» »

Poštni odjemalci

Poštni odjemalci

megy ::

Mislim, da del sem pogruntal. Pretvoril sem maile in jih shranil v eno mapo... Ampak, kako sedaj uvoziti v Thunderbird?

DonPierre ::

@highlag Potegneš slovar iz moziline strani (https://addons.mozilla.org/en-US/thunde..., ga odpreš v programu za odpiranje kompresiranih knjižnic (recimo jaz sem uporabil 7zip), potem pa v programu za urejanje besedila (notepad) odpreš datoteko install.rdf in spremeniš vrednosti maxversion na 3.1 (mislim, da se pojavlja ta postavka trikrat), shraniš, uvoziš.

megy ::

Pierre, link ne dela....

xyd1 ::

Ahh problem je zbrisat zaklepaj wtf

https://addons.mozilla.org/en-US/thunde...

megy ::

xyd1, hvala... Ma ja nisem glih nek expert za računalništvo.... zato pa ste vi tukaj,,,, Hvala obema. Pa brez zamere.

inbox ::

V Thunderbirdu imam dva računa, od gmaila in še enega. Pošto mi normalno sprejema vsakega v svojega, za pošiljat pa imam problem pri drugem, ker mi noče pošiljat. Vedno se mi poveže preko gmail smtp. Kako si to spremenim?
Hvala

Gandalfar ::

Nastavi za drug account drug SMTP v account settings

inbox ::

Zrihtano, hvala.

mikko ::

Ali obstaja za Outlook kakšen Gmail connector, tako kot obstaja za Hotmail?

Lp, M.

Bezukhoff ::

Počasi bom migriral na Win 7 OS, in kolikor vem, nima več implementiranega Outlook Express-a

Ker OE uporabljam že veliko let, je pač sancta simplicitas, me zanima, če je že kdo prenesel izvorne datoteke programa iz XP-jev v Win7, vključno z celotnimi mapami z mejli, in da je stvar potem v končni fazi tudi delovala?

Trenutno ne razmišljam o neki alternativi OE-ju, ker mi je pač the best simpl and functional odjemalec, in me pravzaprav zanima, če bo program po kopiranju v novejši OS deloval?

P.S.: Trenutno tudi nimam na voljo kompa z Win7, da bi probal to teorijo. Torej, jo je že kdo?

noraguta ::

Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

kniser ::

Danes smo brez problemov prenesli iz OE 6.0 (XP) v Windows pošto (win 7) vse maile in kontakte po opisanem postopku na uradni strani.
LP, T
www.kniser.si
Tomaž

koblar ::

A kdo ve, zakaj mi Thunderbird noče prejemati pošte, pošilja pa jo.
Sem pri Telemachu. Ne morem naštimati serverja pop3...???

simon20 ::

Jst mam tudi eno vprašanje. Kdo mogoče ve, kako Thunderbird pripraviti do tega, da pravilno prikazuje HTML maile??
Pogled imam nastavljen kot izvorni html, vendar mi nekatere slike v htmlju kaže, druge pa ne, mislim, da sem pogruntal, da tiste slike, za katerimi je neka povezava, kaže, druge pa ne kaže, oz. je namesto njih bel pravokotnik, in pa neki znak v zgornjem levem kotu...kolikor sem prebral na Mozillinem forumu naj bi bil to nek bug v Thunderbirdu, pa me zanima če ga je komu ratalo odpravit.. :)

globoko grlo ::

mogoče ne paše ravno v to temo, pa vseeno

kako v gmailu pošljem recimo ene 300 mailov in niso tretirani kot spam?

COM2 ::

pozdravljeni
imam eno vprašanje
če kdo pozna in ve kje lahko najdem program za gamil da ko dobim novo sporočilo v gmailo se mi to pokaže v ikoni na namizju računalnika?
če mi lahko pošljete likn

hvala

lp

AmokRun ::

COM2 ::

Hvala

Mr.B ::

Kateri od teh odjemalcev, mi bo omogočil, da na Windows Pc-ju uporbljam m.google.com ter MS Exchange hkrati. Recimo tako kot lahko to naredim na Ipadu.
IMAP me ne zanima. Rabim imeti sinhronizirane kontakte med obema platfomama.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Bias ::

Pozdravljeni,

kako nastavim gmail, kot privzeti poštni odjemalec na windows 7, oz. drugače:
- na določenih straneh imajo kontakt, ko ga klikneš me v službi vrže v Outlook in pač pošljem sporočilo, doma nimam outlooka in ko bi rad izvedel enako.mi izpiše: "da nimam nastavljen privzet p.odjemalec" Kje to nastavim?

Thanks za pomoč :)

axee ::

Kateri brskalnik uporabljaš? V primeru Chrome ali Firefoxa: oba imata kar nekaj razširitev (primer). Tega tudi sam uporabljam in deluje super. Vsekakor priporočam FF ali pa še bolje Chrome. Če si na drugem browserju, če se prav spomnim: zlovdaj si uraden google-ov gmail notifier, ki sem skoraj 100% da omogoča gmail kot default poštni odjemalec (pač mala ikonica v tray-u, opozarja na nove emaile).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

egamad ::

Pozdrav,

mene zanima, če ima še kdo drug težave s filtriranjem Facebook sporočil v Thunderbirdu?

Filter imam nastavljen tako, da bi mi naj vse FB notifikacijske emaile prestavilo v poseben folder, a se to ne zgodi. Vsi ostali filtri (npr. youtube, forumi, ...) mi filtrirajo brez problema, edino FB mi vztrajno ostaja v privzetem inbox folderju. Poskusil sem že z več nastavivami, vedno isto. Trenutno imam filter nastavljen tako, da bi naj filtriral vsa sporočila, ki se končajo na @reply.facebook.com, kar je skupno vsem FB sporočilom - brez uspeha.

Prosim za pomoč, ne vem, ali FB namerno preprečuje tovrstno filtriranje, ali pa sem jaz kaj zašuštral. Prilagam screenie filtra.

Hvala in lp,
egamad

 filter

filter

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: egamad ()

house ::

Zdravo!

Ali lahko v MS Outlook nastavim, da prejmem iz gmaila samo maile od npr. 5.5.2011 naprej - da ne pošilja vsega npr. od leta 2009 dalje?

Hvala.

CaqKa ::

če se ne motim v gmailu v nastavitvah nastaviš od kdaj naprej naj pošilja sporočila.
samo zdaj nevem al je to za pop3 ali je za imap. čekiram...
...
...
za pop3 lahko nastaviš: "Enable POP for mail that arrives from now on"
nima pa da bi nastavil od nekega datuma dalje ki ga sam določiš. čeprav se mi zdi da je ta funkcionalnost včasih bila :>

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Imam resen problem s thunderbirdom. Po štirinajstih dnevih nedejavnosti (dopust)sem "dolpotegnil" pošto. Najprej je zajamral da ne more naložiti vseh e-mailov, ker da je premalo prostora in naj počistim inbox. To sem tudi naredil, nakar je e-maile naložil, samo so še vedno bile težave. Ko sem kliknil na e-mail, nisem videl njegove vsebine. Nato sem na inbox kliknil z desno miškino tipko in iz menuja izbral "lastnosti" ter nato "popravi mapo". In nato se je zgodlilo - požrlo mi je vse e-maile (obdobje cca 2 let!) razen štirih!. Zanimivo je to, da imam v inboxu mape, katerih vsebina je ostala nedotaknjena. Ali obstaja kakšna možnost, povrnit izgubljene e-maile?

LP

Jože

enadvatri ::

Sam imam izkušnje z uporabo Thunderbirda v velikem okolju (več tisoč delovnih postajah) in močno odsvetujem uporabo.

Ena resnejših težav je bila kvarjenje indeksnih datotek, ko so bili windowsovi profili z uporabniškimi datotekami vred v gostovanju (t. i. roamingu). Že male neodzivnosti na mreži so jo pokvarile.

Teh težav ni bilo pri konkurenci (Outlook, LotusNotes, OperaMail ...)!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enadvatri ()

zhigatsey ::

Samo da povem da sem zelo zadovoljen z offlineimap/dovecot/gnus (Gmail) in šiba ko strela mcqueen:)

Lp

MTB ::

To vprašanje sem sicer že postavil na forumu pod samostojno temo, pa ko ravno govorite o poštnih odjemalcih, bom prosil za pomoč še tu.
Iščem programček, ki bi me obveščal o novih emailih na exchange strežniku, ne da bi imel prižgan outlook. Ve kdo za kaj uporabnega?

mirch ::

Outlook 2010 vs. Thunderbird 13 ... katerega ubrati? Prosim za vaše mnenje?

Ali še je boljša kakšna druga alternativa? :)

urosz ::

Thunderbird bo čist ok ;)

opeter ::

Še en glas za modro ptico.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mirch ::

kako pa je z koledarjem pri thunderbirdu?:)

enadvatri ::

Svoj glas oddam definitivno za Outlook 2010, ker je veliko robustnejši (ni občutljiv okoli podatkovne datoteke, s TB so znane številne težave) in ima boljši koledar. Če sem iskren, kar cel GUI je veliko všečnejši (to je precej subjektivno, priznam).

mirch ::

Potrebujem še več glasov:) Da se odločim

fosil ::

Thunderbird.
Za koledar in taske imaš plugin lightning, koledar lahko tudi sinhroniziraš z gmailom.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

enadvatri ::

mirch je izjavil:

Potrebujem še več glasov:) Da se odločim


Jaz še enkrat glasujem za Outlook, ker smo imeli Thunderbirda v okolju z več 1.000 uporabniki in se je neprestano sesuval oz. se še vedno. Poleg tega ima izjemno rahitično brisanje el. pošte, saj, če ne stiskaš map, dejansko el. pošta ne izgine iz podatokovne datoteke. Če se sesuje več GB podatkovna datoteka, pa je reindeksiranje dolgotrajno in sitno. Res je, da so bile podatkovne datoteke na nekih omrežnih virih, ki so imeli precej rahitično omreženje, a Outlook se je obnesel brez sitnosti!

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Glasuješ lahko samo enkrat ;)
Sicer pa on verjetno rabi zase, lokalno, ne za več tisoč uporabnikov.
Tako je!

enadvatri ::

fosil je izjavil:

Glasuješ lahko samo enkrat ;)
Sicer pa on verjetno rabi zase, lokalno, ne za več tisoč uporabnikov.


Sej je fail za lokalno rabo tudi to, da če ne stiskaš map iz podatkovne datoteke izbrisana el. pošta ne izgine.

Zgodovina sprememb…

mirch ::

Hvala vsem za odgovore. Imam pa še podvprašanje .. namreč uporabljam Androidni telefon, in če si vpisujem kolendarske dogodke, se le ti bi morali sihronizirati s kolendarjem telefona ali je bolje če se sihronizirajo s google calendar?

Lahko uporabljam kolendar od googla? Ter mail od podjetja? Ali je to grupirano, če je mail od podjetja je tudi kolendar sihroniziran na ta mail naslov?:)

Oziroma kakšen način sihronizacije bi bil najboljši? Namreč ljubo bi mi bilo če bi se le ta sihroniziral s google calendar, da je le to vse na enem mestu, ter tako se dalje sihronizira s telefonom :)

Se opravičujem če sem zakompliciral :)

enadvatri ::

Še en razlog več, zakaj se NE odločiti za Thunderbird: Mozilla ustavlja razvoj le-tega! Link na novico.

fosil ::

Da Thunderbird se lahko sinhronizira tudi z google koledarjem.
To je res žalostno da ustavljajo razvoj, upam sicer da bo zadevo prevzela skupnost.
Tako je!

mat xxl ::

Sam povem še ostalim uporabnikom Windows live 2011 odjemalca mi je čudno prikazovalo terminsko maile in ni bilo popravka, če se vam to dogaja poiščite na USA straneh ANG verzijo, nadgradite na njo, ker slovenske tako nove še ni, potem pa samo v jezikih spremenite nazaj na SLO in dela vse BP !

Sandi1987 ::

Danes sem namestil Microsoft Outlook 2010. Super program. Prej sem imel Mozilla Thunderbird.

Ali lahko nastavim, da avtomatsko prejme pošto?

Zgodovina sprememb…

opeter ::

A to maš s partisa?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

knesz ::

opeter je izjavil:

A to maš s partisa?

Če so pa druge trgovine ob nedeljah zaprte.

Sandi1987 ::

Zanima me, če Microsoft Outlook podpira avtomatsko prejemanje pošte tako, kot drugi programi?

EDIT:

http://superuser.com/questions/310082/h...

Send/Receive>Send/Receive Groups>Disable Scheduled Send/Receive

Zgodovina sprememb…

Matija82 ::

http://mikeconley.ca/blog/2012/07/06/no...

Če ima kdo namen "prebegnit".

medenko ::

kako naj enostavneje prenesti vsa sporočila, račune itd iz 2003 na 2010? xp pc na win 7 pc? hvala.

knesz ::

medenko je izjavil:

kako naj enostavneje prenesti vsa sporočila, račune itd iz 2003 na 2010? xp pc na win 7 pc? hvala.

Izvoz/uvoz .pst

kabana ::

SquirrelMail je ql


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namensko orodje za e-pošto?

Oddelek: Omrežja in internet
292827 (851) Invictus
»

Gmail za 15. rojstni dan dobiva štoparico (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5017455 (13843) MrStein
»

Izšel Thunderbird 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
699795 (7220) [BISI]
»

Kateri program za pobiranje E-mailov

Oddelek: Programska oprema
152789 (2287) opeter
»

Mozilla Thunderbird 1.5

Oddelek: Novice / Brskalniki
466787 (5027) krho

Več podobnih tem