» »

Video (kamera->racunalnik)

Video (kamera->racunalnik)

MP ::

Video (kamera->racunalnik)
Zanima me kako se iz kamerce z S-VIDO izhodom prenese film na racunalnik
(pomoje d mors met TV kartico z s-video uhodom) a se da se kako drugac
zanima me pa se kero kartico priporocate(pa kero odsvetujete
Pa ce je dobra kvaliteta pa ker program je dobr(pomoznosti brezplacn)za zajem in obdelavo videa

Hvala za odgovore

L.p Miha

pingo76 ::

Uh stari klasičini zahtevek: Skoraj zastonj pa full dobro mora bit. :D
To pa ne gre tako.
O programski opremi lahko debatiramo še pa še a raje pustimo zdaj ker je hardver zaenkat neprimerno pomembnejši. Z njim definiraš koliko bo sploh lahko dober končni izdelek.

večina tv-tunerjev ti lepo počačka barve ter doda en ščepec šuma v video tako da niso neka uau izbira. Odvisno zakaj rabiš.
Če hošeš kolikor toliko solidno zadevo ter nato to še obdelovat kot se spodobi ti je najboljša rašitev (tudi najmanj jacanja) to da si nabaviš eno firewire kartico in nanjo priklopiš analogno digitalni konverter katere radi imenujejo DV bridge. Najbolj znani "kombo" je ADS pyro (dandanes so večalimanj dobre vse) firewire kartica in canopus ADVC100 externa enota. Imaš pa še rešitve od pinnacle (fuj), dazzle, canopus in še bi se našlo.

Nebi ti rad razbil željo po videoobdelavi a to so moje izkušnje. Delal sem tudi oddajo (montažer, režija, kameraman, ter urednik, vsebina, edino luči mi je nastavil profi fotograf) ki se je predvajala po kabalski in moram priznat, da je bila kar orenk jeba.

Če si pripravljen inverstirat v to bomo šli dalje. Če ne pa ne mislim zgubljat časa z nastavitvijo tunerjev ki v veliki večini primerov niso primerni za pokazati izdelek nobenemu (če daš kaj nase).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

MP ::

Zivjo
Hvala d si se tolk potrudu zame
Zadevo rabm cis tko za doma(zdj k si mi potopu zeljo po videoobdelavi bi prsu upostev sam se kak rez al pa kj tacga)pomoje d bi biv dost TV-tuner-skrbi pa me d res nebo taka jeba-zato k sm ze od dostih slisu kok jim zajebava
Vseen me pa zanima kolk stane digitalno analogni konverter(pa kje se dobi)k firewire ze mam in ce ne bi bla taka bajna vsota bi se mogoc kr za to odlocu.
Pa kaj se se da pocet s tem DVbridgom

Se enkrt hvala za odgovore(probi spregledat napake, k se ful slabo pocutm itd- angino mam)
L.p Miha

pingo76 ::

No kot prvo čimprej ozdravi. 0:)

DV bridge stanejo nekje od 75.000 sit dalje. Za 75K niti ni napačen če ga primerjaš z tunerji. Poceni alternativa je tudi kaka radeon grafična okoli 20K ki ima VIVO - Video In, Video Out (all in wonderja kar pusti v trgovini...). Geforce-i niso kaj prida za zajemanje delajo pa kot urca za razliko radeonov, kajti ko te začnejo slednji jugat si na poti za v idrijo :D (žal ima pa tudi najboljšo sliko).

In kaj pridobiš z DV bridgeom? Tisto kar te najbolj zeza na poceni rešitvah:
- Povsem delujoče dolgotrajno zajemanje analognih virov
- Avdio/video sinhronizacija (he, he da vidiš kakšna jeba je šele to ko te zeza)
- Visoka kvaliteta zajemanja (PAL DV, NTSC pa itak ne boš delal ne?)
- Format DV (za lažjo obdelavo videa v montažnih programih)

To malo premelji in ko se odločiš kaj ti najbolj odgovarja gremo dalje :)

pingo76 ::

Ups! pozabil dodati...
DV ti zasede precej prostora. Moje oddaje 24-25 minut so tehtale 6.4Gb (od uča). Poleg tega pa če si na FAT32 boš zeloooo tenko piskal (NTFS je nuja) Win2k pa osebno priporočilo.

Aja pa napiši mi še kakšno konfiguracijo imaš da najdemo nekaj primernega zate.

P.S. Ne obupaj glede videomontaže saj v najslabšem primeru boš potreboval mnogo več časa s slabšim hardverjem za narediti določeno zadevo.
Sam sem z P4 1.6A komaj živel, z P4 2.4C pa zadeva prav lepo teče (lahko bi boljše a meni je zadovoljivo) Pravtako ti toplo priporočam vsaj 512 rama saj z manj bo kar žalostno, frustrantno.
Za se pa čisto malo igračkat pa je dovolj boljalimanj karkoli.

pow ::

preber si še temo iz 8.1.04 Prenos videa iz kamere (8mm) na računalnik.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira pretvornika iz composite video v FW ali po drugi poti v PC

Oddelek: Zvok in slika
81531 (1361) Scotch3M
»

TV tunerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
507349 (5416) Tiash
»

konfiguracija racunalnika za obdelavo videa

Oddelek: Zvok in slika
181456 (1240) Jebiveter
»

Nova masina - video

Oddelek: Kaj kupiti
71288 (1198) Gejmer
»

VHS --> DivX

Oddelek: Zvok in slika
81620 (1338) zdravc

Več podobnih tem