» »

nekaj bi vprašal...s čem se hladijo prenosniki?

nekaj bi vprašal...s čem se hladijo prenosniki?

jurcy ::

Danes mi je na misel padlo s čem za vraga se hladijo prenosniki če pa so tako tanki(ventilatorjev ali česa takega kja ne morejo met notr?)>:D

to me zanima čist tak informativno>:D (PC rulz!:D )

R0K ::

Princip isti kot v desktop računalnikih, ampak so pač manjši.

Bolj podobni coolerjem na novejših grafičnih ...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: ali3n ()

mare_ ::

Jp, en manjši ventilator z mini rebri na procesorju, potem pa še polno majhnih rež za hlajenje.

Poldi112 ::

Pa komponente, ki se manj grejejo.

morphling1 ::

Novi hitrejši procesorji zahtevajo tudi večja rebra, tako da ima večina hi-end notesnikov Heat pipe coolerje, se pravi topotne cevke ki toploto iz proca, čipseta in včasih tudi grafe hitro potegnejo na eno skupno večjo površino, ki so običajno bakrena rebra, po njih pa pihlja kak vent z malo obrati. (slika zgoraj)
Rebra so vsa nizko profilna in pa večjih površin, tako da že majhen pretok zraka zadostno hladi zadevo, seveda pa je pogoj to kar je že napisal Poldi112, komponente pri notesniku delujejo pri bistveno nižjih napetostih, zaradi česar se tudi dosti manj grejejo :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Cokolesnik ::

Centrino rulez... :)
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Poldi112 ::

Centrino je buca...

Dr_M ::

ubistvu je to Pentium-M, ki je res dober hibrid med p3 in p4.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Centrino je marketing. So parkrat to dobro precesali analitiki.
Intel ga gradi na marketingu pa joint brandingu-vliva kes proizvajalcem, da ta logo forsirajo.

Hocejo more added value iz prodajnega kompleta Intel in WIFI.
Cene so previsoke. Raje nabavid navaden laptop z WIFI.

V jae je kartica za WIFI 5 cukov.

Pa pr laptopih nimas kej Della pa HPja pa teh kupvat-vsaj pri nas ne. V ZDA je Dell poceni, tukaj ne.

Raje noname. Vsi prihajajo iz 7-7 tovarn na Kitajskem v Tajvanski lasti.

Quanta
Acer
Arima
Compal
FIC
Asus
Inventec

Pa se par teh itak naredi vse laptope.

Vsak, ki tezi, kolk je Gericom, Dell,... zakon je rahlo neobvescen.
Tuki se gleda samo na eno, komponente in konfiguracijo.

Ostalo je preplacevanje preprodajalcem.
90% + vsejh problemov pa je itak software.

para! ::

Juras, to seveda ni res. Brand-name prenosniki so pač dražji od no-name, ampak ne kar tako brez razloga. Dell, HP in prevsem Toshiba in IBM so prenosniki, ki so kar dosti boljši od raznih FICov, Compalov, itd.

Sploh pa pri prenosniku niso v vprašanju samo CPU, GPU, RAM, temveč predvsem kvaliteta zaslona, ohišja, tipkovnice.
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

Caligula ::

0:)

Jazz, zakaj pa so Dell, HP,.. boljsi od noname, ce jih prav ti noname izdelujejo za Dell, HP,..?
Saj ti, ko kupis DElla, HPja,.. kupis prenosnik od teh firm, ki sem jih nastel.

Domnevam, da ne ves, da je tudi tvoj telefon, ce je Siemens, Nokia, Ericsson, Motorola,.. izdelan v tovarnah prav teh proizvajalcev.

Edino, kar bi stelo bi bila dobra poprodajna podpora. Pri nas ni nic kaj drugacna kot za noname oz lokalce.

Pri nas je pac tako, da dobis za vec denarja precej oskubljen laptop kot ce se odlocis za noname.

Mimogrede, Dell jih (ceprav to je odvisno od sprotnih pogodb) kupi predvsem od Quante.
Dell je OK v ZDA, kjer so dejansko poceni. Pri nas pac niso, ker furajo drugacno prodajno politiko.

Kar pravis ti je nekako tako, kot ce bi rekel, da je Pioneer DVD pekac drek, Asusov pa ful dober.
Gre za en in isti izdelek.
Pri laptopih je pac samo design, barva in logo prirejena znamki pod katero se prodajajo.

para! ::

Juras, dobro vem, da prenosnike (tako kot večino produktov) izdelujejo v državah s poceni delovno silo, kljub temu pa nikakor ne moreš enačiti brandname in noname laptopov.

Govorim iz osebnih izkušenj, namreč sam sem uporabljal (ga imam v predalu, še vedno) Gericom Overdose III (P3 1GHz, 256MB RAM, 20GB, DVD,...), po specifikacijah sodeč super prenosnik za tisti čas. Res je delal solidno (1 leto, potem je šla baterija in je nisem menjal), tako da se glede konfiguracije res ne morem pritoževati. Se pa je nizka cena poznala pri plastiki, v tem enem letu je laptop pod tipkovnico zgubil več ali manj vso barvo, zaradi vgrajenega desktop CPUja se je hudičevo grel, tako da ti je roka, ko si tipkal, švicala, kaj šele da bi ga v naročju držal. Ob primerjavi z IBM T serije sem prvo opazil razliko pri LCD zaslonu, saj je Gericomov LCD dosti manj kontrasten kot IBMov, barve so lepše in nasploh slika boljša.

Kar hočem povedat je, da večinoma pri prenosnikih ne gre ravno za performančne razlike (čeprav tudi), ampak za razlike v sami kvaliteti izdelave, ki pa je pri prenosniku hudičevo pomembna.

Primerjava laptopa in DVD pekača pa tu res ni na mestu.

lp
Death before dishonor!

Caligula ::

Jah zabavno je, da je za nekatere Gericom brandname :D


Pa Gericom ni podjetje, ki sem ga jaz omenjal kot noname. Jaz govorim o Tajvancih. Direktno.
Recimo Acer, Asus,..

Poglej, ne more soditi po enem laptopu. Pa po dejstvu, da si pac kupil takega z desktop komponentami. Siemens je veliko Amilotov takih narocil pa so ti cvrli kolena. To ni stvar kvalitete ampak konfiguracije in nabavne politike in pozicioniranja podjetja.

Gericom je pac narocil poceni komponente za tisti model.. Asus recimo (pa slovenski trg ni referencen) ti da za isto ceno veliiiiko vec kot kak HP. Ali Gericom. Tajvancem ni treba bedne kvalitete delat, da so ugodni. To morjo preprodajalci narocat, ker morjo se svoje pribitke not spravt v ceno, pa jo se vedno nizko drzat na koncu.

Zato, ker si mora HP nabiti na Asusove(primerno diskontirane cene pac za OEM) cene se svojo marzo, stroske,...
pa se pol nimajo nevemkaksnega profita, ce se vidi, da 65% profita pridelajo z kartusami za printerje.

Skratka jaz govorim o Tajvancih pa tudi kaki nasi slovenski sestavljalci znajo biti vredu, ker jih nabavljajo direktno od njih in recimo, da vecinoma narocajo kvalitetne verzije ne res res poden pa si polj precej bolj razumne marze gor dajejo.

Saj Dell pri nas ni nekvaliteten. Samo oskubljen kot kura je.
Ce hoces eno masinco moras it preko pol milijona.
Direkt pri tajvancu prisparas kakih 150.000 SIT pa se pol mas malo vec notri.

To je tko od oka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916201 (7162) Seb4
»

Gericom Hollywood advance 52160- Hofer (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5910673 (8058) fosil
»

Prestigio prenosnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19517403 (9579) Utk
»

Kupujem prenosnik cca. 400kSIt (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1018391 (6348) nurmaln
»

No-name vs. brand name laptopi

Oddelek: Kaj kupiti
252474 (2107) Caligula

Več podobnih tem