» »

Win XP in paging file size ??

Win XP in paging file size ??

TiMe25 ::

Danes me je sosed poklical da imajo tezave z racunalom. No nakar ugotovim da je njegovim otrokom nekako uspelo zmesti winse pri tem fajlu za virtual memory. Ce grem v nadzorno pa pod sistem mi tam napise da je total paging file size 0MB. Probal sem it nastavit tudi custom file size pa se zmeraj ko winse reootamo enak problem. Al so file zbrisali al kaj ??!! Ma kdo kaksno idejo, ker se mi ne ljubi nanovo instalirat winsow?

LP, TiMe
TiMe it's always on my side !

Silvo ::

Živjo.Najprej probaj s čiščenjem diska.Kar se ne rabi odinstaliraj,defragmentiraj ter nastavi vse še enkrat.L.P.

neki123 ::

Ko nastaviš velikost "paging file" moraš še klikniti "set" da bodo nastavitve ostale in nato "ok".

TiMe25 ::

Bom poskusil še z defragmentiranjem in čiščenjem diska samo močno dvomim da bo pomagalo.BTW - tisto okrog setiranja za posamezno particijo pa je itak vsakemu ki zna brat jasno. Ampak racunalo po setiranju sicer zahteva rebootanje in ko se winsi spet nalozijo javi effor kao da je velikost te datoteke nastavljena prenizko. Če pa jo nastavim da naj dela brez te datoteke effora ne javi sam pol ostale stavri ki rabijo virtual memory ne delajo.

LP; Time
TiMe it's always on my side !

bmandelj ::

poglej security permissions za tist diks na katerem je page file

obvezno mora imeti system full rights na disku drugace ga sploh ne more ustvarit

LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bmandelj ()

iskra ::

No, da ne načenjam nove teme, bom kar tu zastavil svoje vprašanje: kolikšna je priporočena velikost paging filea in kateri programi nasrkajo, če izklopim paging file ter kako se to pozna na performansu?
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

cryptozaver ::

Nacelno 2X velikost RAM. PC zacne pisat po pag. ko mu sfali prostora v RAM. V linux svetu je pa page file: SWAP space.

zile ::

Nimam page filea sploh. Mam dost rama :D

iskra ::

OK konkretno imam 512MB RAM in page file mi navadno zavzame okrog 200MB na disku. Zdaj imam nastavljeno na 384MB - se mi splača še kaj zmanjšat?

~zile: Kako se obnese zadeva brez paging filea? Delajo kaki programi kake konflikte?
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

zile ::

Men dela k urca vse. Do sedaj še nism mel problemov.
Foldam (CPU 100%), p2p ponavad laufa, pečem obenem, kakšen virus al pa adaware scan poženem vsake tolko cajta, photoshop se je neki pritoževal kje mam pagefile, pa sem mu reku da ga nimam, etc..:D
Maš pa kakšen Giga premal rama.

cryptozaver ::

Ne mors manjsat ce ti pa vzame 200MB?! Lahko mas brez skrbi magar 3G samo ce mas dost velik disk. Al pa si dokup RAM. Upam da ti je jasna filozofija page fajla?

Ce ne mal preber tole

bobby ::

TiMe25: imel zelo podoben primer,... rešitev je pa zasila neverjetna. zagonska disketa win 98/me, boot iz diskete potem pa fdisk /mbr. probaj še to. vem da se sliši nelogično in neverjetno ampak probaj,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko placa za Visto?

Oddelek: Operacijski sistemi
131702 (1352) Pesimist
»

win 2000 virtual memory to low

Oddelek: Operacijski sistemi
101408 (1234) civava23
»

Kako razdeliti 250GB disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
515827 (4940) bajsibajsi
»

Paging file[XP] ali virual memory

Oddelek: Programska oprema
131276 (1139) SasoS
»

Pomen odstranjevalne datoteke - swap filea? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
556680 (5654) andrej

Več podobnih tem