» »

Koliko placa za Visto?

Koliko placa za Visto?

Racunalnik ::

Bral sem da je za ultimate verzijo 40gb diska in vsaj 15gb frej,zdej jest programe da jem na D in zato nevem kolk naj imam C disk velik,sedaj ga imam 65gb sam nevem ce ni to prevec,ce rabi vsaj 15gb frej potem vrjetno rabi se vec,saj naj bi tako tudi delal vista,mogoce bi zadostovalo 45gb disk in gor visto,kaj pravite?

cekr ::

25-30GB bo dovolj za C:

Je pa čisto odvisno, kakšen namen uporabe imaš. Nek Visual Studio oz. kaj podobnega ti lahko zelo hitro pobere par GB. Meni je recimo 30GB zaradi tega že premalo. Neglede na to, če programe nalagaš na D:, se določene dadoteke nalagajo tudi na C: in se včasih bolj malo pozna, če si šel na D:.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

solatko ::

Za visto je prek in prek 40GB, to je za vse programe, izdelke pa na d, tko, da v primeru sesutja ali new instal, ostane na d vse kar je pomembno.

Dredllooxxx ::

Jaz osebno imam 30giga pa en kup programov ,office pa tko naprej sam sm pa disejblal hibernate ti ,da 4giga pa page file sm zmanjšal na 500mega se pravi sm še kle 4giga dobu skupaj 8giga čez glavo.

luky ::

Jaz osebno imam 30giga pa en kup programov ,office pa tko naprej sam sm pa disejblal hibernate ti ,da 4giga pa page file sm zmanjšal na 500mega se pravi sm še kle 4giga dobu skupaj 8giga čez glavo.


Prosim povej mi kje Diseblaš Hibernate in zmanjšaš Page file.....

lp.
luky!

Racunalnik ::

V bistvu se tocno neve,jest delam ekonomicno in se mi zdi skoda ce mi bo plac ostajal na C disku,nekak se mi zdi 65gb prevec,45gb bi raje imel,samo ce pise minimalno 15gb free,recmo da v najslabsem primeru hoce 30gb,instalacija je ze skoraj 10gb in si ze na 40gb,pa ce das kaksen TIS gor pa se kaj,bi lahko ze na tesnem bil.

Dredllooxxx ::

Prosim povej mi kje Diseblaš Hibernate in zmanjšaš Page file.....


Kle je link za hibernate:1. Press the WINDOWS key and type cmd into the Start Search box but *don't* press ENTER
2. Right-click on cmd in the Programs list and select Run As Administrator
3. Click Continue when the UAC prompt appears
4. Type powercfg -h off and press ENTER

Tole je pa za page file:1. Click Start, Run (just Start in Vista)

2. type diskmgmt.msc, and press Enter to open the Disk Management utility (click Continue in the User Account Control, if prompted).

The bottom pane shows each disk installed on your system and the corresponding drive letter. When considering which drive to use choose the fastest drive to store the page file on. You will need to review the hard drive specifications for each model installed in the computer to determine which should be used.

Note: Internal drives are faster than an external drive in most cases.

3. Right click “My Computer” and choose properties

4. ON the system properties page choose the “Advanced” tab

5. Under performance choose the settings option and then the advanced tab on the subsequent window

6. Under Virtual Memory click Change. In Vista, deselect Automatically manage paging file size for all drives.

7. In the drive list select a partition on a different drive where you want to add another paging file

8. Select Custom size if you would like to set the size yourself and type in the initial and maximum size (Microsoft says making them the same amount is most efficient configuration)

Note: If the partition you select contains another installation of Windows you will receive an error message warning that the file pagefile.sys already exists. If the two operating systems are not running at the same time through virtualization then it is safe to overwrite pagefile.sys.

You wil receive a notification upon completion that the settings will take effect after performing a restart.
Drugač je čist simpl sm naredu copy/paste če ti kj nau jasn pa praš bomo naprej reševal.

blackbfm ::

Za Visto minimalno 30gb, priporočam pa vsaj 50gb (tok mam jz). Frej imam pa stalno okoli 10gb, s tem da igre in podobne stvari nalagam na drugo večjo particijo. Programi so pa na sistemski particiji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

kixs ::

Potem imas pa neverjetno veliko sare na sistemski particiji. 30GB mora biti vrh glave za OS in vse programe, ki jih uporabljas.

Na sluzbenem racunalniku imam Visto na 15GB particiji, 2GB page file, 2GB hibernate file in 2GB je free.

lp

blackbfm ::

Saj sem imel najprej 30 pa mi je zmanjkalo. Če imaš malo bolj konkretne programe kar hitro zmanjka diska. Sicer nevem kaj ti delaš na službenem računalniku samo jaz ga uporabljam še za kaj drugega kot za pregledovanje mailov in pisanje v wordu :)

Racunalnik ::

Kaksne programe pa uporabljas,jest obcasno za rendering,to bi znalo disk zret.
Upam sam da nimam zastonj 65gb velko particijo.
A tako naj bi vista delala,da memory se tolk bolj izkorisca na disku,kolikor sem bral,a se sploh ve koliko ga lahko najvec pozre?

Zgodovina sprememb…

kixs ::

blackclw:
sistemski particiji se ne rece zastonj tako, a ne?

Malo dvomim, da imas programe, ki samo aplikacija zasede vec GB na disku. Je mozno, a dvomim.

lp

blackbfm ::

Če se formatira je potrebno tako ali tako inštalirat večino programov še enkrat, zato nima smisla delat dodatnih particij in tja nalagat.

Pesimist ::

Jaz sem ga dal 36GB. Ker Vista 64 pri 8GB rama recommenda 35GB free. Prej ko sem mel majn rama je recommendalo nekaj majn. Mislim da okol 24-26GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Požrešni Win7 na disku.

Oddelek: Pomoč in nasveti
101231 (841) Invictus
»

Premalo prostora na C:\ disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
263444 (3060) Invictus
»

kam mi gre 30gb podatkov na ssdju?

Oddelek: Programska oprema
182230 (1523) Phantomeye
»

Velikost particije za Visto

Oddelek: Operacijski sistemi
284830 (4220) Tr0n
»

Kako razdeliti 250GB disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
515808 (4921) bajsibajsi

Več podobnih tem