» »

Woofer

Woofer

alien-w ::

Danes sem odprl svoj woofer, da sem mal pogledu kaj je notr, pa da bom zamenjal LED diodico. Odprem škatlo, dvignem pokrov, notr pa ena HUGE hladilna rebra. Ta rebra so pripeta na en tak čist minimini element (Vid se celo malo termalne paste). Zdej me pa zanima, kaj ta element je, in zakaj za hudiča se tolk greje (ko sem zadevo prižgal se je v parih sekundah res fejst segrelo vse skupaj).
Aja, pa še neki me zanima, kolikšna je napetost na komponentah zvočniških običajno. Pri meni se mi zdi da je 16V, bom pa še jutri z voltmetrom preveru.

Mate ::

Tist elementek je verjetno kasen tranzistor al pa FET. Napetost je pa za ledico skor ziher 5v oziroma manj

Kaiser ::

Ce ni tisto kar hladilnik na komplet cipu fersterkerja. Ker zdaj v budget komponentah noben ne komplicira vec s posameznimi ojac. stopnjami, temvec za te stvari obstajajo ze kar kompletni cipi. Samo priklopis napetost, audio in, ter zvocnike, pa mas instant ojacevalc. Morda pase kam se kaksen kondenzator ali potenciometer in to je to. Zadnjic sem odpiral en Sonyjev stolp (kr tak hud cca 150 jurjev) pa sem notr videl samo en cip od ojacevalca, fejs prsravfan na eno hladilno rebro na katero je se dodatno pihal en tak mini ventilator...
Napetos kje si ti mislil? A na izhodih za zvocnike?

alien-w ::

ne, mislu sem na napetost za LED diodo.
Drgac je pa precej stvari gor... ni nic praznega (veliko uporov, kondenzatorjev,...)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Yamaha MSR100 aktivni zvočnik - vklapljanje zaščite

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5685 (563) A. Smith
»

kako narediti ojačevalec (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
22928607 (11600) N4m31355
»

Ojačevalec

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
202627 (2386) stromar
»

Kondenzatorji na 8RDA+ nekam cudno izboceni?!????

Oddelek: Pomoč in nasveti
101615 (1376) PhotoBlaz
»

kaj hladit v napajalniku ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
13973 (767) Hrček

Več podobnih tem