» »

win 2000 virtual memory to low

win 2000 virtual memory to low

civava23 ::

V win 2000 sem prijavljen kot administrator, na C disku dovolj prostora, disk defragmenitiran
Virtual memory imam nastavljen intial size 512 Mb, Maximum na 1024 MB. Ob vsakem zagonu računalnika pa se mi Virtual memory Total paging file size for all drives resetira na 20 MB (imam samo c:) in javlja Virtual memory to low.

kako bi lahko rešil, da se mi Total paging file size ne bi stalno resetiral in da ne bi javljal Virtual memory to low.

ToniT ::

Virtual memory naj bo nastavljen fiksno! Začetna in največja velikost naj bosta enaki!

civava23 ::

Ni problem v tem koliko imam nastavljenega virtual memeory ( poiskusil sem že veliko kombinacij - tudi enako veliost), ampak to, da se mi Ob vsakem zagonu računalnika Virtual memory Total paging file size for all drives RESETIRA na 20 MB, NE GLEDE NE TO KOLIKO SEM GA NASTAVIL

~Speed ::

~~~~~~~~
www.resevanje-podatkov.net | www.icteam.info

Microsoft ::

Mogoce lahko poskusis z startup skripto. Recimo, sem napisal skripto PageFile.txt.
Datoteko preimenujes tako, da ima koncnico vbs in jo shranis v %systemroot%\system32\GroupPolicy\Machine\Scripts\Startup.
Potem odpre group policy (V Run.. vpises gpedit.msc), se pomaknes na Local Computer Policy > Computer Configuration > Windows Settings > Scripts (Startup/Shutdows). Dvokliknes na Startup > Add > Browse in dodas skipto, ki si jo skopiral v ta fajl.

Restartas masino in povej, ce je kaj boljse.

Pa se to. V skripti so vrednosti 128 kot zacetna velikost in kot maksimalna. Tako imam jaz. Ce ti hoces kaksne druge vrednosti, pac spremenis na tisto, kar ti pase. Ce hocis testirat, kaj skripta naredi, odpri Command Prompt, pojdi do folderja, kjer imas skripto, potem pa pozeni ukaz cscript Skripta.vbs.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

l0max ::

While there might be Gates to heaven, there are for sure Windows to hell.

BigWhale ::

Kaj pa ce bi pregledal za virusi in podobno? Glede na to, da se ti velikost pagefiletka kar prestavi sama od sebe?

:)

civava23 ::

Virus upam da ni.
Računalnik se dnevno pegleduje z Kasperskim, dodatno pa sem ga regledal tudi z Pando, Spyboot, Adware ... Ne najdejo nič konkretnega, računalnik trenutno ni na mreži.

Resetriaranje Virtual memory na 0 in ponovni vpis vrednosti ne pomaga.

civava23 ::

Miha hvala za odgovor. Žal pa problema še vedno ne uspem rešiti

Startup skripta mi ob zagonu računalnika ( pred logiranjem) javlja napako :

line 8
char 5
Value out of range
Code 8004102B
Source SWbemObject

Mogoče veš kako bi bilo potrebno spremeniti skripto, ali ni problem v njej ?

Microsoft ::

Ti isto napako pokaze, ce to pozenes recimo zdele, ko si logiran v masino? To poskusis tako, da odpres Command Prompt, gres do folderja, kjer je skripta in napises cscript PageFile.vbs.

Poleg tega mislim, da je l0max dobro idejo. Skratka, si preprican, da imas na disku dosti prostora? Ce imas ver particiji, lahko tap pagefiel.sys prestavis na kako drugo particijo, kjer je vec prostora. Ali pa na drug disk. Se baje pozna malenkost na hitrosti.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

civava23 ::

Na disku C ( ki je edina particaija) imam cca 30 GB prostora.

cscript PageFile.vbs sem poskusil zaganti tudi ko sem prijavljen in dela OK. Popravi se Inital in maximum paging file for selected drive na nastavljeno vrednost (768 MB), v prejšnjem oknu PAGING FILE FOR ALL DRIVES all drives pa je vrednost še vedno 20 MB


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako izklopiti page file

Oddelek: Pomoč in nasveti
6750 (631) gzibret
»

Koliko placa za Visto?

Oddelek: Operacijski sistemi
131723 (1373) Pesimist
»

Your sistem is low on virtual memory?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81227 (1066) Nettisunny
»

Win XP in paging file size ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
111157 (975) bobby
»

Virtual memory minimum too low

Oddelek: Operacijski sistemi
111349 (1242) ycw_

Več podobnih tem