» »

GF6800GT --> NvidiaQuadro firmware

GF6800GT --> NvidiaQuadro firmware

«
1
2

HyperGL ::

pozdrav...

vem da je možno naredit softmod, da iz navadne 6800GT pridobimo quadro varjanto kartice... in res so spremembe opazne... prevsem v opengl programih...

kr pa se mi ne da vsakokrat ko inštaliram nove driverje oziroma ko formatiram pc ponovno delat tega softmoda... me zanima če je možno spremenit bios... in kje bi ga lahko dobil...
pa sklepam da bi s takim posegom lahko še bolj pohitril kartico... glede na to da tej softmodi niso 100% zanesljivi... vsaj to je moje mnenje...

torej... če je kdo že izvedel kej takega... pls naj javi...

aja... kartica je z jedrom NV40 in revizije A1... deluje pa na PCIEX...

tiborrr ::

Da se. V RivaTunerju imas skripto, s katero lahko v dumpan BIOS zapeces frekvenco, stevilo odprtih cevovodov in tudi to, ce je Quadro ali ni. Najprej softmodaj v Quadro, potem pa iz tega speči BIOS, ki ga posnames preko originalnega na kartici.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

gfighter ::

Pa prej vsekakor naredi backup starega BIOS-a.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

HyperGL ::

ok bom malo prechekiral rivatuner... sej sm že enkrat se mi zdi poskusil... pa mislim da ga ni hotu kr driverji niso bli prav inštalirani... (iz GF v Quadro)

sam... a ni kje možno dobit kšn official quadro bios? da ga samo skopiram v rom in adijo... ??? kr bo še najbolj sigurna varjanta...

kdo ve kje se nahaja kakšna knjižnica nvidia biosov? al kšn forum kjer tečejo take (bolj specifične) debate (pa ne v nemščini pls ;))???

tnx še enkrat...

Veron ::

tuki je velika zaloga BIOSov grafičnih, če je tud ta ko jo iščeš, pa nisem preveril >:D

HyperGL ::

.... ok... to kar si ti prlepu kot link v zgornjem postu je čisto nekaj drugega od tega kar praviš da je... če je to pomota... hmm... ok... če pa ni... pa je en k---- spam... kar sovražim z dna srca... pa tudi če je inocentna zajebancija... .://

5er--> ::

HyperGL ::

tnx very mucho... :)

Tilen ::

A ta sprememba v Riva tunerju v Quadro gre nekako takole:

Customize - low level system settings - nvstrap driver - Pci deviceID settings- quadro?

A bi lahko ti malo razlozil ta softmod v Quadro, ce imam AGP verzijo od Leadteka [6800GT] ?

Jaz zaenkrat se nebi flashal biosa, bi probal sam z driverji.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Veron ::

pardon: tole sm hotu prlept, pa sm ponesreč, link, neki me jebe tole copy/paste :S kr ne prime ;(

se opravičujem še enkrat za spam :8)

tiborrr ::

Najvec biosov mas zagotovo na www.mvktech.net :)
@Tilen: saj gre samo z driverji - instaliras panelo, das, da forcea kartico kot Quadro in kliknes unlock proffessional capabilities :P
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

Tilen ::

Mhm in potem ko pridem v Win mi pise da nimam graficne oz mi zazna tisto osnovno nastavitev.

ps: a tiste nastavitve za AGP morm oboje dat na force on?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

tiborrr ::

Ja, potem pa posnami Quadro gonilnike, ne? :\
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Tilen ::

Ampak a ne prepise potem riva tuner nastavitev? In mors spet ... ajaaa! jao! To sem pa cist pozabo da rabim Quadro drivers! >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

tiborrr ::

Uspel? :)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Tilen ::

Seveda >:D

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: gfighter ()

HyperGL ::

bravo :))))

hehe... ja sej to z gonilniki je res tricky zadeva... tud jst sm rabu 2 dni da sm razumel kaj je problem na začetku... poleg tega pri PCIex vsake tolko niti ne prime ta mod... vsaj pri meni ne... pa sm ga že najmanj 20x naredu samo od oktobra dalje :)

zato tud pravim da bi rad bios naložu da bom enkrat za vselej zihr :)

zdej sm gledal tam na mvk... najdu vse... zdej me pa malo skrbi kr...
do zdej sm mislu da je 6800gt okrnjena quadro3450... pa vidim da je 4000 grajena na 6600 osnovi... kire pa so na 6800??? zdej mi pa res ni več nič jasno!!! ://

pomaga kdo? ;) mam 6800GT 256Rama 256bit... revizija A1... katera quadro je narjena na tej osnovi? (tud glede hitrosti... če pa je ni... katera je na 6800ultra?)

UpRising ::

Aha tule teče tema okoli teh stvari....

na katero Quadro pa se da ta GeForce 7900GT pci-e odklenit in pa kateri proizvajalec GeForce 7900GTja najbolj hvaležen temu početju, je to Club 3D GeForce vredi al mi kej druzga priporočate...?

thanx! lp,
UpRise

HyperGL ::

tako je... do serije 6xxx... na agp so se vse kartice brezproblemov odklenle... pri 6xxx seriji na PCIex so imele nekatere grafe to že onemogočeno... zdej pa je stvar taka... ti imaš 7900GT... njena močnejša sorodnica 7900GTX je nekako podlaga (jedro, arhitektura,...) za Quadro FX5500... katera pa ima 1024MB rama... medtem ko 7900GTX ima samo 512... (al ima še kakšna 1024?)

kar se tiče proizvajalcev... tle ni zapletov... vse kartice so v osnovi enake... če imaš revizijo PCB-ja tako kot je pri Quadro varjanti pol ni nobene težave pri odklepanju...

jst sm prej nekaj na hitro chekiral... in če malo primerjam tvojo 7900GT in quadro FX3500... sta si dokaj podobne... quadro ima edino 470MHz jedro... medtem ko je RAM isti... pa Quadro FX3500 ima zaklenjenih par pipic... medtem ko ima 7900GT vse odklenjeno...
tko da... zaključek... če bi blo to kako možno nardit je tko, da poskusiš najprej dvignit frekvenco jedra... in potem jo zmodat v FX3500
s tem da bo imela vse pipce odprte (kar original nima!)... upaj da bo delalo...

če ne pa downgradat kartico... ji zakleneš pipce... dvigneš MHz jedru... in poskusiš ponovno... precej dela po moje... :/

kero jedro pa ima 7900GT?

PS: karkoli boš počel s kartico boš to počel na lastno odgovornost... jst dam napotke... ki absolutno niso preverjeni... so samo teoretični...

tiborrr ::

RAM ni problem v GeForceih, saj nikjer ni zapisana kolicina v BIOSu. Kartica najprej prešteje količino rama, tako da fleš na 5500 pomoje ni problematičen.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

HyperGL ::

potem pa brž poskusit softmod... stari kaka zverina bo to potem... :) kolk je 5500? 500-600k? :)

UpRising ::

huh, sam bo res zverina... Fora je v tem da jaz grafične sploh še nimam, Kopujem si komplet računalnik za modelirat, sam bi rad si tako grafično kupu da bi čim več od nje odnesu... Zato bi zele presneto prav prišel korenjak ki je to že naredil...

hvala vam za tele informacije, če še kdo kaj ve pa le z besedo na dan...

lp,
UpRise

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: UpRising ()

Tilen ::

Ja jaz sem malo prej naredil s 6800GT :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

UpRising ::

www.vr-zone.com

tle piše da je jedro G71...

UpRising ::

@Tilen je to tale grafična? LINK

HyperGL ::

ja to je ta njegova grafa...

sam njegova je AGP ta na linku je PCIex... sam pri 6800 moraš pazit na revizijo karte... A1 se dajo modat... A2 ne... itd... pa še en bonbonček... npr moja leadtek 6800GT... ima dva DVI izhoda... in če imaš super zmogljiv zaslon (beri Apple 30") ga lahko preko obeh DVI-jev priklopiš in dela na HighDefinition... medtem ko ima ta karta na linku samo enga (bel) in en navadn VGA (moder)...

HyperGL ::

kot primer:
LINK

glavni problem pri tej kartici pa je jedro... NV42... to je nemogoče odklenit... kr ni nobena Quadro grajena na tem jedru... še ena težava... ampak jedro 71 se uporablja tko da ni panike! ;)

igor0203 ::

110k boš dal za 6800GT? 8-O Na bolhi dobiš rabljeno za 40-45k SIT

UpRising ::

Torej katero 6800 naj kupim, da bom mel minimalno težav z odklepanjem, če je možno kak link do spletne tgovine...

tnx!

UpRising ::

Matična bo vrjetno tale.... torej nucam PCIe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: UpRising ()

HyperGL ::

igor... ne se bat... uno je bil primer... itaq da na mimovrste imajo cene od 100 let nazaj!!!

če iščeš 6800 potem išči kej v smeri ultre ali gt (ker delajo pri višji frekvenci in boš zihr da bodo vse pipce odprte)... kar se firme tiče... Leadtek... ima tudi fajn hlajenje zraven... upam da boš še kje najdel... kr to je u bistvu kartica, ki ni več tako popularna...

zakaj pa tak grob skok iz 7900GT na 6800? :/

UpRising ::

POVEZAVA...

pravi majster @igor0203 da ne gre tole odklepanje....

HyperGL ::

hmmm... prebral... malo sumljivo se mi zdi... kr karte so identične... samo bios je drug... med serijo 7 in novimi Quadroti... jedra so ista... morm raziskat malo boljše... sorry če sm kje zaril... ampak... po vsej logiki bi se lahko... vrjetno ni še nobenega ki bi mu to uspelo... (to so govorili tudi meni, ko sm kupu 6800GT pciex in so govorili da samo AGP se dajo odklenit... danes pa se lahko oboje brez prob!)

UpRising ::

UpRising ::

A tako torej... ja kaj naj pol še malo počakam z nabavo? ali naj jo kar kupim in upam da bo nekega lepega dne pa le šlo? mislim na 7900GT...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: UpRising ()

Tilen ::

Samo za info, jaz imam 6800GT od Leadteka na AGP, sem pa jo mel kr hitro :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

UpRising ::

VGA LEADTEK PX6800GS 256MB PCI-E,HDTV-OUT RET, no vseeno me zanima če se bi ta dala normalno odklenit, jaz nevem kje naj pogledam glede A1, A0 in te zadeve....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: UpRising ()

Tilen ::

GS ima samo 12 pipic. Ti rabis 16. Lahko pa tvegas...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

UpRising ::

torej je kdo že odklenu 6800 na pcie vodilu, in katera kartica je to bila (model pa to)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: UpRising ()

UpRising ::

Oziroma a se mi sploh splača igrat s tem in kopovat neko rabljeno 6800, al naj si reje kupim kar 7900GT ? Je kdo probu kej modelerat v 7900GT?

Uros!no ::

@Tilen: saj gre samo z driverji - instaliras panelo, das, da forcea kartico kot Quadro in kliknes unlock proffessional capabilities :P


Bi mogoče razložil bolj podrobno za tiste, ki so nam te stvari manj jasne? 6800GT >> Quadro

Hvala :D


Ps: ze uspelo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Uros!no ()

Tilen ::

Posteno. :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

HyperGL ::

prvi del mature je mimo zdej pa veselo na delo...

pobral sm BIOS za 6800Ultra PCIex in Quadro4000

mam tudi Nibitor program za urejanje BIosa.. in Nvflash za flashanje le tega...

a res ne morem drugače fleshat kot v dosu? kako lahko naredim, če imam winXP sp2 in nimam disketnika? mam pa CF kartice in ustrezen čitalec...

pls help

MarkoV ::

dva nacina sta

1.nacin:
USB kljucek..resi problem..rabis Hp-jev programcek za formatiranje kljucka..dobis ga na spodnjem linku..in se boot fileje za dos..ki so tudi na tem linku..spodaj pod Responses to 'Tip: Boot from USB Key Addendum'
link..

http://www.aaltonen.us/archive/2004/03/...

se en link kako program zgleda in step by step guide..
http://www.bay-wolf.com/usbmemstick.htm


2.nacin:
.boot-cdrom
link..vse je na tej strani..

http://www.bootdisk.com/

L.P.
MarkoV

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkoV ()

HyperGL ::

oj MarkoV...

prebral tvoj post na guru3d... ti si spravu 2x6800GT SLI in modom v quadro do tega da dela... genij ;)

a mi lahko poveš katero Quadro dobiš ven z 6800GT... kr pr meni (oz. po moji logiki bi morala bit quadro3450)...

pa če maš bios... a ga lahko pošleš da ga spatcham jutri... na ZS... tnx

MarkoV ::

..quadro 3450 je 7800GT mislim
..quadro 4500 je 7800GTX
..quadro 3500 je 7900GT
..quadro 5500 je 7900GTX
..7 serijo je NEMOGOCE ODKLENIT do danes..mogoce se najde kak junak..ki bo odlotal procesor dol z lezisca tako quadre kot gforca 7 generacije ( in z tem posegom skoraj definitivno unicil karto..in ugotovil kje je kaksna sled ...ki bi bila drugacna..pri karticah :)

..iz 6800Gt PCI-e dobis quadro 3400/4400 odvisno kolk jo bos se kasneje navil..ce bos modal AGP 6800 GT..bos dobil popolnega klona QUADRO 4000..pri PCI-e zaenkat samo ena stvar na modu ne deluje in se to samo v programu SOLIDWORKS ..nacin rendanja ki se mu rece REALVIEW (realtime shaderji..ki pa so mozni recimo ze z 6200TC..ne vem kaj se grejo ti ki pisejo Solidworks..ta moznost za realtime shaderje se ti odpre v programu samo ce imas pravo quadro ali gforce zmodan na Quadro AGP..na pci-e ce modas bo se vedno siva-cist neuporabna zadeva,ki jo zmore ze vsaka integrirana kartica :)..ampak vrli programerji Solidworksa so dali tej funkciji velik pecat in rekli ne to bo samo za quadre :) LOL

..biosa zal nimam vec..predlagam da si ga naredis sam..najbolje je nardit bios mod za quadro direktno iz originalnega biosa,ki ga ima tvoja kartica..vse je na tisti strani objavljeno kjer sem poslal link kako do moda z biosom..se enkrat link

http://forums.guru3d.com/showthread.php...


potrebujes :
-NBITOR (eno verzijo od tazadnjih)..z njim si backup svojga originala naredis kar iz Windowsa..posnames ga nekam na disk
-patch..(ki rabi za delovanje rivatuner program)..v njem odpres svoj original..ta pa ti ga zapece v quadro..original se preimenujev imebiosa.old..modan pa dobi ime originala..

-nvflash
(ukazi: a:\nvflash imebioas.rom -4 -5 -6)

-disketo Boota ali cd-boot ali usb kljucek Boot (na katerega posnames nvflash program in bios..)

-ko imas vse te zgoraj nastete postopke narejene..gres na net po tazadnje gforce gonilnike(ne rabis quadro gonilnikov..uporabi jih samo v primeru, da ti program s katerim delas prikazuje napake..potem vzames z neta certificirane quadro gonilnike za ta program!!)

-in se po program DriveCleaner..po instalu le tega, restartas masino v safe mod..in od tam odstranis gforce tastare gonilnike z racunalnika..
..potem restart..in v normalni nacin windowsa..z instaliras gonilnike ki si jih dobil z neta za gforca..(preko setup.exe ..lahko tudi rocno..preko device managerja..)..restart..in volja..imas quadro..zdaj moras se skopirati datoteko ki se nahaja v direktoriju kjer imas driverje posnete na disku..NvwsApps.xm_ se rece fileju..tega moras sedaj expandat..z programom windows CMD (command prompt) z ukazom..

expand NvwsApps.xm_ NvwsApps.xml

to datoteko NvwsApps.xml skopiras v windows\system32\ ..in koncno to je to!!! v tej datoteki so napisani profili za 3d Aplikacije..ce te datoteke ne posnames bos imel quadro..samo settingov za dolocen software ne bo..

Saj je zadosti nazorno napisano..a ne.. :)
L.P.
MarkoV

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkoV ()

HyperGL ::

@tiborrr

glede rama in quadro/geforce kartic je tu ena zanimiva tema

zdej... en razlog bi lahko bil res ta, ki ga je navedel ta uporabnik... da quadro bios preprosto nima enako zapisanega rama kot pri GF... drug razlog bi lahko bil v voltaži quadrotov... GF6800GT ima 1,3V in, bi pri frekvencah quadrota verjetno prišlo do artefaktov... oziroma problemov v prikazovanju slike... zdej nimam pojma kakšna je voltaža quadrotov... sklepam ker so toliko dražje, da so to tudi "ročno" izbrane karte... take, ki imajo bistveno večji potencial kot pa navadni GF... (nekak tako kot pri ram palčkah)...

kaj praviš na to teorijo?

@markoV

ne uporabljam solidworksa... zaenkrat samo Rhinoceros in nekaj malega se učim pri MAXu... predvsem renderiranje... ker bolj kot pripomoček pri izdelavi orodij in podobno... me zanima realističen prikaz računalniško generiranih modelov... nekaj podobnega počne ON...

tko da ni panike :)

pa btw: kako to da si se opogumil in vse to stestiral na obeh grafah? meni po pravici povedano bios patchanje ne diši.. še posebej ne iz biosa... ampak če zmorejo to "mulci" od 14 let... bom pa ja tudi jaz ;)

aja... tisti tvoj post nima nobene informacije kako naredit zmodan bios... al sem kej spustil? se morem prijavit na forum slučajno da lahko cel post preberem?

MarkoV ::

moj link je bil ze pravi..in na tem linku je se en link..to je ta ki ga p[osiljam sedaj..cudno da nisi videl prensjnega linka pravilno in vse kar spada zraven ??


http://www.nvnews.net/vbulletin/showthr...


download hardquadro6800.zip ...Rivatuner verjetno ze imas..itd..
vse je napisano en moj post pred temle mojim..sem dodal vceraj se cel postopek gor tule na slo-tech.. :)

L.P.
MarkoV

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkoV ()

MarkoV ::

Vec informacij na http://forums.guru3d.com/forumdisplay.p... kjer je ze n-tic napisano kaj se da in kaj ne v quadro in fireGl
Bios mod je dober ce imas SLI..drugace se vam ne splaca ukvarjati z biosmodu raje uporabite kar Rivatuner..
L.P.
MarkoV

HyperGL ::

ej tnx... full mi olajšuješ delo :) zdej pobiram in prebiram vse kar si mi rekel da naj... :)
tko... popoldne sporočim kako je šlo :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pro grafična kartica - entry level

Oddelek: Zvok in slika
182149 (1696) ferdo
»

Koliko uporabnikov Slo-tech-a..uporablja Profesionalne CAD/CAM programe tipa Solidwor

Oddelek: Strojna oprema
292631 (2171) HyperGL
»

Računalnik za Catio (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
546852 (5072) barbarpapa1
»

GF 6800 GT (Point Of View) --> jajca?

Oddelek: Strojna oprema
71662 (1459) lopov
»

Hardware mod fx5950 ultra

Oddelek: Navijanje
232490 (2041) lopov

Več podobnih tem