» »

o prenosnikih-kvaliteta ekrana?

o prenosnikih-kvaliteta ekrana?

budili ::

mogoce lahko kdo da kako mnenje ali osebne izkusnje glede prenosnikovih ekranov,

-kako kvalitetni so? recimo v primerjavi z normalnim lcd-jem?

-katera podjetja imajo dobre ekrane? (v hrvaski reviji VIDI so compaq 7000 pa ena Toshiba dobila 8 in 9 od 10, drugi so vecinoma dobili 5,6 oceno)

-na whatlaptop sem bral da imajo najboljse ekrane Sony,Ibm,Toshiba,Samsung (v HN sem enkrat gledal Acerje in je bla slika zlo porazna napram Sony, ki je bil zraven)

moje stanje:\ :
zdej ne vem ali cakat EU pa it v Nemcijo iskat ali pri nas kupit.Gericom je pri nas dokaj poceni, samo kako je kvaliteten? Gledal sem predvsem tole stvar, ki bi jo dobil za 215000sit. Kaj takega verjetno tudi v Nemciji ne dobis. Pa 2 leti garancije.

Kupil bi ibm 40e+ dodatnih 128mb rama, za internet, word, bi blo zadosti samo je ena napaka, ima 1 leto garancije. Drugo je pa vse cez 300 -400 ksit.

Caligula ::

Glede zaslona-kar sam bos moral pogledat.
Teh prenosnikov je malo morje in nekaj na pamet ne bo slo, ker je vsega skupaj prevec. Bos moral vklopit, kako igro, bench, film pognat,..
Tuki ne mors rect, a recimo ena firma ma dobre zaslone,.. to je od modela in serije odvisno,..

Ziga Dolhar ::

"Kvaliteta" ... poglej, kaj ti je pomembnejše, večji zaslon ali večja ločljivost? Sicer bi človek mislil, da je to vedno povezano, pa ni. Imaš šestnajstcolske zaslone s 1024 pikami in štirinajstpalčne s 1400 pikicami.

Kaj od tega ti je pomembnejše? :-)

p.s.: se zavedam, da to ni edino merilo "kvalitete", vendar je pomemben dejavnik.
https://dolhar.si/

budili ::

same zmogljivosti prenosnika me ne motijo, vem da so pocasni, 4000obratov diski,pocasna grafika (2d bo ze poganjal, za igrice je pa drug stroj) ampak ga prestavis v drugo sobo za salo:)

dosti se govori o sami izdelavi, kako so IBM npr. grdi ampak narejeni da trajajo, npr. nekje sem bral da Gericom na zunaj zgleda OK, notri je pa prava zmesnjava glede kablov, ki lezijo vsevprek. Ce je garancija se okoli tega nebi prevec sikiral, ker bo vecinoma prenasan po bajti.Nimam pa namena dajat 2000eu, ker ne rabim take zvine.V Nemciji me je predvsem pritegnil HP pavilion, ker ima 2 leti garancije, pa baje Samsungove LCD-je, pa je cca. 1100EU.

Glede ekrana; lahko je 14 al 15, matrika je 1024x768 cisto zadosti,vernost barv ne rabim, predvsem hocem imeti OSTRO sliko, ne zmazek od ekrana.Kolega ima nx7000 ali nekaj podobnega in slika je bomba, isto ko sem gledal ACER pa SONY v HarveyNorman, je bla opazna razlika, v racun Sony-a.
Kdo ve kje bi lahko videl HP pavilion pri nas v delovanju, pa kak ibm? Lj z okolico
hvala:)

IceIceBaby ::

Apple ma dobre zaslone (si ne morm pomagat :D )

Drugač pa iz lastnih izkušenj lahko rečem da so Acerji bolj slabi, vsaj ta, na katerem jaz včasih delam. Nevem točno modela, ampak ni ravno najslabši model, 15" 1024x768. Uglavnem, slika je precej razmazana, skor tako kot da nebi na native resoluciji laufal. Kontrast in svetlost kar štimata.

Ziga Dolhar ::

Manjši zaslon + večja ločljivost ==> ostrejša slika.

In obratno.
https://dolhar.si/

budili ::

Manjši zaslon + večja ločljivost ==> ostrejša slika.

ampak moj LG 15 lcd za 80ksit ne zgleda tako kot tisit ACER, ki ima 15 lcd z isto matriko
pa je analog. Pa ne da zdej krivico delam Acerju, pac to sem gledal v HN.

Tisti XSVGA, al karkoli ze je pa verjetno pri drazjih modelih cez 400ksit.

Npr. Samsung ma tako narejeno, ko je vklopljen v strom je slika zlo dobra, svetilnost maksimalna, ko pa zre baterijo pa je ze temnejsi, se pa da nastavit da na baterijo dela isto, sam potem ne zdrzi 1.5 ure.

A je kak uporabnik Gericoma, pa kako je kaj zadovoljen s svojo stvarco?

igaiga ::

Imam gericoma Masterpiece (radeon 9000).
Ekran je 15" in native resolucija je 1400x1050.
V 1. letu vse dela BP.
Ekran je kontrasten, in tudi črke se lepo vidijo, so pa za moje pojme že kar premajhne (npr. srfanje v Mozilli).
Če spremenim v nižjo resolucijo se pisava kar precej "skocka" :P
Filmi in igre so gledljivi s tem ekranom, je pa res da že premik glave za 10 cm v katerokoli stran popači sliko na ekranu.

Dell ima bolši zaslon, sam je tudi veliko dražji >:D

Caligula ::

Torej malo pojdi iskati pod psevdo in vtipkaj hlajenje laptopa oz nekaj takega pa boste zvedeli malo vec o tem kako je pri laptopih dejanskos firmami.

Kar se tice recmo Appla. Spet je cisto odvisno od tega katera serija,.. ker eni majo LGjev zaslon,.. eni drugega nasploh pa same LCDje proizvajajo recimo trije stirje, dva pa sta res velika.

Skratka res nimas kaj ugibat ampak probat.

Kar se tice gledanja slike na namiznih LCDjih v Harvey Normanu, tam slika ni reprezentativna, ker so vsi monitorji priklopljeni na en signal preko splitterja in kvaliteta dramaticno pade.

Ce ze hoces videt, moras rect, da ti ga priklopi posebej.

Skratka ne mores ugibat na osnovi firme pa tudi cene ne.

nicjasno ::

Ko smo ze pri laptopih in lcd-jih.... zadnjic sem v rolanu gledal acer 17" laptop. Nisem pa videl kako sliko ima. Ve kdo mogoce kaj vec?
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916208 (7169) Seb4
»

Core duo gericom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11912352 (7691) rokipoki
»

Kater velik LCD? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17016455 (9907) franci
»

Kupujem prenosnik cca. 400kSIt (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1018402 (6359) nurmaln
»

Kakšen prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
322585 (2271) andrej

Več podobnih tem