» »

GRAFIČNA KARTICA

GRAFIČNA KARTICA

Dalmatinc ::

No pa odprimo eno debato na to temo.

Tukaj se lahko izpljuvate kaj menito o Kyru 2, MX, Raedonu, GTS-ju



Fora tega posta je da se bodo vsi želnji nakupa grafe lažje odločili.....



Prosim argumentirane odogovre In ne natolcevanja "KYRO suuxxxxx" and "Geforce roxxx" (obratno tudi ne)



Kaj se splača kupit danes in kaj bo v prihonosti?

Bo T&L res zavladal svetu ?

MX, je zastarel, rajši počakajmo na kyra ali obratno ?

Prodaj babico in nabavi ULTRO>:D *tega nisem milil resno





Za takšna in drugačna vprašanja je namenjen ta post.



Namen je tudi da postavite svoja vprašanja prizani znanstveniki "slo-techerji" pa bomo odgovorili in imenjali sporočila







Uvod je bil kar obsežen ?:D

Mr.B ::

Ko bom testeral Kyro 2 , bom rekel zadno besedo .
Žal pa se morate zavedati da bolša GK , prekaša še tako hitre procesorje.

Tako se pri višjih resolucijah za +400MHz navitem procesorju pozna za par FPS jev.
Zato šparajte za boljšo grafiko , z več rama , itd . Pa bo rezultat bistveno boljši .
Me pa zabima recimo ,rezultat kakšne GeForske 2 , pri recimu Serius samu recimo pri resoluciji 1024x724 ,32bit barvah pri navitem procesorju , ali se je splačalo investerati toliko za deset fps , ali bi raje dal tisti denar za vodno hlajenje , ter petlyerja v hitrejšo grafiko , ki ti da v osnovi po 20+ fps , pri nenavitem procesorju ??????? :(
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

OZZY ::

T&L zgleda ,da bo res nuja v svetu grafičnih kartic in igrah. Ker kyro tega nima je hendikepiran za kar nekaj hitrosti. Sicer pa ima naprednejši čip. Ko pride ven novi kyro3 (in če bo imel še t&l bo verjetno zelo dober nakup. do takrat pa je mx. Radeon in pa gts sta pa trenutno predraga za navadne uporabnike (vsaj tisti z 64 mb ddr pomnilnikom).
Go with the flow.

Dalmatinc ::

Se pravi da tu ostaje vprašanje MX oz. Kyro.

Zanimivo je da Giants letijo na Kyru v 1600 * 1200 brez problema; pa baje hudo podpirajo T&L

Tu se poraja vprašanje; je MX res boljši za prihodnost !

Uranda izjava večine testov: Kyro 2 je med MX-om in GTS-jem po hitrosti. Kaj pa prihodnost ?:D

Senitel ::

Giants so sicer res t&l lepo optimiziran špil. Vendar bi si avtorji še vedno lahko privoščili vsaj ene 5x toliko trikotnikov kot so jih (imajo jih tam ene 25-30k).
Kot sem pa že ene 100x reku, rabiš minimalno 100k trikotnikov, da se zadeva zares pozna. In taki špili bodo upam da kmalu...
Sicer pa dobite en ekskluzivni komentar Deana Sekulica (CroTeam)... Vendar se mi zdi, da mi je skliznil na počitnice, seprav bo ta komentar šele čez en teden... Damm...

abcde7 ::

Jest pravm če maš dnar si kup gts, če ga pa nimaš pa ostani na voodoo3, kot jest:D

Jst ::

robo: tako je!

Mate ::

Samo eno vprašanje Kyro pa Giantsi na 1600×1200 tekoce!?!?... Zdej mi pa kle neki ni jasno. Jest spilam Giantse v w2k pIII 800, 384MB rama, geforce 2 pro in mi pr 1024×768 zacne stvar stekat, ce je na zaslonu velik folka...

Dalmatinc ::

Dragec; poglej si Jokerja; in malo testov po netu.

Imaš najnovejše gonilnike ?



Senitel: Špili ki jih ti napoveduješ so nevem kje! Sem gledu mal prihodne špile. IN oprosti Senitel; zame si alfa in omega o grafikuljasti pameti. Samo resno nevem zaboga; kje so te špili !!

Aja; Senitel sej ti verjamem; samo TESTI govorijo drgač. Ali nisi rekel da je Mark 2001 realna slika. Zaboga kje je T&L razlika.




P.S. Jst tega nisem napisal zaradi tega, da bi se odločeval za svojo karto (pri mlacumu imam že rezerviranega in napol plačanega Kyra 2) amapk je ta topic namenjen vsem ki jih zanima kaj o grafah.

Senitel ::

Dalmatinka: Giants je špil, ki je optimiziran za hardware t&l (potem so še tukaj Americam McGee Alice, Project IGI,...). Black & White ima že tudi nekaj več trikotnikov (čaprev se mi zdi, da še zmeraj ne dovolj). Na izid pa čakajo: X-Isle (precej čez 100k trikotnikov) in podobno.

3D Mark 2001 je povsem realna slika. Vendar je 3D Mark 2001 sintetični program! Kar pomeni, da se v tistem score-u upoštevajo vsi uni FPS-ji, in en kup testov (fill-rate, dot 3,...), ki ne obremenjujeo t&l enote... V špilih je pa ponavadi vedno enako trikotnikov...

Kaj jaz morem, če špili zamujajo?? Ampak prišli bodo in če zamujajo briga me, samo podalšujejo življensko dobo vsem GeForce-om...

Dalmatinc ::

Oprostite; tole je za vse ki vas zanima mnenje lokalnega big kahune LUNI-ja:



Sva se menla po ircu in sem ga spraševal kaj bi on kupil, pa je rekel da Kyra 2, saj je boljši od MX-a. Res da ima Senitel prav ampak te igre bodo predvidoma prišle na trg čez olala časa, ko bo vzunaj že Geforce 4. Se pravi če gre Luni-ju za zaupat (seveda mu gre)....nabavite kyra





-----------------------------------------------------





moj pogled na Kyro VS Geforce; pa najtedet celovito TUKAJ







Luni upam da ne zameriš, amapk kot vidim ima veliko ljudekov v forumu probleme katero grafo kupiti. Pa sem im dal tvoje mnenje v MX VS Kyro 2:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Geforce 2 MX ali Kyro II?

Oddelek: Kaj kupiti
371710 (1311) Lyu
»

grafična kartica !

Oddelek: Zvok in slika
311943 (1502) ABX
»

T&L?

Oddelek: Novice / Nova vsebina
371968 (1968) Senitel
»

GEFORCE2 MX????

Oddelek: Zvok in slika
441934 (1283) YiMMi
»

Kyro 2 AND MX (kdo je boljši)

Oddelek: Kaj kupiti
361436 (1065) Paramedic

Več podobnih tem