» »

Nova masina - video

Nova masina - video

videofreak ::

Kupujem novo masino in vem da ste tle gor ("maherji", ki spremljate zadeve) in me zanima kaj menite o tej konfiguraciji

Masina je namenjena obdelavi videa (nic overclockanja in podobnih zadevic)

Ker pa vem da so tle gor tut maherji glede videa me pa zanima ce predlagate kaksno boljso kartico kot je pa canopus storm 2

- asus p4c800 dlx 875p ddr +sb+gbl+sata+fw (do zdej sm mu zmeraj asus pa je delalo kot se zagrem, ce mate ksno boljso idejo na dan z njo)
- intel p4 3. 0/800 512kb box (a pride v bliznji prihodnosti kj boljsega na trzisce)
- 2 x 512mb winbond w9451gcdb-5 winbond w942508ch-5 (je kaksen boljsi ram)
- 2 x hgst ic35-v2 180gb 7200 ata133 8mb (a to je zdej ta nov disk od ibm)
- inno gf4 ti4800se 128mb dvi/tvout (kaksna boljsa? )
- creative extigy (lahko tudi ksna druga sam da je od creativa)
- canopus storm 2
- dvd writer (pojma nimam, upam da boste vi predlagali)
ostalo saro pa mam (tipkovnica, miska,... ) oz ni tko pomembna kaksne znamke je

Najlepsa hvala za informacije
  • polepsal: Predator ()

mescaline9 ::

Glede matične ti priporočam raje Asus P4P800, je springdale čipovje ampak ima PAT omogočen, tako da je enako ali še bolj hitra kot P4C800, poglej test na tomshardware.com. ECC mislm d ne boš rabu.

Procesor je ok, js bi še počaku, da pride ven 3.2, ker bo temu kar precej padla cena.

Ram je ok, sploh če ne misliš navijat, glej da je PC3200 CAS 2 ozirom CL 2. Če ne boš navijal je to zadosti.

Grafično (kot vidim) boš uporablja predvsem za prikazovanje slike in ne obdelavo videa (tako jaz razumem). Ta karta bo vredu, čeprav bi ti bolj priporočil kakega radeona 9600 pro, 9700, 9700pro. Tudi atijevi all in wonder produkti bi ti znali dobro služit.

Zakaj rabiš extigiy za zvočno kartico ne razumem. S tem si boš dodal še en kabel in še eno enoto za nabiranje prahu. Raje si omisli njenega notranjega (tudi boljšega) sorodnika, Audigy 2.

DVD writer pa vzemi od NECa, je dokaj poceni in podpira tako dvd-r/rw in dvd+r/rw

Eh sm ti fovš za tak komp:)


/edit Priporočam ti, da vprašanje zastaviš še na 3delavnica.com, tam ti bodo andmaj88, viharnik in lovas znali kar dobro svetovati, ker se s tem profesionalno ukvarjajo.

Zgodovina sprememb…

videofreak ::

Glede matične ti priporočam raje Asus P4P800, je springdale čipovje ampak ima PAT omogočen, tako da je enako ali še bolj hitra kot P4C800, poglej test na tomshardware.com. ECC mislm d ne boš rabu.
- kaj pa je to sploh PAT??? (sm gledal na asus.com pa nism nikjer zasledu PAT, mozno tut da sm spregledal pozna ura:) sm tut iskal na tomshardwer pa nism najdu ce je mozno bi prosu za direktn link

Procesor je ok, js bi še počaku, da pride ven 3.2, ker bo temu kar precej padla cena.
- kdaj pa naj bi se to zgodilo???

Ram je ok, sploh če ne misliš navijat, glej da je PC3200 CAS 2 ozirom CL 2. Če ne boš navijal je to zadosti.
- to je k sm pogledal pr tabeli pa vn enga copy paste k sm na parih forumih prebral da naj bi bil u redu

Grafično (kot vidim) boš uporablja predvsem za prikazovanje slike in ne obdelavo videa (tako jaz razumem). Ta karta bo vredu, čeprav bi ti bolj priporočil kakega radeona 9600 pro, 9700, 9700pro. Tudi atijevi all in wonder produkti bi ti znali dobro služit.
- graficna more bit da sploh kj vidis gor za video mam namen kupiti CANOPUS Storm 2 ki je temu namenjena / sm mu pa do zdej geforca in mi je bla kull..... iger itak ne spilam

Zakaj rabiš extigiy za zvočno kartico ne razumem. S tem si boš dodal še en kabel in še eno enoto za nabiranje prahu. Raje si omisli njenega notranjega (tudi boljšega) sorodnika, Audigy 2.
- sm sam copy paste dal k sm mislu da je novejsa / bom si pogledal sam mislim da bom res kr rajsi audigy 2 vzel

DVD writer pa vzemi od NECa, je dokaj poceni in podpira tako dvd-r/rw in dvd+r/rw
- ne igra cena bistvene vloge.... mene bl zanima da u redu dela.... / a tole podpira tut navadne cd je??? za branje vsaj / drugace sm neki slisal za pioonerja sam s temu res nimam nobenih izkusenj

Eh sm ti fovš za tak komp:)
- tut zate bojo prisli dobri cajti:)

/edit Priporočam ti, da vprašanje zastaviš še na 3delavnica.com, tam ti bodo andmaj88, viharnik in lovas znali kar dobro svetovati, ker se s tem profesionalno ukvarjajo.
- hvala sem dodal tut na ta site

hvala ti za predloge
i will let u know what i will buy

Mr.B ::

Probaj še kakšen disk dodati, vedno prav pride. Raid ti priporočam za disk na katerem se ti bo samo video obdeloval.
Če imaš v namenu kupiti pro karticio za obdelavo slike, potem si omisli raje R9100, kot GeForce. Če ne drugega je TV AUT bistveno boljši.
Za pekača ti priporočam kak DVD pekač, če je denar. Boš vsaj komplet projekt spravil na en DVD medij.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

nodes ::

Če boš kupoval nVidio, kupi od Gainwarda.

gumby ::

za obdelavo videa pač ne rabiš neke hude grafične... glej edino na to, da bo imela dober tv-out - kak poceni radeon, mogoče celo stari matrox

urosbe ::

Živjo!

Lahko še sam dam svoj komentar zraven, ker sem dobra dva meseca nazaj kupil računalnik, med drugim tudi za video zajem (analogen in digitalen) in njegovo obdelavo, seveda to ni edini namen računalnika, pač pa dovolj močan domači računalnik, da vse skupaj premelje. Kupil sem:
ASUS P4PE Deluxe (takrat najhujša plata z Intel 845 PE čipovjem... ima vse od serial ata, raid, firewire, gigabit lan in podobne stvari)
Procesor 2.4 GHz 533 MHz (glede na perfomance/ceno je bil tisti čas najboljši nakup)
1x 512 MB DDR 333 (2700) RAM (845PE čipovje še ni imelo dual ddr pa podporo DDR 400)
WD 80 GB 7200 obr/min 8 MB CACHE disk (glede na velikost/ceno) je bil tudi takrat najboljši nakup)
ATI RADEON9000 PRO 64 MB All In Wonder (ima TV tuner, svideo-in ter out, kompozitne za video in zvok (tudi in ter out), pa strojno mpeg, mpeg2 kodiranje ipd).

In ti povem, da sem s to konfiguracijo brez problemov zajemal analogni video (zajem digitalnega je pa še manj zahtevno) iz Hi8 kamere, zmontiral in dal v divx, pa so rezultati odlični. Računalnik je bil dovolj močen, nikjer ni počepnil. Včeraj sem koncert skupine Sidharte iz SLO2 zajemal direktno v Divx in so izpuščeni frame-i manj kot 0.8 %, pa še to bi bilo še manj, če bi imel disk prazen in defragmentiran.

Pred kratkim sem plato P4PE Deluxe dal v oglase (ni še prodana..) ker sem nabavil P4P800 Deluxe. Govorim o ASUS. 1 teden sem prebiral članke, ni in ni mi šlo v glavo, kako je lahko cenejša plata P4P800 hitrejša na skorajda če ne vseh testih (hitrejša od P4C800), pregledoval sem biose, klical sem uvoznika in nazadnje sem se odločil pa P4P800 in mi ni žal. Na dan nakupa so mi pa za nagrado na asusovi strani ponudili še najnovejši bios:) Edino kar mi pa res ni jasno je pa to, da sta obe verziji recimo deluxe, moja prejšnja kot ta P4P800, ampak pri prejšnji je bilo veliko stvari več zraven (recimo game-port pa take malenkosti, ki resda danes niso prav preveč uporabne, pri tej piše pa optional... pa je deluxe verzija). Pa druga stvar mi ni jasna... imam Asuscom IR, s katerim si menjavam logotipe in melodije na nokii, no pri P4P800 (pa tudi P4C800) pa ugotovim, da nima več IR priključka na plati?! Je danes na trgu kakšen drugače IR sprejemnik, pa tega še ne vem?

Hkrati sem si pa kupil tudi WD Raptor 36.7 GB serial ata 10.000 obr/min, vendar ga še nisem zmontiral notri, ker bom istočasno naložil še Windowse 2003 gor, zaenkrat pa nimam časa (izpiti:\ ).

S konfiguracijo kot si napisal sigurno ne boš zgrešil. Tudi sam bom v kratkem šel še iz 1x512 MB RAM na Corsair 2x256 3200LL, procesor bom pa tudi slej ko prej moral zamenjat, da bo vse skladno (800 MHz).

Aha, še glede grafične... ATI RADEON 9000 PRO AllinWonder mi popolnoma zadostuje... analogno zajemanje, ki ga je pri meni največ (zaenkrat še nimam digitalne kamere) naredi odlično, tako da sem zaenkrat več kot zadovoljen. Glede digitalnega zajemanja pa, za tvojo zadevo prvič slišim, drugače poznam firmo Pinnacle, ki je kar se videa tiče tudi odlična.

Uroš

Gejmer ::

ASUS P4C800 DLX 875P DDR +SB+GBL+SATA+FW
INTEL P4 3.0/800 512Kb BOX
2x 512MB PC3200 DDR TwinMOS/Winbond
2x WD 200GB 7200 ATA100 8MB
ATI Radeon 9700pro All In Wonder
Necov DVD-r Dvd+r oba podpira
CREATIVE EXTIGY
CANOPUS Storm 2

Ce mas denar si zraven kupi enega 21" CTRja..
Nanda yo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NAKUP RAČUNALNIKA: P4-3,0 GHz + Maticna pl. Intel + TV kartica + DDR2 ali DDR + ?

Oddelek: Kaj kupiti
91390 (1159) silent
»

Počasi bo potrebno nadgraditi sistem... Kaj svetujete?

Oddelek: Kaj kupiti
261512 (1030) Zheegec
»

plata in rami za intla 3.0, help

Oddelek: Kaj kupiti
11982 (856) DjTonic
»

Springdale/Canterwood -- kaj je že boljše? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565770 (4544) VASkO
»

Kupujem novo kisto - prosim pomentirajte moj izbor....

Oddelek: Kaj kupiti
262039 (1506) schurda

Več podobnih tem