» »

Poštni odjemalci

Poštni odjemalci

««
8 / 8
»
»»

chiuaua0 ::

Thunderbird še vedno.

Jst ::

Nisem hotel odpreti nove teme, zato pišem tu.

Nov prenosnik, hiter mobilni Intel cpu 2/4 ~3.6, 8 GB, SSD,... all the good stuff. Na prejšnjem je bil Win7, tudi high end 2 leti nazaj (i3, 4GB (pol manj), manjši SSD)...

Prejšnji Office verzija 2013. Veliko pošte (8GB, 28.000+ mailov), ampak se Outlook odpre v sekundi.

Na novem prenosniku Win10 in Office 2019 (kupljeno, aktivirano, up to date). Prenesel in uvozil pošto iz Outlooka 2013. Nastavitve enake. Word ali Excel se odpreta še preden spustiš knof iz miške. A Outlook 2019 pa ene 5 sekund nič, potem Welcome Okno za še ene 5 sekund, in šele potem se končno odpre. Default program za skeniranje ima manj možnosti (za hitro delo) v Win10 kot v Win7. NASP (lighweight Not Another Scanner Program) tudi rabi več časa, da se "poveže" z skenerjem. Ene par strai je hitreje slikati z telefonom, ko pa imaš 10 ali 20 listov v podajalniku, je Win7 to shendlal bolje.

How the fuck večino programja postaja vedno slabši? Jaz hitreje delam z LibreOffice, kot pa z "Ribbon" interface. Hitreje recimo z keyboard shortcuts ali "export to pdf", ko se gre za več dokumentov, ki se ne razlikujejo veliko. Ali pa je*eni NLB Proklik. Z vsako verzijo se odpira počasneje in najnovejša verzija je rekorder v počasnosti. Ne predstavljam si več sveta, kjer ni SSDja. Oba prenosnika sta bila ob nakupu malo pod 2K EUR.

Neverjetno. Ima kdo kakšen trik, kako Outlook 2019 "popraviti"/"pripraviti", da se zažene, kot se spodobi?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

zmaugy ::

Outlook 2019 tudi meni dela totalno posrano: počasi, nepredvidljivo etc. Kot bi ga sprogramirali eni bebci. Nov računalnik za več kot 2 kEUR.
Pred tem sem imel verzijo 2010 in je na veliko starejšem računalniku letel kot raketa.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Han ::

Jst ::

Han: Hvala! Mogoče bo komu pomagalo, ampak jaz sem večino teh stvari tako-ali-tako naredil.

Non-PC narrative: odkar imajo v (velikih) "dev studijih" "diversity hires quotas", gre vse samo dol. Prenosnik, ki stane 2k EUR, in je od 2 leti starejšega 2K ene 20% hitrejši, ima 2x več rama, hitrejši SSD,.. All the good stuff... Ampak nov 2K prenosnik, opremljen z najnovejšimi verzijami programov,.. dela vse skupaj počasneje. (Ajde, Windows se naloži v dvehg sekundah, to je edini plus.) Namesto, da bi se prilagodili, in uporabljali več threadov, mogoče uporabili celo OpenCL za primerne taske... Ne! Zje*ali bomo vse! Od Mobilnih aplikacij, kar mi je na Nexusu delalo pa let nazaj, se sedaj komaj muči, da dela, do Win7->Win10 programov. Itak, da ti ponudijo 2 uri več baterije, če pa rabi toliko več, da karkoli naredi.

Edini primer, ki dela bolje z novejšo verzijo je Wolfram Mathematica.

Default win10 programi so crap proti default w7. Manj možnosti, UI je za "prste", za kazen pa še delajo počasneje.


---

Ali obstaja možnost, da inštaliram Outlook 2013 na Office 2019?

(Problem je tako tečen, da zgubiš vsaj pol ure na dan, če moraš poslati dosti mailov, po možnosti zraven kakšen slemoram dokument,... in tako mine vsaj minuta+++ v novem Outlooku.. Prej si parkrat kliknil in mail je bil poslan. Sedaj greš pa lahko na sekret vmes.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

WhiteAngel ::

Jst je izjavil:

How the fuck večino programja postaja vedno slabši? Jaz hitreje delam z LibreOffice, kot pa z "Ribbon" interface. Hitreje recimo z keyboard shortcuts ali "export to pdf", ko se gre za več dokumentov, ki se ne razlikujejo veliko. Ali pa je*eni NLB Proklik. Z vsako verzijo se odpira počasneje in najnovejša verzija je rekorder v počasnosti. Ne predstavljam si več sveta, kjer ni SSDja. Oba prenosnika sta bila ob nakupu malo pod 2K EUR.


Hja, fantje. Temu se reče napredek. Zato jaz (fosil) še vedno ostajam na Thunderbird in KDE-ju. Lahko le molimo bogovom zdrave pameti, da ne bo kakšen ribbon vmesnik zašel v LibreOffice, kakšen newbie javascript framework v operacijske sisteme in kakšen dizajnerski "lepi" vmesnik z veliko praznega prostora v Thunderbird.

Han ::

Meni se zdi "goli" Outlook 2019 še kar odziven (testirano na i5 9600K, 16GB, 1TB NVMe, Win10_1903, M$ Defender).

Se pa strinjam, da so nekatere nove verzije programov precej "zasrali". En tak primer je tudi Adobe Audition. Zadnja res dobra verzija je bila 3.0 za WinXP, ki s patchem 3.0.1 lepo deluje še v Visti in Win7. Popolnoma predelan Audition 4 je bil čista katastrofa (beri: neuporaben). Trenutno je aktualna že verzija 12, ki je opazno hitrejša, a še vedno ne delujejo osnovne funkcije označevanja segmentov na takšen način kot bi morale. Celo osnovno predvajanje posnetka ne deluje brez preskakovanja za par desetink in škripanja v zvočnikih...

Matko ::

Thunderbird še vedno nima opcije "block", nekaj kar je imel Outlook Express že desetletje nazaj :(
Začuda tu ni kakšnega dodatka na to temo.

Obvoz poznam, ampak to ni to, ker moraš narediti za vsak račun posebaj in pri sestavljanju sporočil ti predlaga tudi naslove iz spama.
Thunderbird does not have an option for blocking email messages from specific people or domains. However, you can use message filters to automatically dispose of unwanted messages.

Message filters operate on a per-account basis, so when you set up the filter you must configure it to act on the correct account. The easiest way to do this is:

https://support.mozilla.org/en-US/kb/bl...

Hermit Bob ::

Mutt :)

opeter ::

WhiteAngel je izjavil:

Lahko le molimo bogovom zdrave pameti, da ne bo kakšen ribbon vmesnik zašel v LibreOffice, kakšen newbie javascript framework v operacijske sisteme in kakšen dizajnerski "lepi" vmesnik z veliko praznega prostora v Thunderbird.


Saj "ribbon" vmesnik imaš tudi v LO že od verzije 6.2 naprej. Je pa na srečo opcija.
https://www.ghacks.net/2019/02/10/libre...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Jst ::

Kaj lahko v Thunderbird uvoziš maile iz Office Outlooka 2013?

V mislih imam, da bi pobrisal vse iz outlooka 2019 (kar bo malo tečno, zaradi dva tedna novih mailov), pobrisal data file, repair (ali kako se imenuje zunanji program, ki je v root Outlooka),...

Stari maili bi bili v Thunderbirdu (ali bilokakšnemu drugemu programu, ki podpira uvoz), na novo postavljen Outlook pa upam, da ne bo delal težav.

Je možno kaj opisanega, ker je stanje neznosno? Sedaj se včasih niti ne zažene, razen po resetu.

I fsking hate Office, ampak kaj, ko ti država podturi recimo excel fajle za izpolnit ali kaj drugega, ki je možno samo z Office-om.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Han ::

Shraniš in odstraniš obstoječ PST, popraviš ali reinštaliraš Outlook oziroma Office, posodobiš Office na zadnji build, uvoziš maile v nov PST.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Han ::

Ker so pri Outlooku 2016 in 2019 skrajno poenostavili kreiranje novega e-poštnega računa, je dobro zadevo preverit oziroma že v štartu nastavit prek Mail (Microsoft Outlook) konzole v Nadzorni plošči, kjer imaš na voljo celoten nabor opcij.

Jst ::

Meni se zdi, da Outlook 2019 po defaultu ne uporablja .pst. Vsaj pri meni, ko sem uvozil datoteko iz starega, ki je bila .pst, sem staro odstranil (imel na ključku in ključek odstranil) in na novem prenosniku se - vsaj tako se mi zdi - ni pojavila nobena nova .pst datoteka. Bom preveril, ko bom v pisarni... (Aja, pa ne uporabljam Cloud verzije, da ne bo pomote - če bi, bi takšne težave še razumel.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

mat xxl ::

Pozna kdo za Outlook 2019, ker imamo poštni strežnik za podjetje na T-2 ju, kako bi nastavil sinhronizacijo med laptopom in službenim računalnikom.

Lahko pustim pošto na serverju, vendar se bo po nekaj časa vse zabasalo, je kaka možnost nastaviti, da je pošta samo 7 ali 10 dni še na strežniku, potem se pa izbriše ? Ali je kaka druga ideja ........

Han ::

POP3 še vedno uporablja PST.

Outlook ima že od nekdaj opcijo, da na POP3 pusti pošto na strežniku še X dni od prenosa. Datoteka -> Nstavitve računa -> E-pošta -> Spremeni -> Pusti kopijo sporočil v strežniku...

Jst ::

Office 2019 ne uporablja .pst. Jaz nimam nobene.

Kako izvoziti emaile in uvoziti maile?

V Outlooku 2019 imam možnost samo "export to pst."

Kateri program je najenostavnejši za uvoz in bi ga imel gor samo zaradi teh starih mailov. Da kdaj pa kdaj pogledam star mail?

Vse kar sem našel, so plačljivi programi. Sigurno obstaja kakšna brezplačna opcija za tako enostavno opravilo?

plz help!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jukoz ::

Imaš OST datoteke namesto PST?

Če ja, potem imate IMAP na strežniku in se lahko s poljubnim klientom prijaviš gor in potegneš maile dol.

Outlook je en šit od email odjemalca, ker vse maile stlači v en sam fajl (ost, pst). Pri veliki količini mailov se ta fajl ali odpira 100 let ali pa pride do okvare. Potem si pa ali brez mailov (najslabši primer) ali pa jih na novo nalagaš iz strežnika. Tisti program za popravilo podatkovne datoteke običajno sicer deluje, ampak samo do naslednjega zagona Outlooka =)

Han ::

Malo preveč si postal alergičen na Outlook... ;)

https://support.office.com/en-us/articl...

Stare maile izvoziš v PST, ki ga odpreš le po potrebi...

Jst ::

Hotel sem resetirati Outlook 2019 na default, takšen, kot pride iz prve inštalacije. Oh my!!! Prek novega interface-a ne moreš. Prek starega, ker je gor slovenski paket win10, določenih stvari nisem našel. Druge stvari so javljale napake. Nikakor, dve uri šlo v nič.

Potem sem pa začel razmišljati kot heker/programer.

Začel sem gledati, do česa dostopa outlook, ko ga zaženeš. Ko sem imel spisek registry kljčev in datotek, sem določene stvari spremenil, pobrisal, ustvaril v dokumentih direktorij "outlook files" in tam dal 8+GB datoteko .pst iz starega offica. Reset, da so se servisi in background aplikacije na novo zagnale.

Ta-da. Sedaj se Outlook 2019 zažene v sekundi. Nisem nič uvažal, ker naredi samo nerešjlivo zmedo, če gre kaj narobe. Notri so vsi stari maili, adresar,..

MS je z novim interfaceom naredil še večjo zmedo v Win10, kjer imaš Setinngs in Control Panel, kot v novem Office. Nekje so ene nastavitve, nekje druge. V Office 2019 ni nekih stvari, ki so v starem. Vsaj jaz nisem našel nekaj command line toolsov, ki so jih premaknili v nov interface, ki pa ne delajo, samo javijo napako. Včasih si imel /ignore, če je od 10ih svari ena zaje*avala, sedaj se vse sesuje in javi neko splošno napako, ki ti da link do splošne pomoči na MS strani, ki ti nič ne pomaga.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BRBR ::

Thunderbird 91.2.0 (64-bit)
simptom - click na inbok, progress ikonca visi v nedogled, mailov s serverja ne potegne - nikoli.
zdravilo: desni klik na folder inbox, properties, repair folder in kao vsi maili v inboxu zginejo, klik na get messages in komplet vse potegne z maili serverja

Prvič vidim da je kaj treba popravljat. Random find, da knof za popravilo obstaja.

Vzroki za tole ?

Edit: do 3 dni nazaj je delalo ok, pol pa ni več vlekel mailov.Restart compa in take fore kajpak ni pomagalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

OldSkul ::

Verjetno je kriv Thunderbird. V zadnjem času ga pospešeno posodabljajo in izdajajo tudi verzije, ki jih mogoče še ne bi smeli izdati.
Jaz zato na svojem primarnem računalniku še vedno uporabljam staro verzijo v68, kjer je tudi največja podpora za vtičnike in deluje stabilno in nasplošno sem zelo zadovoljen. Obenem čakam, da TB stabilizirajo, ker se mi zdi da preveč hitijo z spremembami in se prehitevajo.

-JM- ::

Me zanima kako v Tunderbirdu narediti, da ti pošto sortira po datumu prejetja in istočasno, da so pošte z isto Zadevo skupaj. Live mail je imel to možnost, če si šel v Pogled ---> Pogovori ---> Na.

nekineki592 ::

V službi uporabljam Microsoft Outlook in imam težave z prikazom obvestil o sporočilih v mapah v mobilni aplikaciji. Deluje samo za mapo Prejeto.
Moti me, ker ne dobim obvestila o prejetem emailu v kateri od map, ampak moram to mapo odpreti in jo osvežiti. Nastavitve sem sicer uredil tako, kot kaže spodnja slika. Dodatne možnosti tu so bile:
- Vsa pošta
- Samo mapa "Prejeto" v fokusu ... ta je bila privzeta
- Priljubljeni ljudje



nastavitve

Aplikacijo sem ravnokar posodobil (ver. 4.2322.3 z dne 19.06.2023). Uporabljam Android.

Kaj lahko še storim?

Zgodovina sprememb…

hariscorale ::

Thunderbird še vedno.

Matko ::

hariscorale je izjavil:

Thunderbird še vedno.

Je že osvojil "block" funkcijo?

Prejšnje tisočletje si v Outlook Express (winXP) zgolj kliknil, blokiraj enaslov in je bilo rešeno.
Za vse račune ipd...
««
8 / 8
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namensko orodje za e-pošto?

Oddelek: Omrežja in internet
292786 (810) Invictus
»

Gmail za 15. rojstni dan dobiva štoparico (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5017006 (13394) MrStein
»

Izšel Thunderbird 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
699752 (7177) [BISI]
»

Kateri program za pobiranje E-mailov

Oddelek: Programska oprema
152776 (2274) opeter
»

Mozilla Thunderbird 1.5

Oddelek: Novice / Brskalniki
466776 (5016) krho

Več podobnih tem