» »

Kater velik LCD?

Kater velik LCD?

1
2
3 4

kuglvinkl ::

Hm, zdej me pa že mika 2×20". Kolk pa znese (prostorsko milsm) 2×24"?
Your focus determines your reallity

TribesMan ::

2*20" widscreen je najbrž že malo nerodna situacija, saj so widescreeni malo širši kot navadni... in če postaviš dva ob bok rabiš že kar široko sobo :> 24" so pa sploh mrcine...

Po mojih izračunih ima 20" widescreen 17" širine zaslona + rob okoli zaslona... 24" pa je širok 20.5" + rob okoli zaslona... (to je vsaj 55cm če ne več...) Jest bi bil z enim 24" full zadovoljen... bi se najbrž odpovedal dvema ekranoma... ker 1920*1200 je hudičevo veliko pik :> (80% več kot 17" ali 19" LCDji)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

kuglvinkl ::

1900×1200, za gont tako resolucijo, rabuš ultra močno karto ali pa SLi/CrossFire. Ful drago. mam raje dva 19" (če bog da 20") in odšpilam na enem.

BTW: zdej mi dve 17" (757 NF) vzameta 85 cm v širino.
Your focus determines your reallity

TribesMan ::

kuglvinkl za 2D zadeve ne rabiš nobene "hude SLI/Crossfire" kartice. Vsaka grafična z DVIjem mora delovati do te resolucije. Igrce lahko pa komot igraš na nižji resoluciji, pa potem na samem ekranu "raztegneš" sliko do robov... razlike v sliki ne boš opazil... vsaj med akcijo ne.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

kuglvinkl ::

Čaki, a ni na LCD-jih vse razen native rezolucije krep?
Your focus determines your reallity

TribesMan ::

Ja v 2D je vse razen native resolucije crap... v igrah ali pa pri ogledu filma je pa prov vse en in isti qrc. Jest med akcijo ali pa recimo v 3DMarku ki teče pri 1024*786 (LCD ma pa 1280*1024) ne opazim da bi bla slika bistveno slabša. Sej če dobr pogledaš se vidi razlika, sam je res minimalna.
No razen če si hardcore gejmer :> pol pa itaq nimaš kej gledat widescreen zaslonov, ker skor nobena igra ne podpira widescreen resolucij.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

bastadu ::

...ker skor nobena igra ne podpira widescreen resolucij.
Od kje ti to? Namreč kar dosti iger podpira widescreen resolucije, sploh pa novejše:\

bastadu ::

Danes sem naročil 2405FPW preko spleta in ga že nestrpno pričakujem... Seveda pa poročam ko zadevo dobim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Suli ::

Bastadu, od kod pa bos kupil LCD? Slovenija ali tujina?

bastadu ::

Pri nas... V tujini (s tem mislim na EU) je trenutno še dražje, razen seveda v US, kjer je dosti ceneje kot pri nas, ampak kaj ko potem rabiš prištet še stroške pošiljanja, carina ipd. in prideš verjeno na več kot je cena pri nas...

Oldi ::

Mene tudi zanima video vhod, kako dela, je ful enih obdelav in s tem izumetničena slika, pa s kako frekvenco menjava sliko, menda nekateri LCD-ji naš 50Hz PAL pretvorijo v 60Hz in s tem filajo LCD in slika zato mal poskakuje oziroma ni gladkih pomikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Road Runner ::

pri veliko igrah ki podpirajo widescreen rata crosshair ovalen namesto okrogel

bastadu ::

pri veliko igrah ki podpirajo widescreen rata crosshair ovalen namesto okrogel
To je posledica resolucije, ki ni v razmerju 16:10. Če boš mel v igri native resolucijo, potem mora biti krog okrogel, če pa boš mel npr. 1600×1024, bo pa rahlo ovalen, ker 1600:1024 ni točno 1,6...

Road Runner ::

quake 3:

seta r_mode "-1"
seta r_customaspect "1"
seta r_customheight "900"
seta r_customwidth "1440"

monitor ima native resolucijo 1440x900, torej takšno kot je v igri.

crosshair je ovalen.

coldman ::

Precej monitorjev sem že pregledal in sem sedaj samo pred odločitvijo Dell 20'' 2001FP , ki je v akciji na www.fmc.si za 140k (+DDV piše spodaj:\ ) ali pa Dell 20'' 2005FP, ki je drugače v akciji za 145k + DDV, mam pa enkratno možnost (že rezerviran) za dodatn popust tak da bi me prišlo 135k + DDV = 162.000 sit.

Sedaj pa me zanima par stvari pa prosim za pomoč. Ženska s katero sem se menu je rekla da je 2005FP naslednik 2001FP ampak mislim da ni čist tko. Najbolj me zanima glede razmerja stranic o katerem je že blo govora zgoraj. Za igre se bo uporabljal kakšnih 25% časa, so pa to največkrat kakšne starejše strategije, ki zagotovo nimajo možnosti nastavitve resolucije 1650*1050. Zanima me, če bo kljub temu slika ''normalna'' za igrat. Specifikacije govorijo drugemu v prid: kontarast 400 proti 600, svetilnost 250 proti 300 pa odzivni čas 16ms proti 12ms (no točno piše da je 12ms grey to grey in 16ms black to white??).Ima pa kakor je že bilo povedano 2001 kljub vsemu več realnih pik.

Zanima me če se splača izkoristit to možnost 2005FP za 135k +DDV kljub temu da mi 16:10 razmerje ne diši preveč?

Pa še nekaj: Ponekod piše cifra modala namesto 2005FP 20005FPW: Ali je kakšna bistvena razlika med tem ali je samo naziv za barvo ali za zvočnike, ki so tudi možni?

[MYTiX] ::

V igrah nism veliko poskušal (sam CSS in HL2). 2005FP ne obstaja, obstaja le 2005FPW. Meni je widescreen všeč. Ko se ga enkrat navdiš je zelo težko delat na navadnem monitorju (4:3, 5:4).
podpis

Matri[X] ::

1xDell 1901FB in 2xSamsung 710T ...

Vsi monitorji imajo 1280x1024 resolucijo, kar skupaj znese 3840x1024. Pa tudi uporabno je imeti vec displayev, ker lahko s hotkeyi na tipkovnici premikas okna po monitorjih (recimo: alt+1 prestavi aktivno okno en monitor levo, alt+2 en monitor desno). Potem uporabis se taskbar finder (ga bindas recimo na winkey+s), kjer samo vpises del besede in ti avtomatsko restora okno ki ustreza izbrani besedi. Take postane uporaba windowsev pravi uzitek. Da ne omenjam da imas lahko na vsakem monitorju svoj taskbar, torej samo za tista okna ki so na njem (to na sliki ni dobro vidno ker je na desnem monitorju taskbar zaprt).

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Person ::

@Racer !!!

1440/900 = 1.6

seta r_customaspect "1.6" =>


Alo!!! Aspect pomeni razmerje slike & mora biti točno tako, kot ga ima tvoj monitor oz. kot ga bo imelo okno igre.
Lep pozdrav:)
Let's make something useful!

Person ::

Hm, da 3D igra podpira wide screen rabiš enih 5 min dela:)
Let's make something useful!

Myth ::

Matri[X], a tista Samsungova slika je zaradi kota temnejša ali je "slabši"? :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Matri[X] ::

Ubistvu imata brightness na zelo nizki vrednosti, da me ne bodeta v oci. Drugace sta ZELO kvalitetna monitorja.

Road Runner ::

Person:

r_customaspect v quake3 enginu je spremenljivka ki ima vrednosti 0 in 1, torej uporabi razmerje določeno v customwidth in customheight ali ne.

gofra ::

...ravnokar sem se vrnil iz "ogleda" Applove Cineme - žal to ni to. Vsekakor sem pričakoval več, vsaj za ta denar. Po mojem bom še en čas ostal svoji 19 palčni Iiyami, ki ponuja neprimerno bolj bogate barve (...kar mi je glede na to, da se ukvarjam z graf. obl. bistveno)

Precej manjših monitorjev ( 17'' Samsung, Sony, HP) ima IMHO bistveno boljšo sliko.


lp

TribesMan ::

gofra pri LCDjih je pač tako da je veliko lažje narediti kvaliteten majhen ekran, kot pa velikega... No sej je tudi pri CRTjih tako, sam izdelava LCDjev ni tako dozorel postopek kot pri CRTjih...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

coldman ::

Zdaj sem se odloču za dell 2005FP edino zanima me če mi bo grafična Radeon 9200se podpirala to resolucijo(1680x1050). Sem brskal po internetu pa nisem nič določenega našel. Edino tole

Hvala za vsako pomoč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: coldman ()

gofra ::

Vsekakor Tribes, in ravno zato menim, da LCD še ni primeren za mojo mizo. Najbrž bi si omislil kakega zelo dobrega Samsunga ali Sonya (17'', recimo da bi se ugriznil v jezik) ampak so še zmeraj prekleto dragi. Saj, počasi bo...

TribesMan ::

coldman vse grafične kartice z DVI priključkom podpirajo do 1920*1200 resolucije...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Person ::

@racer D
Aha, hm, pol pa al 3D aplikacija ne zna izračunati pravega razmerja al pa pol nimaš ti slike na zaslonu v razmerju 8 (*180) :5 (*180).
Let's make something useful!

Road Runner ::

quake 3 engine je najbrž starejši od widescreen monitorjev tako da jim ni tolk za zamerit :)

in vem kakšno razmerje ima moj zaslon, hvala :)

bastadu ::

Čez lužo je sedaj cena še nižja, in sicer $959.20, medtem ko pri nas v Evropi ostaja 1.622,84 €:\

TribesMan ::

Drzim pesti da bi se cena tudi v evropi spustila na "ameriški" nivo... sej ponavadi nas pocenitve dosežejo nekoliko kasneje kot američane :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

bastadu ::

Včeraj sem dobil to 24" zver in morem rečit, da sem zaenkrat po skoraj enodnevni uporabi zelo zadovoljen... Ghostinga praktično ni, barve so lepe in kontrastne, predvsem pa ima zelo ostro slika. Vidno polje je zelo veliko, praktično se vse vidi tudi če gledaš čisto postrani; Tudi o tem, da bi me slučajno zaradi uporabe bolela glava se zaenkrat še ni zgodilo.

@TribesMan: Cena v Evropi se je trenutno znižala z 1622€ na dobrih 1200€, kar je pa še vedno dražje kot se ga da dobiti pri nas. Pomoje se cena pri nas ne bo več dosti znižala, vsekakor pa ne na ameriške cene... saj že tako je to ultra nizka cena za tak monitor, saj konkurenti stanejo 2× toliko ali pa še več...:\

TribesMan ::

k bi ti vedel kako sem ti fovs zdele :>...

BTW kje si kupil in kolk si dal?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

bastadu ::

Tukaj, resda je trajalo cca. 2 tedna, ampak se splača počakat;)

bradek ::

One word: ebay.de :O

bastadu ::

Kaj misliš s tem ebay.de? Tam je eden za 'buynow' za 1300€ in ena licitacija, trenutna cena 400€, do konca pa je še več kot 3 dni, tako da bo verjetno šla čet 1000€, kar se pa spet ne splača kupovat:\

bradek ::

bastadu ::

To ni ebay.de, ampak ebay.co.uk;) Pa še to bo pomoje v zadnjem trenutki cena kar pošteno zrasla, pa še zraven moraš prišteti 80 funtov za pošiljanje... Pokaži mi cene zaključenih avkcij8-)

bradek ::

Lej, ce si ti placal 260.000, in na ebayu zdaj dobis precej ceneje... ne bit uzaljen :\

Mimogrede, ebay ima super sistem, z enim u/p se lahko logiras na vseh "podrzunicah" :D Pocakaj do konca avkcije, ce bo cena visja od tvoje ti placam pivo na nestu ;)

Brane2 ::

Te cene se mi zdijo sumljivo nizke. Voham scam. Rad bi videl primere folka, ki so zadevo dejanjsko dobili za tak denar in na robo niso imeli pripomb. Zanimivo bi blo tudi videt statistiko teh ljudi glede na število vseh ponudb...
On the journey of life, I chose the psycho path.

bradek ::

Tukaj si lahko pogledas statistiko prodajalca (gre za "ebay podjetje")

Cena bo sla sigurno se gor, ampak vseeno je zadeva cenejsa kot pri nas.

Recimo ce se hoces na ebay sploh registrirat moras a) vpisat _svojo_ kreditno kartico, da te preverijo ali b) vpisat svoj domaci naslov kamor dobis pismo z avtentikacijsko kodo, da se lahko sploh logiras.

bradek ::

Ekran prodan:

Cena: 505 GBP = 181.000 SIT
Postnina: 80GBP za EU = 28.000 SIT
----------------------------------------
Skupaj: 209.000 SIT -> eBay.co.uk


Mimovrste "akcija": 266.000 SIT -> Mimovrste


Fantje, splaca se.

TribesMan ::

Kaj pa ce bo treba garancijo uvejavljat? Kolikšne stroške in koliko problemov boš mel pa takrat? Mislim da se ne splača...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

bradek ::

Dellova garancija je Dellova garancija. Uveljavljas jo pri zastopniku Della v Sloveniji (FMC ali Alldea), se vedno je bilo tako. Nevem kje je problem da se tako otepate tega, razumem skepticnost nakupovanja preko interneta in drazb, samo glede na to da gre za ebay (postopek registracije sem opisal dva posta nazaj), da gre za "ebay podjetje" ki prodaja to in je med drugim se powerseller je prakticno nemogoce da bi prislo do problemov.

Brane2 ::

Je teh 209 kSIT že obDDVavčenih ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

bastadu ::

Verjemi, kar nekaj stvari sem že kupil preko ebay.de in ebay.co.uk (zaenkrat imam 9 pozitivnih točk, dosti jih je še v odprtih) in v glavnem se mi je vse zelo splačalo, razen 1× so mi razbili paket (še čakam na odškodnino) in pa 1× se je paket izgubil (tudi čakam na vrnjen denar). Kakorkoli toliko denarja nikakor ne bi pošiljal v tujino kar tako, nekje do 50kSIT še gre... Tudi pri NLB ne moreš naenkrat nakazati več kot 50kSIT, torej bi bilo za vsake 50kSIT še dodatna provizija (5×1500 stoški naše banke za nakazilo + približno 5×1500SIT stroški tuje banke...). Na ebay-u sem kupil naprimer stvar, ki pri nas stane čez 210kSIT, tam sem plačal dobrih 110€ z poštnino vred kar znese dobrih 26kSIT:P. In še nekaj takšnih ugodnih nakupov mi je uspelo zlicitirati. Torej če se procentualno zelo splača, potem je ebay super, sicer pa da bi zadevo dobil ceneje za par 10% pa raje kupim pri nas in točno vem kaj bom dobil, sicer lahko vrnem nazaj...

krneki ::

Pred kaksnim mescem sva s kolegom nakazala nekaj cez 200k v ZDA prek NLB pa je bilo ravno tako 1.500 SIT (0,5% nakazila oz. najmanj 1.500 in največ 20.000), tako da ziher ni 50k maximum naenkrat.

glinik ::

bastadu, cist prav si ravnal, jaz bi ga tudi pri nas kupil. Prevec denarja je v "tej igri".

bradek, ni vse tako lepo, kot eni pisejo.

Z ebay-jem sem imel slabe izkusnje, zato vas opozarjam. Sicer ni bil ebay nic kri, kriva je bila posta (DHL), katera ima internacinalne pakete zavarovane do 100EUR (razen, ce ne zavaruje naknadno). To pa vse stane ... Raje placam vec in mirno spim ;)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

bastadu ::

krneki: prav imaš ( klik). Se mi pa zdi, da sem pred časom zasledil na nlb.si, da je tako kot sem napisal, ampak očitno ni več tako0:)

Person ::

Hm, kateri LCD pa priporočate v rangu med 100-150k SIT?

Iščem velikosti med 17"-19"; odzivni čas naj bo do nekje 16ms; pa pomožnosti naj ima DVI vhod ...
Let's make something useful!
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

24" LCD - izbor in mnenja...

Oddelek: Kaj kupiti
252978 (1835) ender
»

Kateri 24" lcd kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
283140 (2411) Tugo
»

LCD wide večje resolucije

Oddelek: Kaj kupiti
122285 (1881) Ziga Dolhar
»

20" LCDji!!!! noro!

Oddelek: Kaj kupiti
162241 (1476) kuglvinkl
»

kateri lcd za DTP - 20" in več?

Oddelek: Kaj kupiti
121688 (1381) Keyser Soze

Več podobnih tem