» »

DVD-RW TEAC DV-W58G ?

DVD-RW TEAC DV-W58G ?

Fizikalko ::

A kdo ve, če je dober ta pekač oziroma ma izkušnje z njim? V ena! samo 34k!

Dr_M ::

prepakiran liteon 811 ce se ne motim.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CCfly ::

Pravzaprav je prepakiran Pioneer.

Dr_M ::

ocitno to ni res.

edit: sej je cist logicno, da ni pioneer, ker nevem zakaj bi 107 prej dal teacu, predn jo lohk sami nardijo v zadovoljivih kolicinah, 106 pa ni ker je samo 4x... tko da ja, je liteon 811S.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Caligula ::

Ni nujno.

Mam filing, da je Plextor od NECa, Pioneerja ali Liteona dobil 8kratne pogone za v prodajo, se preden so jih ti zaceli trziti pod svojim imenom. Plextorjev je mogoce NEC 2500. Lahko kako novost odstopijo kaki svoji vecji stranki, da gr kao prva na trg kot znak dobrih odnosov.

Cena je sicer ugodma a se po mojem splaca pocakati se kak teden na mogoce nizje cene Liteona, LGja, Pioneerja in NECA. Najbolj se splaca od teh kupovat, ker so v bistvu vsi pogoni na trgu njihovi a pod razlicnimi blagovnimi znamkami. Samo majo ti najboljso podporo pol pri firmwaru. Teac pri tem zaudarja. Prav tako Asus.

Dr_M ::

Plextor PX-708 ma lohk kvecjemu Liteonov 811S pogon, ker ma popolnoma iste specifikacije, pravtako Teac DV-W58G. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CCfly ::

Malo sem pobrskal Dr. M ima prav, res sta identicna. Pravzaprav imata baje skoraj enak firmware http://club.cdfreaks.com/showthread/t-84716.html

Zanimivo ker je bil prejsni Teac-ov model izrezan Pioneer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCfly ()

Caligula ::

Sej pravim- Liteon, LG, NEC in Pioneer zadeve izdelujejo.
Pol je pa smop stvar nalepkic gor.

Itak, da se pol ne splaca kupovat kakih Plextorjev.

Enkrat vec dat, da ti nekdo proda isto stvar. Pa sej mors bit usekan >:D

pingo76 ::

Ravnokar posnel svoj prvi DVD-R na na Teac DV-W58G. Mislil sem da sem nabavil pionnerja a kot tukaj ze podenao je kar liteon. Naredil sem teste z nerotom, kprobe, dvdinfo in ugotovil, da je zapis "komaj" bralen v liteonu. Na DVD-ROM-u takisto od teaca pa kar teži z read errorji. No saj je ta DVD reader malo čuden a s cd-ji ni še imel težav. Posnet medij je Fujifilm 2x DVD-R. Zdaj se lotim posnet isto zadevo na Verbatim 4x DVD-R pa da vidimo.
Nisem si predstavljal, da je posnet DVD lahko taka žalost.
Posnamem na kvalitetnejši medij pa poročam.
Firmware je H4S2

Dr_M ::

ja teli razni liteoni in njihovi hibridi najbolje pecejo dvd+r/w, pr dvd-r pa precej pesajo. ti pa priporocam da nardis isto kot je naredil hatch (link mal visji v mojmu postu).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Teac bo mel verjetno vedno firmware malo bolj beden.

Pa se to, velik del krivde nosijo tudi mediji sami.

Je pa tako, da drazje ne pomeni nujno boljse.

Bos moral probat kaj mu najbolj pase pa keri firmware je najbolj facast in pol se tega drzis.

pingo76 ::

Mah, zgleda da bo z verbatimom 4x DVD-R kar vredu. Se bom šel še malo peka (izključno DVD-R standarda) in če bo jajc bom enoto vrnil dobavitelju (upam) in poizkusil s kakim pioneer-jem.
Sploh nevem če je pekarjenje teh DVD-jev res nek napredek. Še CD-R mediji so vprašljive trajnosti a v primerjavi s tem kar zdaj gledam z nvim teac-liteon pečko dvd-jev zgleda dosti boljše... DVD za backup? Ma raje ne zaenkrat.

Popravek:
Sploh ni v redu! Javi napako UNRECOVERED READ ERROR (031100)! - čisto na koncu medija (10Mb gor dol)

Že od nekdaj so mi smrdeli tej liteoni, grrrr. Preden rečem, da je ta teac jajc bom še preizkusil konkurenco (pioneer).
Aj razvajen sem bil z plextorjem 12/10/32A ki mi še dandanes odlično služi. Peka zanesljivih DVD-jev pa vidim, da bo kar grda...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

Dr_M ::

Že od nekdaj so mi smrdeli tej liteoni

ce teac ni sposoben napisat spodobnega firmware-a, ni liteon nc kriv. men so tut liteoni ucas smrdel, ampak jest sm s svojim 411@811 zadovoljen ker dela bp.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pingo76 ::

Joj si grozen Dr_M :D :D :D
Saj pravim, da bom sprobal preden karkoli... In smrdenje je bilo čisto subjektivno.

Drugače pa sem se napekel, načital, izživljal z Kprobe in maratoniral v kopiranju 4Gb+ iz DVD-R na HDD :D.
Verbatimov 4x DVD-R je zapečen kot bog zapove če grem verjet kprobe.
Fujifilm (TaiyoYunden) 2x DVD-R pa je porazen in celo teoretično hudo mimo minimalnemu kriteriju za berljiv medij. ;( (Kprobe PI=1200~ PO= 200~)
Ker tak rezultat ni slab ampak presega celo mejo verjetnosti imam screenshot če kdo ne verjame. :D

Nisem še probal + standarda medijev... Bomo videli... Sicer pa me nekaj povsem neznanega vleče k - standardu.

No to sta bila le dva medija saj imam polno drugega dela da bi se zdaj s tem ukvarjal. Bom pa še nocoj zapekel ponovno Fujifilm medij in upam, da bo enako zanič posnet. Če ne drugo bom vedel, da je medij boljši kot podstavek za pivo kot pa nosilec podatkov.

Bi kaj pridobil če bi flešal TEAC-a z zadnjim liteon 811S firmware? Je sploh to ta enota? Je že kdo to naredil?

Dr_M ::

liteoni majo pac iz neznanega razloga rajs dvd+r/w.

ce se bojis glede kompatibilnosti dvd+, obstaja booktype tool za liteone kjer nastavis lohk, da se dvd+r/w obnasa kot dvd-rom in tako se kompatibilnost zelo poveca.

glede flashanja... klik
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

pingo76 ::

Si pa hiter! 8-)

ce se bojis glede kompatibilnosti dvd+, obstaja booktype tool za liteone kjer nastavis lohk, da se dvd+r/w obnasa kot dvd-rom in tako se kompatibilnost zelo poveca.


To bo to. Samo ne bo to čačkanje po bitih še bolj zmedlo situacije? A je treba sploh to počet?
Zdaj berem o flashanju...

Dr_M ::

nebi smelo. ta program je cist uraden od liteon-a. ampak dela SAMO in LE pri dvd+.
ce flashas na 811 bos kvecjemu pridobil na kvaliteti pisanja, ker je zdele ze 5 verzija firmware-a, teac jih ma pa kok ze za ta pogon...?:)

edit: tole za bitsetting majo uglavnem ze usi pogoni, tko da to ni nobena grozna zadeva. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

pingo76 ::

Teac nima nič, nažalost. Iz tvojih izkušenj (stavim da si preflešal tvojega liteona tolikokrat, da ima nasmešek do lune:D - hec) mi povej ako si opazil ali izmeril kako posebnost pri menjavi fimwareja. +R me ne tanga preveč... Sicer pa če že imam dual format roštilj naj oba piše spodobno ne? (Upam da ni to še ena od tistih... sanja svinja kukuruz...)

Dr_M ::

ja je biu en gnil firmware umes, ki so ga po hitrem postopku umaknil. s tistim so se dogajale mal cudne stvari - npr. dam pect pac dobre 4gb na dvd+rw z 2.4x hitrostjo in lepo zapece do konca, ampak verifikacije ne more nardit. vzrok: prazen dvd. ponovim zadevo.se1x prazen dvd. potem sm naredu se par simulacij z dvd-r in ene so sle cez ene pa ne. zelo pa je pomembno kaj delas umes s racunalnikom ko peces dvd-r.ce sm kej umes drku je se je pecenje ustavlo z ksno napako, ampak ni stvar v tem, da disk nebi mogu dostavlat podatke dost hitr, ampak pac tko iz ljubega mira je bla napaka. ce sm pustil comp pri miru, je delal vedno brez problema.
zanimivo pa je, da se kej tazga z dvd+r ni dogajal, lohk delam umes kar hocem, vedno se zapece uredu.

no potem sm flashu na eno verzijo nazaj, pa mi je nekatere dvd-r hotu pect samo z 1x. pri teh novejsih se pa kvecjemu zmansuje PI in PO :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pingo76 ::

V najslabšem primeru lahko še vedno vrnem originalen firmware (backup) nazaj, right?

Dr_M ::

ja verjetn se da. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pingo76 ::

Tisti "verjetn" me skrbi.:8)

Dr_M ::

pr liteonovih modifikacijah se da, tko da prdvidevam da se da tut pr temu teacu :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

EiYou ::

Ali je že kdo pisal na http://www.teac.de/dspd/en/support/inde... desno zgoraj je contact in dobil kak odgovor o novem firmwaru?

pingo76 ::

Ali je že kdo pisal na http://www.teac.de/dspd/en/support/inde... desno zgoraj je contact in dobil kak odgovor o novem firmwaru?


Se šališ? To je isto kot vprašat atija ali hercules za tehnično podporo. Razlika je le da ti ati pove ogromno stvari ki niti pod rano nimajo veze oziroma ne delajo, hercules pa ti niti reply-a ne.

Mimogrede zdaj imam LITE-ON DVDRW LDW-811S HS0K :8). Še 10min nazaj je vztrajno trdil da je nek Teac DV-W58G.
Ko to pišem je ponovno "čevapčič" fujifilm 2x DVD-R na roštilju a tokrat v roki lite-onovega kuharja :D.
Pa da vidimo.
Jaz nisem sicer backupal EEproma (zdi se mi brezveze saj le ta mora ostati isti ne?) imam pa Backup stare flash kode.
Upam, da bo to dovolj za vrnitev v teaca če gre kaj po slabem.

pingo76 ::

Mnja, boljše je vsaj data verify je šel skozi...
Sicer pa po Kprobe PI in PP pravita da naj ga raje vrzem stran...
Če je LG-jev pekač slab proti temu se ne upam pomislit kako to dela...

Caligula ::

Ravno zaradi takih stvari sem odsvetoval Teaca. Ker podpora smrdi.
Ce mas moznost ga nesi nazaj in si kupi Liteona. Teac nima navade, da bi bil cez cas boljsi glede podpore. Samo se bolj smrdijo pol.
Ce se ni 8 dni, nesi nazaj.

Ce bo mel bedne firmware bos hito vrgel stran za par jurjev DVDjev.

Dr_M ::

pingo76: probi se HS0P. sicer je ta verzija ze neki casa na razpolago, ampak je sele od dons dalje uradna. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pingo76 ::

Zem že hotel pa me je zmedlo le to:

- Eni pravijo... flashfix1002 je za nove firmware ki bojo prisli, da bos lahko upgradal.
- Drugi pa nekaj v stilu: Once u have changed brand from whatever to lite-on you can just flash it like an ordinary lite-on.

Kaj je zdaj prava metoda?
Sicer pa zdaj testiram kako se obnese še Verbatim 4x -R z HS0K firmwarejem. Če bo tukaj boljše, grem dalje... čene pa bo postal nazaj teac.
Full me mika, da bi probal pioneer-ja.

EiYou ::

Toliko enakih pekačev sem našel:

klik

Ali ima kdo za probat DVD-R SKY 1X-4X po novem firmwaru.
Meni zdaj na osnovnem Teacovem kaže, da so zapisljivi pri 1x hitrosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

pingo76 ::

Teac DV-W58G is no more. :8) Ampak pioneerja 107 še ni na voljo. Zanesljivi distributer pravi, da ga ne bo še slab mesec. Manj zanesljivi distributer pa pravi, da ga lahko dobim že naslednji eden. :\
Kake leve imamo v Sloveniji...
Še dobro da sem se tega distributerja "otresel" slabo leto nazaj, saj bi z njim imel kar veliko težav.

Btw, eni pravijo da je NEC 2500A tudi dobra pečka... A kdo pozna to reč, saj jo lahko dobim takoj pa še stane ne dosti.

boštjan ::

za 107 so meni rekli 15-20dni

Caligula ::

EiYou, tisto so samo prepakirani Liteoni, NECi in Pioneerji pod razlicnimi blagovnimi znamkami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD-R mediji, njihova kvaliteta z NEC 2500a in TEAC DV-W50D (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1389892 (7045) reber
»

Kateri DVD pekač naj kupim

Oddelek: Kaj kupiti
231693 (1408) Caligula
»

TEAC DV-W58G (8x DVD burner)

Oddelek: Strojna oprema
493571 (2350) EiYou
»

Lastniki NEC 2500A DVD+-RW izkušnje prosim (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
656128 (4744) pingo76
»

izbira DVD-pekaca

Oddelek: Kaj kupiti
412352 (1570) Caligula

Več podobnih tem