» »

Core duo gericom

Core duo gericom

1 2
3
»

Jedat ::

http://mouf.net/blog/2005/04/26/index.h...
program za testiranje LCD-jev. bom ob priliki stestiral - ce bo pa kdo prej pa naj kar objavi rezultate. Vse bolj se mi zdi da je 1920x1200 taprava resolucija, ker ko grem nazaj na 1680x1050 se mi ne zdi več takooo ostra. ;)

M-XXXX ::

K vsi taku kritizirate gericom. Jst mam mojga ze ene pol leta, baterija ne zdrzi nc mn kot na zacetku, v 3Dmarku 05 pa dobim 2500. Pa nimam z njim nobenih problemov

Calligula ::

Na Microsoftovi strani je zdaj tud nek program za tuning LCD zaslonov za profesionalne fotografe ipd... brezplacen za folk z "legalnimi" XPji..

Jedat ::

Monitor je definitivno 1920x1200... Sam moraš imeti nastavljeno vsaj 150% povečavo v WINsih, da sploh kaj vidiš ;):)

Brane2 ::

Glih to je super. Majhen LCD z veliko ločljivostjo.

Edit: Še boljše bi blo velik LCD z gigantsko ločljivostjo, recimo kak 24" z 4000x2000 "za male pare" ampak na to bo treba še malo počakat...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

mitjaje ::

@Brane2 in pdobni....

Sej se malo šalite ne? Kaj boste z lupo gledali v ekran si boste v winsih povečali.... in kaj boste potem profitirali?!

tako velike resolucije so v bistvu namenjene grafičnim oblikovalcem... in ne navadnim uporabnikom, ki si v tem primeru z resolucijo "4000x2000" (zgoraj omenjena prihodnjost) nima kaj za počet, ker ne bo ničesar videl....

Druga skrajnost pa je resolucija 1024x756 ... še 5 vrstic teksta v wordu ne vidiš (ob gledanju lista od roba do roba)...

najboljša resolucija za vsakodnevno delo z prenosnikom je max 1400x... (ker gledamo ekran bolj od blizu) za namizne pa takšni kakeršnji pač so, torej 1280x1024... mogoče bi po potrebi rabli malo večjo resolucijo glede na to, da so že večji ekrani...

LP, pa brez zamer..
www.ultrasplet.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()

Brane2 ::


Sej se malo šalite ne? Kaj boste z lupo gledali v ekran si boste v winsih povečali.... in kaj boste potem profitirali?!


Sedaj imam na dveh CRT monitorjih 1600x1200x2=3200x1200 v TwinView načinu, pa bi rad več.

Kolega ma na sosednji mizi Della 2004FPW z 1920x1200, pa bi rad več.

Poleg tega da omejena ločljivost prinaša omejeno količino podatkov na zasslon, ima LCD še to neugodnost, da daje od sebe zelo žiletkasto sliko, ker so posamezni pixli pač žiletke. Stvar bi bila veliko boljša, če bi bili pixli recimo tileani trikotniki in bi se dalo potegniti raven rob brez stopnic v osem glavnih smeri (4 + 4 diagonale), vendar takih LCDjev ni.

Če pa tega ni, potem ti pa pomaga samo še visok dpi- veliko pikslov na inč.


tako velike resolucije so v bistvu namenjene grafičnim oblikovalcem... in ne navadnim uporabnikom, ki si v tem primeru z resolucijo "4000x2000" (zgoraj omenjena prihodnjost) nima kaj za počet, ker ne bo ničesar videl....


Ko stvar enkrat bo na voljo, se bodo našle mnoge prave uporabe zanjo. Jaz recimo svojega TvinWieva ne dam. Če bi lahko, bi imel na mizi 4 24colarje hkrati. Ni ga čez hektar delovne površine, na katerem imaš lahko odprtih veliko dokumantov hkrati, ne da bi ti bilo potrebno med njimo preklapljati. Stvar je vsaj zame tako dobra,d a papirja sploh ne rabim in je v bistvu nezaželjen.
Ne spomnim se,d a sem kdaj akj sprintal, da bi lažje prebral zadevo.


najboljša resolucija za vsakodnevno delo z prenosnikom je max 1400x... (ker gledamo ekran bolj od blizu) za namizne pa takšni kakeršnji pač so, torej 1280x1024... mogoče bi po potrebi rabli malo večjo resolucijo glede na to, da so že večji ekrani...


Mamo na Toshibah 1600x1200 in je slika fenomenalna na 15" zaslonu. Če bi našel kje LCD v isti velikosti z višjo ločljivostjo ob enako dobri sliki, bi ga vzel.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Jedat ::

sem šel zmerii stranice zaslona in so v razmerju (približno) 33,2x20,7 cm, kar da ob deljenju razmerje 1,6. Za WUXGA je značilno razmerje 16:10, kar da tudi 1,6. Diagonala zaslona je 39 cm.

Resolucija je 1920x1200, kar je tudi WUXGA, kar vse kaže na to, da so se pri gericomu (namerno ali ne - presodite sami) zmotili v navedbah zaslona, ko so na ohišje prilepili nalepko da gre za WSXGA+ zaslon z resolucijo 1680x1050).

definicija na Wikipediji : WUXGA @ Wikipedia

Brane2 ::

Bomba. :))
On the journey of life, I chose the psycho path.

andromeda ::

"po resetiranju javi checksum error - greš v BIOS in ga nastaviš po želji, shraniš nove nastavitve in zalaufaš OS"

Amm....eeeee....kaj?Za nas dva,ki nisva ravno guruja v računalnikih,kaj to v biosu nastaviš po svoji želji?Khmm,se opravičujem nevednosti,ampak,saj zato pa obstajajo stari mački,mar ne?

Jedat ::

V bios prideš tako, da ob reštartu pritiskaš del gumb. Nato imaš pod enim okno za izbrati že pripravljene nastavitve za safe performance ali pa za best performance - ne vem natančno kako že, ampak je neki takega (trenutno nimam notebooka pri sebi...).

Saj po mojem bo že dost, da samo greš v BIOS in pritisneš F10 za shraniti in izhod iz BIOSa, pa bi moralo špilat.

omega_pet ::

Zivjo.
A je mogoce se dobiti kje ta prenosnik?
Danes sem bil v hoferju, pa nimajo nic podobnega prenosnikom.... Imajo hrano, pa druge stvari, pri blagajni pa neke kartice, prenosnikov pa nikjer...

maxy ::

Na Jesenicah v Hoferju imajo spet ta prenosnik. Tokrat je cena 179.900 SIT.

Hux ::

In za kaki prenosnik se je sploh slo to? Jaz mislim da je laptop pri nas ena izmed redkih stvari za racunalnik ki se jih res ne splaca kupit. V AUT sem vido do 100k+ cenejse izvedke bolsih laptopov kot ma bilokera nasa trgovina v ponudbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

LuGi ::

Hm ja mene tud to zanima :\

maxy ::

Gre za:

Notebook
Gericom, Phantom 16680
Intel Core duo t2300-1,66ghz 2mb cache, 667Mhz FSB, centrino
Grafika intel GMA 950-128mb(tv izhod) pci express
15,4 wxsga 1680x1050
512MB ddr2 rama
trdi disk SATA hitachi 80gb
8x dvd-r(dual layer)
w-lan(intel pro wireless) (a,b,g)
4xUSB 2.0
Garancija 2 leti

Cena:179.900 oz. 750€

Hux ::

Jah sej graficna da sistemu nisko vrednos.

Ve kdo kak so kaj Green chili racunalniki? Al neko podobno ime. Ti so tudi relativno poceni sistemi.

Picero ::

Prestavil v temo: Prenosniki nad 350.000 SIT, ker ni bil Gericom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Picero ()

maxy ::

Če slučajno koga zanima, sem včeraj na Jesenicah v Hoferju videl v vitrini Phantoma 16680. Cena 179.900.

rokipoki ::

lej...jest sm kupu tale laptop, pa sm prej ko ne razočaran nad njim

1. baterija je na začetku zdržala 2h 45min, sedaj le še 1h 30min...zanima me kako bo čez še dva meseca...
2. monitor (oz. luč monitorja) se mi je že večkrat ugasnila tako, da sem mogel resetirati računalnik
3. plastika je katastrofalna (vse poka, takoj se zdrgne,..)
4. resolucija je prevelika (premajhne črke, ikone...)
5. cd/dvd enota zafrkava (ne morem gledat filmov iz cd roma, ker zelo šteka - moram najprej prekopirat)
6. NI SLOVENSKIH NAVODIL (niti angleških - kako naj vem, kakšna je točna konfiguracija???)
7. monitor se ob "zaprtju" pokrova ne izključi (stikalo dela, ker če naštimam da se postavi v stanje pripravljenosti, dela)
8. zvočniki so zelo slabi (mal bol naglas daš, pa vse hrešči)
9. tipke so zelo glasne (še posebej navigacijske tipke ter preslednica)
10. računalnik je zelo debel in se zelo greje!

Mogoče kdo ve - gre karkoli od naštetega v garancijo?
NAKUP TEGA RAČUNALNIKA MOČNO ODSVETUJEM! v Hofru kopujte samo kruh, sladkarije in ostalo poceni robo, ki jo imajo! Sicer se osebje trudi ustreči strankam, vendar ta prijaznost ti ne bo nikoli priskrbela dobrega računalnika.

ZAKLJUČEK: A kdo kupi omenjen laptop? :)) :)) cena: 175000 SIT :)
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

24" vs 27"

Oddelek: Zvok in slika
152234 (1633) korenje3
»

Kateri monitor imate in kakšno razmerje slike?

Oddelek: Strojna oprema
492604 (1948) Damiani
»

Pomoč pri izboru monitorja in resolucije

Oddelek: Pomoč in nasveti
231982 (1669) GrimReaper
»

Prenosni računalnik Gericom

Oddelek: Pomoč in nasveti
221726 (1430) bizzzy
»

Prestigio Nobile 158W

Oddelek: Kaj kupiti
345063 (3393) okfec

Več podobnih tem