» »

Mercator in Mladina

Mercator in Mladina

«
1
2

Avenger ::

Prejšnji torek sem kot ponavadi nekje v začetku tedna šel v obvezni šoping v lokalni Mercator in po dolgem iskanju in pojavu dvomov o kvaliteti mojih očal obupal. Vprašal prodajalko, dobil odgovor, da Mladine ni več. OK, pošla, trafika je čez cesto.

Ta ponedeljek spet ista zgodba, le da je bilo tokrat iskanje veliko krajše, seveda neuspešno. Prodajalka pravi, quote: Ja, Mladino je vso odpelu, je sploh ne bomo več prodajal, ker ni prostora. -???????????????????????????????????????
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Thomas ::

Tega Mercator ne bi smel storiti. To omejuje svobodo tiska. Čeprav je Mladina ničvredna, to ni dopustno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

iskra ::

Kaj je hotela prodajalka oz. ti povedati s to izjavo: Ja, Mladino je vso odpelu, je sploh ne bomo več prodajal, ker ni prostora.?? Kdo jo je odpeljal? 8-O

Gandalfar ::

verjetn, tisti, ki jo drgac pripelje .. dostavljalec mladine

iskra ::

Potemtakem je pa niti pripeljal ni :D

Vikking ::

če govoriš o časopisu Mladina,,, to je trenutno najbolj zanič časopis v sloveniji pa še svinjsko stane!

bradek ::

Ce ze sodimo o najbolj zanic casopisu v sloveniji so na prvem mestu sigurno slovenske novice. In tudi najbolj prodajan, kar veliko pove.

boom-bar ::

MEn je Mladina kul, res da je draga ampak ma dobre članke in fore. Če ti pa ne pašejo pa ne brat, to še ne pomen da je najbolj zanč časopis v Si če teb ni všeč. Pač sto ljudi sto čudi.
Legalizirajte mehke droge!!!

Gandalfar ::

Brad3k: ne mors rect, da so SN zanic casopis. To je pac rumeni tisk in proda se ga toliko, kolikor ga ljudje zelijo kupit. V naravi te zvrsi casopisov je tabloidno pisanje.

leonius ::

"Ostani mlad, bodi proti"

Ta stavek je nekaj najbolj neumnega kar sem slišal v zadnjem času. S tem Mladina sama sebe diskreditira kot pameten časopis, saj s tem stavkom pove, da niso važni argumenti/protiargumenti, važno je da si proti. In mlad. V stilu "Sam' da dogaja).

.

Poldi112 ::

Mercator lahko prodaja kar hoce.

leonius ::

Zanimiva debata o rumenem tisku je bila to nedeljo v Petem elementu na SLO 1. Link

Alexius Heristalski ::

Po mojem mnenju je Mladina najbolj zanič časopis, ki naj bi se ukvarjal z resnimi temami.
Zato nič ne de, če je ne prodajajo več v Mercatorju. Čudno se mi zdi le to, da je ravno tam ne prodajajo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

hruske ::

Zanimivo. :)

Kolikor vas je pisalo v to temo, prav toliko je različnih pogledov. Zelo zanimivo.

Moje mnenje je, da resnih tem ne gre jemat prevec resno. Ker ko pride do politke, se ljudje hocjo sam se stepst. Tega pa nocmo, ce hocmo z naso Slovenijo kej narest, anede?

Vprasanje tud kaksno je ozadje okoliscin, kdo je tist, ki se je spomnu ne-prodajat, a Merkator al Mladina... predvsem pa zakaj. A je to kj politicno ozadje, al je ksn cist banaln razlog ...
Velik ne vem ... kako naj pol kj recem o tem?

Matr. Cist ste me zmedl... :D :D
#EOF

Mercier ::

Pa ravno Janković je v Kdo je kdaj.

Enkrat sem htel nabavit Mladino v lokalni štrcuni, pa me je ena gospa prehitela. Kupila je vse izvode. :D

Avenger ::

Kako pogosto pa berete Mladino da zmorete soditi o kvaliteti tednika? In ali hkrati berete tudi druge tednike, da ste sposobni primerjati? Naj mi prosim nekdo utemelji, zakaj je ta revija najslabša, ali vsaj, zanič! Jaz jo berem redno in imam vedno vtis, da so dovolj kredibilni. Če primerjam z Nedeljskim Dnevnikom je kot bi politično primerjal Švico in Kitajsko. Sicer pa to ni namen debate... vprašanje je: Zakaj je prostora zmanjkalo ravno za Mladino.

Seveda pa še zdaleč ne trdim, da je tako po vseh Mercatorjih, je pa tako v našem. Pa kljub temu. V tako glomazno veliki štacuni je dovolj prostora za Anjo, Playboy, Men's health in pač ostale revije po spisku, ki, bi šel stavit, še zdaleč ne dosegajo naklade Mladine ali števila prodanih izvodov...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Avenger ::

>>> husler: Ta stavek je nekaj najbolj neumnega kar sem slišal v zadnjem času

Mogoče se pa tinejdžerji res ne upirajo vsemu mogočemu... In kakor jaz razumem tisti slogan, ni mišljen ravno kot prva zapoved uredništva/bralstva.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

bradek ::

Gandalfar drzi, tukej se strinjam. Samo ne morajo potem biti SN konkurenca Dnevniku, Delu in ostalim dnevnim casopisom, za kar se imajo. Za moje pojme rumeni tisk ki obravnava vsakodnevne novice, dogodke ne pase nikamor in bi ga bilo treba omejit, ker popolnoma izkrivi resnico in se kako vpliva na to, kako ljudje dojemajo dogodke in svet. Rumeni tisk v stilu Hopla, Lady itd naj bo, ce koga zanima s katero roko Mario Galunic mesa juho naj prebere tam, o necem kar se dotika ljudi, politike, kulture in ostalega pa mislim da ne bi smel posegat "rumeni tisk". Ker v imenu "rumenega tiska" se lahko napise marsikaj, tudi nekaj kar ni popolnoma res. Rumeni tisk, v tem primeru mislim na SN, ne pocne nic drugega kot poneumlja, vendar na veliko bolj obcutljivem podrocju kot pa Lady, Hopla ipd.

To je samo moje mnenje.

Gandalfar ::

Brad3K: saj niso konkurenca .. glede na to, da jih izdaja Delo pac si ne bodo delali konkurenco. SN je namenjen drugi ciljni publiki in ni konkurenca Delu. Ce je pa Dnevnik ze na pol tracast je pa problem dnevnika, ker ne ve kam sodi in kaj hocejo sami s seboj.

attackiko ::

Po moje ima Mercator pravico prodajat kar jim paše. Enako dela ameriški Wal-mart, ki ima s svojim ogromnim tržnim deležem velik vpliv na založnike. Vse kar ne ustreza "družinskim" standardom se v Wal-martu ne prodaja.

Zgodovina sprememb…

attackiko ::

Jaz jo berem redno in imam vedno vtis, da so dovolj kredibilni.


Se hecaš ali pa mogoče tvoja Mladina ne vsebuje raznih Marcelovih člankov sumljive objektivnosti in poročil o osvobojevanju (skvotanju) hiš?

BigWhale ::

Pac nimajo Mladine, cela katastrofa, suicide material, res...

... zavij v trafiko in jo tam kupi. Ali pa pejdi v Tush. :)

Zakaj je pa nimajo je pa cist njihova stvar... Ce ne pa poslji pritozbo na Mercator in jih pobaraj. Saj bodo odgovorili, bos videl, njihov complaint department je kar soliden ;>

PS: Pa ne se kregat a je mladina ok cajtng al ne... ker nima smisla. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Thomas ::

Pri nas je svoboda tiska bolj kilava še. Zato bi jest vse medije (vključno z Mladino, ki je ne maram), le (še nekaj časa) smatral za tako blago, ki so ga trgovci nekako moralno dolžni "držat".

Tudi Mercatorju je treba reči, da ni lepo ne prodajat kakšnega (Slovenskega) časopisa. Sicer lahko, ampak lepo pa ni!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

bradek ::

Verjetno imas glede SN prav. Vseeno pa mislim da ne bi bilo neumno omejit na katera podrocja lahko zahaja rumen tisk glede na obcutljivost tem.

Ze kar slisim dretje o omejevanju pravic govora...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bradek ()

attackiko ::

Ko smo že pri temu lahko omenimo še pritiske oglaševalcev. Če nek komercialni medij grdo piše o nekem podjetju, to ponavadi neha oglaševati v tem mediju. Recimo Finance so se zamerile že dosti podjetjem.

MadMicka ::

Men se zdi Mladina full dobra zadeva. Se človk sej mal sprosti, ko jo bere. Glih v zadnji je blo neki o Jankoviču, sam ne morem rečt, da je bil člank negativno do Jankoviča napisal. Pač v slogi Mladine.
Kar se teme tiče, da men rečejo v trafiki, da ene od bolj prodajanih revij ne bodo več prodajal, ne kupim pri njih čisto nič več. Pa še Jankoviču bi email napisal :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Avenger ::

Bigwhale, men po eni strani čist dol visi a prodajajo Mladino v Mercatorju al ne, ker je od štacune do trafike približno 16,26 metra. Gre mi pa na živce nerazumljiv razlog zakaj, in pa sploh dejstvo, da je ne bodo več prodajali. Poleg tega se mi zdi najmanj sumljivo, da so odpikali ravno ta tednik, ki je, čisto slučajno, zelo politično naravnan, in glej no, ki kritizira tudi oblastnike in se včasih obregne tudi ob Mercator ali pa Jankovića in kakega od njegovih sinov. Če bi bil zvest bralec 'Zgornjekašeljskih Novic' ali pa stripa 'Marjanček se noče več žogat' in bi te umaknili iz prodaje, bi še lahko razumel, ne pa za nek medij, ki je znan praktično vsakemu Slovencu in ki ga tudi relativno ogromno ljudi kupuje.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Gandalfar ::

Jah .. moja stacuna, moj izbor izdelkov. Sej tud kaksnega cudnega sira verjetno ne dobis. Drugace se pa pritozi stacuni in ne kle na forumu neki sinfant vse naokoli.

Avenger ::

Splošno (pri)znan tednik pretežno politične narave primerjaš s 'čudnim sirom' in v isti sapi meni očitaš, da 'šinfam' čez največjo slovensko verigo trgovin!????
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

iration ::

Mislim, da je imel v mislih plesnive sire. Primerjava torej stoji! ;)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

hruske ::

Tud plesniv sir je lahko dober, celo zelo dober in zelo drag.

Vikking ::

avenger: zakaj je mladina toliko zanič... zato ker sem jo bral redno pred 10 leti... pa je razlika več kot očitna... saj hočjo ostati na nivoju izpred 10 let.. komunizma pa že zdavno ni več... pa raje preberem playboy je več zanimivega kot v mladini, kjer maš za vsako bolano politično foro na 5 straneh komentar novinarja kako ga vse moti... pa popljuva rokometno prvenstvo samo zato ker ni dobil brezplačnih vstopnic za ogled tekme, ker je novinar in bi jih mogu dobit...

sicer berem redno več revij... DELO vsakodnevno... rač. novice... novi tednik... lokalni časopis...vikend... polet... delo in dom... znanost in tehnologija... večer...delničar... VIP... pa zadnje čase parkat mladino in je ne kupim več...tko da ti lahka lepo primerjam...

dobesedno znajo samo pljuvat... nič jim ne paše... vsekakor nič zanimivega..trači na trače... iz muge nardijo slona in pri tem popljuvajo naokol ljudi ki niso nič krivi... tko da ne kupim več revijie ker za moje pojme nima nobene kredibilnosti...TO JE MOJE MNENJE

sicer pa avenger primerju si kitajsko pa švico.. od kod tebi to.. oz. lahka to podrobneje opišeš!!!

Avenger ::

A bi lahko že enkrat nehal govorit o subjektivnih mnenjih o kvaliteti/plesnivosti Mladine in se osredotočili na to, čemur je tema dejansko namenjena?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Gandalfar ::

Avenger: a si se pritozil mercatorju? To kar ena prodajlka rece pomojem ni verodostojen podatek.

Ziga Dolhar ::

"Ni prostora za Mladino" se da interpretirat tudi malo drugače ;-).

(Tole ni usmerjeno proti konkretnemu primeru, ampak bolj "vsesplošen rant":)

Sicer pa, zakaj se ne bi mediji raje bunili, da bi sploh prišli v prodajo v neki trgovini, ne pa da se oglasijo šele, ko jim to onemogočijo.

Kot, da bi bila dolžnost trgovca podpirat redakcije in ne prej dobrota. Malo morgen.
https://dolhar.si/

Avenger ::

Ziggga, tud ti si zgrešil bistvo. Ne buni se noben medij, niti se ne bunim jaz. Jaz se le čudim, kar se da sklepati iz množice vprašajev.

Samo v tvojo vednost: trgolvci dobijo revije na koncesijo - nič ne kupijo, ampak kar ne prodajo enostavno vrnejo, oziroma pride dostavna služba iskat. Strošek=0 SIT. Če bi bila prodaja cajtengov odvisna samo od dobrote, potem ne bi prodajali niti enega.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

poweroff ::

Ja, res je, da bi bilo lepo in bi koristilo svobodi medijev, če bi trgovci prodajali vse. Ampak trgovec ima v kapitalizmu pravico česa tudi ne prodajati.

V komunizmu je država nek časopis prepovedala, v kapitalizmu pa ga podjetja pač ne prodajajo. Učinek je enak.

Je pa res, da v kapitalizmu obstaja vsaj iluzija svobode. :D

BigWhale ::

> pa raje preberem playboy je več zanimivega kot v
> mladini,

Tee hee hee... Tole je pa za v funny links... Zanimivost je precej subjektivna zadeva... Jaz Mladine sicer ne berem, playboya pa se kar kupim vsake toliko cajta, pa si ne bi upal rect, da zato, ker je playboy bolj zanimiv...

Pulp fiction... Mozgani na off in branje playboja na sekretu ali pa zvecer za uspavanko..
Tko je to ja... :)

Ziga Dolhar ::

Avenger, imaš prav! - upam pa, da nisi ti zgrešil tele vrstice:

> (Tole ni usmerjeno proti konkretnemu primeru, ampak bolj "vsesplošen rant":)


Vseeno pa, ne glede na to, kakšen strošek predstavlja prodaja revija, je še vedno dobra volja prodajalca, da jo postavi na ogled. 800 sit ali 0 sit tu ne pomeni razlike.

:)
https://dolhar.si/

Avenger ::

Zanimiva mnenja, ni kaj.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Ales ::

A ni tale razprava nekoliko preuranjena? Prej bi morali ugotovit, zakaj se v tej mercatorjevi trgovini Mladina ne prodaja več in kdo je za to odgovoren. Odgovor prodajalke je namreč res čuden... Je v drugih mercatorjevih trgovinah Mladina tudi izginila? Bom malo bolj pozoren ob naslednjem obisku...

IMHO, na vodenje tako velike organizacije ne bi smele vplivati osebne zamere vodstvenih kadrov, sploh pa ne v škodo kupcev. Na lastnikih je, da korigirajo netržno vedenje uprave, kadar do njega pride.

hruske ::

Ales, ubistvu je na kupcih, ker bo lastnik ukrepal samo ce se mu bo kdo pritozil....

whatson ::

Mladina je Kučanov neokomunistični podaljšek. Opažam, da so ljudje začeli počasi doumet tole.


Ganjalfar:

ne mors rect, da so SN zanic casopis.


Da se rečt ;).
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Ales ::

Ja, bo držalo, da je bolj na kupcih... Je pa Mercator delniška družba, tako da je veliko lastnikov najbrž tudi kupcev. Ne vem sicer, kakšna točno je lastniška struktura v tem trenutku... koliko je velikih delničarjev in koliko malih. Bo pa sigurno afera, če je spor res prišel tako daleč in potem bomo videli, kako se bodo vsi skupaj odzvali...

Je pa Jankovič zelo dober kolega s Kučanom :\

LuiIII ::

Mercator in podobne t.i. velike trgovine oz. trgovske družbe težijo k temu, da s čim manjšim številom ponujenih različnih izdelkov še vedno zagotavljajo "pestro ponudbo". Najraje pa bi prodajali samo zobno pasto Mercator, kruh Mercator, mlako Mercator, plastične krožnike Mercator, meso Mercator, damske vložke Mercator,... Gotovo je, da imajo z omenjenimi izdelki največ dobička. Jup tudi to je del globalizacije.

BigWhale ::

> Je pa Jankovič zelo dober kolega s Kučanom

Sam da ni z drnovskom! Koochan je ze v penziji :P

poweroff ::

V kapitalizmu je važen dobiček. Če so nehali prodajati iz političnih razlogov, to ni dovolj - morajo imeti še kakšno drugo korist.

Je pa zanimiva whatsonova ugotovitev, da je Mladina v bistvu Kučanova... glede na to, da sta Kučan in Jankovič prijatelja, me zanima zakaj bi jo res nehali prodajati. Aja, tukaj nastopi teorija zarote, ki pravi, da je to samo navidezno, zato, da bi izgledalo a) kot da sta Jankovič in Kučan skregana in/ali b) da Mladina ni Kučanova.
Sledi seveda še vključitev Vesoljcev in Skrite Vlade, pa smo vse razložili. Preprosto, ne?

Thomas ::

Nekaj preprostejših razlag je.

- Kučan in Jankovič nista več taka prijatelja. Pač medsebojne težave.

- Kučanu se je zamerila Mladina

- Mercator ni delal po navodilu Jankoviča, pač pa nekoga drugega

- Testirajo izločanje kakšnega druge časopisa

To so preprostejše in bolj verjetne teorije, kot Matthaijevi alieni.

Radikalizacija in osmešenje neke teorije potem tako popačene - NI obračun z originalno idejo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

JustVi ::

Verjetno je čist simpl.
niso se mogli zment o marži.

MadMicka ::

No Avenger, kaj je zdej? Še prodajajo Mladino tm al nič več?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Konec je z Janšo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8216536 (14628) Gandalfar
»

Brezplačnik Ekspres (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11213912 (11228) Libertarian

Zoran Janković - slovenski mesija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17718433 (12591) Gandalfar
»

Matej Lahovnik izstopil iz Zaresa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16625036 (20847) noraguta

Več podobnih tem