» »

Ne zazna LPT porta

Ne zazna LPT porta

IR Babun ::

Ko sem nameščak LCD displayček in mi nanj ni hotel pisat, sem opazil da mi v Device mager pod COM and LPT ports, sploh ne pokaze LPT porta, COM-a sta pa obadva.

Zanima me, če kdo ve v čem je problem, ali je možno da je crknu.
SCREW THE GOVERNMENT

ali3n ::

Pokukaj v Bios, če sta LPT in COM sploh omogočena...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

IR Babun ::

Ja, Hvala. V BIOSu je bil LPT nastavljen samo na EPP, zdej sem nastavil na ECP + EPP, in ga Systemu zazna. Na LCD pa še vedno ne izpisuje, se pravi, da je problem drugje.

Thx, Anyway.
SCREW THE GOVERNMENT

Azrael ::

Si mogoče poskusil nastavitev na SPP (standardni, navadni...) LPT? Drugače pa imaš lahlo isti problem kot v primeru, če na PC priklopiš disketnik od C64 in ta povezava dela samo na LPT portih, ki so na ISA karticah, z integriranimi LPTji pa ne dela, neglede na nastavitev.

LP, Azrael

IR Babun ::

Zdj sem tist lcd displaycek zamenjal (drug model), pa se vedno ne dela, tako da resno sumim lpt port.

Zdaj me pa zanima, če obstaja kaksna zadeva, ki bi lahko sprobala port. Kaj drugega pa ne morem pirklopit gor, ker nic nimam za na lpt.

V BIOSu sem poigral z vsemi nastavitvami za LPT (ECP/EPP, IRQ, DMA), pa nobenega efekta.
SCREW THE GOVERNMENT

Azrael ::

Obstajajo programi, kot sta npr. Checkit in Norton Diagnostic (Ndiags), pa verjetno je še kakšen. Programi so za DOS in Win. Osebno imam raje programe za DOS, ker ni morebitnih problemov zaradi sesutih Windowsov.
Potem pa moraš še narediti ali kupiti loopback konektor za preizkus. To je v tvojem primeru 25 polni moški SubD konektor, ki ima določene pine spojene med seboj. Kako spojiti pine, v primeru samogradnje, piše v helpu od programov ali pa use Google - različni programi imajo različne loopback konektorje za LPT, za COM porte pa obstaja samo ena varianta, vendar, pozor! 9 in 25 pinski SubD ženski konektor. Potem ta loopback konektor priklopiš na port, ki bi ga rad preizkusil in s programom stestiraš ali port dela ali ne. Program izpiše tehnične podatke o portu (IRQ itd) in preko porta si pošilja podatke. Slična stvar je s COM porti.
Imaš pa še možnost, da na ta port priklopiš tiskalnik, če ga lahko kje sposodiš in vidiš ali dela ali ne.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Epson LX 300

Oddelek: Strojna oprema
7855 (741) Blisk
»

USB IR Sprejemnik za amaterje (IgorPlug-USB) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12127597 (10841) eVro
»

POS tiskalniki in v DOS okolju

Oddelek: Pomoč in nasveti
102477 (1861) Duhec
»

Lpt čip programator na com port

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61984 (1900) Brane2
»

LPT & COM port

Oddelek: Strojna oprema
71783 (1667) Duhec

Več podobnih tem