre. vem sicer, da stvar ne more bit preprosta, ker pol ne bi blo tolk zanimivo, ampak mora bit orng komplicirana.

Sej za to gre. Če maš doma, ali pa kje dobiš pokvarjen prenosni, LCD pa dela, ni kr za stran metat. Jaz bi to združo z staro mašino, pa bi mel nek nov računalnik, na katerem bi lahko delal. Prav bi prišel za kako pisanje v wordu itn., medtem ko brat igra na novi močni mašini:) !

Pa taknotak sem mislo linux gor dat, pa očitno ne bo nič iz tega:( !
I'd like to do something crazy!

madviper ::

Spet začenjam to temo, da ne odpiram nove!

Našel sem načrt in stvarca zgleda precej simpl. Klik!

Nisem še vsega prebral, ampak zgleda obetavno!

Tak, da fantje navalite in stvar sprobite. Jaz se je bom, takoj ko bo mogoče. Nabavim material in grem testirat. Samo en pokusni LCD moram nekje dobit:D !
I'd like to do something crazy!

CCfly ::

Laptop display panels don't work with this interface. This interface only works for analog (TV, composite video input) type panels.

madviper ::

Torej bi blo to bolj primerno za avto. Tisti, ki si mislijo not dat računalnik, pa ne vejo kak dat not ekran. Tore je to bo za njih:D !
Tut to prav pride:)) !
I'd like to do something crazy!

monaco ::

Nisem ravno strokovnjak za te zadeve vendar se, vseeno dobil eno idejo.

Na računalnik lahko preko LPT porta priklopiš (majhen) lcd, na katerem se ti potem izpisujejo določene informacije (npr komad, ki ga igra winamp, temperature...).
Nekateri POS monitorji se tudi priklopijo na LPT (ali morda na com, nisem siguren).
A ne bi šlo nekako po tej analogiji priklopit lcdja od laptopa na lpt port in potem nekako softwersko spravit sliko gor?

BigWhale ::

Hm, common sense bi rekel, ne.

Sicer pa racunaj potrebujes pretok podatkov

1280x1024x8 B/s

PS: Ja... ce bi hotel imeti refresh rate 1Hz ;>

Ce bi pa 'pretakal' ven samo 'digitalne' podatke, spremebe za LCD... pa malo manj.. se zmeraj premalo....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

monaco ::

resolucija 600x400 (al koliko je že) na grayscale 12' lcdju (take se da dobit že za par jurjev) bi zahtevala precej manjši pretok podatkov, sploh če bi osveževal samo spremenbe.

Za kakšno uporabo v avtu bu znalo bit dovolj, za kakšno igranje iger pa seveda ne

Azrael ::

Tisti zaslončki, ki izpisujejo razne stvari v navezi z Win Amp imajo svojo krmilno elektroniko. V praksi izgleda tako, da povežeš ustrezne pine na zaslončku in LPT portu, priklopiš napajanje in že dela.

Krmilna elektronika zaslona zna dešifrirati signale, ki jih dobiva in glede na te signale ustrezno krmiliti piksle na zaslonu, za pravilni prikaz. Za alfanumerične znake je ta elektronika dokaj enostavna in zaslonček+ elektronika sta poceni. Za grafičen način še posebej v barvah pa je stvar precej bolj zamotana in temu ustrezno dražja.

Treba je vedeti, notesnikov zaslon brez krmilne elektronike je samo rezervni del, ki je uporaben za popravilo takega notesnika in nič druigega, iskanje in nakup ustrezne krmilne elektronike pride precej dražje, kot nakup delujočega VGA LCD zaslona. Samo zaslon še ni nič uporabnega, to je nekakop tako, kot bi imel avtomobilski motor in bi želel iz njega narediti avto. Ne rečem, da to ni mogoče, je izvedljivo, samo splača se pa ne.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

blazp88 ::

nja ..... kako je pa s tem, da bi zadevo priklopil na dvi izhod? mam namreč neko 386ko s sivinskim monitorjem 640x480.

jukoz ::

Hej!

Sicer stara tema, ampak je še aktualna. Danes sem zasledil tole:
http://global.ebay.com/Compatible-RRM52...
http://www.njytouch.com/lcdcontroller.h...

Kot kaže so začeli delati kite za priklop laptop monitorjev na navadno kišto. Za ceno 30$ se mi zdi OK deal. Zdej me pa zanima, če je kdo že delal s tem.

;-) ::

Menw zanima kak se ti lahko zdi 30$ za priklop lcdja ki nima ne podstavka ne pravega ohisja za namen dober deal.

jukoz ::

=)

Maš res. Vsaj po ekonomski plati.
Že nekaj časa mi leži en 15" 1680x1050 zaslon in čaka boljše čase. Kot kaže so prišli...

Jst ::

Ha?

To pa prvič vidim. Jaz bi tudi rad en monitor iz enega starega prenosnika uporabljal. Je 15" in z resolucijo 1600x1200.

Will investigate further.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jukoz ::

No tko, končno sem se lotil tega in ... uspeh:

Kupil sem tole:
http://www.njytouch.com/RM5251C.htm

za priklop 12" 1014x768 monitorja. Dela odlično, lahko tudi rotiram sliko (da je 3:4 - ta branje tekstov). Vglavnem, super zadeva.
Vse skupaj me je prišlo cca 26 EUR. Carine nisem plačal, ker pošilja iz Švedske(?).

Bom naročil še za 15" 1680x1050

Kakorkoli, priporočam!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

lcd zaslonček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
25123474 (13734) Mazo
»

Kako uporabit LCD od nokie 3310 (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
638661 (5912) Ch4N93
»

Kako pametno porabiti grafični LCD?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91896 (1729) TribesMan
»

Ne zazna LPT porta

Oddelek: Pomoč in nasveti
5922 (855) Azrael
»

Spet lcd zaslončki (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
585656 (4645) Yacksy

Več podobnih tem