» »

GF6800GT --> NvidiaQuadro firmware

GF6800GT --> NvidiaQuadro firmware

1
2
»

muzičar ::

Vprašanja:
Ali lahko jaz mojo 6600 GT od Leadtek-a na AGP-ju modam v Quadro?
V ker Quadro?
Kako?
Ali zgubim moč pri igrah in pridobim moč v progijih ali oboje?
Se splača?

Hvala, LP

MarkoV ::

..iz svojega Gforca 6600/GT dobis quadro 540
..pomembna je revizaija core A1 in A2 ki jih je mozno ~quadrirati~.(core A3 in A4 nemogoce).preveris jih z programom rivatuner..kot tudi spremenis v quadro..
..igre bodo delale enako hitro(mogoce cisto malenkost pocasneje 1-2%..)..neopazna razlika..
..moc v 3d programih dobis cisto razlicno odvisno od support-a za tvoj program..odvisno koliko Quadro funkicij ta tvoj program vnovci ..eni pogrami so odlicno pripravljeni za Quadro..nekateri bolj slabo..vecina jih deluje tudi brez quadre..samo z manj podpore dolocenim funkcijam..

..za pomoc o programu Rivatuner je tukaj forum http://forums.guru3d.com/forumdisplay.p...

L.P.
MarkoV

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkoV ()

muzičar ::

Kakšna so pa tveganja? Rabim boljše hlajenje?

MarkoV ::

..sam potrplenje-v smislu nastavitev za 3d aplikacije..ker vcasih se zna zgodit, da program deluje bolje na general settings, kot pa na privzetih nastavitvah za tvoj program..
..nc boljsega hlajena..temp. so iste..
..da bi z posegom unicil karto..je ne mores..(garancija ostane), ker je softwareski poseg..ki ga lahko kadarkoli zelis iskljucis..oz odinstaliras
..najbolje bo da sam probas..jaz ti drugega ne morem svetovati..

muzičar ::

Najlepša hvala. Se bom bolj poglobil v zadeve prihodnji teden. Sporočim o rezultatih.

muzičar ::

Hah in je šlo vse po zlu. Imam A4. Sepravi je nemogoče?

HyperGL ::

točno tako
žal...

pinx ::

HyperGL, jaz sem svojo grafo (v podpisu) že pred časom modal v Quadro, zaznalo pa jo je kot FX 4000.

HyperGL ::

evo, da malo osvežim to staro temo...

sem čez poletje malo študiral vse možnosti kartice pa to... in evo sledeče rezultate s sflešanim biosom v quadro...

prej (Leadtek 6800GT 256MB PCIex @ stock):

Run All Summary

---------- SUM_RESULTS\3DSMAX\SUMMARY.TXT
3dsmax-04 Weighted Geometric Mean = 10.60

---------- SUM_RESULTS\CATIA\SUMMARY.TXT
catia-02 Weighted Geometric Mean = 9.917

---------- SUM_RESULTS\ENSIGHT\SUMMARY.TXT
ensight-03 Weighted Geometric Mean = 7.508

---------- SUM_RESULTS\LIGHT\SUMMARY.TXT
light-08 Weighted Geometric Mean = 10.04

---------- SUM_RESULTS\MAYA\SUMMARY.TXT
maya-02 Weighted Geometric Mean = 18.54

---------- SUM_RESULTS\PROE\SUMMARY.TXT
proe-04 Weighted Geometric Mean = 7.075

---------- SUM_RESULTS\SW\SUMMARY.TXT
sw-01 Weighted Geometric Mean = 13.38

---------- SUM_RESULTS\UGNX\SUMMARY.TXT
ugnx-01 Weighted Geometric Mean = 1.425

---------- SUM_RESULTS\TCVIS\SUMMARY.TXT
tcvis-01 Weighted Geometric Mean = 2.123




potem (6800GT 256MB @ Quadro):

Run All Summary

---------- SUM_RESULTS\3DSMAX\SUMMARY.TXT
3dsmax-04 Weighted Geometric Mean = 22.19

---------- SUM_RESULTS\CATIA\SUMMARY.TXT
catia-02 Weighted Geometric Mean = 28.55

---------- SUM_RESULTS\ENSIGHT\SUMMARY.TXT
ensight-03 Weighted Geometric Mean = 15.75

---------- SUM_RESULTS\LIGHT\SUMMARY.TXT
light-08 Weighted Geometric Mean = 27.03

---------- SUM_RESULTS\MAYA\SUMMARY.TXT
maya-02 Weighted Geometric Mean = 48.19

---------- SUM_RESULTS\PROE\SUMMARY.TXT
proe-04 Weighted Geometric Mean = 18.97

---------- SUM_RESULTS\SW\SUMMARY.TXT
sw-01 Weighted Geometric Mean = 28.57

---------- SUM_RESULTS\UGNX\SUMMARY.TXT
ugnx-01 Weighted Geometric Mean = 8.365

---------- SUM_RESULTS\TCVIS\SUMMARY.TXT
tcvis-01 Weighted Geometric Mean = 6.798


bench narejen z specviewperf 9.0, slešan bios mi je rezultate zvišal za 200-300%...
praktično iz kartice za (takrat) 85k sem dobil karto (ki še danes) pride okoli 350k... ;D

bluefish ::

kako preveriš ali je mod v quadro uspel?

HyperGL ::

mod biosa ali mod grafike?

če misliš na mod biosa s pomočjo patcha v rivatunerju te o tem obvesti program...
kar se tiče mod grafične kartice je tako, pri agp varjanti, ti to takoj zaznajo že windowsi...
pri pci express kartici pa te informacije ni zato je najbolje preveriti ravno s spec viewperf programom, razlike bodo vidne že na oko... hitrejše delovanje... je pa finta pri pci express, da lahko deluje sflešana karta tudi z navadnimi GeForce gonilniki...

sicer pa je ena možnost, odpreš spatchan (zmodan, kakorkoli...) bios v nibitorju in mu v zadnjem odstavku spremeniš info ki se pojavi ko zaženeš računalnik... načeloma so tiste informacije brez pomena... lahko bi pisalo tudi "superduper grafika s katero lahko poganjam minolovca v 3D"... torej ko boš naložil nov bios in znova zagnal računalnik boš videl kateri bios se nahaja na grafiki... nisem poskusil in ne vem če je to res, posledično pa ne odgovarjam če je karkoli narobe... če ve kdo več o tem naj me popravi oziroma potrdi kar sem napisal...

vendar... če slediš navodilom nekaj postov nazaj (mislim da je napisal MarkoV) ti bo zadeva zagotovo delovala...


LP

BTW: če ima kdo rezultate od specviewperf v9 naj jih objavi tukaj... seveda tisti ki premorete Quadro karto (zmodano ali original)... da se rezultati primerjajo med sabo...

bluefish ::

ja, modal sem z RivaTunerjem. Bom preveril in poročam.

HyperGL ::

evo... po navitju na 425/1140 so rezultati sledeči... (poglejte rezultate MAYE... minimalno navitje 2x rezultat!!!)

Run All Summary

---------- SUM_RESULTS\3DSMAX\SUMMARY.TXT
3dsmax-04 Weighted Geometric Mean = 22.79

---------- SUM_RESULTS\CATIA\SUMMARY.TXT
catia-02 Weighted Geometric Mean = 31.22

---------- SUM_RESULTS\ENSIGHT\SUMMARY.TXT
ensight-03 Weighted Geometric Mean = 18.03

---------- SUM_RESULTS\LIGHT\SUMMARY.TXT
light-08 Weighted Geometric Mean = 27.01

---------- SUM_RESULTS\MAYA\SUMMARY.TXT
maya-02 Weighted Geometric Mean = 85.84

---------- SUM_RESULTS\PROE\SUMMARY.TXT
proe-04 Weighted Geometric Mean = 20.20

---------- SUM_RESULTS\SW\SUMMARY.TXT
sw-01 Weighted Geometric Mean = 32.28

---------- SUM_RESULTS\UGNX\SUMMARY.TXT
ugnx-01 Weighted Geometric Mean = 10.46

---------- SUM_RESULTS\TCVIS\SUMMARY.TXT
tcvis-01 Weighted Geometric Mean = 8.385

Tilen ::

Ne pozabit, da za Igre quadro mod ne prinaša pohitritev.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

HyperGL ::

pa dobro kaj je z vami danes?!?! a mislite vsi da sem noob?! dejte malo prebrat moje prejšnje poste...
jst iger NE igram... ok eno imam in še ta ne rabi grafike! študiram arhitekturo in se nasploh ukvarjam samo s takimi zadevami... uporabljam 3dmax in rhinota in so te pohitritve dokaj dobrodošle... tako da prosim nehajte mi pametovat danes... oziroma, preden začnete preberite kakšen post uporabnika... prosim!

Tilen ::

Povedal sem samo preventivno, da se kdo ne prenagli.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MarkoV ::

Cisto tako..bravo HyperGL..mod ti je uspel.. :)

..drugace pa kar se SpecViewPerf 9.0 tice..ni ne vem kaj od testa..za testirat ce si pravilno zmodal qforca v Quadro je super..ce pa zelis realno potestirat ..kaj sedaj karta, ki si jo zmodal v quadro zmore ..je bolje poseci po tapravih programih..ki jih uporabljas pri delu..ali je to max ali solidworks..ali pa kaj tretjegaje cisto vseeno..le da je baziran na tapravih realnih testih..ne pa sinteticnih kot jih ima Spec 9.0..
saj je na www.guru3d.com..pod forum..rivatuner..mislim da bilo enkrat omenjeno, kaj se zgodi ko se slavni test Spec 9.0 pozene na navadni qforce karti in na quadri..baje da se mal pixli premecejo ;)..v prid quadri !!! zato tudi taksne razlike med quadro in ne quadro karticami!!

dobri testi za mayo so tule..ne bazira samo na 3d izrisu ampak tudi renderingu..cisto osnovni testi..in zadostujejo za primerjavo..med razlicnimi graficnimi in razlicnimi cpu-ji..

http://www.barefeats.com/maya.html

in se tale ki testira tudi hitrosti nalozitve scen ipd..

http://www.spec.org/gpc/apc.static/maya...

Za ostale teste drugih programov..boste morali malo po googl-at..in jih najti..

Tako..sploh pa ni vse v FPSjih..ampak kaj z temi Fpsji in procesorsko mocjo narediti :)
..osebno je za mano 12 iger tipa point and click-avantur..ali sarkasticno PIXELHUNT gejmov :)..izumrla vrsta :)

Osebno lahko povem..da prejsnja 6800GT mod v quadro 3400/4400 ze pocasi zaostaja za navadno 7600Gt ki jo imam sedaj..Testirano v Mayi 8.0,ki jo uporabljam vsak dan..
za ostale programe ne morem tega trditi..se nisem utegnil potestirati..zagotovo pa trdim..ce kdo resno uporablja Unigraphics NX..mu bo z modom v quadro ..prisel nasmeh do uses in se cez ..v pozitivnem smislu.. :)..tukaj se pokaze prava surova moc pravih quader..in zmodane quadre prav nic ne zaostajajo..zelo slabo se odrezejo navadni qforci..malo bolje radeoni..

lep pozdrav..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkoV ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pro grafična kartica - entry level

Oddelek: Zvok in slika
182163 (1710) ferdo
»

Koliko uporabnikov Slo-tech-a..uporablja Profesionalne CAD/CAM programe tipa Solidwor

Oddelek: Strojna oprema
292651 (2191) HyperGL
»

Računalnik za Catio (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
546894 (5114) barbarpapa1
»

GF 6800 GT (Point Of View) --> jajca?

Oddelek: Strojna oprema
71671 (1468) lopov
»

Hardware mod fx5950 ultra

Oddelek: Navijanje
232509 (2060) lopov

Več podobnih tem